Która z tych żyłek?

/ 18 odpowiedzi
Która z tych firm robi najlepsze żyłki karpiowe ...Polećcie którąś  : Prologic  , Tandem Balistic , Daiwa , Korda , a może coś innego. Łowie na gliniankach troche zarośniete dno i roślinność powierzchniowa.Wedziska to Shimano Alivo DX 3,5lbs....
mulak1


Ja wędkuję od 4 lat na żyłkę, Balistic Mono, Tandem Baits-super żyłka i tania 1200 m na szpuli 2 lata temu płaciłem  57 zł. występuje tylko  w trzech kolorach, biała przezroczysta  ,żółtawa  i zielona .Naprawdę bardzo  dobra żyłka na karpia, nie szukaj lepszej .............Mulak1 (2014/02/06 21:50)

JKarp


Korda Adrenaline lub Jet Fish Senzor Line.Kryston Krytonite Super Mono ale ponoć w tamtym roku pojawiła się jakaś wadliwa seria.
JK (2014/02/07 08:31)

ziober30


Ja wędkuję od 4 lat na żyłkę, Balistic Mono, Tandem Baits-super żyłka i tania 1200 m na szpuli 2 lata temu płaciłem  57 zł. występuje tylko  w trzech kolorach, biała przezroczysta  ,żółtawa  i zielona .Naprawdę bardzo  dobra żyłka na karpia, nie szukaj lepszej .............Mulak1


Witam,
poczytałem trochę o żyłkach i w tym roku zakupiłem TB steel mono plus 0,352 mm, 1200m za 63 zł + koszty przesyłki. Wg opinii jest dobra, a przede wszystkim odpowiada moim wymaganiom, ponieważ uważam, że żyłkę należy również dobrać pod kątem miejsc gdzie będziemy zazwyczaj łowili.
Pozdrawiam.

(2014/02/07 10:13)

mulak1


Ja wędkuję od 4 lat na żyłkę, Balistic Mono, Tandem Baits-super żyłka i tania 1200 m na szpuli 2 lata temu płaciłem  57 zł. występuje tylko  w trzech kolorach, biała przezroczysta  ,żółtawa  i zielona .Naprawdę bardzo  dobra żyłka na karpia, nie szukaj lepszej .............Mulak1


Witam,
poczytałem trochę o żyłkach i w tym roku zakupiłem TB steel mono plus 0,352 mm, 1200m za 63 zł + koszty przesyłki. Wg opinii jest dobra, a przede wszystkim odpowiada moim wymaganiom, ponieważ uważam, że żyłkę należy również dobrać pod kątem miejsc gdzie będziemy zazwyczaj łowili.
Pozdrawiam.


Pozdrawiam  i zgadzam się w 100% z kolegi opisem, że żyłka musi być dopasowana  pod łowisko i wymagania wędkarza
...........Mulak1 (2014/02/07 11:44)

JKarp


Pozdrawiam  i zgadzam się w 100% z kolegi opisem, że żyłka musi być dopasowana  pod łowisko i wymagania wędkarza
Co nie znaczy, że tylko TB oferuje żyłki dopasowane pod łowisko i wymagania wędkarza ;-)
JK (2014/02/07 11:49)

Bernard51


Dziś standard żyłek poszedł do góry niema już tandety, chcący sie na rynku utrzymać trzeba jakość mieć dobrą, jeżeli chodzi o żyłki powyżej 0,28-0,35 wytrzymałość jest podobna przy różnych producentach, tylko jest różnica w utlenianiu się jedna po pól sezonu jest do wyrzucenia druga parametry zachowuje i po 2 latach po styczności z naszymi wodami bogatymi w związki chemiczne.Natomiast przy tych cieńszych 0,08-0,12 to jest posucha jaka była. (2014/02/07 12:05)

mulak1


Pozdrawiam  i zgadzam się w 100% z kolegi opisem, że żyłka musi być dopasowana  pod łowisko i wymagania wędkarza
Co nie znaczy, że tylko TB oferuje żyłki dopasowane pod łowisko i wymagania wędkarza ;-)
JK

Zgadzam się że nie tylko TB .Wędkowałem na różne żyłki i TB spełnia moje oczekiwania i dlatego  polecam, dobra i tania żyłka.........Mulak1 (2014/02/07 12:08)

mulak1


Dziś standard żyłek poszedł do góry niema już tandety, chcący sie na rynku utrzymać trzeba jakość mieć dobrą, jeżeli chodzi o żyłki powyżej 0,28-0,35 wytrzymałość jest podobna przy różnych producentach, tylko jest różnica w utlenianiu się jedna po pól sezonu jest do wyrzucenia druga parametry zachowuje i po 2 latach po styczności z naszymi wodami bogatymi w związki chemiczne.Natomiast przy tych cieńszych 0,08-0,12 to jest posucha jaka była.

