Kosz/pływak do podbieraka-co polecacie?

/ 5 odpowiedzi
Kosz z integrowanym pływakiem czy z oddzielnym?Jaki kosz/pływak?Z nabrzeża do wody mam minimum 1.5 metra więc pomyślałem że pływak ułatwi operowanie podbierakiem.Tym bardziej że podbierać będę prawie w pionie.Do małych i średnich ryb.Płoć,okoń 30 cm czasami leszcz ,sandacz.Jaki i jakiej firmy.Nie chcę za bardzo wydawać dużych pieniędzy gdyż sprzęt ten bardzo się niszczy w portach.Betonowe nabrzeże,czasami ktoś kopnie itd.I do tego wystarczy mi zwykła sztyca,nawet szklak,gdyż i tak opuszczam prawie w pionie a węglowa uderzona o beton nie wytrzma za długo takich sponiewierań.
Romuald55


Urzadzenie o którym piszesz służy głównie na zawodach.Przy dużej ilosci sprzętu,który musi być pod ręką trudno jest umieścić podbierak,żeby było poręcznie.Zwłaszcza gdy sztyca jest długa.Pływak utrzymuje kosz na wodzie i podbierak w niczym nie przeszkadza i jest łatwo dostepny.Gdyby nie pływak kosz by zatonął i trudno by było użyc go natychmiast a każda chwila jest cenna.Nie widzę konieczności uzywania pływaka w innych przypadkach.Na pewno pływak nie ułatwia manewrowania przy podbieraniu. (2016/03/06 09:54)

jarek-szwemin


Będę operował podbierakiem 4 metry z nabrzeża 2-3 metrowego i sobie pomyślałem że pływak by mi to ułatwił,nie ciągneło by podbieraka w dół.Tym bardziej że operować nim będę pod kątem 45 stopni lub bardziej w pionie.Pływak by mi trochę podtrzymał,pomógł.Czy jestem w błędzie ??? (2016/03/06 11:04)

Romuald55


Pływak przeszkadzać nie będzie.Jakikolwiek by on nie był.Proponuje przywiązać do kosza podbieraka cokolwiek co utrzyma go na powierzchni i po prostu zobaczyć jak sie będzie zachowywał. (2016/03/06 13:01)