Zaloguj się do konta

Koszty kopania stawu

utworzono: 2011/10/14 11:56
Automatix4

Witam,Zastanawiaja mnie koszty wykopania stawu dł:100m,szer:40m, gł:2m Koszt koparki 100 zł za godz. Jak myslicie ile będzie mnie to kosztować???Pozdrawiam...:) [2011-10-14 11:56]

89krzysztof

Nie wiem ile operator koparki jest w stanie wykopać w ciągu godziny. Ale wydaje mi się, że wpływ na szybkość pracy będzie miało to, co zamierzasz zrobić z ziemią. Wywozić, czy robić z niej wał jakiś ?
[2011-10-14 12:23]

barjew22

kolego myślę, że cena około 10 tyś będzie do zaakceptowania za taki stawek a z tą stawką za godzinkę to zależy już czym będziesz to kopał linową czy zwykłą koparką
[2011-10-14 13:09]

Koszty koparki można jakoś tam obliczyć, ale wydaje mi się, ze jeszcze trzeba wiedzieć jak sprawa będzie wyglądała od strony formalnej. Czy mamy odpowiedni grunt? Czy jest potrzebne zezwolenie np. z urzędu gminy? Jak będzie zasilany w wodę ten staw? Czy będzie zasilany ciekiem wodnym będącym rzeczką, rzeką, potokiem, strumieniem, rowem melioracyjnym itp.? Jeśli tak to jaki jest status prawny zasilającego cieku i z kim lub za ile to będzie do załatwienia? Potem jeszcze budowa mnicha lub mnichów, jeśli ciek wodny nieopodal to jakichś zastawek czy mini śluzy. Koszty mogą wyglądać różnie w różnych częściach kraju, bo gminy często rządzą się swoimi prawami.  [2011-10-14 13:33]

HeadAche

Witam,Zastanawiaja mnie koszty wykopania stawu dł:100m,szer:40m, gł:2m Koszt koparki 100 zł za godz. Jak myslicie ile będzie mnie to kosztować???Pozdrawiam...:)


Kolego zaczniesz od załatwienia pozwolenia na budowe. Powyżej 30m2 potrzeba takie samo pozwolenie jak na budowe domu. Koszt samego pozwolenia 8-10tyś złotych. Wykopanie 8tyś m3 ziemi też będznie miało swoją cene. Szukaj w firmach handlujących ziemią, piaskiem itp a może wykopią wzamian za ziemie.



[2011-10-14 19:46]