Faktycznie z cieńszych żyłek to problem ,na lodzie wędkuje na 0,10 i 0,08 Trabucco dosyć mocna i dobra żyłka ,są żyłki zawodnicze ale drogie a co warte ,trudno powiedzieć .......Mulak1 (2014/02/07 12:45)

JKarp


"Dziś standard żyłek poszedł do góry niema już tandety, chcący sie na rynku utrzymać trzeba jakość mieć dobrą, jeżeli chodzi o żyłki powyżej 0,28-0,35 wytrzymałość jest podobna przy różnych producentach, tylko jest różnica w utlenianiu się jedna po pól sezonu jest do wyrzucenia druga parametry zachowuje i po 2 latach po styczności z naszymi wodami bogatymi w związki chemiczne.Natomiast przy tych cieńszych 0,08-0,12 to jest posucha jaka była."

Bernard zgadza się - na pewnym poziomie żyłki mają podobne parametry ale na jeszcze innym jakby te parametry były jeszcze prawdziwsze ;-)
Popatrz na parametry tej żyłki - czy którakolwiek nasza polska firma opisałaby tak swój produkt:"Żyłka rzutowa GR60X 15lb (6.8kg) 0.40mm compolimerowa zielona Gardner"http://www.carptackle.pl/zylka-rzutowa-gr60x-15lb-68kg-040mm-compolimerowa-zielona-gardner-p-1023.html
Oczywiście jak najbardziej też ją polecam bo w tamtym sezonie używałem - naprawdę moc połączona z gracją o ile tak można opisać właściwości tej żyłki. Cena ciut duża ale jakość ją rekompensuje. Niby to 0,40 mm ale tak zadziwiająco łatwo się nią rzuca, że aż dziwne.
Przy takich żyłeczkach 0,08 do 0,12 ja zawsze kierowałem się wytrzymałością - im mniejsza tym prawdziwsza. Na pewno pamiętasz jak żyłka 0,18 mm miała góra 3 kg wytrzymałości. To tylko teraz nam się wpiera, że 0,18 mm ma ok 5 kilo wytrzymałości co oczywiście jest kłamstwem bo to nie 0,18 a co najmniej 0,21 lub nawet grubsza.
JK/div> (2014/02/07 13:05)

mulak1


"Dziś standard żyłek poszedł do góry niema już tandety, chcący sie na rynku utrzymać trzeba jakość mieć dobrą, jeżeli chodzi o żyłki powyżej 0,28-0,35 wytrzymałość jest podobna przy różnych producentach, tylko jest różnica w utlenianiu się jedna po pól sezonu jest do wyrzucenia druga parametry zachowuje i po 2 latach po styczności z naszymi wodami bogatymi w związki chemiczne.Natomiast przy tych cieńszych 0,08-0,12 to jest posucha jaka była."

Bernard zgadza się - na pewnym poziomie żyłki mają podobne parametry ale na jeszcze innym jakby te parametry były jeszcze prawdziwsze ;-)
Popatrz na parametry tej żyłki - czy którakolwiek nasza polska firma opisałaby tak swój produkt:"Żyłka rzutowa GR60X 15lb (6.8kg) 0.40mm compolimerowa zielona Gardner"http://www.carptackle.pl/zylka-rzutowa-gr60x-15lb-68kg-040mm-compolimerowa-zielona-gardner-p-1023.html
Oczywiście jak najbardziej też ją polecam bo w tamtym sezonie używałem - naprawdę moc połączona z gracją o ile tak można opisać właściwości tej żyłki. Cena ciut duża ale jakość ją rekompensuje. Niby to 0,40 mm ale tak zadziwiająco łatwo się nią rzuca, że aż dziwne.
Przy takich żyłeczkach 0,08 do 0,12 ja zawsze kierowałem się wytrzymałością - im mniejsza tym prawdziwsza. Na pewno pamiętasz jak żyłka 0,18 mm miała góra 3 kg wytrzymałości. To tylko teraz nam się wpiera, że 0,18 mm ma ok 5 kilo wytrzymałości co oczywiście jest kłamstwem bo to nie 0,18 a co najmniej 0,21 lub nawet grubsza.
JK


