Kotwiczka do koguta

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich
Ostatnio postanowiłem zabrać się za kręcenie kogutów. Techniki kręcenia ok ponieważ kiedyś muchowałem i troszkę przy okazji kręciłem.Zastanawiam się w jaki sposób dobiera się rozmiar kotwicy do wagi główki. Proszę o pomoc odn. wielkości kotwic do główek w gramaturach 10g/15g/20g/25g. Wiem że dużo wynika z doświadczenia wędkującego ale jeśli ktoś bardziej doświadczony mógł mi na początek doradzić, będę wdzięczny.
okiem_sandacza


Musisz zadać sobie pytanie na początku co chcesz łowić? Jeśli sandacze to  rozmiar 2 lub 1 jest dobry ponieważ sandacz ma twardy ryjek i duża kotwiczka pomaga w zacięciu. okonie rozmiar 3 ,4 i tak dalej. A dobór główki to kotwiczki to nic trudnego-, wybierasz kotwiczke zgodnie z oczkiem główki i tak ,żeby kotwiczka nie przeciążała główki chociaż czasem to jest  oczekiwane ,ale to już inny temat.

(2013/07/01 11:31)

Cobra1982


Najważniejszego nie dodałem jak dobrze zauważyłeś, ustawiam się tylko i wyłącznie na sandacza. Pytam ponieważ chcę kupić główki tu znalazłem parę groszy drożej niż na allegro ale wszystko jest co potrzebuję. Na początek wezmę po 10 szt 10/15/17/20 gram + chenille+ koguta trochę no nici których mi brakuje. Czyli mam wziąć kotwiczki 1 i 2 i będzie ok? Marabut sprawdza się w kogutach czy tylko pióra z koguta?
dzięki za pomoc jak już coś ukręcę to wstawię fotki ;)


 http://www.sklep.wedkarskapolska.pl/sklep-vm/category/352/glowki-do-koguta.html (2013/07/01 13:36)