Krzywa przelotka

/ 55 odpowiedzi / 5 zdjęć
SVT

Zrób to z czuciem i nie złamiesz. (2015/03/22 09:50)

Evanios

Tego delikatnie sie nie da zrobić, bo to jest twarde i nie chce drgnąć jak lekko skrzywiam, musze siły użyć. (2015/03/22 11:40)

Evanios

Tego delikatnie sie nie da zrobić, bo to jest twarde i nie chce drgnąć jak lekko skrzywiam, musze siły użyć. (2015/03/22 11:40)

Evanios

Aaaa, zauważyłem, że jestem na drugim koncie, bo pisze z innego komputera. Tak, mam. (2015/03/22 11:54)

Artur z Ketrzyna

Tego delikatnie sie nie da zrobić, bo to jest twarde i nie chce drgnąć jak lekko skrzywiam, musze siły użyć.

Delikatnie, to znaczy z wyczuciem. Trochę siły trzeba włożyć, ale nie przejmuj się, tak łatwo jej nie złamiesz. To jest metal, tak więc troszkę siły trzeba włożyć. A wyczucie by nie przedobrzyć.
Uważać musisz tylko na łączenie omotką, tam trzymaj dobrze ręką. I tyle.
Byś mieszkał koło mnie zrobił by Ci to w 1 minutę.
A jak się boisz oddaj na reklamację. Bo jak by nie było sprzęt otrzymałeś uszkodzony. (2015/03/22 11:56)

Artur z Ketrzyna

Aaaa, zauważyłem, że jestem na drugim koncie, bo pisze z innego komputera. Tak, mam.

To używaj jednego konta na obu kompach. Byś nie był tu sądzony jako troll. Po co Ci 2 konta? Wstaw też Awatara, szybciej będziesz kojarzony. I lepiej to wygląda. (2015/03/22 11:58)

Evanios

Na łączeniu stopki z blankiem (omotka) trzymac mocno kciukiem tak? Mam nadzieje, że jest to tak, jak z noskami w okularach ^^ (2015/03/22 11:58)

Evanios

Na łączeniu stopki z blankiem (omotka) trzymac mocno kciukiem tak? Mam nadzieje, że jest to tak, jak z noskami w okularach ^^ (2015/03/22 11:59)

mariusz23

Witam,

Pozwole sobie coś dodać od siebie w tym temacie a mianowicie tez mialem taką sytuacjie i to przy kiju z wysokiej pułki jedna z przelotek była krzywo wklejona i na moje sokole "oko" wyglądało to nie ładnie ale wędka nie zmieniła swojej dynamiki podczas rzutów. Jeżeli jest tak bardzo ta przelotka niechlujnie wklejona przez producenta to oddaj ją na gwarancje lub serwis ponieważ jakieś tam zginanie ręcznie można spróbować ale przy miękkich przelotkach a przy sicach to tylko ją uszkodzisz wraz lakierem na omotce. Takie kije są puszczane najczęściej w sprzedaży internetowej bo przecież przed zakupem w sklepie stacjonarnym wędkę dokładnie oglądamy :)

pzdr (2015/03/22 12:14)

LeKejuki

Znaczy omotki i lakieru raczej nie uszkodze, bo bede ją uginał na tych nóżkach wychodzących od stópki.  (2015/03/22 12:24)

użytkownik32263

Wiedziałem T81 że skomentujesz tą stopkę :-)
Zgadza się że jest to ta część pod omotką, ale też nie jest to ramka. Bo ramkę ma obrazek, ewentualnie można nazwać ramką pierścień trzymający wkład ze spieków, czy porcelanki. :-)
Szybciej nazwał bym to nóżką. (a jak fachowo się mówi na tą część? to nie wiem, napewno też nie ramka)
I jak byś był choć troskę bardziej spostrzegawczy, to pewnie byś się domyślił że przelotka wygięła się koledze podczas transportu czy przechowywania. Kolega napisał: "krzywą przelotke. Jest przechylona do góry". Tak więc czytaj uważnie i nie rób z siebie geniusza, jak nawet takich prostych zwrotów nie kumasz: Krzywa, przechylona go góry.

Omotka zalana żywicą czy lakierem, Tak łatwo się nie poddaje.
Tak więc komentując twój wybitny post: "masz krzywo instalowaną przelotkę", To sory, ale kolega pisze że przechyloną. Mniemam że przegiętą nóżkę. Tak więc i ty też bzdurę napisałeś. Bo krzywo zainstalowana była by odgięta na bok, bo stopkę omotka trzyma idealnie przy blanku (dociska ją do niego).

David, podejrzewam że twoja przelotka wygięła się tak jak na tym rysunku, zarys przelotki na szaro. Strzałka pokazuje jak ją wyprostować.
Ps. umownie nazwałem na nim części przelotek, by tym razem nie było jakiś podtekstów.

Nie pogrążaj się bo gie wiesz. Jest tak jak JA piszę , nie ty.

Zresztą sami producenci używają słowa ramka mając na myśli całą przelotkę, oczywiście poza stopką i wkładem. NP w Fuji są RAMKI "Y", "V", "K" I "KR" itp itd.

A "NÓŻKA" co to jest?!!! Nie ma takiego czegoś!

