Zaloguj się do konta

Kormoran-czy wykończy to, co zostało w łowiskach?

utworzono: 2010/02/12 23:08

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

perwer

Ciągle mówicie,że człowiek niszczy,przy okazji mowa o orle itd.Pierdoły ciśniecie jeden z

kolegów bez opamiętania.

Człowiek żeczywiście niszczy-są kłusownicy,rybacy itd,ale drugi człowiek robi wszystko żeby temu zapobiec---potrafimy mieć nad tym kontrole,mimo setki kłusownikom jacy młuca rybe--robimy zarybienia,łapiemy kłusowników,wymierzamy kary itd.Nie zawsze to jest jak powinno być ,ale nie jest tak jak piszecie ,bo inaczej gówno by było a nie ryby.

Dbamy o wody i jednocześnie je trujemy itd..,ale to problem na całym świecie,gdzie coś zaczyna sie z tym robić i to nie jest problem od ręki jak kormorany  do rozwiązania. To jest bariera którą trzeba przełamać,mimo wielkich koncernów,fabryk itd.,---zakładamy parki,rezerwaty,oczyszczalnie itd--drugi robi na odwrót,ale to nie powód żeby przymykać oko i odwracać uwage na problem kormoranów.Problem zresztą widzą ludzie którym przyroda jest bliska sercu i sami chcą jakiegoś rozwiązania.

Po co wprowadzać okresy ochronne,limity,wymiary itd.,jak mało kto tego przestrzega ---no po co?

Po co sprzątaczka zamiata rano chodnik,jak do południa nawalą tam papierów i nanoszą błota?

To w końcu po co ograniczać populacje kormoranów,jak człowiek to największy kłusownik ?

.Dla mnie niech jeden kormoran i żre 10 kg ryb na dzień,na zdrowie mu i ma do tego prawo bo tak natura go ukształtowała.

Niech sum wmłuci 30 kg ryb na dzień,na zdrowie mu,bo takich sumów w jeziorach pływa ,kilkanascie,lub kilkadziesiat sztuk.

 Kormoran to bardzo piękny ptak--problemem jest jego rozmnażanie  i nadmierna ilość -czego nie możecie pojąć. Lasy po kormoranach są martwe,jeziorka też na tym cierpią,ale my chcemy kormorany--tylko w kontrolowanej ilości--bez szkody w przyrodzie.

Czy tak trudno to zrozumieć?



[2011-09-27 20:00]

Może? Może teraz zrozumieją? [2011-09-27 20:12]

Diablo

"Po co sprzątaczka zamiata rano chodnik,jak do południa nawalą tam papierów i nanoszą błota?

To w końcu po co ograniczać populacje kormoranów,jak człowiek to największy kłusownik ?"


Bez sensu.
Powinno brzmieć:


Po co sprzątaczka sprząta pety z chodnika jak omija paczki po fajkach?

To w końcu po co ograniczać populacje kormoranów,jak człowiek to największy kłusownik ?


teraz to porównanie ma sens

Ale czy o to na m chodzi?

Zawsze jak sprzątam to zaczynam od największych śmieci. a nie wydłubuję spod nich drobinek.

[2011-09-27 20:26]

kadab

Nie jest trudno to pojac. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytac.Niektozy tego nie potrafia.
[2011-09-27 20:29]

kadab

"Po co sprzątaczka zamiata rano chodnik,jak do południa nawalą tam papierów i nanoszą błota?

To w końcu po co ograniczać populacje kormoranów,jak człowiek to największy kłusownik ?"


Bez sensu.
Powinno brzmieć:


Po co sprzątaczka sprząta pety z chodnika jak omija paczki po fajkach?

To w końcu po co ograniczać populacje kormoranów,jak człowiek to największy kłusownik ?


teraz to porównanie ma sens

Ale czy o to na m chodzi?

Zawsze jak sprzątam to zaczynam od największych śmieci. a nie wydłubuję spod nich drobinek.


JESLI MASZ JAKIES ZAJEBISTE POMYSŁY I NIE PISZESZ NA TEMAT KORMORANOW TO NAPISZ JAK OGRANICZYC LICZBE KŁUSOLI.
[2011-09-27 20:34]

perwer

Nie jest trudno to pojac. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytac.Niektozy tego nie potrafia.


Czego ty oczekujesz,dasz wykład na trzy strony z ważnymi  i konkretnymi argumetami , księciunio jedyne co zapamietał to przykład sprzątaczki .......

Napisał bym więcej co  o tym myśle ,ale raz księciunio sie poskarżył i wole dać sobie spokój,ale fajny przykład na jakim poziomie można prowadzić dyskusje .

[2011-09-27 20:36]

kadab

Nie jest trudno to pojac. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytac.Niektozy tego nie potrafia.


