Kto łowił batem w Bałtyku ?

/ 9 odpowiedzi
Witajcie,
Jestem tutaj nowy, ale chcę porozmawiać o łowieniu batem w naszym Bałtyku. Ktoś z was już próbował? Wiem, że to doskonałe łowisko dla batmana, ale pewnie inne niż łowienie jeziorowo-stawne. Jakieś sugestie od czego zacząć?
Kornel30


chyba cię pogieło niczym jak bata przy dużej rybie na bałtyku :D (2012/05/13 22:05)

stawny


Czemu, przecież wiara łapie batem, w nadmorskich miejscowościach? Widziałem w Ustce, Kołobrzegu! Sam mieszkam nad morzem, ale wiem, że łapią z falochronów i jakiś dobrych miejscówek! Przecież Bałtyk to woda, a gdzie woda tam rybki, co nie? Może ktoś też widział z was batmanów z batem nad morzem? (2012/05/13 22:14)

u?ytkownik997


ja na falochronie we włoszech na bolonkę łowiłem na spławik i białe robaki,ciężko ale dałem radę (2012/05/13 22:28)

Draq


Ja widziałem. Nawet jest film z WMH pt. "Morski Spławik". Łowią tam normalnie, z falochronów na baty 6-8m. Leszcze, krąpie, płocie, nawet okonie. Nie wiem co w tym dziwnego :) Rybka lubi pływać w różnych wodach. (2012/05/13 23:17)

roobcio


Też widziałem ten filmik. Sam wędkowałem bacikiem w Darłówku ze wschodniego falochronu. Ładne płotki i krąpie wyjmowałem. Więc warto próbować;)
Najważniejsze: wędkowanie ma sens tylko przy bardzo spokojnej wodzie...
(2012/05/14 14:46)

stawny


Mówisz, że wędkowałeś, a jakiej długości bacik był, i jak był zrobiony zestaw, włącznie ze spławikiem? Chyba trzeba ciężki spławik dać taki do 4 g., jak na łowienie w Bałtyku? (2012/05/15 01:15)

89krzysztof


Ja się nie znam, nad morzem nigdy nie łowiłem, ale pierwsza myśl która przyszła mi do głowy... utrzymaj w ręce bata 8m przy dużym wietrze. Tak po mojemu to będzie nim wywijać na wszystkie strony ;)  (2012/05/15 08:36)

roobcio


Ja się nie znam, nad morzem nigdy nie łowiłem, ale pierwsza myśl która przyszła mi do głowy... utrzymaj w ręce bata 8m przy dużym wietrze. Tak po mojemu to będzie nim wywijać na wszystkie strony ;) 


Przy dużym wietrze nie ma szans łowić na spławik. Zawsze łowiłem na zawietrznej stronie falochronu (wiatr w plecy). prawdę powiedziawszy to łowiłem głównie odległościówką jakieś 10-15 metrów od falochronu, spławik jakieś 6 gram, przelotowy. Jeśli w ten sposób dałem radę odległościówką to dlaczego nie bacikiem...
(2012/05/15 21:53)

zbynio63


Próbowałem w długi weekend w Łebie.Było O.K.Tylko koszty straszne.Wyszło mi ok.1000 zł.za RYBKĘ! (2012/06/25 19:39)