Kropki (kulki) we wn皻rzno軼iach p這tek

/ 55 odpowiedzi / 4 zdj耩
Witam

Z豉pa貫m dzisiaj 3 p這tki i w ka盥ej z nich na wn皻rzno軼iach by造 bia這-鄴速e kulki. Nie wiem co to jest- czy to nie jest jaki paso篡t? A mo瞠 to jest ikra? Tylko, 瞠 jak kiedy widzia貫m ikr, to by豉 ona w jednym miejscu, tworzy豉 ca這嗆, tak jakby by豉 w woreczku. A to, co jest w tych rybach, jest porozrzucane po wszystkich wn皻rzno軼iach, ale nie na mi瘰ie, tylko na tym, co si z ryby wyrzuca. Jest to mocno przytwierdzone- wod tego si nie zmyje, natomiast po mocnym przejechaniu paznokciem, wszystko schodzi- jest to tylko na zewn皻rznej cz窷ci tych "flak闚".
   Czy wie kto co to jest? Mo瞠 to jaki paso篡t???

Pozdrawiam
Grzesiek

Podgl康 zdj耩 na forum dost瘼ny jest tylko dla zalogowanych u篡tkownik闚.

Diablo

To jest ikra (2012/03/25 10:56)

getka

to chyba nie ikra po lewej stronie dolne flaki to chyba mleczaka... kto wie mog to by jaja jakiego paso篡ta, otw鏎z i powi瘯sz zdj璚ie ikra wygl康a inaczej zg豉sza teraz gdy tar這 lada chwila. (2012/03/25 11:12)

89krzysztof

A jak d逝go te flaki le瘸造 ? S 鈍ie瞠, czy kilku godzinne ? Mo瞠 to muchy ju jajka z這篡造 ? Hoduj bia貫 robaki :)  (2012/03/25 12:35)

Diablo

No i wychodzi co C&R robi z ludzi. Rybich flak闚 nie widzieli, ikry nie widzieli i nie wiedza co to jest :) (2012/03/25 12:51)

withanight88

No i wychodzi co C&R robi z ludzi. Rybich flak闚 nie widzieli, ikry nie widzieli i nie wiedza co to jest :)

Heheheh zgadza si, praktykuje C&R, bez fanatyzmu, ale jak wygl康a ikra to wiem. (2012/03/25 13:03)

Grzes555

Witam

Dziekuj za odpowiedzi. Zamieszczam powi瘯szone zdj璚ie dla getka. Natomiast co do tego, czy s to jaja much, to zdj璚ie zosta這 zrobione od razu po wypatroszeniu, wi璚 na pewno nie s to jaja much. Bia造ch robak闚 nie hoduj :-) Natomiast w odpowiedzi na posty Diablo i withanight88- czy ikra mo瞠 by tak rozrzucona po flakach?? Ostatnio faktycznie ma這 這wi, ale jak pami皻am swoje po這wy sprzed lat, to ikra by豉 zawsze w jednym miejscu, jako takie "co" ob貫go kszta速u, gdzie by這 setki/tysi帷e jajeczek, a nie tak, jak na tych zdj璚iach- w jednym miejscu przyczepione troch kulek, w innym miejscu tez troch itd. Czy ikra jest tak rozrzucona i poprzyczepiana do ca造ch flak闚 jak na tym zdj璚iu?

Pozdrawiam (2012/03/25 13:50)

Podgl康 zdj耩 na forum dost瘼ny jest tylko dla zalogowanych u篡tkownik闚.

Diablo

Ikra nie powinna by porozwalana po wn皻rzno軼iach. Mog這 do tego doj軼 kiedy j patroszy貫. No瞠m mog貫 zrobi w 鈔odku ma造 ba豉gan. Musia豚y opisa troch wiecej. Jakiej wielko軼i by造 p這cie w jakim zbiorniku z這wione. Bo mam w徠pliwosci. (2012/03/25 14:28)

Grzes555

Patroszy貫m je ostro積ie (pierwsz normalnie, ale kolejne dwie jak juz widzia貫m, ze co w pierwszej jest nie tak, to specjalnie uwa瘸貫m co robi przy tej czynno軼i). Poza tym jakbym nawet przeci掖 to miejsce, gdzie jest ikra, to rozwali豉by si ona i pod wp造wem p騧niejszego p逝kania zmy豉by si bez trudu. A kulki ze zdj耩 by這 bardzo mocno przytwierdzone do tych flak闚. Musia貫m mocno zacz望 drapa paznokciem, 瞠by to si oderwa這. Ryby z豉pa貫m w Zbiro篡 ko這 Mszczonowa.
   Dziwi mnie fakt, ze ka盥a z tych ryb tak mia豉- albo jest to norma i wszystko jest ok, albo ryby masowo maj jak捷 dolegliwo嗆 (choroba, paso篡t). Dziwne. Macie jakie pomys造? (2012/03/25 14:52)