Czego ty oczekujesz,dasz wykład na trzy strony z ważnymi  i konkretnymi argumetami , księciunio jedyne co zapamietał to przykład sprzątaczki .......

Napisał bym więcej co  o tym myśle ,ale raz księciunio sie poskarżył i wole dać sobie spokój,ale fajny przykład na jakim poziomie można prowadzić dyskusje .


PERWER NIE JA PISAŁEM O SPRZATACZCE
[2011-09-27 20:39]

Diablo

Nie jest trudno to pojac. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytac.Niektozy tego nie potrafia.


Czego ty oczekujesz,dasz wykład na trzy strony z ważnymi  i konkretnymi argumetami , księciunio jedyne co zapamietał to przykład sprzątaczki .......

Napisał bym więcej co  o tym myśle ,ale raz księciunio sie poskarżył i wole dać sobie spokój,ale fajny przykład na jakim poziomie można prowadzić dyskusje .


To co wypisałeś to nie wykład to bełkot pełen błędów ortograficznych, stylistycznych i merytorycznych. I nikomu nie ujmując byłeś Ty kiedyś na jakimkolwiek wykładzie?
[2011-09-27 20:41]

perwer

Nie jest trudno to pojac. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytac.Niektozy tego nie potrafia.


Czego ty oczekujesz,dasz wykład na trzy strony z ważnymi  i konkretnymi argumetami , księciunio jedyne co zapamietał to przykład sprzątaczki .......

Napisał bym więcej co  o tym myśle ,ale raz księciunio sie poskarżył i wole dać sobie spokój,ale fajny przykład na jakim poziomie można prowadzić dyskusje .


PERWER NIE JA PISAŁEM O SPRZATACZCE


Wiem--pisze że księciunio.Widać kto

[2011-09-27 20:41]

Diablo

Nie jest trudno to pojac. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytac.Niektozy tego nie potrafia.


Czego ty oczekujesz,dasz wykład na trzy strony z ważnymi  i konkretnymi argumetami , księciunio jedyne co zapamietał to przykład sprzątaczki .......

Napisał bym więcej co  o tym myśle ,ale raz księciunio sie poskarżył i wole dać sobie spokój,ale fajny przykład na jakim poziomie można prowadzić dyskusje .


PERWER NIE JA PISAŁEM O SPRZATACZCE

A On nie pisał do Ciebie. Skończ z tymi drukowańcami bo moderator wkroczy.
[2011-09-27 20:42]

JOPEK1971

Walczmy o to by na naszych wodach nie było rybaka,a każda ingerencja hydrotechniczna nie miała miejsca,a ryb wystarczy dla nas i innych rybożerców. [2011-09-27 20:42]

perwer

Nie jest trudno to pojac. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytac.Niektozy tego nie potrafia.


Czego ty oczekujesz,dasz wykład na trzy strony z ważnymi  i konkretnymi argumetami , księciunio jedyne co zapamietał to przykład sprzątaczki .......

Napisał bym więcej co  o tym myśle ,ale raz księciunio sie poskarżył i wole dać sobie spokój,ale fajny przykład na jakim poziomie można prowadzić dyskusje .


To co wypisałeś to nie wykład to bełkot pełen błędów ortograficznych, stylistycznych i merytorycznych. I nikomu nie ujmując byłeś Ty kiedyś na jakimkolwiek wykładzie?


Jak napisałbym bez błędów to boje sie żebyś nie zrozumiał---ale widać nic nie pomogło.

Dałbym Ci wykład--ale jedno co potrafisz to w pewnym momęcie sie popłakac i poskarżyc.

[2011-09-27 20:44]

kadab

Nie jest trudno to pojac. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytac.Niektozy tego nie potrafia.


Czego ty oczekujesz,dasz wykład na trzy strony z ważnymi  i konkretnymi argumetami , księciunio jedyne co zapamietał to przykład sprzątaczki .......

Napisał bym więcej co  o tym myśle ,ale raz księciunio sie poskarżył i wole dać sobie spokój,ale fajny przykład na jakim poziomie można prowadzić dyskusje .


