Kotwice bezzadziorowe

/ 10 odpowiedzi
Witaj,Czy kotwice bezzadziorowe pływają w jakimś stopniu na hol ryby ?W rezerwacie nad Drawą obowiązują one. Łowię tam dosyć często, a muszę się przyznać, że nie stosowałem ich... Choć trzeba. Oczywiście ryby wypuszczałem.Pozdrawiam
mrszupin

błąd - nie pływają tylko wpływają. (2013/12/23 19:09)

Artur z Ketrzyna

Tak wpływają na hol ryby. Ponieważ pozbawione zadziorów nie trzymają tak ryby. Co pozwala jej i wędkarzowi na szybkie wypięcie.No i jeśli masz obowiązek na używanie kotwic bez zadzioru, to powinieneś, choć to frustrujące jak większość ryb się spina...
Ps. na niektórych łowiskach wystarczy, jak zadziory przygniesz kombinerkami... (2013/12/23 21:51)

JKarp

No i jeśli masz obowiązek na używanie kotwic bez zadzioru, to powinieneś, choć to frustrujące jak większość ryb się spina...
Powtarzana teoria bez pokrycia.JK (2013/12/23 23:13)

godmodeoff

Ja się nauczyłem właśnie w parku drawieńskim łowić na haczyki bezzadziorowe. Ryby spadają mi żadko, dużo żadziej niż koledze, który nie usuwa zadziorów, ale łowi na bardzo sztywnych zestawach. Jeśli złowię rybę niemiarową, często wystarczy poluzować żyłkę, a ryba sama się wypina i nie trzeba jej nawet dotykać, co szczególnie jest istotne w przypadku pstrąga. To jest właśnie różnica - przy holu bez zadziora nie wolno dawać rybie luzu. Zachęcam wszystkich do usuwania zadziorów również tam, gdzie nie jest to wymagane! To miłe uczucie gdy mały pstrążek żwawo odpływa, bez niemal żadnych (poza małym ukłuciem) śladów kontaktu z wędkarzem... (2013/12/24 00:38)

godmodeoff

Dodam jeszcze, że haczyki bez zadziora używam nie tylko przy łowieniu na muchę i spinning, ale także przy spławiku. We wszystkich metodach, spada mi może co dziesiąta ryba, tak więc całkowicie się nie zgadzam z twierdzeniem, że brak zadziora powoduje drastyczne zwiększenie spadów. (2013/12/24 00:43)

użytkownik95904

Witaj,Czy kotwice bezzadziorowe pływają w jakimś stopniu na hol ryby ?W rezerwacie nad Drawą obowiązują one. Łowię tam dosyć często, a muszę się przyznać, że nie stosowałem ich... Choć trzeba. Oczywiście ryby wypuszczałem.Pozdrawiam

Witam, jeśli tylko możesz unikaj zadziorów bo to zupełnie nie potrzebny dodatek do kotwic i haków, który utrudnia prawidłowe zacięcie i uwolnienie przynęty z zaczepu a w skrajnych przypadkach zadzior działa jak nóż i przecina rybie pysk co powoduje większe obrażenia ryby w trakcie holu. Różnicy w spadach nie zauważyłem, pozdro. (2013/12/24 12:07)

ogtw

Za kilka dni wypróbuję woblera z kotwiczkami bez zadziorów. 50 lat temu łowiłem karasie hakiem bez zadziorów (z konieczności) i szło mi znakomicie. (2015/04/26 15:41)

użytkownik163477

No proszę, całkiem niezależnie otworzyliśmy trochę podobne wątki :). Zachęcam do obejrzenia filmiku:

https://youtu.be/q9eZjmJnBJM
mniejsza o ilość widzów, chodzi o to, by ludzie dowiedzieli się, że nie tylko na bezzadziorowe kotwiczki, ale nawet na pojedyncze haki bez zadziora też da się połowić. Powiem szczerze, że byłem dość sceptyczny, ale filmik 100% autentyczny robi swoje. Absolutnie nie zależy mi na tym, by przekonać wszystkich do tego podejścia, ale to faktycznie działa, tyle powiem. (2015/04/26 21:54)

Romuald55

Od wielu lat na wszystkich wodach górskich Okręgu Jeleniogórskiego obowiązuje zakaz używania haczyków z zadziorami bez względu na metodę połowu. (2015/04/26 22:07)

użytkownik163477

Od wielu lat na wszystkich wodach górskich Okręgu Jeleniogórskiego obowiązuje zakaz używania haczyków z zadziorami bez względu na metodę połowu.

No to tylko trzymać kciuki, by było więcej takich okręgów, gratulacje! :) (2015/04/27 08:52)