Zaloguj się do konta

Krasnopióra

utworzono: 2010/08/21 12:42
popek1993

Koledzy
koledzy mam pytanie słyszałem że krasnopiórą (wzdręgę) można łowić w południe że wtedy najlepiej bierze ale czy to prawda?? i czy to prawda że można ją złapać tylko do 5m głębokości? Jestem wędkarzem z 7 letnim stażem ale co do takich teorii to nie jestem pewien czy są prawdą czy mitem... wzdręgę łapałem już nie raz zarówno przy czcinie jak i na głębszej wodzie ale nigdy nie spotkałem się z nią w południe jeżeli prawdą jest że w tym czasie ona dobrze bierze to gdzie ją łowić? Na jakich głębokościach??
[2010-08-21 12:42]

roman76

witam mogę tylko napisać że wzdręgi łapałem i łapie o różnych porach dnia a nawet zdarzało się i w nocy także bierze chyba niezależnie od pory dnia
[2010-08-21 13:10]

Potwierdzam. Co do głębokości to 5 metrów nie jest krańcową głębokością. Przyjedź do mnie, to pokażę Ci że to dziadostwo jest wszędzie , bierze zawsze i na wszystko. Trochę spokoju jest w nocy. To nasze przekleństwo. Może to i ładna ryba, ale jak bierze co 15 sekund to się porzygać można. Nawet na spina się to wiesza. Brrrrrrrrr. [2010-08-21 13:16]

pisaq

Zgadza się, Ghostmir dobrze prawi. Są rejony, gdzie wzdręga zaczyna niebezpiecznie dominować i karłowacieć, coś jak z leszczem i krąpiem. Na moim ulubionym łowisku ryb spokojnego żeru, jeżeli mała wzdręga wejdzie w zanętę to amen w pacierzu. Takie pachluście po 10cm... Można zmienić przynętę na większą, brania będą rzadsze, ale ryby większe. Wczoraj byłem na spacerze ze spinningiem, wszyscy narzekali, że krasnopióry atakują nawet duże czerwone robaki na hakach 6 i 8 :0

Akurat wzdręgi najlepiej biorą mi przed południem i późnym popołudniem, choć jak dla mnie jest to ryba "całodobowa".
Co do głębokości to nie mam zielonego pojęcia - moje łowiska białorybu mają po 2-3m, max 4m ;)

Ładne wzdręgi łowiłem przy trzcinowiskach, problemem jest tylko podejście i podanie zestawu.
Nie polecam nęcenia kulami zanętowymi, za to podawanie od czasu do czasu białych robaczków i kukurydzy w miejsce łowienia jest OK.
Jeżeli widzimy zbierająca pokarm z powierzchni wzdręgi to nie ma co tam zarzucać, tam "bydłuje" się drobnica, poważne ryby są nieco głębiej i kilka metrów od "gotującej się wody" :)
Połamania!
[2010-08-21 13:25]

striggley

Panowię proszę o pomoc co to jest za ryba dodam tylko że złapana  na białego i jest wielkości ok 28 cm
[2010-08-21 15:26]

striggley

krąp , leszcz ?

[2010-08-21 15:28]

popek1993

kolego jest to piękny krąp na 100% nie jest to leszcz to konkretny chudzielec czyli krąp...
[2010-08-21 16:15]

striggley

tak przypuszczałem tylko nie byłem pewny wędkuje od nie dawna i nie p[otrafię jeszcze rozpoznac każdej ryby tym bardziej jak nie jest zbyt duza a po za tym jeszcze jest wiele gatunków których nie złapałem

dzięki bardzo za pomoc pozdrawiam
[2010-08-21 19:53]

kargul

no niby tak ale pamietaj ze w wedkarstwie niema teorii
[2010-08-21 20:16]

