korona wirus

/ 73 odpowiedzi / 3 zdjęć
oldboy

Nawet jeśli zachoruje na koronawirusa 80% ludzi na swiecie to śmiertelność nigdy nie wyniesie więcej niż kilka %
Zapewnie nie chciałbyś się znaleźć w gronie tych KILKU procent(?) (2020/03/16 17:08)

luxxxis

W Polsce w lutym 2020 r. na grypę zachorowało 821 653 osób, z czego 5600 było hospitalizowanych, a 23 osoby zmarły (2 tym dwoje dzieci do 15. roku życia, ). Â
Âna Covid-19 na 100 zachorowań zmarło 3 osoby . Policz sobie statystykę. Umierają starsi ludzie to fakt ale nie wiem czy jest ktoś tak odważny żeby zanieść to swoim rodzicom.

Fakt,sprawdziłem na linku poniżej i milionie innych-pojeb koronek bije grypę na głowę pod kątem śmiertelności.
Niemniej jednak zdania nie zmieniam i uważam ten cały medialno-społecznościowy bajzel za przestrzał i masową histerię.

https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/koronawirus-a-grypa-co-mowia-o-nich-statystyki,1006968.html
(2020/03/16 18:51)

Jakub Woś

Fakt,sprawdziłem na linku poniżej i milionie innych-pojeb koronek bije grypę na głowę pod kątem śmiertelności.
Niemniej jednak zdania nie zmieniam i uważam ten cały medialno-społecznościowy bajzel za przestrzał i masową histerię.

https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/koronawirus-a-grypa-co-mowia-o-nich-statystyki,1006968.html
Â

Media to wiadomo, zrobią wszystko, żeby człowiek tylko czekał na kolejną dawkę (2020/03/16 19:21)

Smolik

Spokojnie Panowie! Ten portal jest dla ludzi, których łączy wspólna (jakże wspaniała!!!) PASJA. Myślę, że wystarczy już nam tego strumienia (co ja mówię - toż to Niagara prawie!) informacji o koronawirusie. Proponuję dalej pisać o wędkowaniu lub planowanym wędkowaniu. Pozdrawiam :) (2020/03/16 19:28)

mateuszwos

ÂNawet jeśli zachoruje na koronawirusa 80% ludzi na swiecie to śmiertelność nigdy nie wyniesie więcej niż kilka %
Zapewnie nie chciałbyś się znaleźć w gronie tych KILKU procent(?)

Ty tak na poważnie czy to jakaś chwilowa słabość? (2020/03/16 20:36)

oldboy

Ty tak na poważnie czy to jakaś chwilowa słabość?
W twoim przypadku to już nie tyle słabość, co czysty egoizm, chamstwo i głupota. (2020/03/16 22:22)

mateuszwos

Ty tak na poważnie czy to jakaś chwilowa słabość?
W twoim przypadku to już nie tyle słabość, co czysty egoizm, chamstwo i głupota.

A mogę prosić o wyjaśnienie tej śmiałej tezy czy skończy się na zwykłym podkuleniu ogona? (2020/03/16 23:47)

Przemas83

W mojej ocenie, kolejne dwa tygodnie przyniosą rostrzygnięcie w walce z wirusem. Mnie osobiście najbardziej denerwuje przełożenie Euro 2020 , na 2021. (2020/03/17 17:39)

oldboy

A mogę prosić o wyjaśnienie tej śmiałej tezy czy skończy się na zwykłym podkuleniu ogona?
Z (nie)przyjemnością :(
Napisałeś wcześniej: "Zagrożenie jest realne bo w końcu ludzie umierają ale nie ma zagrożenia dla ludzkości tylko dla jednostek. Nawet jeśli zachoruje na koronawirusa 80% ludzi na swiecie to śmiertelność nigdy nie wyniesie więcej niż kilka %"
To przecież wypisz/wymaluj jakaś hitlerowska ideologia - niech tam kilka procent populacji sobie zdechnie, ale przecież 80% PRZEŻYJE!"
Otóż ci uświadomię, prostaku, że te KILKA procent, to są też LUDZIE!!! (2020/03/17 20:50)

mateuszwos

A mogę prosić o wyjaśnienie tej śmiałej tezy czy skończy się na zwykłym podkuleniu ogona?
Z (nie)przyjemnością :(
Napisałeś wcześniej: "Zagrożenie jest realne bo w końcu ludzie umierają ale nie ma zagrożenia dla ludzkości tylko dla jednostek. Nawet jeśli zachoruje na koronawirusa 80% ludzi na swiecie to śmiertelność nigdy nie wyniesie więcej niż kilka %"
To przecież wypisz/wymaluj jakaś hitlerowska ideologia - niech tam kilka procent populacji sobie zdechnie, ale przecież 80% PRZEŻYJE!"
Otóż ci uświadomię, prostaku, że te KILKA procent, to są też LUDZIE!!!

