Kraina 100 jezior.

/ 21 odpowiedzi
  Witam wszystkich miłośników Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego,przez niektórych nazywane małymi Mazurami,zapraszam do odwiedzenia tych pięknych stron w Zachodniej Wielkopolsce na terenie powiatu znajduje się przeszło 100 jezior można tu bardzo fajnie wypocząć w spokoju na łonie natury.

  Dzielcie się informacjami na temat tutejszych ciekawych unikatowych miejsc związanych z okoliczną przyrodą np.Puszcza Notecka.Na terenie powiatu znajduje się też dużo atrakcyjnych łowisk pod względem wędkarskim gdzie można zapolować na rekordowe np.szczupaki,sandacze,okonie,karpie i wiele innych gatunków wspaniałych ryb.

Między innymi takie rybki pływają w jeziorach:


Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Iras1975


Okolice piękne ale rybek za wiele tam nie łowię bo rzadko bywam:) z reguły ze 3-4 razy w roku. (2012/01/11 20:38)

u?ytkownik99069


Tereny i łowiska przepiękne. Andrzej, ja często jeżdżę w ten rejon do rodziny do takiej wsi Marylin, koło Piłki, Miałów, tam jest w środku wsi "moczydło", jeziorko małe, woda z podwójnym dnem i przepiękne leszcze i ogromne sumy. Po drodze mijam kilkanaście jezior wśród lasów i Narew. Okolice jak z radzieckich baśni. (2012/01/11 20:47)

z@mela


Narew  w Wlkp ??? (2012/01/11 21:02)

ZanderHunter


Witaj Irku oraz Maćku tak znam tą miejscowość Piłka o której piszesz Maćku piękne tereny cała puszcza Notecka i są doprawdy dzikie w pełnym tego słowa znaczeniu! o czystych krystalicznie wodach w okolicznych jeziorach nie wspomnę... pięknych kilku kilogramowych linach wygrzewających się w majowym słońcu... do tego typowy pisk Orła Bielika którego też jest tam sporo ach rozmarzyłem się...:)))

P:)) (2012/01/11 21:04)

ZanderHunter


Narew  w Wlkp ???

Noteć miało być:)
(2012/01/11 21:06)

u?ytkownik99069


Narew  w Wlkp ???

Noteć miało być:)
Tfuuuuuuuuu........ jasne że Noteć :))))))))))))))))))))


(2012/01/11 21:20)

darmaty


Witajcie. Może ktoś wie czy Międzychód przeszedł do okręgu poznańskiego czy został w gorzowskim. (2012/01/11 22:01)

toten


Piękne tereny...

Jako małolat odwiedzałem tamte strony.

Kiedyś mój wujek był leśniczym w LEŚNICTWIE CZAPLINIEC ,zaraz koło leśniczówki jest jezioro BARLIŃSKIE (o ile dobrze pamiętam)

W sumie to tam stawiałem pierwsze kroki w wędkarstwie.

Wspomnienia...

Teraz jest w LEŚNICTWIE BYTYŃ ,też jest fajne jezioro (Bytyńskie) kiedyś jedno z lepszych jezior sandaczowych w Polsce...

(2012/01/11 22:12)

ZanderHunter


Wspomnienia...

Teraz jest w LEŚNICTWIE BYTYŃ ,też jest fajne jezioro (Bytyńskie) kiedyś jedno z lepszych jezior sandaczowych w Polsce...


    Tak kolego zgadzam się kiedyś ponieważ na chwilę obecną jez.Bytyńskie jest rybne ale nie to co np.w latach 90,z jezior gdzie można dobrze połowić jeszcze sandacza polecam jez.Kuchenne (niestety można wędkować tylko z brzegu) jez.Barling (można łowić z łódki)...

