Zaloguj się do konta

Kotwica czy hak - jak dozbrajac zestaw?

utworzono: 2008/11/12 19:45
BUCZ

Jak wiadomo jesień to pora na szczupaczka. Nie kazde jednak branie kończy się złowieniem ryby. Chodzimi o łowienie szczupaczków na żywca. Czy lepiej założyć kotwice czy pojedyńczy hak. Pojedyńczy hak jest mało widoczny, zaś łowiąc na kotwiczke jest większe prawdopodobieństwo że sie coś zaczepi. ponieważ jestem początkujący to doradźcie. Pozdrawiam. [2008-11-12 19:45]

adrian_daks

Jak łowię z gruntu to zakładam hak a jeżeli na spławik to kotwiczka.
I nie czekaj z zacięciem, bo wielu tak mówi, ale lepiej zacinac od razu jak weźmie. Wtedy tylko przy małym pistolecie może się nie zaciąc, większe siedzą na 95% [2008-11-17 11:16]

BUCZ

Dzieki za rade. Gdy sie nie wiele wie dobrze jest zbierać informacje.
Połamania kija!!! [2008-11-17 11:43]

kalmar

z zacięciem to raczej poczekałbym, szczupak przynętę (martwą rybkę np.) obraca w pysku, więc może nie mieć jej dobrze uchwyconej, a wtedy przy wczesnym zacięciu LIPA :). co do kotwicy to faktycznie, lepiej uchwyci pysk ryby - kwestia wyboru, nieważne czy spławik czy grunt. Co do haka z pewnością przynęta lepiej na nim się trzyma. Widoczność haka ma moim zdaniem ma mniejsze znaczenie. Jedno trzeba mieć na uwadze - jeśli nie jest to najlepszy dzień łowienia, tj. ryby nie są zbyt aktywne, to wszystko ma znaczenie ;) pozdrawiam [2008-11-17 12:57]

pike2

Z tym zacinaniem to ja tez nie czekam, w ogóle to bardzo żadko łowię na żywca, głównym moim zainteresowaniem jest spining, ale i też czasami łowię na żywca, nigdy nie czekam z zacinaniem, jak tylko spławik idzie w dól to zacinam i sie udaje, natomiast mój szwagier czeka i 70% brań mu nie udaje sie zaciąć. [2008-11-17 20:50]