Grzes555

P這cie mia造 ok 18-20 cm. Zbiornik, w kt鏎ym je z豉pa貫m to dosy du篡 staw- ok. 5-6 ha. (2012/03/25 15:02)

alkoholik16

to nie jest ikra(nie jest okr庵豉) ,wygl康a na jaki paso篡t ale nie wiem jaki. (2012/03/25 20:58)

xemit

A jak d逝go te flaki le瘸造 ? S 鈍ie瞠, czy kilku godzinne ? Mo瞠 to muchy ju jajka z這篡造 ? Hoduj bia貫 robaki :) 

Marcowe roje much s najbardziej prawdopodobne. Pochodz one z lutowego wyl璕u, a ich zatrz瘰ienie jest tak wielkie 瞠 strach porusza si bez klepki na muchy. 
(2012/03/25 21:06)

Grzes555

A jak d逝go te flaki le瘸造 ? S 鈍ie瞠, czy kilku godzinne ? Mo瞠 to muchy ju jajka z這篡造 ? Hoduj bia貫 robaki :) 

Marcowe roje much s najbardziej prawdopodobne. Pochodz one z lutowego wyl璕u, a ich zatrz瘰ienie jest tak wielkie 瞠 strach porusza si bez klepki na muchy. 

Zdj璚ia s zrobione zaraz po wypatroszeniu i na dodatek w domu- muchy nie mia造 mo磧iwo軼i z這篡 jajeczek. Zreszt u mnie w 豉zence nie ma much :-) (2012/03/25 21:34)

Grzes555

Poleca豚ym zainteresowa tym tematem koleg闚:

Kacper Zi瑿a (Schleie)
lub Andrzej Tadych ( Uran83)

Wielkie dzi瘯i za namiary. Ju do nich pisz. Mam nadziej, 瞠 pomog (2012/03/25 21:38)

u?ytkownik107209

Kacper Zi瑿a (Schleie)

Wielkie dzi瘯i za namiary. Ju do nich pisz. Mam nadziej, 瞠 pomog

Wyginaj Nemo. Dobrze wiem co to jest , tak jak wiem ,瞠 na twoje tanie sztuczki na pewno si nie dam nabra. (2012/03/25 23:12)

Grzes555

Kacper Zi瑿a (Schleie)

Wielkie dzi瘯i za namiary. Ju do nich pisz. Mam nadziej, 瞠 pomog

Wyginaj Nemo. Dobrze wiem co to jest , tak jak wiem ,瞠 na twoje tanie sztuczki na pewno si nie dam nabra.

Chyba zosta貫m w co wpl徠any- za bardzo nie wiem jednak w co. Je郵i ma Pan jakie zatargi z jakim Nemo, to trudno. Nie wiem kto to jest i prosi豚ym nie miesza swoich spraw z u篡tkownikiem Nemo z tematem o p這tkach, kt鏎y za這篡貫m.
   Zwr鏂i貫m si do Pana o pomoc, bo Diablo poda na forum, 瞠 by mo瞠 b璠zie m鏬 Pan rozwi您a t zagadk kulek w rybach. Z豉pa貫m 3 p這tki, przynios貫m do domu i przez to, co zobaczy貫m b璠 musia je wyrzuci. Bo nie wiem co to jest, co w nich by這. Poza tym pytam bardziej na przysz這嗆, 瞠by wiedzie co to jest, je郵i kiedy te z豉pi ryby z czym takim. Wydawa這 mi si, 瞠 u篡tkownik Diablo zna Pana z forum i spodziewa si, 瞠 mo瞠 co Pan wnie嗆 do dyskusji na temat tych kulek w p這tkach. Je郵i Pan wie co to jest, to prosz o odpowied na forum. By豚ym bardzo wdzi璚zny.
Pozdrawiam (2012/03/25 23:37)