         ...a jeżeli chodzi o okonie jez.Białokosz,Chrzypskie,Jaroszewskie,Kubek pływają tam naprawdę piękne wypasione garbusy,wędkarze specjalizujący się w połowie okonia mieli by na pewno fajne efekty tylko zaznaczam że najlepiej ze sprzętu pływającego no i oczywiście zimowy połów na lodzie,generalnie całe pojezierze jest atrakcyjne pod względem wędkarskim i przyrodniczym....:))) Polecam...:))) (2012/01/12 17:45)

Iras1975


To fotka zrobiona podczas zeszłorocznej włóczęgi motorkiem :) jeśli dobrze pamiętam to Łężeczki i widok na jez. Chrzypsko :) (2012/01/12 19:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Andrzej0509


piękna ryba kolego pozazdrościć tak pięknej okolicy (2012/01/12 19:27)

ZanderHunter


To fotka zrobiona podczas zeszłorocznej włóczęgi motorkiem :) jeśli dobrze pamiętam to Łężeczki i widok na jez. Chrzypsko :)



       Tak Irku dobrze pamiętasz jest to tzw.taras widokowy na jezioro Chrzypsko Wielkie w miejscowości Łężeczki,patrząc na zdjęcie na wprost środek jeziora znajdują się doskonałe miejsca na okonie jest tam wypłycenie gdzie można na środku jeziora przy niskim stanie wody wysiąść z łódki i łowić ryby a patrząc w lewo miejscowość Małe Chrzypsko gdzie wypłycenie to przechodzi w głębine...

     Po lewej stronie są 2 wyspy i ta 1 patrząc od Chrzypska Małego w kierunku Północnym są tzw.kamienie niektórzy mówią że zalana stara droga (tzw.kocie łby nie wiem ile jest w tym prawdy) prawdą jednak jest to że kamienie tam są i można w tym miejscu pięknie połowić ładnych okoni odcinek ten zawsze jest oblegany gdy jest lód jest porządnie obkuty i powiercony świdrami przez wędkarzy.Z tego miejsca mam okonia 41cm i dużo między 30 a 40cm polecam to jezioro ale w sezonie raczej wchodzi w grę tylko połów z łódki:)))

P:)) (2012/01/12 21:15)

u?ytkownik6551


Koledzy podrzucicie jakies fajne jeziorko na karpia,leszcza i sandacza? (2012/11/26 20:17)

u?ytkownik39933


Koledzy podrzucicie jakies fajne jeziorko na karpia,leszcza i sandacza?


a jaki rejon polski cie interesuje czy nie ma znaczenia ? (2012/11/26 20:24)

andrzej3023


Tak bardzo fajnie się łowi wy  pojezierzu Międzychodzki murze przyznać. (2012/11/27 16:02)

u?ytkownik6551


Tak jak w temacie pojezierze Miedzychodzko-Sierakowskie.. (2012/11/27 18:59)

u?ytkownik39933


Tak jak w temacie pojezierze Miedzychodzko-Sierakowskie..


 nie zerknołem :) (2012/11/27 19:43)

u?ytkownik123415


A powiedzcie mi bo interesuja mnie okolice osrodka mierzyn. W 2012 na wakacjach tam wyniki na grunt kiepskie (coprawda tylko 2 dni polowilem i moze przez to). Jakie wody polecacie? (2013/02/26 20:39)

Iras1975


To fotka zrobiona podczas zeszłorocznej włóczęgi motorkiem :) jeśli dobrze pamiętam to Łężeczki i widok na jez. Chrzypsko :)



       Tak Irku dobrze pamiętasz jest to tzw.taras widokowy na jezioro Chrzypsko Wielkie w miejscowości Łężeczki,patrząc na zdjęcie na wprost środek jeziora znajdują się doskonałe miejsca na okonie jest tam wypłycenie gdzie można na środku jeziora przy niskim stanie wody wysiąść z łódki i łowić ryby a patrząc w lewo miejscowość Małe Chrzypsko gdzie wypłycenie to przechodzi w głębine...

     Po lewej stronie są 2 wyspy i ta 1 patrząc od Chrzypska Małego w kierunku Północnym są tzw.kamienie niektórzy mówią że zalana stara droga (tzw.kocie łby nie wiem ile jest w tym prawdy) prawdą jednak jest to że kamienie tam są i można w tym miejscu pięknie połowić ładnych okoni odcinek ten zawsze jest oblegany gdy jest lód jest porządnie obkuty i powiercony świdrami przez wędkarzy.Z tego miejsca mam okonia 41cm i dużo między 30 a 40cm polecam to jezioro ale w sezonie raczej wchodzi w grę tylko połów z łódki:)))

P:))

Wszystko wskazuje na to, że wakacje z wędką spędzę na tym jeziorze, pierwsza połowa sierpnia i całe jezioro moje. :) (2013/04/10 21:02)