Widzę, że Twoja zdolność percepcji jest równa percepcji półrocznego szympansiątka więc postaram się najjaśniej jak potrafię:)
Autor posta zapytał: "Czy chiński wynalazek, postawi nas w obilczu zagłady? Jest realne tego zagrożenie? Jak myślicie....." W odpowiedzi na tak postawione pytanie napisałem, że zagrożenie jest owszem ale nie doprowadzi do zagłady ludzkości tylko do śmierci kilku procent zarażonych. Jednocześnie podkreśliłem, że jest to problem. Myślę, że tylko człowiek o Twoim poziomie inteligencji mógłby za to drugiego zwymyślać od prostaka, chama, egoisty i głupka. Niestety niskim poziomie inteligencji. Mojąc to na uwadze kończę bo mi Cię odrobinę szkoda widząc jak się ośmieszasz w oczach kolegów. (2020/03/17 22:12)

oldboy

O.K. - jeśli odnosiłeś się tylko do tytulu wątku, to PRZEPRASZAM!
(2020/03/18 20:13)

mateuszwos

O.K. - jeśli odnosiłeś się tylko do tytulu wątku, to PRZEPRASZAM!
ÂÂ

I tak powinien zachować się każdy dorosły facet. Przeprosiny szczerze przyjęte. Wzajemnie przepraszam i pozdrawiam. (2020/03/18 20:17)

pstrag222

A nie zauważyliście że to już któryś wirus w tym wieku co zgładzi ludzkość i zazwyczaj początkiem roku się ujawnia. Standardowa bajka może za kilka lat będzie wirus jak w resident evil ;} (2020/03/20 19:23)

Jakub Woś

A nie zauważyliście że to już któryś wirus w tym wieku co zgładzi ludzkość i zazwyczaj początkiem roku się ujawnia. Standardowa bajka może za kilka lat będzie wirus jak w resident evil ;}Â

Bajka? Uważasz że to co się dzieje we Włoszech jest dla nich bajką? Mieszkanie kilka dni ze zwłokami swojego bliskiego i oczekiwanie aż wojsko zabierze ciało do innego miasta bo krematoria nie wyrabiają nie brzmi jak bajka. Trochę szcunku dla ludzi. (2020/03/20 19:55)

Iras1975

https://pulsmedycyny.pl/sezon-grypowy-2019-2020-liczba-zachorowan-i-zgonow-na-grype-982828
(2020/03/20 20:49)

mateuszwos

https://pulsmedycyny.pl/sezon-grypowy-2019-2020-liczba-zachorowan-i-zgonow-na-grype-982828
Â

50 osób w dwa i pół miesiąca to nie 627 w ciągu doby. Nie jestem zwolennikiem siania paniki szczególnie w obliczu klękającej gospodarki ale nie spłycajmy problemu. (2020/03/21 00:12)

mateuszwos

Nawet w pół roku a nie dwa i pół miesiąca. (2020/03/21 06:15)

pstrag222

Co w kurxa ciągle te Włochy i Włochy? Co mnie to obchodzi co się tam dzieje ktoś im kazał siedzieć po knajpach barach i imprezować? Z resztą co oni innego umieją. W Polsce? Od kiedy jest ponad 500 zgonów? Siejec frrmet panikę. Nie wiadomo po co ludzie myślą że korona pozabija cały świat ogranijcie się trochę. Jak ludzie umierają na raka aids czy z głodu. Wszyscy mają to w dupie. Pojawia się niby to zabojacza broń korona a były już świńskie grypy. Ptasie grypy, ebola waglik Sara. Masowa panika i chisteria. (2020/03/21 06:23)

ryukon1975

Część ludzi żyje normalnie druga siedzi w domach i na nich pluje. Jest kolejny powód do działań wojennych. Kompromis to rzecz której trzeba by poszukać jednak tu się tego nie robi. Cóż ja żyję i mam zamiar dalej żyć. Pogoda dziś nie dopisuje więc myślę o przyszłości i przygotowuje przynęty. (2020/03/21 07:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mateuszwos

