Zaloguj się do konta

Koza w lesie

utworzono: 2012/12/31 00:16
marek-debicki

Wracając w piękne niedzielne południe z nad naszego jeziora, w ziązku z pracmi drogowymi przemieszczaliśmy się z prędkością około 40 km/h. Niedziela, droga pusta i dzięki temu udała się nam zrobić fotkę temu dziwnemu zwierzakowi. Pierwsze skojarzenie i słowa jakie pojawiły mi się na ustach, to koza w lesie. Jednak jak się zatrzymałem a zwierzę podniosło łeb , ptzypomniało mi to sylwetką sarnę, ale czemu białą? Dop[iero po powrocie do domu i konsultacjami z Kolegą myśliwym okazało się, że to albinos  łania Daniela, której przypadki odnotowano w Puszczy Zielonce.
[2012-12-31 00:16]

wedkarz2309

Wow niesamowite przeżycie... :)
W tegoroczne wakacje, jadąc na Odę i przejeżdżając przez las, w pewnym momencie, przeciął mi drogę... biały koń... :)
Co on tam robił, to nie mam pojęcia, żałuję tylko, że aparat nie był w gotowości... :) [2012-12-31 05:41]

haymaker88

No tak to albinos :) Pracuje w lasach często je widuje :) I nie boją się ludzi tak bardzo jak sarny czy jelenie ale podejść się do nich nie da :) Kiedyś było ich mało teraz nie jest problemem je zobaczyć :) Przynajmniej w moich okolicach :)
[2012-12-31 08:49]

haymaker88

A tu samica :)
[2012-12-31 08:50]

Też dość często je widuje jak jadę na rybki, w moich stronach też trochę ich jest. [2012-12-31 11:55]

egzekutor

u mnie w rejonie Krajenki jest teren ogrodzony gdzie myśliwi z Niemiec przyjeżdzaja polować na takie białe sarenki jest ich bardzo duzo(na tym terenie) miejscowosć czy ten ogrodzony teren nazywa sie Leśnik i gdy pierwszy raz zobaczyłem całe stado myślałem, ze to kozy a leśniczy, ktory z nami byl miał ubaw z nas [2012-12-31 13:34]

kaban

u mnie w rejonie Krajenki jest teren ogrodzony gdzie myśliwi z Niemiec przyjeżdzaja polować na takie białe sarenki jest ich bardzo duzo(na tym terenie) miejscowosć czy ten ogrodzony teren nazywa sie Leśnik i gdy pierwszy raz zobaczyłem całe stado myślałem, ze to kozy a leśniczy, ktory z nami byl miał ubaw z nas

Może rozmyślnie hoduje się te białe aby komercyjnym zagranicznym myśliwym łatwiej było trafić? A to już jak dla mnie byłaby totalna porażka- coś jak łowienie w stawie pełnym głodnych tęczaków i opowiadanie o wspaniałym wędkarskim dniu... .
[2013-01-01 11:35]

troc

A mówią, że po spożyciu to tylko białe myszki widać....
[2013-01-07 20:39]

marek-debicki

Widocznie spożycie było trochę większe, więc i myszka większa!
[2013-01-07 20:49]

plotka97

fajny zwierz u mnie nigdy takiego albinosa u mnie w okolicach nie widziałem. Kto wie co spotkamy na rybach. Za to na żwirowni widziałem płynącą sarnę całkiem fajnie to wyglądało.

[2013-01-07 21:07]

sezam

Albinos w śród danieli to dość częsta przypadłość. U mnie w okolicy też jest kilka sztuk.
Pamiętam pierwszy raz gdy to ujrzałem: noc, ciemny las a ja o latarce wracam do auta. Nagle takie coś z krzaków wypada. Nawet przez chwilę w duchy uwierzyłem. Tylko coś się nie zgadzało, cztery łapy?
[2013-01-08 00:12]

tedy70

Widziałem kiedyś białą wiewiórkę. Nikt mi nie wierzył,ale to prawda.Było to jakieś 15 lat temu.
[2013-03-24 21:55]

Widziałem kiedyś białą wiewiórkę. Nikt mi nie wierzył,ale to prawda.Było to jakieś 15 lat temu.

To by się zgadzało - wtedy jeszcze istniały izby wytrzeźwień . :)

[2013-03-24 22:06]