Zaloguj się do konta

Koszyczek czy sprężyna co będzie skuteczniejsze?

utworzono: 2011/05/30 20:13
endriu1994

Witam wszystkich kolegów mam takie pytanie Koszyczek czy sprężyna?

Łowie na wodach stojących nie nastawiając sie na konkretny gatunek ryby

karp,amur,lin,karaś,okoń,płotka to ryby które najczęściej łowie prawie zawsze używam koszyczka ale zastanawiam sie czy sprężyna nie będzie bardziej skuteczna ?????? 

Prosze o pomoc;D

[2011-05-30 20:13]

pablos1000

Ja łowię zawsze z koszyczkiem i wyniki są ok. W tym roku kupiłem dla odmiany kilka sprężyn, ale jak na razie jeszcze się nie przekonałem do wypróbowania.
[2011-05-30 20:28]

anatolo

no ja polecam koszyczek ze swojego doświadczenie wiem że bardziej opłaca się koszyczek
[2011-05-30 20:31]

endriu1994

No ja też zawsze na koszyczek ale jak widze starszych wędkaży to oni wszyscy używają sprężyn i to ze świetnymi efektami ;p [2011-05-30 20:50]

780528

Łowiłem i łowię koszykiem,kiedyś łowiłem na sprężynę ale pozostałem przy koszyku jakoś jest mi wygodniej napełnić koszyk niż,bawić się ze sprężyną,ale to moje zdanie.
[2011-05-30 21:21]

mienta

Osobiście używam tylko koszyczków podczas zarzucanie zestaw się nie plącze jak miało to miejsce ze sprężyną a i w napełnianiu jest wygodniejszy  [2011-05-30 21:29]

alejki

ja tez lowilem na sprezyne, ale koszyczki tak sie nie plącza...
[2011-05-30 21:35]

Adam01

Szczerze polecam koszyczek z rurką antysplątaniową.
[2011-05-30 21:51]

jarekf61

Od wielu lat używam koszyków . Są dostępne w różnych gramaturach , z denkiem lub bez , prostokątne , kwadratowe , trójkątne lub okrągłe . Na rzeke stosuje z kolcami , które lepiej przytrzymują zestaw w nurcie . Zanęnta do sprężyny musi być bardziej kleista żeby nie rozsypała się w czasie wyrzutu . Moim zdaniem zdecydowanie koszyki są lepsze . [2011-05-31 00:44]

baloonstyle

Bardzo polecam koszyczki, do sprężyny trzeba dokładnie zrobić zanętę a koszyczek pozwala na lekkie uchybienia. Po za tym jest teraz taki wybór koszyków ze nie ma co męczyć się sprężyna :))
[2011-05-31 07:44]

kargul

Bardzo polecam koszyczki, do sprężyny trzeba dokładnie zrobić zanętę a koszyczek pozwala na lekkie uchybienia. Po za tym jest teraz taki wybór koszyków ze nie ma co męczyć się sprężyna :))

no własśnie ale jak urwiemy koszyk to wiecej kaski poszło sie.....

ale jestem za koszykiem a poza tym w sprezynie czesto zostaje zaneta i jak kolega wyżej trzeba ją dokładnie robić

[2011-05-31 07:47]

kargul

No ja też zawsze na koszyczek ale jak widze starszych wędkaży to oni wszyscy używają sprężyn i to ze świetnymi efektami ;p

wiesz czemu sprężyny mają bo niema kasy emeryturka mała  wiec... zobacz raz napakuje zaciapy do spręzyny i ma na caly dzień -oszczędność pozdrawiam [2011-05-31 07:49]

Przemas83

A różnica jest tylko taka że w razie np zmiany warunków na rzece można szybko wymienić koszyk z inną gramaturą a to się przecież zdarza często!
[2011-05-31 08:30]

Krysto

Około 20 lat temu jeżdziłem z kolegami po kiju na Rożnów (zalew). Wszyscy łowiliśmy na sprężynę i wyniki były bardziej niż zadowalające, ale wtedy u nikogo nie widziałem koszyczka. Pewnie jeszcze wtedy nie był znany. Teraz łowię na koszyczek, choć podzielam zdanie przedmówcy, że ludzie po 60 uwielbiają sprężynę. Może koszyczek im się plącze. [2011-05-31 10:45]