Co w kurxa ciągle te Włochy i Włochy? Co mnie to obchodzi co się tam dzieje ktoś im kazał siedzieć po knajpach barach i imprezować? Z resztą co oni innego umieją. W Polsce? Od kiedy jest ponad 500 zgonów? Siejec frrmet panikę. Nie wiadomo po co ludzie myślą że korona pozabija cały świat ogranijcie się trochę. Jak ludzie umierają na raka aids czy z głodu. Wszyscy mają to w dupie. Pojawia się niby to zabojacza broń korona a były już świńskie grypy. Ptasie grypy, ebola waglik Sara. Masowa panika i chisteria.Â

Dokładnie takie podejście do tematu mieli Włosi...:) (2020/03/21 07:41)

jakrzysiek

W Polsce? Od kiedy jest ponad 500 zgonów? Siejec frrmet panikę. Nie wiadomo po co ludzie myślą że korona pozabija cały świat ogranijcie się trochę.
Ano po to jest ta panika żeby jednak ludzie trochę sę bali i siedzieli w domu. Jak ludzie (w przynajmnej małym stopniu) się boją to w moim odczuciu są bardziej zdyscplinowani. W tym przypadku musi byc dscyplina bo Polacy będą trudni do ogarnięcia tak jak Włochy, Hiszpania czy ostatnio Anglia. Choć podobnych "niezniszczalnych" u nas też nie brakuje. Wczoraj cztałem że umieralność na grypę to 0.1% wsród chorych, na COVID już 3-4%. Pocieszające jest to że w Chnach oficjalnie nie odnotowano przez 3 doby nowych zachorowań. (2020/03/21 10:24)

pstrag222

Dość ciekawe stwierdzenie tylko skoro ten wirus jest tak groźny to dlaczego tak późno zamyka się granice wprowadza się przymusową kwarantannę. Nie zamyka się zkaldow pracy gdzie zgromadzenie przekracza 50 osób. Oni się nie mogą zarazić? A ile faktycznie jest potwierdOnych przypadków bo podobno tych testów to wcale tak dużo nie ma. (2020/03/21 10:39)

pstrag222

Dość ciekawe stwierdzenie tylko skoro ten wirus jest tak groźny to dlaczego tak późno zamyka się granice wprowadza się przymusową kwarantannę. Nie zamyka się zkaldow pracy gdzie zgromadzenie przekracza 50 osób. Oni się nie mogą zarazić? A ile faktycznie jest potwierdOnych przypadków bo podobno tych testów to wcale tak dużo nie ma. (2020/03/21 10:39)

mateuszwos

Sprawa jest bardzo złożona. Nie można pozamykać wszystkich granic, zakładów pracy, centrów handlowych i szkół bo to najkrótsza droga od paniki do anarchii i załamania gospodarki. Całkowite zamnkięcie przemysłu doprowadzi do braków w sklepach. To skolei do zamieszek, włamań, kradzieży bijatyk i ogólnego chaosu. Gospodarka po czymś takim będzie się podnościć przez lata a skutki dużo bardziej opłakane niż w przypadku koronawirusa. Co nie oznacza, że koronawirusa należy lekceważyć. Myśle, że w każdym kraju rządzący starają się wypracować kompromis. Mamy przykład Włoch gdzie zbagatelizowano problem ale mamy też przykład Tajwanu gdzie dyscyplina była wręcz żelazna. Ja wiem, że przed komputerem możemy jechać od bandy do bandy bo nasze czcze gadanie nie dość, że nie ma wpływu na decyzje to jeszcze nie ponosimy za nie odpowiedzialności.
jedno jest pewne. To są statystyki tylko z wczorajszego dnia:
20 marca (21:16)
Wielka Brytania: 714 nowych przypadków zakażenia, 33 zgony.
Irlandia: 126 nowe przypadki zakażenia
Wycieczkowiec "Diamon Princess" - 1 zgon.
Niemcy: 4528 nowych przypadków zakażenia, 23 zgonów.
USA: 4322 nowe przypadki zakażenia, 26 zgonów.
Kanada: 51 nowych przypadków zakażenia.
Hiszpania: 2335 nowe przypadki zakażenia, 219 zgonów.
Francja: 1617 nowych przypadków zakażenia, 78 zgonów.
Włochy: 5986 nowych przypadków zakażenia, 627 zgonów. (2020/03/21 10:58)

jakrzysiek

Trafne pytania - ale to już nie mnie pytać. (2020/03/21 11:01)