I na koniec: znów piszesz bzdury bo prawie na bank owa przelotka jest źle (krzywo) ustawiona a nie przegięta. Skąd wiem? Bo przelotki są bardzo sztywne i ciężko je przekrzywić. Zdjęcie niezbyt wyraźne ale kąt padającego światła na omotce jest odchylony co może oznaczać złe ustawienie przelotki.

Zresztą skończ wypisywać te swoje farmazony, nic nie wiesz ale wszędzie się udzielasz. (2015/03/22 12:24)

LeKejuki

Czyli co mam robić w tej sytuacji, jak mówisz, że jest krzywo osadzona? (2015/03/22 12:30)

użytkownik32263

Witam,

Pozwole sobie coś dodać od siebie w tym temacie a mianowicie tez mialem taką sytuacjie i to przy kiju z wysokiej pułki jedna z przelotek była krzywo wklejona i na moje sokole "oko" wyglądało to nie ładnie ale wędka nie zmieniła swojej dynamiki podczas rzutów. Jeżeli jest tak bardzo ta przelotka niechlujnie wklejona przez producenta to oddaj ją na gwarancje lub serwis ponieważ jakieś tam zginanie ręcznie można spróbować ale przy miękkich przelotkach a przy sicach to tylko ją uszkodzisz wraz lakierem na omotce. Takie kije są puszczane najczęściej w sprzedaży internetowej bo przecież przed zakupem w sklepie stacjonarnym wędkę dokładnie oglądamy :)

pzdr

Kolego nie chcę być złośliwy, naprawdę. Ale mylisz się bardzo mocno.

SIC to tylko wkład a nie ramka i nie mają nic ze sobą wspólnego, w sensie materiałowym. Ramka najczęściej jest wykonana z różnych rodzajów stali. Tylko w najdroższych przelotkach jest z tytanu lub karbonu. (2015/03/22 12:32)

użytkownik32263

Czyli co mam robić w tej sytuacji, jak mówisz, że jest krzywo osadzona?

Lekko naginaj palcami, tak z wyczuciem. To tylko jakaś stalówka więc podda się naciskowi. Tylko dobrze trzymaj w łapkach. Choć osobiście nic bym z tym nie robił. To duża przelotka więc nie wpływa jakoś mocniej na rzuty czy hol. Właście praktycznie w ogóle nie wpływa. Zatem to tylko skaza estetyczna. (2015/03/22 12:35)

mariusz23

Pisząc o sicach miałem na myśli o typie przelotek a nie o jej wkład ! A prostowanie przelotki nie równo wklejanej jest nie mądre no chyba ze pokrzywiona mechanicznie. (2015/03/22 12:44)

użytkownik32263

Pisząc o sicach miałem na myśli o typie przelotek a nie o jej wkład ! A prostowanie przelotki nie równo wklejanej jest nie mądre no chyba ze pokrzywiona mechanicznie.

Więc chyba już Ci wyjaśniłem. SIC to TYLKO WKŁAD, nic więcej. Zresztą podam Ci że np. w Fuji wkładki SIC są zarówno w ramkach stalowych jak i tytanowych.

A typ przelotek dotyczy kształtu ramki, nie wkładu. Przynajmniej tak się przyjęło w nomenklaturze. (2015/03/22 12:48)

LeKejuki

T81, pisałeś, że jest krzywo osadzona, no to w takiej sytuacji co da uginanie jej? (2015/03/22 13:00)

użytkownik32263

T81, pisałeś, że jest krzywo osadzona, no to w takiej sytuacji co da uginanie jej?

Przecież możesz  sobie ustawić oring prostopadle do blanku a chyba o to Ci chodzi, prawda? (2015/03/22 13:16)

ogtw

Tak na mój chłopski rozum, trzeba jeden drut skrzywić (nie koniecznie w tą stronę) po to żeby go skrócić, albo odwiązać przelotkę i przywiązać na nowo. (2015/03/22 13:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

LeKejuki

Dobra nie ruszam tego. Tragicznie nie wygląda. Dzięki za czas poświęcony mi chłopaki. 
Połamania w nadchodzącym sezonie 2015. (2015/03/22 13:52)

gasiewicz

Witam,
Otrzymałem dzisiaj przesyłkę z nową wędką i zauważyłem że przedostatnia przelotka jest nieco skrzywiona. Czy będzie to przeszkadzało przy wędkowaniu? Czy nie wpłynie to na użytkowanie. (2018/07/31 20:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

fishark

Nie będzie przeszkadzało w wędkowaniu, nie prostuj bo rdzeń może się posypać lub omotka. (2018/07/31 21:12)

barrakuda81

Według mnie jeżeli przelotka siedzi pewnie nic nie powinno się dziać ale obiektywnie patrząc jest to siara i kij w zasadzie powinno się reklamować.Ja rozumiem że produkcja w Chinach, słaba kontrola jakości , oszczędności itp ale płacisz za produkt pełnowartościowy a ten kto ci sprzedaje wędkę niepoprawnie uzbrojona nie szanuje twoich pieniędzy i ciebie. Dla serwisu poprawienie umocowania tej przelotki to jest prosta operacja i niekosztowna. (2018/07/31 21:16)

fishark

Mi takie przelotki trafiały sie w cormoranach, w daiwach, w mikado. W niczym to nie przeszkadza. Wędkuj i nie przejmuj sie tym. (2018/07/31 21:34)