Zaloguj się do konta

Koszyki Preston Innovations do feedera

utworzono: 2014/06/16 22:53
wdwdr

Witam wszystkich. Chciałbym rozpocząć zabawę z method feeder. Planuję zakup koszyka marki Preston Innovations, ponieważ są cenione wśród wędkarzy. Niestety nie mogę znaleźć sklepu, który oferowałby koszyk i odpowiednią foremkę. Czy mogli byście mi podlinkować sklepy w których będę mógł kupić taki zestaw? Interesuje mnie koszyk wielkości Large lub XL, masa najlepiej koło 60g.
PS: czy oprócz podajnika i foremki będę potrzebował czegoś jeszcze by móc skompletować zestaw? [2014-06-16 22:53]

Zionbel

Foranglers.pl [2014-06-16 23:15]

Orsi1

foranglers niestety już nie istnieje :(A co do pytania to myślę że znalezienie takiego zestawu graniczy z cudem lub zamawianiem w UK.Rozglądnij się za guru method feeder x-safe. Również świetne koszyczki jednak najcięższy waży 45 gram...Co do takich typowo "karpiowych" to esp http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=esp+method&search_scope=category-121722 [2014-06-17 00:49]

Sowasao

Witam. Ja lowie na koszyki Jaxona 30g (wiekszych nie maja) i lataja wystarczajaco daleko. Chyba ze zalezy Ci na dostarczeniu wiekszej ilosci zanety do lowiska. Polecam rowniez koszyki do methody drenana ale tez max 30g wystepuja. Pozdrawiam...
[2014-06-17 03:20]

kedzio

To takie innovation, że się Ramzes uśmiał. Juz w latach 80-90 kombinowało sie nad takim wynalazkiem. Sami robiliśmy takie cuda. Nazywaliśmy to kopytkiem.

Natomiast wymyślono to na Śląsku już ze sto lat temu i nazywało sie to  "grzybek", tyle tylko, że to  "innovation" jest poziome, a grzybek robił w pionie.

Co masz za problem? Zrób se large xxxxxxxxl abu jeszcze większe cudo. Rączki i główkie sie ma, to można cuś wykombinować nie?

[2014-06-17 05:53]

sebaworoch

Witam wszystkich. Chciałbym rozpocząć zabawę z method feeder. Planuję zakup koszyka marki Preston Innovations, ponieważ są cenione wśród wędkarzy. Niestety nie mogę znaleźć sklepu, który oferowałby koszyk i odpowiednią foremkę. Czy mogli byście mi podlinkować sklepy w których będę mógł kupić taki zestaw? Interesuje mnie koszyk wielkości Large lub XL, masa najlepiej koło 60g.
PS: czy oprócz podajnika i foremki będę potrzebował czegoś jeszcze by móc skompletować zestaw?


Kup koszyczki firmy Drennan a będziesz zadowolony jak nie na allegro to wyślę Ci link do angielskiego sklepu z bardzo tanią przesyłką. Te ze zdjęcia na początek nie bardzo bo są na gumce, co może być trudne do ogarnięcia. [2014-06-17 10:00]

darek-salamon

Wszystko jest na ebay-u polskim a na angielskim mozna oczopląsu dostać Firma ESP robi te zestawy moim zdaniem najlepiej. [2014-06-17 12:01]

wdwdr

Gdzieś czytałem, że oprócz foremki i koszyczka potrzebna jest też jakaś złączka, Czy to prawda? Czy jest to konieczne do zmontowania zestawu?? Zestaw taki w tym sklepie Gozdawa kosztuje aż 12zł!! Jeśli jest to konieczne to wolałbym wziąć koszyk marki Drennan - cały zestaw 30zł + wysyłka - na allegro: http://allegro.pl/drennan-mega-method-feeder-70g-ex-large-body-i4267373804.html#tabsAnchorAha - czy taki zestaw jest przelotowy? [2014-06-19 21:34]

notaki

Kolego - są tak naprawde trzy rodzaje koszyczków ( a dokładnie dwa i pół ;-)
Nieprzelotowy - przez koszyk przechodzi igielitowa rurka zakończona kawaleczkiem miekkiej rurki, w która wciskany jest kretlik z przyponem
nieprzelotowy, elastyczny - zamiast igielitowej rurki masz kawałek gumy ( takiej jaka używana jest to topow w batach ) z obu stron zawiązane sa do niej krętliki
przelotowy - rurka igielitowa jest zamocowana na stale w koszyczki i nie ejst zakonczona miekka rurką . Kretlik opiera się o koszyczek i żyłka swobodnie przesuwa się przez koszyczek.

Wszystkie te rewelacyjne pomysły to pic na wodę. W dziesięc sekund z dowolnego koszyczka robisz każdy inny ;-)
P.S. W zestawach powinienes mieć komplet, tzm kretlik odpowidniej wielkości ( w nieprzelotowym, badź elastycznym ) lub łącznik w przelotowym. Spokojnie ten łącznik mozna zastapić odpowiednio duzum kretlikiem
[2014-06-19 21:57]

lynx

To takie innovation, że się Ramzes uśmiał. Juz w latach 80-90 kombinowało sie nad takim wynalazkiem. Sami robiliśmy takie cuda. Nazywaliśmy to kopytkiem.

Natomiast wymyślono to na Śląsku już ze sto lat temu i nazywało sie to  "grzybek", tyle tylko, że to  "innovation" jest poziome, a grzybek robił w pionie.

Co masz za problem? Zrób se large xxxxxxxxl abu jeszcze większe cudo. Rączki i główkie sie ma, to można cuś wykombinować nie?


Ryba sie pozna, ze robione chałupniczo i sie obrazi.
[2014-06-20 00:22]

sebaworoch

Gdzieś czytałem, że oprócz foremki i koszyczka potrzebna jest też jakaś złączka, Czy to prawda? Czy jest to konieczne do zmontowania zestawu?? Zestaw taki w tym sklepie Gozdawa kosztuje aż 12zł!! Jeśli jest to konieczne to wolałbym wziąć koszyk marki Drennan - cały zestaw 30zł + wysyłka - na allegro: http://allegro.pl/drennan-mega-method-feeder-70g-ex-large-body-i4267373804.html#tabsAnchorAha - czy taki zestaw jest przelotowy?

Złączka zawsze jest w zestawie z koszykiem, nawet jak kupisz sam koszyk. Wkładasz jedną stroną do otworu w koszyczku, z drugiej dajesz przypon 10cm. Ja używam takich ze zdjęcia poniżej. Czy to jest przelotowy zestaw hmm.. łowiąc feederem jeszcze mi się nie zdarzyło żeby ryba nawet spora wyrwała złączkę z koszyczka. [2014-06-20 09:58]

rafalch

Jak coś w sklepie się kończy to też jest w kolejna dostawa. Wystarczy zapytać.Co sie tyczy wielkości. to na small jest najwyższa skuteczność, gdyż to nie ilość zanęty jest podstawą łowienia jej jakość i taktyka.Marka Preston to marka sportowa, więc wszystko w tym duchu jest projektowane, by skutecznie i szybko wędkować.Używanie Prestona, to zmiana sposobu myślenia. [2014-06-26 08:27]

Przemo-77

Panowie nie bądźcie takimi snobami. Jest mnóstwo koszyków innych firm, które także znakomicie się spisują, a są o wiele tańsze.
[2014-08-03 17:45]

kafarszczak

Podrzucam link jak Piotr Lorenc opisuje montaż danego zestawu, Firmy Drennan

https://www.youtube.com/watch?v=JqNo-MMIUyI
[2014-08-03 17:59]