u?ytkownik107205

Witam. Nie za bardzo wiem dlaczego piszesz akurat do mnie ? Przykro mi ,ale ja nie pisz na zam闚ienie ani nie odpowiadam na pytania jak robot loguj帷y  si tutaj po to ,by rozstrzyga cudze bol帷zki i niewiedz. Ja wiem co to jest , jednak po tym , co napisa tam Uran83 (drugi w podejrzanie dziwny spos鏏 wytypowany do odpowiedzi ) wietrz w ca貫j sytuacji nie tylko t璕i absurd ,ale i r闚nie persyfla. Dlatego nie odpowiem na zadane pytanie  - bo jak wcze郾iej podkre郵i貫m :pisz kiedy chc ( mam niestety do嗆 w豉dczy charakter ) a po  drugie :ca豉 sytuacja wydaje mi si mocno naci庵ana. Odpowied oczywi軼ie sporz康zi貫m - zapisuj帷 j w kopii  e maila , jednak瞠 niesiony na skrzyd豉ch intuicji  - odczuwam siln niech耩 do wypowiadania si w tym temacie. Dzi瘯uj. (2012/03/26 00:32)

Diablo

Panowie Uran83 i Schleie, bez nerw闚. To ja Was poleci貫m Koledze Grze鄂owi, bo wiem 瞠 w tej dziedzinie macie ogromn wiedz. Dlatego napisa do Was personalnie. (2012/03/26 00:43)

Grzes555

Panowie Uran83 i Schleie, bez nerw闚. To ja Was poleci貫m Koledze Grze鄂owi, bo wiem 瞠 w tej dziedzinie macie ogromn wiedz. Dlatego napisa do Was personalnie.

Kolego Diablo, wpu軼i貫 mnie na niez陰 min :-) Grzecznie pytam si dw鏂h wskazanych os鏏, co o s康z o moim problemie, a oni naskoczyli na mnie, jakbym co im zrobi. Zaraz napisz specjalnie do nich wiadomo嗆- jawn na forum (2012/03/26 08:32)

Grzes555

Witam. Nie za bardzo wiem dlaczego piszesz akurat do mnie ? Przykro mi ,ale ja nie pisz na zam闚ienie ani nie odpowiadam na pytania jak robot loguj帷y  si tutaj po to ,by rozstrzyga cudze bol帷zki i niewiedz. Ja wiem co to jest , jednak po tym , co napisa tam Uran83 (drugi w podejrzanie dziwny spos鏏 wytypowany do odpowiedzi ) wietrz w ca貫j sytuacji nie tylko t璕i absurd ,ale i r闚nie persyfla. Dlatego nie odpowiem na zadane pytanie  - bo jak wcze郾iej podkre郵i貫m :pisz kiedy chc ( mam niestety do嗆 w豉dczy charakter ) a po  drugie :ca豉 sytuacja wydaje mi si mocno naci庵ana. Odpowied oczywi軼ie sporz康zi貫m - zapisuj帷 j w kopii  e maila , jednak瞠 niesiony na skrzyd豉ch intuicji  - odczuwam siln niech耩 do wypowiadania si w tym temacie. Dzi瘯uj.

Jestem ogromnie zaskoczony reakcj Pan闚 Schleie i Uran83. Kolega Diablo wskaza mi Was jako ekspert闚, kt鏎ych warto zainteresowa tematem. Nie ma w tym 瘸dnych podtekst闚 innych, ni problem w identyfikacji tego co znalaz貫m w rybie. Nie uwa瘸m, 瞠bym pisz帷 prywatne maile naruszy jak彗olwiek zasad. Po to jest taka mo磧iwo嗆 na forum, 瞠by z niej korzysta. Chcia貫m tylko, 瞠by Panowie zwr鏂ili uwage na m鎩 problem. My郵, 瞠 nie przegl康aj Panowie wszystkich post闚 na forum, a nie chcia貫m straci mozliwo軼i us造szenia rozwi您ania przez to, 瞠 Panowie nie zwr鏂iliby uwagi na m鎩 post. Pyta貫m w swoim 篡ciu o r騜ne rzeczy na r騜nych forach (nie w璠karskich), ale nigdy nie spotka貫m si z takim przyj璚iem.
  Uwa瘸m, 瞠 maile by造 kulturalne, wi璚 prosz nie pos康za mnie, ze uwa瘸m Pana za "robota rozstrzygaj帷ego cudze bol帷zki i niewiedze". My郵a貫m po prostu, ze dzieli si Pan swoj wiedz- tak jak ka盥y u篡tkownik na forum. Je郵i to dla Pana zbyt mecz帷e, 瞠by odpisa mi i osobom bior帷ym w tej dyskusji, to przepraszam za zak堯canie spokoju.
  A co do wietrzenia absurdu i persyfla簑 (wypowiedzi ironicznej, kpi帷ej, ukrywaj帷ej szyderstwo pod pozorami uprzejmo軼i) to jest Pan ca趾owicie w b喚dzie. Gdyby problem by tak banalny jak si Panu wydaje, to nie pisa這by tyle os鏏 w tym w徠ku niejednoznaczne odpowiedzi.
  Nie zamierzam ju wi璚ej odnosi si do podejrze Pana Schleie i Urana83, bo nie lubi sytuacji, gdy rozmowa schodzi na zupe軟ie inne tory i potem, gdy kto inny b璠zie szuka np za rok odpowiedzi na podobne pytanie, nie b璠zie m鏬 jej znale潭.  TEMATEM TEGO W﹗KU jest co co zobaczy貫m w rybach. Nie wiem co to jest i inni u篡tkownicy te nie maj 100% przekonania. Je郵i Panowie Schleie i Uran83 wiedz co to jest, to prosze rzuci cho jedno has這, bo widz, 瞠 Panowie wiedz, tylko przez sytuacj mi nie znan, nie chc si podzieli wiedz.

