Zaloguj się do konta

Kosz wyczynowy Jaxon

utworzono: 2013/01/18 11:27
akostek

Witam mam zamiar kupić sobie kosz w cenie do 800zł i znalazłem między innymi kosze (siedziska) jaxona KZE001,  KZE002 czy opłaca się je kupić j a jeśli tak to który model. I jeszcze jedno mam tak ze 105kg wagi czy wytrzymają pod takim ciężarem :) . Proszę nie proponować koszy powyżej 1000zł bo po prostu nie mam tyle kasy a jeszcze rozważam kupno jakiejś używki (tyczki). [2013-01-18 11:27]

karpik19777

Witam . Myślę że z zupełności da radę utrzymać twoje 105kg. Możesz jeszcze poczytać na http://www.wyczyn.fora.pl/ tu jest sporo opinii bardziej doświadczonych wędkarzy wyczynowych, a i dużo ofert sprzedaży sprzętu wyczynowego w rozsądnych cenach(także koszy i tyczek). Może Ci coś się spodoba.Pozdrawiam Marcin Karpik
[2013-01-18 15:07]

roman55

Witam w związku z zamiarem kupna koszy wyczynowych firmy Jaxon przez kolegę postaram się w kilku zdaniach opisać zalety i wady między innymi tych koszy. Tak się złożyło, że taki kosz z numerkiem 001 użytkuję od grudnia 2011r kupiony w ramach promocji na 2012r. Poprzedni kosz odsprzedałem ze względu na swoją bardzo dużą wagę firmy Rive z całym układem jezdnym, który towarzyszył mi przez kilka lat i mile go wspominam, ale przejdźmy do meritum. Obecne kosze nic nie mają wspólnego z poprzednimi koszami tej firmy, na których użytkownicy nie pozostawiali suchej nitki za marną, jakość materiałów i samego wykonania oraz ich niestabilności w terenie. Obecne kosze to już całkiem inny produkt za te pieniążki po pierwsze lepszy materiał i wykonanie. Spawy położone dość solidnie jedyne zastrzeżenie to malowanie niby proszkowe a tak nie do końca, bo po pełnym dość intensywnym sezonie widać odpryski farby miejscami na samym podeście. Drugim takim minusem z innych for niektórzy narzekali na słabo rozwiązanie samego mocowania uchwytów układu jezdnego, które z czasem pęka( osobiście nie używałem układu jezdnego, więc nie mogę potwierdzić). Ale to są takie nieduże niedociągnięcia nierzutujące na całość, jakości samego kosza. Kosz w terenie zachowuje się bardzo stabilnie obojętnie jak dużo są wyciągnięte nogi teleskopowe i w jakim podłożu nigdy nie odczułem jakiejś obawy, że się złoży czy coś podobnego pomimo tego, że trochę ważę w granicach 100 lub czasami lekko powyżej. Osprzęt do niego jest dość bogaty łatwo dostępny, bardzo tani dobrej, jakości i w wykonaniu niepowodującym rysowania nóg jak w innych koszach tej klasy. Blokada na nogach nie za pomocą jakiś korodując sprężynek i zatrzasków tylko solidne pokrętła. Waga do przyjęcia nawet do transportu na pasie transportowym. Osobiści dodatkowo doposażyłem go w moduł KZE008 z umiejscowieniem na dole, łapy do tyczki, balkonik z neoprenu, półkę z kuwetą i inne tego typy uchwyty czy haki włącznie z uchwytem do parasola. Dlaczego wybrałem ten typ a nie w wersji match-owej AK-KZE002 pomimo ze jest trochę cięższy, bo po prostu wygląd jego świadczy, że mamy w tym wypadku do czynienia z koszem stabilniejszym osadzonym na ramie a przez to mocniejszym? Po drugie nie spodobało mi się składanie podestu do transportu i uważam, że te rozwiązanie wysuwanego podestu jest lepszym rozwiązaniem jak dla mnie. Tak, że podsumowując czy się opłaca zakup kosza JAX-AK-KZE001 bez namysłu odpowiem, że wart jest tych pieniążków i polecam pod rozwagę jego zakup pomimo napisu na plecach kosza Jaxon a nie Riva ( obciach dla innych). Pozdrawiam

[2013-01-18 15:31]

akostek

Dzięki piękne Panowie za szybką odpowiedź. Mam jeszce jedno pytanko związane z koszem bo znalazłem na Allegro oferty z takim samym koszem tylko napis Mistrall co o tym sądzicie?
[2013-01-19 06:41]

karpik19777

to jest to samo tylko, różni się nazwą firmy. Widziałem mistrala na żywo i jaxona też. Pozdrawiam
[2013-01-19 11:34]

akostek

Dzięki Karpik 19777 no to poniedziałek oblece sklepiki i myślę ze 900zł kupię z oprzyrządowaniem a druga sprawa to ten Mistrall jest nawet tańszy gdzieś  z 6 dych Pozdrawiam
[2013-01-19 12:32]

krzysiekdan

akostek- po zakupie siedziska podzieliś się z pierwszych wrażeń? [2013-01-21 06:56]

mienta

to jest to samo tylko, różni się nazwą firmy. Widziałem mistrala na żywo i jaxona też. Pozdrawiam




Panowie małe pytanko,czy kasety od jaxona będą pasowały do mistralla? 


