Zaloguj się do konta

Koszyce II sum

utworzono: 2013/05/10 14:38
piotr48

w tym roku chciałbym zasadzić się na suma na tym rozlewisku Gwdy wiem że jest go dużo i jest często łapany na zalewie koszyce 2 ale mi chodzi o 1 proszę o info [2013-05-10 14:38]

Abramis96

Czyli poprostu chodzi o duzy zalew. Owszem łapie się tam sumy ale najczesciej na noncych zasiadkach. [2013-05-10 21:01]

piotr48

nie właśnie nie chodzi mi o duży zalew ale o rozlewisko Gwdy przed elektrownia czyli o zalew koszyce 1 bo koszyce 2 to duży zalew razem z tym po drugiej stronie drogi 10 wiem że suma jest dużo właśnie na zalewie 2 ale jakoś nie słyszałem aby ktoś złowił tą rybę z Gwdy przed elektrownią [2013-05-11 11:18]

artek76

A co ma rozlewisko Gwdy do zalewu Koszyce, przecież to zupełnie inne wody. A tak ponadto to Koszyce II to duży zalew, a Koszyce I to mały zalew. [2013-05-11 15:59]

piotr48

nie masz racji jeśli mi nie wierzysz to zadzwoń do okręgu nadnoteckiego zalew koszyce 1 to rozlewisko gwdy od elektrowni do mostu przy barze bieszczadzkim a koszyce 2 toduży i mały zalew przecież są połączone rurą pod drogą 10 [2013-05-13 11:29]

artek76

W takim razie weż sobie do ręki zezwolenie na połów ryb (tą żółtą książeczkę), którą wydaje Okręg Nadnotecki i sprawdż wykaz zbiorników zaporowych. Pod numerem 108 są Koszyce I, a pod numerem 109 Koszyce II i to są zboirniki zaporowe, które są traktowane oddzielnie. A woda od elektrowni do mostu przy barze to jest nic innego jak Gwda.Jeżeli ja nie mam racji to co to jest za woda zbiornik zaporowy Koszyce I , no bo chyba rozlewisko Gwdy nie może być zbiornikiem zaporowym. Jak pójdziesz na ryby koło baru bieszczadzkiego to w rejestr co wpiszesz Gwda czy Koszyce I ? [2013-05-13 17:29]

piotr48

zobacz gdzie jest wbita tablica informacyjna zalew koszyce 1 właśnie za mostem w stronę elektrowni [2013-05-28 19:57]

artek76

Przeczytaj jeszcze raz to co wyżej napisałem, a tablicę to sobie może każdy postawić, nawet na plaży na Bałtyku. Jeszcze raz zapytam, jak idziesz łowić koło baru bieszczadzkiego to co wpisujesz w rejestr Gwda czy Koszyce I ? [2013-05-29 09:07]

Abramis96

Że Gwda zwalnia przed elektrownią, nie znaczy że jest to zbiornik zaporowy... A zalew 1 jak i 2 to całkiem inna sprawa. [2013-07-07 14:19]

piotr48

Panowie wasza niewiedza po prostu mnie poraża [2014-11-22 18:33]

KIER72

Piotr48 bardzo ciekawe rzeczy piszesz :) [2014-11-25 22:14]

artek76

Dobrze napisałeś o sobie w swoim profilu......jestem kiepskim wędkarzem i to by się zgadzało. [2014-11-29 12:55]

przemyslaw-jujk

Artek76 i KIERT76 - Piotr48 dobrze pisze a skoro tak bardzo trzymacie przy swojej racji to życzę wam abyście kiedyś trafili na jakiegoś upierdliwego karciaża i łapiąc między mostem przy barze bieszczadzkim a elektrownią mieli wpisane w rejestrze połowów że łapiecie na rzece Gwdzie ... może 200 zł -rozjaśniło by wam umysły chociaż widząc wasz upór to pewnie dalej trzymali byście przy swoim i nie przyjeli mandatu a w sądzie grodzkim przyklepali by wam 2000 do zapłaty... Stare byki a czytać nie umieją ten odcinek to Koszyce I przed mostem i za elektownią to rzeka Gwda a duży i mały zalew to Koszyce II traktowane jako jeden zbiornik Koniec Kropka. :) A co do wąsaczy to jest tam sum i to bardzo duży osobiście widziałem 2 razy na własne oczy jak Kaczki z wielkim pluskiem znikały pod wodą i raz na wysokości Bieszczadzkiego zaraz po rzucie dużym kopytem gdy tylko przynęta miała kontakt z wodą na powierzchni zrobił sie półtora metrowy wir woda się zagotowała wędka wygieła się w pałąk i po może 3-5 sekundach kontaktu z kolosem wyciągnełem zestaw z agrafką prostą jak igła . Tak więc bez solidnego sprzętu i środka pływającego raczej nic nie zdziałasz. A i tak to nie gwarantuje sukcesu pare lat wstecz jakieś 200 metrów poniżej mostu podczas połowu na żywca z pontonu znajomemu też podczepił się wąsacz przymurował do dna i było po zabawie. Stękał szarpał wygrywał mu serenady na napiętej żyłce i jak po 5 minutach ruszył to żyłka 0.30 pękła jak bańka mydlana. W każdym razie życzę POWODZENIA :) [2015-11-05 02:47]