Zaloguj się do konta

Koszyczek do bata

utworzono: 2013/12/28 22:28
Zimek811

Witam.
Czy istnieje koszyczek do robaków, który się nakłada na bata 7m ? [2013-12-28 22:28]

Marcin0end

czy chodzi ci o takie coś jak kubeczek zanętowy do którego też można wsypać robaki  używany używany do tyczki? [2013-12-28 22:42]

nie spotkałem się z koszyczkiem do bata taki jak się używa do tyczki.sam osobiście do białych robaków stosuje procę i strzelam  w bliska okolicę spławika
[2013-12-28 23:12]

Marcin0end

Wogóle by to nie miało sensu stosowanie koszyczka bo tego do tyczki sie używa a tam sie ma spławika praktycznie pod szczytówką a w bacie łowi sie na pełny zestaw czyli dalej niż żyłka i takie nęcenie nie przynosiło skutku  [2013-12-28 23:22]

w mojej ocenie taki koszyczek mógł by się przydać. ja wędkuje też batem na wodzie stojącej i umieszczenie robaków w bliskiej okolicy zwiększyło by brania
[2013-12-28 23:39]

Marcin0end

no tak ale nie lepiej wystrzelić proca? bardziej dokładne nęcenie? [2013-12-28 23:58]

Roxola

Pomyślcie logicznie.Łowiąc na bata wasz zestaw ląduje o co najmniej dwa metry przed szczytówką, więc jaki sens ma nęcenie kubkiem ? Strzelanie procą robakami, to doskonały sposób na wabienie ryb, a można dojść do takiej perfekcji, że robaki trafiają dokładnie w miejsce zanurzenia zestawu. Doskonale na takie strzelanie reagują szczególnie jazie. Tyczka i kubek to jedno, a bat to drugie i nie widzę możliwości łączenia. [2013-12-29 00:08]

Marcin0end

Zgadzam sie w 100% [2013-12-29 00:23]

Zimek811

Niektórzy nie widzą możliwości i sensu a jednak znalazłem coś takiego http://lowisko.net/kubki-zanetowe-do-montazu-na-szczytowce.html
Mimo wszystko jednak przyznaję rację przedmówcą, że to nie ma sensu :) Głównie z powodu samego nęcenia. Pytanie nie było do końca przemyślane. Bata musiał bym złożyć lub wysuwać do tyłu jak tyczkę żeby nałożyć robaki, nie mniej jednak ciesze się zainteresowaniem tego tematu i daje do przemyślenia powyższy link :)  [2013-12-29 01:07]

Roxola

To co znalazłeś i podajesz w linku, to kubek mocowany do szczytówki ale w tyczce.Wyjeżdżając tyczką robaki w nim utrzymasz, a teraz wyobraź sobie zarzucenie zestawem pełnym, czyli batem z kubkiem na jego szczytówce. To oczywiste, że robaki wylecą z niego dużo dalej niż będziesz łowił. Jest zestaw skrócony i zestaw pełny, a to dwie różne metody i jedynie brak przelotek w wędce i spławik je łączy. Kup procę (ale do robaków) i zobaczysz jak łatwo z niej strzelać. [2013-12-29 09:06]

Zimek811

Wybacz, nigdy tyczki w dłoni nawet nie trzymałem a co dopiero łapać :)
Dzięki za wytłumaczenie.  [2013-12-29 10:54]

spizu

jest mozliwośc założenia woreczka i specjalnej nici przy haku które po około minuty sie rozpuszczają i problem z zanęceniem z głowy [2013-12-29 15:20]

hudzik

Takie woreczki , nazywają się PVA i zazwyczaj stosuje się je w wędkarstwie karpiowym ( kulki , pelet , kukurydza ). Nie widzę sensu montować coś takiego przy bacie  , skoro z procy punktowo zanęcisz robakami .
[2013-12-29 15:35]

Jędrula

jest mozliwośc założenia woreczka i specjalnej nici przy haku które po około minuty sie rozpuszczają i problem z zanęceniem z głowy



Tak , przy pełnym zestawie worki PVA ??? Chciałbym to widzieć :)



[2013-12-29 15:36]

Jędrula

Takie woreczki , nazywają się PVA i zazwyczaj stosuje się je w wędkarstwie karpiowym ( kulki , pelet , kukurydza ). Nie widzę sensu montować coś takiego przy bacie  , skoro z procy punktowo zanęcisz robakami .




Piwo dla Kolegi  bo mnie wyprzedził :)




[2013-12-29 15:37]

wiech59

Witam kolegów wędkarzy.Chcę podzielić się z Wami swoim prostym patentem , jaki wymyśliłem i zastosowałem jako koszyczek zanętowy do bata. Otóż,mam wnuczka , który od czasu do czasu dostaje w prezencie czekoladowe jajko z niespodzianką. Wewnątrz tego jajka jest owalne plastikowe pudełeczko z maleńką zabawką. Malec zjada jajko , zabiera zabawkę a dziadek pudełko . Grubą igłą , lub cienkim wiertłem w górnej i dolnej części pudełeczka robię otwór. Boki zaś dziurawię nożem , lub grubszym wiertłem w kilu miejscach. Na żyłkę główną zakładam najpierw spławik potem śrutami zaciskowymi obciążam zestaw. Następnie poprzez te małe otwory w pudełeczku nawlekam żyłkę główną . Nawlekam stoper i wiążę pętelkę aby założyć przypon.Poprzez lekkie ugniecenie pudełka otwieram go i wsypuję robaki zarzucam i łowię.Po pierwszym rzucie trzeba skorygować obciążenie. Życzę połamania!! 
[2014-01-01 13:16]