Zaloguj się do konta

Krętlik na grunt- jaka wielkość?

utworzono: 2011/06/20 00:58
pako220

witam!mam pytanie czy wielkość grubość krętlika ma znaczenie?chodzi mi dokładnie krętlika w metodzie gruntowej miedzy główną a przyponem!czy jak bedzie za duży to może osłabić mi brania czy niema na to wpływu?proszę o komentarz!pozdrawiam
[2011-06-20 00:58]

No to chyba logiczne, że nie możesz dać krętlika jak kajdanki do żyłki 0,18 czy 0,20, ale odpowiednio mały.  [2011-06-20 10:14]

hunterpale

To takie na oko, a jest jakaś ogólna zasada dobierania tego krętlika?? [2014-05-25 17:18]

Artur z Ketrzyna

To takie na oko, a jest jakaś ogólna zasada dobierania tego krętlika??

Nie wiem czy jest jakaś ogólna zasad. Ja dobieram tak by nie klinował się w rurce antyspalinowej. Z tego do pamiętam to są to nr 10. Jakiej firmy nie powiem bo  ie mam przy sobie skrzynki wędkarskiej.
Co do;
czy jak będzie za duży to może osłabić mi brania czy niema na to wpływu?
Na to ma wpływ podłoże na którym będzie leżał zestaw. Czy nie ma tam zielska czy tez innych rzeczy o które będzie mógł czepiać...
Napewno bardziej będzie przeszkadzał mniejszy, który będzie się klinował w rurce.

Oczywiście można zamontować niniejszy a pomiędzy krętlikiem a rurką dać gumowy stoper jako amortyzator i koralik który nie będzie się klinował w rurce.
[2014-05-25 22:56]

lynx

To takie na oko, a jest jakaś ogólna zasada dobierania tego krętlika??

Nie wiem czy jest jakaś ogólna zasad. Ja dobieram tak by nie klinował się w rurce antyspalinowej. Z tego do pamiętam to są to nr 10. Jakiej firmy nie powiem bo  ie mam przy sobie skrzynki wędkarskiej.
Co do;
czy jak będzie za duży to może osłabić mi brania czy niema na to wpływu?
Na to ma wpływ podłoże na którym będzie leżał zestaw. Czy nie ma tam zielska czy tez innych rzeczy o które będzie mógł czepiać...
Napewno bardziej będzie przeszkadzał mniejszy, który będzie się klinował w rurce.

Oczywiście można zamontować niniejszy a pomiędzy krętlikiem a rurką dać gumowy stoper jako amortyzator i koralik który nie będzie się klinował w rurce.

Ot i cała mecyja.
[2014-05-26 00:32]