Zaloguj się do konta

Krzywo wklejona przelotka szczytowa

utworzono: 2011/05/16 08:04
Gorgoth82

Witam.
W tamtym roku kupiłem wędkę spinningową Trabucco Razor. Przez cały poprzedni sezon sprawowała się bez zarzutu. Przygotowując sprzęt przed obecnym sezonem zauważyłem, że przelotka szczytowa jest delikatnie przekrzywiona w lewą stronę. Jest to przekrzywienie rzędu 1-2mm także przy rozłożonej wędce jest praktycznie nie widoczne. Przelotka nie jest wygięta przez użytkowanie tylko poprostu krzywo wklejona. Moje pytanie:  czy jest sens podgrzewać ją i prostować skoro do tej pory nie było problemu podczas wędkowania? Czy delikatnie skrzywiona przelotka szczytowa może spowodować np. załamanie wędki przy cholu większej ryby? Proszę Kolegów, którzy mieli doświadczenia z czymś takim o radę. Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
[2011-05-16 08:04]

baloonstyle

Witam, z tego co piszesz używałeś tego kijka w poprzednim sezonie i na pewno holowałeś rybki tym kijem. Sam widziałeś jak się kijek sprawuje, skoro jest ok to lepiej nie ruszać i niech tak zostaje.Po naruszeniu jej dopiero mogą zacząć się problemy :))
[2011-05-16 08:29]

Może mieć to znaczenie gdyż nierówno obciąża kręgosłup blanku podczas siłowych zmagań z rybą/zaczepem,zamiast giąć kij w jedną stronę ostatnia przelotka skręca nieco szczytówkę.To moja teoria,podgrzej,wywal,przyklej-i po temacie:)
[2011-05-16 08:31]

Gorgoth82

Do tej pory ryby jakie holowałem miały 50-60cm także hol nie trwał zbyt długo. Nie wiem co będzie jak uda mi się zahaczyć coś większego, gdzie hol będzie dłuży i bardziej intensywny. Czy podgrzany i ponownie zastygnięty klej nie straci swoich właściwości?
[2011-05-16 08:46]

withanight88

Podgrzewasz , wyrzucasz stara przelotkę (lub czyścisz), oczyszczasz szczytówkę z pozostałości kleju i wklejasz nową lub starą(wyczyszczoną). 


Jak podgrzejesz stary klej i naprostujesz to to sie trzymać nie bedzie , musisz wklejać od nowa.

[2011-05-16 09:31]

Gorgoth82

Dziękuję wszystkim za porady. W sumie najlepiej będzie jak ją oddam na gwarancji.:)
[2011-05-16 10:11]

Artur z Ketrzyna

Dziękuję wszystkim za porady. W sumie najlepiej będzie jak ją oddam na gwarancji.:)

Dokładnie tak, bo jak sam usuniesz usterkę to stracisz gwarancję.
[2011-05-16 17:10]