Zaloguj się do konta

Księgowa z PZW Zielona Góra

utworzono: 2012/01/22 19:18
emista

Taka informacja obiegła wedkarzy w całym kraju na początku ubiegłego sezonu.Później słyszało się tylko plotki ,ale czy to prawda czy reklama? Otóż podobno ZO Zielona Gora podobno nie miał z czego wypłacić sobie pensji bo...księgowa wyprowadziła pieniądze z kasy Zarzadu na swoje prywatne konto i tym razem nie zdążyła w porę "troszkę" cofnąć na konto zarządu na pensje.podobno zrobiła sie awantura bo przecież jak to-żeby pracować społecznie ?!! Inne źródła podają ,ze praca jak i funkcja ma podłoże o charakterze społecznym (czyt.dla idei). "ktoś "rzekomo zauważył nerwowe zachowanie księgowej ,a "ktoś "dostrzegł ze pieniądze szybko wpłynęły i pensje mogły być wypłacone .Tylko dlaczego z nieznanego prywatnego konta. O zlodziejce w PZW pisały gazety,były artykuły w internecie i zaczęły sie domysły -ile też ukradła pani księgowa ,szacowano roznie -3mln a nawet 8mln złotych .Podobno prezes niczego nawet nie podejrzewał ,ale jak wstępnie ustalono ze proceder trwał osiem lat, to już raczej nikt nie wierzył w niewinność pana prezesa. Fakt bardzo złej renomy PZW jest znany od zawsze,ale po wpadce w Zielonej Gorze już w kilka dni wykryto podobne złodziejstwa w innych okręgach . Dlaczego dzisiaj o tym przypominam?? W czerwcu ub.r. to była sensacja, był dobry temat nad woda ,był piękny artykuł p.Siejakowskiego na stronie rybieoko.pl i cóz , minęło ...prawie nie było . Skradziono nasze pieniądze ,załamano ""zaufanie"" do PZW,a nas płatników składek nikt nie raczył nawet poinformować o incydencie.tak naprawdę to nie znamy nawet wiarygodnej wersji a jeśli to był fakt ,to nie wiemy czy były jakiekolwiek konsekwencje.W końcu to tylko wędkarze . Nie tak dawno zyczylismy sobie naj w Nowy Rok ,i o zgrozo okręgi również -najwyższych składek (-) najmniejszych rybek,najwięcej problemów i coraz więcej ograniczeń. A najlepiej to niech wędkarze płacą ,płaczą i o rybach w Norwegii czytają w WW. Składki na ten rok oczywiście wzrosły ,a właściwie jakie uzasadnienie?więcej cyfr w fikcyjnych raportach o zarybianiu?czy przykład z zielonej góry to za mało ? Przyznam jedno:pzw kradnie,i nie tylko pieniądze . Następnym razem Wasza uwagę skieruje w stronę Dolnej Odry. [2012-01-22 19:18]

piotr48

nie jest to pierwszy przypadek i nie ostatni PZW to ostoja twardogłowych ale patrząc jak znikają im zbiorniki to myślę że albo dopuszczą do głosu rozsądnych ludzi albo odejdą w odstawke u mnie nie ma gdzie wędkować nad małymi jeziorkami pobudowane są zwodzone pomosty wędkarskie działaczy a raczej kłusoli udających działaczy PZW którzy wyrywają wszystko co się rusza z wody bo jak interpretować niedopuszczanie innych wedkarzy do zbiornika moje hasło to KILL THEM ALL [2012-01-23 05:54]

rypka

Jedno z najpiękniejszych i najbardziej czystych jezior w Polsce, świętajno od wielu lat jezioro PZW nie jest zarybiane gatunkami "wędkarskimi " szczupak , okoń , lin , węgorz ,a tylko sieją i sielawą , ponieważ gospodarstwo rybackie Swaderki , odławia i płaci PZW.Ktoś te pieniążki bierze !!!!!!!!!!Piękne i bezrybne jezioro kusi jedynie płetwonurków. (dwa trabanty, jeden jacht, i zatopiony pomost ) Ludzie !!!! Może ktoś coś na ten temat powie ! A złodzieji mamy dookoła mnóstwo.(nie bronię tej pani z małej litery ) [2012-01-23 07:10]

getka

temat był już poruszany na forum wystarczy poszukać na pewno tam gdzieś jeszcze tkwi..
[2012-01-23 10:19]

rypka

Jestem nowym użytkownikiem. wybaczcie ! [2012-01-23 11:23]

Romuald55

Panowie,jeżeli nie macie nic do powiedzenia to nie zabierajcie głosu bo bzdury świadczące o waszym infantyliżmie piszecie! [2012-01-23 11:29]

JaroDaw

temat był już poruszany na forum wystarczy poszukać na pewno tam gdzieś jeszcze tkwi..