PERWER NIE JA PISAŁEM O SPRZATACZCE


Wiem--pisze że księciunio.Widać kto


zajazylem .Sam nie jestem wirtuozem  w pisaniu ale zanim cos skomentuje to sie zastanawiam a nie pierd.... bez sensu
[2011-09-27 20:48]

(.....)Kormoran to bardzo piękny ptak--problemem jest jego rozmnażanie  i nadmierna ilość -czego nie możecie pojąć (....)                                                                                                                                Wspaniałe epitafium dla tego ptaka , nie ma co ! Gdyby od takich ludzi zależał los tego ptaka - już dawno podzieliłby on smutny los dropia w Polsce ,  albo Moa z Samoa , z nowej Zelandii , Dronta Dodo z Mauritiusa czy Epiornisa  z Madagaskaru. Szkoda gadać . Naprawdę brak słów -  piszesz o wpisie jednego z kolegów że to kabaret , tymczasem zastanów się  czy  jesteś w jakimkolwiek punkcie  lepszy ? Jego wpis na tle Twoich wynurzeń wypada naprawdę świetnie i  rozsądnie ( a  ponadto  zgodnie z zasadami ortografii). Z przezorności i wrodzonej grzeczności zwykle nie sprzeczam się z obcymi , czasem jednak dzieje się inaczej i tracę nad sobą panowanie . No , bo zobaczcie sami :   "Kormoran to bardzo piękny ptak--problemem jest jego rozmnażanie  i nadmierna ilość -czego nie możecie pojąć ." A skąd Ty wiesz czy kormoran ma problemy z rozmnażaniem . Co powoduje że czujesz się  uprawniony do ingerencji w rozród tego ptaka a nawet  ocenę jego kondycji prokreacyjnej  - czy to że jesteś człowiekiem i jesteś w stanie usprawiedliwić lub zbyć machnięciem ręki , każde bestialstwo dokonywane na innych mieszkańcach tego świata ? Naprawdę przemyśl to co napisali Koledzy jedną lub dwie linijki powyżej Twoich rozważań na temat , jak to określiłeś - "problemu rozmnażania się i nadmiernej ilości. Obecnie na Ziemi , obserwuje się przeludnienie - nikt jednak jakoś nie wpadł na pomysł by skutecznie  zatrzymać rozwój ludzkiej populacji. Sądzę że rozważania na tym polu tak w przypadku człowieka jak i innych zwierząt (!) żyjących na Ziemi , są co najmniej niesmaczne. I jeszcze jedno - filozofia zakłada istnienie czegoś takiego jak koncepcja i antykoncepcja , Twoje uwagi stanowią przykład tych drugich , zaprzeczenie rozsądnego spojrzenia na sprawę . Tak to niestety wygląda w moich oczach.Jeżeli chcesz aby kormorany wyniosły się z twojego rejonu to jedź do sklepu rolniczego , kup zapas Wildrepentalu i skrapiaj wszystko wokół - być może stanie się tak że wyniosą się nie tylko kormorany ale i również ludzie  dla których poglądy jakie tutaj przedstawiasz , po prostu brzydko pachną typowo ludzkim , bezdusznym podejściem do innych współmieszkańców tej ziemi.
[2011-09-27 20:48]

Luzujemy............... Seweryn, nie pisz capsem proszę. [2011-09-27 20:49]

kadab

jesli przeszkadza ok

[2011-09-27 20:52]

perwer

Nie jest trudno to pojac. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytac.Niektozy tego nie potrafia.


Czego ty oczekujesz,dasz wykład na trzy strony z ważnymi  i konkretnymi argumetami , księciunio jedyne co zapamietał to przykład sprzątaczki .......

Napisał bym więcej co  o tym myśle ,ale raz księciunio sie poskarżył i wole dać sobie spokój,ale fajny przykład na jakim poziomie można prowadzić dyskusje .


PERWER NIE JA PISAŁEM O SPRZATACZCE


Wiem--pisze że księciunio.Widać kto


zajazylem .Sam nie jestem wirtuozem  w pisaniu ale zanim cos skomentuje to sie zastanawiam a nie pierd.... bez sensu


Spokojnie ..i tak sie nie spodziewałem wybitniejszych odpowiedzi....Luzik

[2011-09-27 20:53]

