Zaloguj się do konta

Koszyk czy kulka zanętowa?

utworzono: 2011/10/03 21:07
drogba

Panowie mam pytanie,jak myślicje czy lepiej jest łowić na ciężko z koszykiem zanętowym i np na kulki proteinowe lub białe robaki czy może łowić normalnie na spławik i rzucać kulki zanetowe.Gdyż chce kupić wędkę i myślę na ciężko a chce polować szczególności na karpie.Z góry dziekuje za rady doświadczonym wędkarzom.I pozdrawiam;):) [2011-10-03 21:07]

klu222

Kolego Drogba, jeżeli nastawiasz się na duże karpie to myslę, że typowa karpiówka, sygnalizator, metoda włosowa i kulki, to na duże karpie najbardziej skuteczne, ale jeśli chodzi o mnie to wszystko zależy od tego, na co mam danego dnia czy nocy ochotę( czy wolę usłyszeć dżwięk sygnalizatora, czy zobaczyć drgającą szczytówkę - tutaj koszyczek, czy może ruch spławika - kule zanętowe) oczywiście przy wietrze  spławik odpuszczam. nie wiem czy Tobie pomogłem, ale dla mnie na pierwszym miejscu relaks i tym się kieruję. Ważne też jest to gdzie będziesz łowił, czy woda stojąca czy płynąca, jakie dno, ale na pewno 1 metoda najskuteczniejsza wg mnie, tylko trzeba dobrać kulki

pozdrawiam

[2011-10-04 01:51]

jarcyk18

Musisz sobie odpowiedziec na jedno zasadnicze pytanie, jakiej wielkosci ryby sa w tym zbiorniku.Jezeli bedziesz łowieł tam do 2-3 kg i blisko od brzegu to kup sobie wędke typu feeder z cw do 120-140g ,przewaznie maja one po kilka wymiennych szczytowek i zrob ja sobie na splawiczek jezeli planujesz lowic blisko brzegu.- Jesli bedziesz mial ochote polowic  daleko od brzegu zrobisz ja na koszyczek.Jak zalozysz sobie cieniutka szczytoweczke(miekka) i rzucisz na splawiczek to nawet jak plotke bedziesz niewielka ciagnal to bedzie pieknie pracowac .Po za tym taka wedka bedziesz mogl lowic nawet i na duzej rzece o sporym nurce. Zalozysz koszyczek z 80g + zaneta i chlup do wody nawet na bardzo duza odleglosc, Czy na jeziorko i koszyczek w zaleznosci od warunkow atmosferycznych od 15- 60 g i chlup do wody.Polecam ci feeder no i kolowrotek na ktor wejdzie ci sporo zylki takiej 0.25- 0.30. Pozdrawiam i polamania kija

[2011-10-04 16:26]

jarcyk18

Aha jesli chodzi o dlugosc wędeczki to kup sobie taka z 3.90 m bedzie najbardziej uniwersalna .

dla przykladu ja mam 3.9m firmy Mikado (5 wymiennych szczytowek i ciezar wyrzutu do 140g)

dalem za nia ze 2 lata temu chyba 180zl i jest zajebista

kolowrotek mam jakis tam za 80zl i wyciagam dosyc ladne rybki ze sporej odleglosci

Uwazaj tylko przy doborze szczytowki do ciezaru koszyczka oraz sposobu zarzucania taka wedka

,ponieważ łatwo połamac szczytoweczke

Szczytowki sa dobrane kolorami przewaznie i np. czerwona bardzo twarda , a zielona mieciutka.

Powodzonka

[2011-10-04 16:30]

drogba

wielkie dzieki za skazuwki
[2011-10-04 17:02]

sroka

zależy... przemyśl co chcesz łapać,. jeśli myślisz o okoniach , płotkach i uklejach oraz innych mniejszych okazach polecam spławik ale jeżeli chcesz łowić ryby typu leszcz z którymi musisz troche się pomęczyć to polecam koszyk... na gruntówke a najlepiej na feedera( dgrająca szczytówka) cena ok. 100 zł.. albo zwykłą gruntówke i ping-pong lub inny sygnalizator i dajesz ; ))

do koszyczka oczywiście dobra zanęta ; ))

Połamania Kija.
[2011-10-09 20:51]