A wi璚 prosz wszystkich u篡tkownik闚 tego forum o pomoc. Pozdrawiam (2012/03/26 08:59)

Artur z Ketrzyna

to nie jest ikra(nie jest okr庵豉) ,wygl康a na jaki paso篡t ale nie wiem jaki.

Ja te do ko鎍a nie mog by przekonany, 瞠 to ikra. Samica ryby tworzy woreczki z ikr, w kt鏎ej jaja dojrzewaj. Co fakt jest ona okr庵豉 u 鄴速a (jak dojrzeje, ale z pocz徠ku czasami owalna), z pocz徠ku blado 鄴速a, a dojrza豉 bardzo 鄴速a. Jedynie z tego co wiem to jesiotr ma czarn ikr. W zale積o軼i od sposobu sk豉dania ikry przez ryby jedne s bardziej drugie mniej kleiste jajeczka ikry.
Na g鏎nych flakach na zdj璚iu (pierwsze zdj璚ie) wida jak by pozosta這軼i po woreczkach ikrowych. Za same wn皻rzno軼i wygl康aj zdrowo. Tak wi璚 jak niekt鏎zy, my郵 瞠 kto tu pr鏏uje nas zrobi w konia, w zwi您ku ze zbli瘸j帷ym si 1 kwietnia "Prima aprilis...

Takie w徠pliwo軼i, mo積a wyja郾i, oddaj帷 pr鏏ki do sanepidu. Oni zbadaj i postawi diagnoz. (2012/03/26 09:23)

Grzes555

Takie w徠pliwo軼i, mo積a wyja郾i, oddaj帷 pr鏏ki do sanepidu. Oni zbadaj i postawi diagnoz.

Flaki poszy造 ju do kosza. Tylko dlaczego te "kulki" owalne lub nie, by造 poprzyklejane do zewn皻rznej strony ca造ch flak闚? Wydaje mi si, ze je郵i to by by豉 ikra, to powinna by zgrupowana w jednym miejscu, a jak nawet bym ja przeci掖, to by si rozsypa豉 i tyle. A to co by這 na tych flakach bardzo mocno si ich trzyma這. To naprawd nie "prima aprilis" tylko pytanie jak ka盥e inne. Uwa瘸m, ze nie ma g逝pich pyta. Pozdrawiam (2012/03/26 09:35)

covent

Witam. Nie za bardzo wiem dlaczego piszesz akurat do mnie ? Przykro mi ,ale ja nie pisz na zam闚ienie ani nie odpowiadam na pytania jak robot loguj帷y  si tutaj po to ,by rozstrzyga cudze bol帷zki i niewiedz. Ja wiem co to jest , jednak po tym , co napisa tam Uran83 (drugi w podejrzanie dziwny spos鏏 wytypowany do odpowiedzi ) wietrz w ca貫j sytuacji nie tylko t璕i absurd ,ale i r闚nie persyfla. Dlatego nie odpowiem na zadane pytanie  - bo jak wcze郾iej podkre郵i貫m :pisz kiedy chc ( mam niestety do嗆 w豉dczy charakter ) a po  drugie :ca豉 sytuacja wydaje mi si mocno naci庵ana. Odpowied oczywi軼ie sporz康zi貫m - zapisuj帷 j w kopii  e maila , jednak瞠 niesiony na skrzyd豉ch intuicji  - odczuwam siln niech耩 do wypowiadania si w tym temacie. Dzi瘯uj.

Kabaret po prostu:) (2012/03/26 10:15)

covent

Kabaret po prostu:) (2012/03/26 10:15)