Był, ale został zamknięty. [2012-01-23 12:44]

Pitbul

Kolego @rypka.Jeziora "sielawowe" ze względu na ich specyfikę zarybia się właśnie sieją i sielawą. Oba gatunki są w Polsce mocno zagrożone (niestety dzięki rybakom).Do takich wód można zapuszczać szczupaka, ale tylko w odpowiednich ilościach i wtedy, gdy brakuje ich jako naturalnego "regulatora".Reguluje to RZGW wymagając od dzierżawcy odpowiedniej (narzuconej przez RZGW) gospodarki.Na drugi raz  podpowiadam, by więcej wiedzy przed napisaniem posta zdobyć.
Co do Pani to temat faktycznie znany.Już kiedyś tu pisałem, że mnie bardziej interesuje co stało się z instytucjami kontrolnymi w PZW.Praca tej Pani podlegała kontroli Prezesa, Zarządu, Komisji Rewizyjnej. Skala i czas trwania procederu wymagają dogłębnej analizy prokuratorskiej.Sam proces trwać morze też jakiś czas.Nie zmienia to faktu, że PZW nie powinno czekać na rozstrzygnięcia prawne, ale samo w ramach swoich struktur już dawno zakończyć kontrolę i wyciągnąć zarówno wnioski jak i konsekwencje wobec "działaczy", którzy do tych przekrętów dopuścili.
Póki co (mimo starań w dojściu do wiedzy i wiadomości...), nie tylko ja, nie mam informacji na temat ewentualnych konsekwencji tego zdarzenia. Konsekwencji dla Prezesa, Zarządu, Komisji Rewizyjnej......
 Mam nadzieję, że nie napisałem głupot a mój post nie był infantylny.
T. [2012-01-23 17:09]

Romuald55

Kolego Pitbul,dobrze prawisz.Poza jednym.Księgowa jest pracownikiem etatowym i podlega kontroli Dyrektora Biura Okręgu.Dyrektor też jest pracownikiem etatowym.Prezes Okręgu jest działaczem społecznym jak również członkowie Komisji Rewizyjnej.Prezes Okręgu przekazuje ustalenia Zarządu Okręgu do Biura Okręgu do wykonania.Komisja Rewizyjna ocenia pracę biura na podstawie przedstawionych dokumentów,które jak wiemy mogą być sfałszowane,i w tym przypadku najprawdopodobniej były.
Tam gdzie są pieniądze tam czasem brak uczciwości i zdrowego rozsądku.Sceptyczni członkowie PZW powiedzą,że to wina betonu.A tymczasem okazuje się,że pracownicy banku wyprowadzają pieniądze,księgowość i pracownicy różnych kas w firmach,żeby nie wspomnieć o generałach. [2012-01-25 14:17]

zenfr

Kolego Romualdzie. Już "spotkaliśmy "się na tym forum i ocena moja ...Pominę. Nic się nie stalo , albo żle sie podzielila , albo kogos pomineła i sprawa się "rypła".Jak kolega nie jest poinformowany to prawdopodobnie POdniesiono składke o" dychę"od "łebka" POPprawiono  zarybianie. Resztę naprawią mandatami za nie wypełniony rejastr polowu i "czapka na rufę i cała naprzód"(powiedzenie marynarskiej braci).PZW , jedyne uczciwe stowarzyszenie,w ktorym rządzi ten, kto pierwszy wstanie.Jeszcze nie wybudzone z PRLu.Jeżeli chodzi o generałów to POczytaj w gogle Mirosław  Różański. (łącznie z komentarzami.)To nie ten generał, co" dorabia na boku dolarami ",bo ma niska pensyjkę. Czas stanąć na ziemi i nie bujać w obłokach. Aby wszystko opisać to trzeba biblioteki. Pozdrawiam myslących. Dobranoc.
[2012-02-03 21:29]

zenfr

Generał o , ktorym piszę jest synem mojego sasiada. Mam z kogo brać przykład .
[2012-02-03 22:10]

Pitbul

Co prawda zadane wcześniej, aczkolwiek - istnieją pytania pozostające nadal bez odpowiedzi...
http://forum.wedkuje.pl/post/powiazania-rodzinne-a-kontrola-finansow-kola/412863/50
T. [2012-02-03 23:13]

MacMer0

Jestem również nowym użytkownikiem i chciałbym wszystkich serdecznie powitać. Mianowicie co do tematu, to niestety w tej chwili tak się dzieje w Polsce. Pozostałości po PRL-u wychodzą cały czas ... adres strony
[2013-07-12 11:24]