popek1993

zgadzam się w tym sporcie nie ma teorii... np. ostatnio złowiłem rybę podobną do uklei ale miała za dużą łuskę i pysk taki jak płotka więc nie wiedziałem co to jest podejrzewam że jakaś hybryda  jest ich coraz więcej...albo np. płotko-leszcz taka jak leszcz ale z o wiele większą łuską płetwami mocno pomarańczowymi i pyskiem jak płotki ale grzbiet taki jak leszcza...
[2010-08-21 20:38]

zaku81

czemu kolego twierdzisz że jest to przekleństwo? jeżeli w łowisko wejdą te ładne okazy to naprawdę można ciekawie powędkować. Jest to ładna ryba i silna dlatego czasem można powalczyć z taką rybką.
[2010-08-21 21:30]

zaku81

czemu kolego twierdzisz że jest to przekleństwo? jeżeli w łowisko wejdą te ładne okazy to naprawdę można ciekawie powędkować. Jest to ładna ryba i silna dlatego czasem można powalczyć z taką rybką.

tutaj miałem na myśli wypowiedź GHOSTMIRA
[2010-08-21 21:32]

Zaku81- zapraszam. Przyjedź. Ta piękna, malownicza, cudowna, silna, bajeczna ryba wyjdzie Ci bokiem po dwóch godzinach użerania się z tymi pięknymi, walecznymi, cudownymi, bajecznymi okazami, które wchodzą w łowisko zawsze i wszędzie i biorą zawsze i na wszystko nie dopuszczając innej ryby.

Wymiar ochronny u nas powinna mieć płoć i to powiem około 30 cm, a nie ten chwast, który rozmnożył się nad miarę we wszelkich kałużach i karłowacieje.

Nie masz pojęcia o czym mówię, więc daruj sobie.


[2010-08-22 14:29]

pisaq

Dokładnie!
Piękne, waleczne,
potężne i mężne
zwycięskie i rycerskie
to są duże sztuki. Wczoraj udało mi się takich połowić, fakt, są waleczne, ale u nas one karłowacieją - jest ich tak dużo, że nie mają co żreć i w zanętę wchodzą "okazy" po 5cm, które już nie są takie silne.
Płoć powinna mieć wymiar, zgadzam się.
Chociaż, wielu wędkarzy nie odróżnia płoci od jazia czy wzdręgi...
Wczoraj co nie wyjąłem z wody to "ale piękna płoć!", odp "to akurat wzdręga", i usłyszałem "przecież to to samo" <ŚCIANA>
[2010-08-22 14:55]

mistrz654

Ja wzdręgi łapałem tylko przy brzegu, ale nie twierdzę, że nie bierze głębiej.

Osobiście w południe nie łapałem.

Jednak krąp (taki jak na zdjeciu) raz nie brał przez cały dzień, tylko około południa.

striggley: krąpia można poznać po pomarańczowej płetwie piersiowej, leszcz ma wszystkie szare.

[2011-01-27 19:18]

Panowię proszę o pomoc co to jest za ryba dodam tylko że złapana  na białego i jest wielkości ok 28 cm


Witam kolegów  żelazną zasada rozrużnienia dużego krąpia od małego leszcza jest ilość promieni na płetwie odbytowej maksymalnie do 23 promieni ma krąp,a leszcz ma powyżej 23 do 28 promieni, jest to na 100% leszczyk

[2011-01-27 22:11]

Papczak

Panowię proszę o pomoc co to jest za ryba dodam tylko że złapana  na białego i jest wielkości ok 28 cm


Witam kolegów  żelazną zasada rozrużnienia dużego krąpia od małego leszcza jest ilość promieni na płetwie odbytowej maksymalnie do 23 promieni ma krąp,a leszcz ma powyżej 23 do 28 promieni, jest to na 100% leszczyk


----------------------------------------------------------------------------------------------
Zgadzam się;D
----------------------------------------------------------------------------------------------



[2011-01-28 17:59]

lepek60

Na 100% jest to krąp, żaden leszcz.
[2011-05-11 12:11]

kokosz77

Na moje to tez krap na 102 %
[2013-02-10 19:49]