Koszyczek czy sprężyna do feedera

/ 13 odpowiedzi
Co będzie lepsze do feedera koszyczek czy sprężyna? Będą łowił liny,karpie 4-5kg i karasie.Z góry Dziękuję :) 
patryk200


Koszyczek 20g. (2012/07/14 14:45)

631809


koszyczek ok 20g-30g (2012/07/14 15:00)

krucyemen


Ja wolę sprężynkę bo wylatuje cała zanęta i wiem że będzie zanęcone a w koszyku zostaje zawsze(koszyk jest dobry na łowienie głębokie takie od 7m w górę). (2012/07/14 19:40)

zibipilkarz


Jeżeli dno jest muliste to lepiej stosowac sprężyny gdyż nie zapadają one się aż tak w dnie. Jej walorem jest także to , że działa samozacinająco. Co do tego że zanęta nie wypłucze sie z koszyka nie do końca się zgadzam. Jeżeli zanęta jest dobrze zrobiona i dno koszyka jest otwarte to powinna się wypłukac.Ja w zasadzie używam na wszystkich wodach koszyczki na zestawie pater noster. (2012/07/14 20:29)

xxxkubaxxx


@zibipilkarz
Jakie samozaciecie co ty pleciesz???
Sprezyna nie ma zadnego obciazenia to jak ma zaciac?
A poza tym to sprezyna jest przelotowa...
To wytlumacz mi jak to ma samozacinac?
__________________________________________________________________________________

Wg mnie to koszyk bo jest szybszy do wymiany na rurce antysplataniowej na jakis o innej gramaturze lub ciezarek. (2012/07/14 22:40)

adamek19969


@zibipilkarz
Jakie samozaciecie co ty pleciesz???
Sprezyna nie ma zadnego obciazenia to jak ma zaciac?
A poza tym to sprezyna jest przelotowa...
To wytlumacz mi jak to ma samozacinac?
__________________________________________________________________________________

Wg mnie to koszyk bo jest szybszy do wymiany na rurce antysplataniowej na jakis o innej gramaturze lub ciezarek.

.... znawca .... brawo .... JEST KILKA RODZAI SPRĘŻYN. SĄ BEZ I Z OBCIĄŻENIEM ... (2012/07/25 22:58)

rolo81


Ja wolę sprężynkę bo wylatuje cała zanęta i wiem że będzie zanęcone a w koszyku zostaje zawsze(koszyk jest dobry na łowienie głębokie takie od 7m w górę).



zanęta zawsze się wysypie z kosza chyba że ktoś zrobi sobie zanętę jak glina to normalne że nie wyleci z kosza polecam kosze i sypką zanętę a będzie ok :) (2012/07/25 23:08)

wedkarz2309


Przy zbyt mocno namoczonej zanęcie, to i ze sprężyny Ci zanęta nie "wyleci"...:)Resztę napisali już koledzy...:)
A czy koszyk, czy sprężyna, to osobiście, gdy łowiłem kiedyś karpie, to łowiłem i tak i tak, ale wolałem łowić na koszyk...:) (2012/07/25 23:35)

u?ytkownik120782


Ja wolę sprężynkę bo wylatuje cała zanęta i wiem że będzie zanęcone a w koszyku zostaje zawsze(koszyk jest dobry na łowienie głębokie takie od 7m w górę).



Bzdura jeśli zrobisz z zanęty cement to nawet nie uwolni się ze sprężyny. Większość stosuje koszyczki mówią że jest to bardziej praktyczne może i tak, ale są i tacy, którzy stosują z powodzeniem sprężynę.  (2012/07/26 12:30)

Morciaty


Uważam, że koszyczek zanętowy będzie lepszym rozwiązaniem do feedera - moim zdaniem. Na jeziorko stosuję większe koszyczki z małym obciążeniem bez dna. Na rzekę z większą gramaturą i z dnem. (2012/07/26 13:41)

marekp


Tak jest obie możliwości są dobre tylko czasem czegoś brakuje.Najważniejsza jest konsystencja zanęty.Na wodę stojącą wybrał bym jednak sprężynę. (2012/07/26 13:42)

u?ytkownik120782


Tak jest obie możliwości są dobre tylko czasem czegoś brakuje.
Najważniejsza jest konsystencja zanęty.
Na wodę stojącą wybrał bym jednak sprężynę.

Teraz koszyczki są wszelakich rodzajów. Wybiera się je też od frakcji zanęty, po prostu gdy zanęta ma grubsze frakcje stosujemy koszyczki z większymi otworami, a jeżeli chcesz się szybko pozbyć zanęty z koszyczka po zarzucenia szarpnij wędką ze 2 razy i będzie cacy.  

pozdrawiam ; 98adek
(2012/07/26 14:46)

sidorrr


pewnie każdy wędkarz ma swoje sprawdzone sposoby jeden woli łowić na sprężyne drugi na koszyczki ja jestem zwolennikiem koszyczków jeżeli chodzi o jezioro to 20 max 30g w zupełności wystarczy. ozywiście obustronnie otwarty żeby zanęte dobrze wypłukało. (2012/07/26 16:18)