[2013-01-21 13:26]

akostek

Na początku to dziękuję wszystkim za odpowiedzi w sprawie zakupu kosza.

No i udało się kupiłem stanowisko Jaxona JAX-AK-KZE001 wraz z łapami, dwoma hakami, uchwytem do parasola i balkonikiem za 780zł. Po zmontowaniu w garażu na sucho próba stabilności wypadła pozytywnie pod moim ciężarem na prawie maksymalnym wyciągnięciu nóg teleskopowych. Jestem mega zadowolony z zakupu. Postanowiłem jeszcze dokupić dodatkowo moduł do zamontowania na dół kosza i w związku z tym mama takie małe pytanko. Który moduł będzie z waszego punktu bardzie praktyczniejszy dwu szufladkowy JAX-AK-KZE?07,czy trzy szufladkowy JAX-AK-KZE008 ?

[2013-01-25 08:47]

Trzy ;) Po prostu więcej miejsca [2013-01-25 12:52]

karpik19777

witamAja znalazłem dosyć ciekawą ofertę ale już za pózno bo jusz kupiłeś http://www.wyczyn.fora.pl/sprzedam,5/kosz-jaxon-kze001,31437.html Pozdrawiam [2013-01-25 16:28]

roman55

to jest to samo tylko, różni się nazwą firmy. Widziałem mistrala na żywo i jaxona też. Pozdrawiam




Panowie małe pytanko,czy kasety od jaxona będą pasowały do mistralla? 



Tak będą pasowały bo praktycznie "Mistrall" a "Jaxon" to ten sam model od tego samego wykonawcy kosza tylko o innym wystroju (kolor) i oczywiście logiem firmy zamawiającej.
Pozdrawiam
[2013-01-26 10:55]

roman55

Na początku to dziękuję wszystkim za odpowiedzi w sprawie zakupu kosza.

No i udało się kupiłem stanowisko Jaxona JAX-AK-KZE001 wraz z łapami, dwoma hakami, uchwytem do parasola i balkonikiem za 780zł. Po zmontowaniu w garażu na sucho próba stabilności wypadła pozytywnie pod moim ciężarem na prawie maksymalnym wyciągnięciu nóg teleskopowych. Jestem mega zadowolony z zakupu. Postanowiłem jeszcze dokupić dodatkowo moduł do zamontowania na dół kosza i w związku z tym mama takie małe pytanko. Który moduł będzie z waszego punktu bardzie praktyczniejszy dwu szufladkowy JAX-AK-KZE?07,czy trzy szufladkowy JAX-AK-KZE008 ?


Gratuluję zakupu. Jeśli chodzi o dodatkowe moduły do Jaxon-a to musisz zadecydować sam ja posiadam ten moduł o trzech szufladach zamieszczony   na fotce poniżej. Ale ostrzegam   możesz mieć kłopot z zainstalowaniem obu modułów ponieważ rączka do wysuwania bocznej szufladki będzie wystawać poza ramę główną kosza i blokować wysunięcie całości modułu kasetowego bez wyjęcia tej szufladki przed zamontowaniem. Wówczas aby wsunąć lub wysunąć po prowadnicy na dole całą główną kasetę i spięć dodatkowy moduł z kasetą główną należy niestety wyjąć boczną szufladkę dodatkowego modułu i dopiero istnieje możliwość wsunięcia pod siedzenie całości po prowadnicach dołu kosza . To taki mały drobiazg niedogodności tych modułów. Po prostu producent nie popisał się inteligencją techniczną i nie przewidział tego do końca. Jak by szerokość ramy kosza była z 6mm szersza nie było by żadnych problemów z wysuwaniem dolnej kasety. Pozdrawiam

[2013-01-26 11:22]

kwaldek

ja również polecam moduł z trzema szyfladami a jak jesteś wysokiego wzrostu to do zastosowania  w górnej częsci pod siedzenie. Pozdrawiam

[2013-01-29 08:45]

akostek

witamAja znalazłem dosyć ciekawą ofertę ale już za pózno bo jusz kupiłeś http://www.wyczyn.fora.pl/sprzedam,5/kosz-jaxon-kze001,31437.html Pozdrawiam


Dzięki koledzy za rady i wskazówki oraz linki do zakupu kosza. Ale kosz już stoi w garażu a za cenę, jaką kupiłem włącznie z transportem chyba jest to najtaniej w sieci.:)

Dodatkowo zamówiłem moduł trzyszufladkowy sprawa montażu czy to góra czy dół to się okaże, gdy do mnie dotrze.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

[2013-01-29 10:40]

karpik19777

to teraz życzę Tobie tylko połamania tyczki na dużej rybie. Pozdrawiam Marcin Karpik
[2013-01-30 20:37]