Koszyk do metody z obciążeniem centrycznym

/ 14 odpowiedzi / 6 zdjęć
Ostatnio kupiłem koszyk do metody z ciężarkiem umieszczonym centrycznie. Przy pierwszym wędkowaniu miałem problem z właściwym umieszczeniem przynęty, nie wiedziałem gdzie ją wbić ponieważ koszyk układa się na dnie grubszą stroną do góry, czy wbić kulkę po prostu na boku koszyka? Czy będe miał pewność, że koszyk nie przykryje kulki?

http://makarfish.pl/userdata/gfx/57319a975bcc9905cfa44f51d9121c35.jpg - zdjęcie mojego koszyka
szymon-mazowiec

Ostatnio kupiłem koszyk do metody z ciężarkiem umieszczonym centrycznie. Przy pierwszym wędkowaniu miałem problem z właściwym umieszczeniem przynęty, nie wiedziałem gdzie ją wbić ponieważ koszyk układa się na dnie grubszą stroną do góry, czy wbić kulkę po prostu na boku koszyka? Czy będe miał pewność, że koszyk nie przykryje kulki?

http://makarfish.pl/userdata/gfx/57319a975bcc9905cfa44f51d9121c35.jpg - zdjęcie mojego koszyka

Wydaje mi sie ze najlepiej bylo by zostawic przynete na luznym przyponie  do methody takim do 10 cm..Polecam methody drennana i prestona ...... (2014/06/08 14:12)

bosnox

Tak też robiłem tylko, że przypon plątał się, gdyby był krótszy miał bym wątpliwosci czy zatnie się ryba. Chyba zbyt krotki przypon nie jest odpowiedni do przynęt pływajacych i tonących? (2014/06/08 15:31)

darek-salamon

W metodach method feeder przypony sa bardzo krótkie ,dlugości koszyczka do 10 cm -moze za dlugi wlos stosujesz i sie majda . (2014/06/08 17:24)

bosnox

Czyli krotki włos np. 5 cm bedzie odpowiedni? Nie zmieni prezentacji przynęty i ryba zatnie się nawet na tak krotkim przyponie? (2014/06/08 20:18)

darek-salamon

Wystarczy jak kulka bedzie lekko dotykala haczyka popatrz sobie na filmach ,zobacz jaka wielkosc haczyka wielkosc kulek trzeba to zgrac razem.Apropo podajniki z obciazeniem z jednej strony zawsze spadają na dno jedną stroną  tą po ktorej jest cięzarek.Może zmien poprostu podajnik ( koszyczek) skoro z tym sobie nie radzisz. (2014/06/08 20:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bosnox

Trochę źle mnie zrozumiałeś, chodzi mi o długość przyponu a nie włosa. Przy zarzucaniu przypon plątał mi się albo o koszyk albo o żyłkę główną. Czy karp nie będzie miał problemu z zasaniem kulki (np.pop-up) na 3 cm przyponie? (2014/06/09 20:34)

darek-salamon

Jeszcze raz.przypon jest taki długi jak podajnik ( koszyczek) ma 10 cm .to daj przypon też 10 cm.Z kulką bedzie mial np 12 cm.Nie wiem jakie kulki bedziesz stosował.Nie chce mi otworzyć tego linka co podałeś śmignij tu fotkę. (2014/06/09 20:49)

darek-salamon

I wszystko jasne tak myslalem ze to ten model.Wiesz ze metoda ta jest ze Śląska ,krecono spręzyne z drutu w ksztalcie stozka umieszczano w nim rurke z nakretką od sruby .Nazywało się to ''CUMEL,, (2014/06/09 21:08)

darek-salamon

Jezeli taki model sprawia Ci problemy to ten spada zawsze strona po której jest obciazenie. (2014/06/09 21:18)

arto

witam ,podepnę się pod temat,czy zatapiać przynętę w zanęcie w koszyczku czy zostawić tak jak w zwykłym feederze.Kolega pisze, że się plącze jak tego uniknąć.Czy po umieszczeniu przynęty w koszyku nie spadnie on na nią i i ryby do niej nie dotrą? (2014/06/09 21:20)

darek-salamon

witam ,podepnę się pod temat,czy zatapiać przynętę w zanęcie w koszyczku czy zostawić tak jak w zwykłym feederze.Kolega pisze, że się plącze jak tego uniknąć.Czy po umieszczeniu przynęty w koszyku nie spadnie on na nią i i ryby do niej nie dotrą?

Najlepiej stosować do tych modeli kulki pływające i pellety też.A najlepsza jest żyłka fluo spręzynująca która pomaga wypychać kulki z podajnika.Napewno nie wpychać na sile kulki ona musi być w połowie na powierzchni . (2014/06/09 21:25)