To prawda, przypuszczam że około  50% żyłek na rynku są przegrubione ,pozdrawiam .......Mulak1 (2014/02/07 13:22)

JKarp


Myślę, że chyba więcej niż te 50 %.JK (2014/02/07 13:40)

Bernard51


"Bernard zgadza się - na pewnym poziomie żyłki mają podobne parametry ale na jeszcze innym jakby te parametry były jeszcze prawdziwsze ;-)
Popatrz na parametry tej żyłki - czy którakolwiek nasza polska firma opisałaby tak swój produkt:"Żyłka rzutowa GR60X 15lb (6.8kg) 0.40mm compolimerowa zielona Gardner""

W tym przypadku jeśli chodzi o te żyłki to na pewno masz rację, biorąc do ręki to w dotyku nawet mało przypomina żyłkę tradycyjną, ale to jest kompozycja polimerowa a nie tradycyjne bazy poliwinylowe uszlachetnione. Ale cena nie na pierwszą kieszeń, wytrzymałość podobna do dawnej Gorzowskiej 0,45 na której (logra) podkład kolejowy z dna ok 4,5 m podniosłem pod ponton aby odczepić rybę, Ale to były druty w porównaniu z dzisiejszą produkcją.
(2014/02/07 15:18)

zibi6663


przez dwa sezony uzywam ava shima ion power reflector carp.niezwykle mocna nie skreca sie jak wiekszosc zylek.bylem sceptycznie nastawiony przed zakupem tej zylki gdyz przetestowalem kilka zylek z gornej półki i niektore po kilku holach trafiały do kosza,na niektóre warunki atmosferyczne były zabójcze po kilku zasiadkach rwałem je jak nitke w dłoniach az sie wierzyc niechce.nie raz mieliscie przykre doswiadczenia z zyłeczka to pewne nawet zastanawiałem sie nad plecionką ale balem sie tego zakupu gdyz wyczytałem post J KARP ze trzeba umiec łowic na plecionke gdyż ona nie wybacza błedów wiec zrezygnowałem z tego pomysłu (dzieki Janusz).teraz jestem w pełni zadowolony bo mam żyłke jak dla mnie nr.na rynku i z czystym sumieniem moge ją polecić.jak ktos chce namiar to kupowałem ją bodajze w carp world.pozdrawiam serdecznie (2014/02/09 03:52)

SVT


Ja używam 

Żyłka Korda Adrena-line 1000m cena 99.99 zł

Nie wiem czy to przyzwyczajenie, czy upodobanie, ale nie plącze się jak inne.
Nie zawiodłem się na niej i chyba przy niej zostanę.
Jeżeli osobiście spróbujesz, sam ocenisz. Nic na siłę.

(2014/02/09 05:18)

buba0sparx


Korda idealna do rzutu , do wywózki jednak lipa . Rozciąga się na maxa . (2014/02/09 21:47)

FLO92


Ja używam 

Żyłka Korda Adrena-line 1000m cena 99.99 zł

Nie wiem czy to przyzwyczajenie, czy upodobanie, ale nie plącze się jak inne.
Nie zawiodłem się na niej i chyba przy niej zostanę.
Jeżeli osobiście spróbujesz, sam ocenisz. Nic na siłę.

co sezon wymieniasz czy lowisz dluzej na jednej zylce ?? (2014/02/10 08:31)

SVT


Ja używam 

Żyłka Korda Adrena-line 1000m cena 99.99 zł

Nie wiem czy to przyzwyczajenie, czy upodobanie, ale nie plącze się jak inne.
Nie zawiodłem się na niej i chyba przy niej zostanę.
Jeżeli osobiście spróbujesz, sam ocenisz. Nic na siłę.

co sezon wymieniasz czy lowisz dluzej na jednej zylce ??


Co dwa sezony zmieniam. A zmieniam z tego powodu, ponieważ wiem że w którymś miescu może się przetrzeć. Drugi powód, to że wędki trzymam w garażu i jest narażona na mrozy. (2014/02/10 13:03)