Koronawirus a wędkowanie?

/ 73 odpowiedzi / 10 zdjęć
ogtw


jak Ty żeś wstawił ten link, że on działa? Próbowałem milion razy i za każdym razem porażka. Może jakiś mały poradnik?

(2020/03/28 09:33)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Adi777


Zakładając, że trafi się na idiotę i odmówi przyjęcia mandatu, czy są szanse wygrać? Nigdzie nie ma jasno napisane czy można czy nie. Moim zdaniemjeżeli można bieghać to i nad wodę można się wybrać. W koń u wybory też mają się odbyć... (2020/03/28 22:50)

ferb


jutro wydaje się że Rząd zakończy wędkowanie conajmniej do świąt (2020/03/30 20:15)

Julian


Szanowni koledzy muszę z przykrością stwierdzić że zmieniłem zdanie ( ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów ) nie dziwię się wcale że ,,organom " ( tak to nazwę ) puszczają nerwy .
Jak zobaczyłem te tłumy bezmyslnego gówniarstwa w lesie Kabackim , Bielańskim i bulwarach wiślanych nasunęła mi się jedna refleksja .Gówniarzem można być po 40 -dziestce , 50 -siątce czy w moim wieku po 60 -siątce. Bo widzę że gówniarstwo to stan umysłu i od wieku nie zależy .Ot takie nowe doświadczenie życiowe.
Pozrawiam . (2020/03/31 10:19)

Stanisław


Zwrot składek najważniejszym problemem. Koledzy nie kompromitujcie się. Trochę rozsądku! (2020/03/31 13:21)

ferb


no i co można czy nie wędkować? (2020/03/31 14:51)

chester87


Koronawirus w Polsce. 
Zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich.  
Wprowadzony został także do odwołania zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich. Ostatnie doświadczenia pokazują że są to miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się ludzi, a tym samym  do zwiększenia szans na zakażenie. (2020/03/31 16:25)

z@mela


W PL można a wrecz trzeba pracować , płacić ponad 80% podatków , posłusznie słuchać większości , poddawać się tyrani większości z pokorą brać na klate co ha...y wymyślą a gdzie w tym wszystkim czynnik ludzki ?
Nie zamierzam rezygnować z wędkowania nawet jak będzie stan wyjątkowy wprowadzony bo ruszając z prywatnej posesji , jadąc prywatnym środkiem lokomocji dojeżdżam w bezludne miejsce nie tworze zagrożenia dla kogoś i siebie ale wiadomo są ludzie i ludziska dlatego nierząd woli straszyć ludzi zakazami , karami niż pozwolić bo wtedy to by dopiero był młyn (2020/03/31 18:23)

fishark


Dziś w radiu wypowiadali sie na ten temat, kategorycznie nie można wędkowac, nie jest to pilna potrzeba jak wyjscie do sklepu po chleb. Zakaz nie dotyczy zawodowych rybaków którzy zyją z połowów ryb. (2020/03/31 20:32)

mateuszwos


Dziś w radiu wypowiadali sie na ten temat, kategorycznie nie można wędkowac, nie jest to pilna potrzeba jak wyjscie do sklepu po chleb. Zakaz nie dotyczy zawodowych rybaków którzy zyją z połowów ryb.

Jak ten durny rząd zarżnie gospodarkę do cna to za chwilę wszyscy bedziemy z tego żyć. Zostaną nam uklejki w sosie ze szczawiu i krwawnika... (2020/03/31 22:50)

Staszku


A ja znalazłam coś takiego :Pytanie: Czy można pojechać na ryby?
Nie.
- Przepisy rozporządzenia wskazują, że dopuszczalne jest zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. To pojęcie jest subiektywne, natomiast trudno uznać za niezbędną codzienną potrzebę wyjazd na ryby - ocenia Adam Ziębicki, associate w kancelarii Chałas i Wspólnicy.
(2020/04/01 09:23)

ferb


nie można bo: brzegi to tereny rekreacyjne  - chyba że prywatne oraz wędkowanie nie jest "niezbędną potrzebą" a jeżeli tak jest to PZW musi oddać pieniążki za opłaty na 2020.
Tak można to interpretować ale jakby ktoś powiedział po prostu i czytelnie "nie można wędkować , polować przynajmniej była by jasność ale czego wymagać od nieudaczników którzy nawet maseczek nie zdążyli dla Polaków kupić. (2020/04/01 20:27)

Sith


Zgodnie z art. 233 Konstytucji swobody wynikające z Art. 52.1 (wolność poruszania się po terytorium RP) mogą być ograniczane w czasie stanów nadzwyczajnych (wojenny, klęski żywiołowej, wyjątkowy). Ograniczenia muszą być wprowadzane ustawą, a nie rozporządzeniem i musi być to zgodnie z konstytucją!!!
Czy wprowadzono stan nadzwyczajny, lub choćby stan klęski żywiołowej? NIE!!! Dla czego, bo nie mogłyby odbyć się wybory, a rozporządzeniami wprowadza się zakazy - BEZPRAWIE!!!
Arogancja Prezesa, bo przecież to On jest władcą absolutnym, sięgnęła szczytu!!!
http://www.arslege.pl/ograniczenia-wolnosci-i-praw-jednostki-w-czasie-stanow-nadzwyczajnych/k15/a5468/
http://www.lexlege.pl/konstytucja-rzeczypospolitej-polskiej/art-52/ (2020/04/02 07:24)