Zaloguj się do konta

Która wędka będzie lepsza na szczupaka?

utworzono: 2011/11/26 13:45

Nie polecam ci tego Dragona, miałem ten kij bo kiedyś byłem zafascynowany tą firmą, jest to kij sztywny i jak za te pieniądze mógłby być trochę lżejszy. Wizualnie wygląda bardzo ciekawie i to jak dla mnie jego jedyny argument na plus. Jeśli łowisz głównie z brzegu potrzebujesz kija który łanie się ładuje przy rzucie i tym samym posyła o wiele dalej przynęte niż sztywne spininngi. Sztywne kije są dobre na sandacze lub do połowu szczupaka typowo opadowo np. na koguta. A jeśli ma być to typowy kij szczupakowy to szukaj dalej, bo tego dragona ci odradzam. Dugiego kija którego wymieniłeś nigdy nie miałem okazji testować wieć się na jego temat nie wypowiem. Jeśli chesz propozycje odemnie innych kijów to pytaj.

[2011-11-26 14:20]

gyros

Propozycje są oczywiście zawsze mile widziane. Budżet +/- 150 pln.Pozdrowionka. [2011-11-26 14:27]

http://allegro.pl/wedka-shimano-catana-cx-270mh-c-w-14-40g-i1953321297.html [2011-11-26 15:06]

Myślę że ta daiwa sweepfire którą sobie upatrzyłeś też wygląda ciekawie i ta mała waga 190 gram przemawia za nią ale ciekawe o jakiej akcji jest kijaszek? [2011-11-26 15:11]

MichalSpin

miałem w ręku tą daiwe kolego mi nie leżała ma gruby blank. Z mojego punktu widzenia nie kupił bym jej
[2011-11-26 15:43]

gyros

O dragonie dziś wędkarskim ze znajomym rozmawiałem i również twierdził, ze wygląd ok ale jest trochę ciężka i sztywna. Daiwę upatrzyłem sobie jako alternatywę ale jak widać nie do końca jest warta uwagi.  Kolego Pranagal, dziękuję z chęć pomocy, jednak allegro to jakoś mnie nie przekonuje do takich zakupów. Nie ma to jak upatrzyć sobie coś w necie, popytać kolegów a i tak przed zakupem pomacać.  [2011-11-26 16:22]

rado1919

Ja mam dragona milenium pike 2,7 metra jestem zadowolony jeśli chodzi o wahadełka i ripery fajnie się łowi. Czuć każde podbicie a to chyba ważne i jakoś reki mi nie urwało od wagi. polecam jedyny minus jaki zauważyłem poleciała mi ostatnia przelotka ale serwis wszystko załatwił. Nie polecam kupować na allegro w razie draki trzeba bawić się w odsyłanie itp.....

ps. ostatnio używam jej jako gruntówki, i radzi sobie znakomicie w czasie tygodniowego urlopu 6 szczupaczków 80,65,60,55,53,50
[2011-11-26 18:05]

gyros


Wędka Daiwa Sweepfire Spinning 10-30 g

Nowość 2011! Uniwersalny spinning szczupakowo - sandaczowy o standardowej długości 2.70 m. Wędka posiada lekki, smukły blank i typowo spinningową szczytową akcję. Znakomite wykonanie, klasowe komponenty i nowoczesny design. Tym kijem Daiwa bije na głowę konkurencję, biorąc po uwagę relację jakości do ceny.

Kij ten charakteryzuje się lekkim węglowym blankiem o typowej szybkiej akcji. Wyposażony jest w korkową rękojeść, skręcany od góry uchwyt kołowrotka, dwustopkową przelotkę prowadzącą oraz jednostopkowe przelotki SiC na szczytówce. W rozsądnej cenie prezentujemy Państwu świetny węglowy spinning renomowanego producenta.

Seria Sweepfire Spinning

Nowa seria Daiwa Sweepfire to spinningi na każdą okazję. Biorąc jedną z tych wędek do ręki ciężko jest uwierzyć, że tak dobrze wyważone kije, o smukłych blankach i tak znakomitej akcji, kosztują tak niewiele. Lekki blank z włókna węglowego wyposażony jest w przelotki z oksydowanego aluminium, uchwyt na hak przynęty oraz korkową rękojeść. Spinningi te oferują niewiarygodną relację jakości do ceny.



A może ten opis będzie komuś bardziej pomocny. Czy ten kijek jest wart uwagi?

[2011-11-28 20:24]