(.....)Kormoran to bardzo piękny ptak--problemem jest jego rozmnażanie  i nadmierna ilość -czego nie możecie pojąć (....)                                                                                                                                Wspaniałe epitafium dla tego ptaka , nie ma co ! Gdyby od takich ludzi zależał los tego ptaka - już dawno podzieliłby on smutny los dropia w Polsce ,  albo Moa z Samoa , z nowej Zelandii , Dronta Dodo z Mauritiusa czy Epiornisa  z Madagaskaru. Szkoda gadać . Naprawdę brak słów -  piszesz o wpisie jednego z kolegów że to kabaret , tymczasem zastanów się  czy  jesteś w jakimkolwiek punkcie  lepszy ? Jego wpis na tle Twoich wynurzeń wypada naprawdę świetnie i  rozsądnie ( a  ponadto  zgodnie z zasadami ortografii). Z przezorności i wrodzonej grzeczności zwykle nie sprzeczam się z obcymi , czasem jednak dzieje się inaczej i tracę nad sobą panowanie . No , bo zobaczcie sami :   "Kormoran to bardzo piękny ptak--problemem jest jego rozmnażanie  i nadmierna ilość -czego nie możecie pojąć ." A skąd Ty wiesz czy kormoran ma problemy z rozmnażaniem . Co powoduje że czujesz się  uprawniony do ingerencji w rozród tego ptaka a nawet  ocenę jego kondycji prokreacyjnej  - czy to że jesteś człowiekiem i jesteś w stanie usprawiedliwić lub zbyć machnięciem ręki , każde bestialstwo dokonywane na innych mieszkańcach tego świata ? Naprawdę przemyśl to co napisali Koledzy jedną lub dwie linijki powyżej Twoich rozważań na temat , jak to określiłeś - "problemu rozmnażania się i nadmiernej ilości. Obecnie na Ziemi , obserwuje się przeludnienie - nikt jednak jakoś nie wpadł na pomysł by skutecznie  zatrzymać rozwój ludzkiej populacji. Sądzę że rozważania na tym polu tak w przypadku człowieka jak i innych zwierząt (!) żyjących na Ziemi , są co najmniej niesmaczne. I jeszcze jedno - filozofia zakłada istnienie czegoś takiego jak koncepcja i antykoncepcja , Twoje uwagi stanowią przykład tych drugich , zaprzeczenie rozsądnego spojrzenia na sprawę . Tak to niestety wygląda w moich oczach.Jeżeli chcesz aby kormorany wyniosły się z twojego rejonu to jedź do sklepu rolniczego , kup zapas Wildrepentalu i skrapiaj wszystko wokół - być może stanie się tak że wyniosą się nie tylko kormorany ale i również ludzie  dla których poglądy jakie tutaj przedstawiasz , po prostu brzydko pachną typowo ludzkim , bezdusznym podejściem do innych współmieszkańców tej ziemi.








To lepiej nie trać panowania nad sobą. Dla Ciebie lepiej. Perwer pisząc o "problemach" z rozmnażaniem, miał na myśli NADMIERNE jego rozrody, a nie problemy z potencją czy libido, albo bezpłodnością. [2011-09-27 20:56]

"dasz wykład na trzy strony z ważnymi  i konkretnymi argumetami"                                           A jakie ty masz argumenty ? Weź się nie zachowuj jak profesor z Harwardu , w dodatku nieuzasadnienie ... Myślisz że to co napisałeś to są jakieś argumenty ? Argumenty to podają inni , kreśląc  choćby drabinę : konsumentów rybich wśród których to ten cały tabun kormoranów obrastających drzewa wypada całkiem blado ....
[2011-09-27 20:59]

To jest Kolego Mastiff , mało trafne podejście - wg mnie przynajmniej. Bo  skąd on wie jak wygląda wiele , moc , nadwyżka  kormorana a jak wygląda  niedobór , nie jest w stanie tego ocenić , po prostu mu się wydaje.








To lepiej nie trać panowania nad sobą. Dla Ciebie lepiej. Perwer pisząc o "problemach" z rozmnażaniem, miał na myśli NADMIERNE jego rozrody, a nie problemy z potencją czy libido, albo bezpłodnością.


[2011-09-27 21:03]

kadab

bartlomiej zachowujesz sie i piszesz jakbys pozjadal wszystkie rozumy
[2011-09-27 21:04]

Jeśli ja zachowuję się w sposób wyżej opisany to ciekawe co to oznacza: "dasz wykład na trzy strony z ważnymi  i konkretnymi argumetami"
[2011-09-27 21:08]

Nie tak do końca, bo WSZYSTKIE statystyki podają wciąż ROSNĄCĄ populację kormoranów, a co za tym idzie szkody dla środowiska z nimi związane. A ptaki, które wyżej wymieniałeś, zostały wytrzebione w celach konsumpcyjnych przez ludzi (papu), a nie że z czystej, racjonalnej kalkulacji ekologicznej i zachowania równowagi w przyrodzie, czy nadmiernych odstrzałów dla rozrywki czy z nudów. [2011-09-27 21:08]

bartlomiej zachowujesz sie i piszesz jakbys pozjadal wszystkie rozumy

Imiona pisze się dużą literą !
[2011-09-27 21:09]

perwer

              Linke nie bełkocz tą twoją pseudo filozofią,bo Ci już dałem w niektórych tematach do zrozumienia,że profesor z Ciebie nie będzie.Pamiętam od kąt sie zalogowałeś to bełkoczesz,awanturujesz sie,stwarzasz problemy, tam gdzie masz sprzymierzeńca to płyniesz mimo pod prąd.  Jak nie masz racji to siedzisz cicho,ale jak tylko ktoś sie zastanowi że może jednak coś po Twojej myśli sie dzieje--to rzygać będziesz mieszał do konca----nie ważne o co chodzi ,aby cos bełkotnąć. [2011-09-27 21:09]