Zaloguj się do konta

Krewetki jako przynęta na miętusa

utworzono: 2012/02/08 19:27
adamo0

Witam.                                                                                                                           Lubię łowić nocką miętusy.Oczywiście nie w okresie ochronnym. Dowiedzialem się że dobrą przynętą są na nie krewetki. Interesóje mie jak je zbroić i w jakiej postaci podawać?                        Pozdrawiam. [2012-02-08 19:27]

izulek

witam miętusa na krewetki nie łapałem ale wegoze tak nic skąplikowanego najprostrzy zestaw gruntowy krewetka na haczyk mozesz załozyc na cały hak lub w połowie .co do krewetek rozna jest ich wielkosc od centymetrowych do kilkunasto centymetrowych to juz zalezy od ciebie jaka zalozysz. w marketach sa przewaznie takie biało rózowawe one są juz gotowane (krewetki koktajlowe) i bez pancerza ale czasem mozna dostac surowe one są troszku wieksze bo z pancerzem i przed gotowaniem a wiec nie skurczone ja jakos w braniach róznicy nie widzialem czy gotowane czy surowe .a i na haczyku trzymaja sie naprawde rewelacyjnie. mam nadzieje ze cos pomoglem jak bys mial jakies wyniki w mietusach na krewetki to się pochwal ;-) pozdrawiam 
[2012-02-20 18:52]

Dawid1346

Witam.

Właśnie zamówiłem kilka żywych krewetek i chcę połowić na nie.

Nie będę miał ich wiele i nie chciałbym zmarnować na nie udanym zakładaniu przynęty.

Możecie mi wytłumaczyć za którą część ciała zakładać na haczyk ?

Czy do zanęty warto dodać trochę krewetek z paczki takich już obranych ?

[2012-04-02 12:57]

Witam.

Nie będę miał ich wiele i nie chciałbym zmarnować na nie udanym zakładaniu przynęty.

ŻYWEJ KREWETKI UŻYWAĆ NA PRZYNĘTĘ NIE WOLNO. WPRAWDZIE NIE PRZEŻYJE ONA ,ALE I TAK JEST TO FORMA KONTAKTU OBCEGO GATUNKU STWORZENIA Z RODZIMYM EKOSYSTEMEM. Łowienie na krewetki w ogóle uważam za bezsens i efekt zmanierowania.Żadne to nowatorstwo . Kiedyś krewetki w Polsce w ogóle nie były dostępne w sprzedaży , dzisiaj już są ,ale i czasy są takie ,że wielu nie ma ... za co kupować i co do garnka włożyć. Za dobrze po prostu ludzie mają ,że jedzenie czy konkretniej :specjały , które do tej pory uważano za luksusową fanaberię - rzucają sobie dzisiaj jako paszę i żer dla ryb. CHORE !
[2012-04-02 16:19]

fishtrace

Witam.

ŻYWEJ KREWETKI UŻYWAĆ NA PRZYNĘTĘ NIE WOLNO. WPRAWDZIE NIE PRZEŻYJE ONA ,ALE I TAK JEST TO FORMA KONTAKTU OBCEGO GATUNKU STWORZENIA Z RODZIMYM EKOSYSTEMEM. Łowienie na krewetki w ogóle uważam za bezsens i efekt zmanierowania.Żadne to nowatorstwo . Kiedyś krewetki w Polsce w ogóle nie były dostępne w sprzedaży , dzisiaj już są ,ale i czasy są takie ,że wielu nie ma ... za co kupować i co do garnka włożyć. Za dobrze po prostu ludzie mają ,że jedzenie czy konkretniej :specjały , które do tej pory uważano za luksusową fanaberię - rzucają sobie dzisiaj jako paszę i żer dla ryb. CHORE !

Poprostu szczeka mi opadla ( jak zwykle zreszta na tego typu odpowiedzi). Niejaki  Schleie nie dosc ze uwaza ludzi za najwieksze zlo to jeszcze nie podoba mu sie ze stac was/nas na krewetki, zazdrosc to straszna rzecz, ale skoro juz nie stac cie na kilka krewetek to nie zabraniaj jedzenia ich innym ludziom, poza tym lowienie na krewetke moze faktycznie przyniesc dobre rezultaty przy polowie wegorza lub mietusa ( maja dosc specyficzny zapach), w baltyku tez zyja krewetki i wedkarze lowia na nie np. fladryhttp://pl.wikipedia.org/wiki/Krewetka_ba%C5%82tycka [2012-04-02 18:24]

FLO92

nigdy nie lwoilem mietusow moze i bym sprobowal

powiecie gdzie najlepiej ich szuakc na wodzie stojacej ?

[2012-04-02 18:59]

JOPEK1971

nigdy nie lwoilem mietusow moze i bym sprobowal

powiecie gdzie najlepiej ich szuakc na wodzie stojacej ?

Nie w każdej wodzie stojącej są miętusy. [2012-04-02 19:10]

Dawid1346

Może krewetki nie są najtańsze ale to ode mnie zależy na co wędkuję, jeśli będę chciał to będę łapał na pieniądze :)

Tak poza tym to kupiłem kilka sztuk żeby sprawdzić jakie będą efekty. 

Jeśli będą brania to zamierzam hodować, hodowla krewetek jest nie droga i łatwa więc dlaczego nie skoro dżdżownice się hoduje....

[2012-04-02 20:21]

pstrag222

Krewetki to świetna przynęta nie tylko na miętusy ale i węgorze okonie , sumiki karłowate.
[2012-04-02 20:43]

ruffio

Kto powiedział,że drogie?Wystarczy kupić w dyskoncie spożywczym mrożone.Kosztują nie więcej niż paczka zanęty.Na taką krewetkę złowiłem największego lina 52cm.Biorą na również okonie.Najlepiej łowić tam gdzie występują raki.
[2012-04-02 20:45]

Dawid1346

To może ktoś mi powie za którą część ciała haczyć ?

[2012-04-03 11:40]

seboa

witam ja zachaczałem normalnie przez srodek ale przez cała noc 1 maly mietusik sie połakomił.Dobrze braly na małe uklejki´ karasie ogolnie to byly krewetki koktajlowe surowe moze lepiej obgotowac? [2012-11-05 22:30]

Lujski

To może ktoś mi powie za którą część ciała haczyć ?

https://www.google.pl/search?q=shrimp+rod&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=_KGYUMybC8_Hswa-zoHIAg&biw=1272&bih=628&sei=_6GYUPqnDYuSswaa0YHQBA#um=1&hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl%3Aofficial&tbm=isch&sa=1&q=shrimp+on+hook&oq=shrimp+on+hook&gs_l=img.3...8742.14726.0.14977.23.15.5.1.1.0.122.1575.5j10.15.0...0.0...1c.1.HIZViabsZGo&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=973aa6d0493a7512&bpcl=37189454&biw=1272&bih=628

[2012-11-06 06:37]

adamo0

Jak zaczepisz,tak będzie.Miętus nie zwraca na to uwagi!Ja przebijam je przez środek.Od siebie dodam,że jest to przynęta drugiego planu.Ale na pewno jest skuteczniejsza od wątróbki! Do tego można ją dostać w każdym markecie.No prawie W każdym!  [2012-11-06 08:06]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia