Koszyk czy nie?

/ 8 odpowiedzi
Co się lepiej sprawdza na rzekach(np.ODRZE) zestaw z koszykiem zanętowym czy bez z ciężarkiem??
wedkarz2309


Ja łowię w Odrze na feedery i to dosyć często:)

 

Nastawiając się na białą rybę stosuję koszyczek zanętowy:)

 

Ciężarek stosuję, gdy nastawiam się na, np. sandacza:)

(2010/07/26 14:17)

780528


Mam taką samą opinie jak Kol.wędkarz 2309 łowię najczęściej na odrze i używam koszyka do federka a widzę często .że ołów stosują do połowu sandacza sam rzadko kiedy poluje na sandacza. (2010/07/26 20:41)

marcinus1313


Witam !!!!!!
Będąc nad wieloma polskimi rzekami obserwując poczynania kolegów wędkarzy zauważyłem,że stosują różne patenty na łowienie z gruntu. Najpopularniejszym gadżetem jest koszyk zanętowy.Ostatnio w sprzedaży pojawiły się koszyczki o różnych kształtach i tak: kwadratowe, trójkątne, prostokątne, ale co najważniejsze ich pojemność wzrosła przez co jest podawana większa ilość zanęty. Druga dość popularna metoda to sprężyny zanętowe.Jest dość wygodna ponieważ nie wymaga stosowania rurek antysplątaniowych a co za tym idzie pozwala na dalsze rzuty. Trzeci zestaw który zwrócił moją uwagę to swojego rodzaju samoróbka polegająca na zastosowaniu sprężyny zanętowej połączonej z ołowiem dennym przy pomocy żyłki technicznej i tak przygotowany zestaw zapięty do rurki antysplątaniowej. Ołowie denne tak jak piszą koledzy stosowane są zazwyczaj na sandacza,suma,lub węgorza. Pozdrawiam i życzę wielu wędkarskich sukcesów. (2010/07/26 22:38)

Matys24


Tak jak było już wyżej powiedziane biała ryba- koszyk drapieżnik- cięzarek a jeśli chodzi o Odrę to na drapieżniki w tym przypadku myśle o okoniu i szczupaku to spławik też jestdobry natomiast sum  sandacz jak i wcześniej wymienione ryby  z gruntu na ciężarki. Nie zapomnij o tym czym Odra  nas rozpieszcza (zaczepy) Pozdrawiam i połamania (2010/07/27 08:15)

gruby0113


zdecydowanie koszyk i właśnie pojawia się tu to nieznośne ALE możesz też łowić bez koszyka dając sam ciężarek nie jednokrotnie nie miałem brań z koszykiem a po jego zdjęciu trzaskałem jak głupi może koszyk czasami je po prostu płoszy. Ot takie moje spostrzeżenia (2010/07/27 20:57)

mondeo97


koszyk zakładam wtedy kiedy łowię z zanętą na drapieżnika(najlepiej sprawdzają się te z krwią tylko że strasznie śmierdzą dobrze mieć rękawiczkę najlepsze są te z stacji benzynowej). jeśli łowię na fileta lub trupka zakładam ciężarek.  (2010/07/27 21:13)

mondeo97


koszyk zakładam wtedy kiedy łowię z zanętą na drapieżnika(najlepiej sprawdzają się te z krwią tylko że strasznie śmierdzą dobrze mieć rękawiczkę najlepsze są te z stacji benzynowej). jeśli łowię na fileta lub trupka zakładam ciężarek.  (2010/07/27 21:13)

mondeo97


koszyk zakładam wtedy kiedy łowię z zanętą na drapieżnika(najlepiej sprawdzają się te z krwią tylko że strasznie śmierdzą dobrze mieć rękawiczkę najlepsze są te z stacji benzynowej). jeśli łowię na fileta lub trupka zakładam ciężarek.  (2010/07/27 21:13)