Dubik

Ja na przykład zaczynałem moją przygodę wędkarską ze sprężyną  ale potem przeszedłem na koszyczki przede wszystkim są dużo wygodniejsze  np. w transporcie  można odczepić koszyczek i schować całą wędkę do pokrowca bez obawy że koszyczek nie porysuje  kija albo narobi coś gorszego, łatwiej sie go napełnia nie budzi się tak rąk i jak napisał przedmówca szybciej się można przestawić   do zmiennych warunków pogodowych
[2011-05-31 12:47]

pawelek112

Ja Osobiście Łowie Na Koszyczek I Do tego Wędka Z Drgającą szczytówka i powiem szczerze ze lepiej mi się łowi na koszyczek niż na sprężynkę
Na Sprężynce mi się często plątał przypon a koszyczek nic bo jest ta rurka antysplontaniowa i toi jest plus łowienia bez problemowego
Pozdrawiam Krzysiek..
[2011-05-31 13:46]

kiesiak53

Witam.
W zeszłym roku byłem na zawodach gruntowych. Było 39 zawodników łowiących na dwie wędki. Wszyscy łowili na koszyczki, tylko ja jeden na sprężyny. 76 koszyczków przeciwko 2 sprężynom. Ja wygrałem zawody. Zakładam różne sprężyny, z rurką antysplątaniową lub bez tej rurki, osobiście wolę te drugie. Przyznaję, że koszyczki są prostsze w obsłudze i je także posiadam, ale mam je raczej jako rezerwę. Powyżej jeden z kolegów wspomniał o łowieniu na Zalewie Rożnowskim, ja na tym tam właśnie szlifowałem łowienie na sprężynę choć jestem mieszkańcem województwa lubuskiego (od zawsze). Doświadczenia tego kolegi z pewnością by się przydały autorowi tego postu.
Pozdrawiam.
[2011-05-31 14:40]

kadettauto

tylko koszyczek i to bez rurki antysplataniowej, a haczyk na bocznym troku. Rurka straszy ryby w momencie brania przynęty !!!!!!! Sprawdziłem.
[2011-06-01 10:04]

kora93

Koszyczek z łamaną rurką nie sprężyna gdy sie pląta
[2011-06-01 10:14]

gg003

Do sprężyny też można dodać rurkę aby się nie plątało, ja łowię  na sprezynę od x   lat i  na wyniki nie narzekam, do koszyczków jakoś przekonania nie mam . [2011-06-01 10:33]

loko9099

oczywiscie ze koszyczki sa wygodniejsze i w koszykach mozna pozwolic sobie na wieksza ilosc ziaren w zanecie czego bym nie proponowal w sprzezynach jak nie chcesz zeby ci wypadalo wszystko z niej, co do splatywania sie zestawu na sprezynach nie jestem zdania kolegow co do splatywania sie bo teraz tez produkuja spre z rurkami antysplantaniowymi i sa w tych samych cenach co zwykle, ale koszyk szczeze duzo wygodniejszy. pozdrawiam [2011-06-02 18:04]

RobertR

Jeżeli chodzi o koszyczek to łatwiej umieścić w nim zanętę z wieksza ilością robaków. koszyczek na bocznym troku to ekstra sprawa, zestaw prawie sie nie plącze,ale przypon musi być dłuższy od troka na którym jest koszyk. Jeżeli chodzi o sprężynę to używałem jej wcześniej kiedy w sklepach nie było koszyków,a plątanie wyeliminowałem stosując bardzo mały przypon  max 5 cm. [2011-06-06 11:19]

Woa-VooDoo

Jak łowię to łowię na koszyczek , ale wole sprężynę.Można nią dalej rzucać niż koszyczkiem ,ze względu na mniejszy opór powietrza Rzuty są dokładniejsze i więcej nabijesz zanęty na sprężynę niż na koszyk.

[2011-06-06 12:19]

berthold

Jak łowię to łowię na koszyczek , ale wole sprężynę.Można nią dalej rzucać niż koszyczkiem ,ze względu na mniejszy opór powietrza Rzuty są dokładniejsze i więcej nabijesz zanęty na sprężynę niż na koszyk.

dokładnie jak kolega ale dodam że to co wylatuje z koszyczka to i tak wabi narybek a nie ryby bo to tylko pylek na dnie a sprężyna można oblepić zbitym kitem z atraktorem i tak samo albo lepiej wabi ryby i w dodatku nie zakwasza wody i jeszcze jedno przy połowie leszczy sprężyna jest znacznie skuteczniejsza zwłaszcza na preparowany ryż pod warunkiem że przypon jest nie dłuższy niż 5 cm i nie ma możliwości splątania
[2011-06-19 15:27]

JAQU

...bardzo lubię łowić na koszyczek ale od dłuzszego czasu stosuję metodę połowu ze sprężyną na rurce, robię swoją zanętę bardziej klejącą żeby nie wypadała ze sprężyny i używam krótkich przyponów, wbijam haczyk w sprężynę i po pierwsze nigdy zestaw mi się nie plącze ,po drugie mogę dorzucić takim zestawem dużo dalej niż koszyczkiem, po trzecie kiedy ryby żerują na mojej zanęcie prawie od razu znajdują przynętę i długo na brania nie czekam.... [2011-06-19 17:06]

kadettauto

zdecydowanie koszyk
[2011-06-26 16:28]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia