Kormoran-czy wykończy to, co zostało w łowiskach?

/ 244 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JOPEK1971


Nadmierna ilośc kormoranów jest wielkim problemem, ale sam człowiek do tego doprowadził, wyławiając drapieżniki które ograniczają nadmierny rozwój ryb mniej atrakcyjnych gospodarczo który stanowi pokarm kormoranów,eutrofizacja i rabunkowa eksploatacja wód doprowadziła do tego że te ptaki mają świetne warunki do rozwoju, mając pod dostatkiem ryb które nie stanowią wartości handlowej.Więcej w wodzie drobnej ryby=więcej kormoranów. (2011/09/27 11:40)

JOPEK1971


Gdybym miał zrobić listę czynników wpływających na zmniejszenie się pogłowia ryb wygladała by ona tak jak poniżej.

1 Melioracje
2 Zanieczyszczenia
3 Kłusownictwo
4 Nieudolna gospodarka zarybień
5 Mięsiarze
6 Wędkarze
.
.
.
10 Kormorany, wydry, czaple i inni zwierzęta mające w "menu" także ryby.
To niestety prawda,pozdrawiam.
(2011/09/27 11:45)

u?ytkownik87604


@mateuszwos .. jakbym siebie czytał :D

pozdrawiam

(2011/09/27 11:46)

u?ytkownik87383


A ja Twierdzę że największym szkodnikiem jest rybak i meliorant.


Ale potem kormoran

A czy 3 kilogramowy sum to ryba dla kormorana atrakcyjna ?  Dla niektórych wędkarzy na pewno ... Tymczasem  kormoran nierzadko pełni funkcję asenizacyjną co można rozumieć poprzez odławianie ryb nie tylko zdrowych ale i również  chorych , słabych - tak to wygląda w świecie przyrody . To co dla ludzi jest odrażające i nie do przyjęcia , w przyrodzie jest rzecz jak najbardziej naturalną.  Gdy orzeł bielik zacznie kołować nad wodą po to by upolować takiego powiedzmy na głodno 3 -kilogramowego suma , to też powiesz że to szkodnik ? Szkodnikiem jest według mnie wędkarz zabierający znad wody 3 kilogramowe sumy lecz nie bynajmniej jego rzekomy  urojony rywal  w postaci rybożernego ptaka gniazdującego nad wodą .... To taka garść uwag , którymi mój umysł jął się dzisiaj zasępić.... Dziękuję. (2011/09/27 13:21)

u?ytkownik57785


"To taka garść uwag , którymi mój umysł jął się dzisiaj zasępić...."






Ja kiedyś nie zdążę i odkupujesz, albo pierzesz mi portki :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))  (2011/09/27 13:28)

JOPEK1971


Większośc jest przekonana że bielik ryb nie jada tylko króliki i zające ;-) a 3kg sum to już piękny okaz :-))) (2011/09/27 13:29)

u?ytkownik57785


@Linke83, prosiłem Cię wielokrotnie, abyś nie pisał capsem Będę wobec tego usuwał każdy post napisany wielkimi literami jeśli prośby nie pomagają. (2011/09/27 13:32)

JOPEK1971


A ja Twierdzę że największym szkodnikiem jest rybak i meliorant.


Ale potem kormoran


To dlaczego nikt nie reaguje w kwestii rybaków i meliorantów tylko kormoranów?
(2011/09/27 13:57)

u?ytkownik57785



To dlaczego nikt nie reaguje w kwestii rybaków i meliorantów tylko kormoranów?
Bo temat jest ooooooooooo....? 

(2011/09/27 14:04)

u?ytkownik87383


A ja Twierdzę że największym szkodnikiem jest rybak i meliorant.


Ale potem kormoran


To dlaczego nikt nie reaguje w kwestii rybaków i meliorantów tylko kormoranów?



Ponieważ człowiek z natury jest samolubny i solidaryzuje się w tym egocentrycznym spojrzeniu na świat z innymi ludźmi , taka zbiorowa świadomość że człowiek jest kimś lepszym i ważniejszym tutaj na ziemi. Według człowieka , drugi człowiek zawsze mam jakiś motyw postępowania a nawet jeśli zachowuje się w sposób wyobcowany , amoralny , podły to zawsze można to jeszcze jakoś .... usprawiedliwić bądź wytłumaczyć w sposób racjonalny. I tak się toczy to bezustanne ubezpieczanie ludzi okradających świat z tego co dlań najcenniejsze. (2011/09/27 14:06)

JOPEK1971


bardzo fajnieA ja Twierdzę że największym szkodnikiem jest rybak i meliorant.


Ale potem kormoran


To dlaczego nikt nie reaguje w kwestii rybaków i meliorantów tylko kormoranów?



Ponieważ człowiek z natury jest samolubny i solidaryzuje się w tym egocentrycznym spojrzeniu na świat z innymi ludźmi , taka zbiorowa świadomość że człowiek jest kimś lepszym i ważniejszym tutaj na ziemi. Według człowieka , drugi człowiek zawsze mam jakiś motyw postępowania a nawet jeśli zachowuje się w sposób wyobcowany , amoralny , podły to zawsze można to jeszcze jakoś .... usprawiedliwić bądź wytłumaczyć w sposób racjonalny. I tak się toczy to bezustanne ubezpieczanie ludzi okradających świat z tego co dlań najcenniejsze.
Bardzo fajnie jest poczytac ludzi inteligentnych z takim światopoglądem.
(2011/09/27 14:29)

Tomasz90


A ja Twierdzę że największym szkodnikiem jest rybak i meliorant.


Ale potem kormoran


To dlaczego nikt nie reaguje w kwestii rybaków i meliorantów tylko kormoranów?



Ponieważ człowiek z natury jest samolubny i solidaryzuje się w tym egocentrycznym spojrzeniu na świat z innymi ludźmi , taka zbiorowa świadomość że człowiek jest kimś lepszym i ważniejszym tutaj na ziemi. Według człowieka , drugi człowiek zawsze mam jakiś motyw postępowania a nawet jeśli zachowuje się w sposób wyobcowany , amoralny , podły to zawsze można to jeszcze jakoś .... usprawiedliwić bądź wytłumaczyć w sposób racjonalny. I tak się toczy to bezustanne ubezpieczanie ludzi okradających świat z tego co dlań najcenniejsze.




no Kolego wreszcie coś zajebiście mądrego napisałeś :)))))teraz by cię wielu nawet na prezydenta wybrało:))))i teraz nie naskocz na mnie bo poważnie mówię i wcale sobie jaj nie robię (2011/09/27 17:17)

JOPEK1971


A ja Twierdzę że największym szkodnikiem jest rybak i meliorant.


Ale potem kormoran


To dlaczego nikt nie reaguje w kwestii rybaków i meliorantów tylko kormoranów?



Ponieważ człowiek z natury jest samolubny i solidaryzuje się w tym egocentrycznym spojrzeniu na świat z innymi ludźmi , taka zbiorowa świadomość że człowiek jest kimś lepszym i ważniejszym tutaj na ziemi. Według człowieka , drugi człowiek zawsze mam jakiś motyw postępowania a nawet jeśli zachowuje się w sposób wyobcowany , amoralny , podły to zawsze można to jeszcze jakoś .... usprawiedliwić bądź wytłumaczyć w sposób racjonalny. I tak się toczy to bezustanne ubezpieczanie ludzi okradających świat z tego co dlań najcenniejsze.
Bo to czajny facet jest,Wędkarz.Szkoda że nie ma na imię Rysiek,bo wszystkie Ryśki to fajne chłopy ;-)




no Kolego wreszcie coś zajebiście mądrego napisałeś :)))))teraz by cię wielu nawet na prezydenta wybrało:))))i teraz nie naskocz na mnie bo poważnie mówię i wcale sobie jaj nie robię
(2011/09/27 17:38)

Tomasz90


no to go przechrzcimy na rysia:) (2011/09/27 17:54)

kadab


o czym to kolo piszesz?widziałes kiedys orla z trzykilogramowa ryba?jesli tak to chyba w zoo jak dostał padline.ZEJDZ NA ZIEMIE POPATRZ REALNIE NA SWIAT I NIE FILOZOFUJ. (2011/09/27 18:44)

kadab


Linke83 o tobie mowa (2011/09/27 18:46)

JOPEK1971


o czym to kolo piszesz?widziałes kiedys orla z trzykilogramowa ryba?jesli tak to chyba w zoo jak dostał padline.ZEJDZ NA ZIEMIE POPATRZ REALNIE NA SWIAT I NIE FILOZOFUJ.
Mało musiałeś widziec,Orzeł bielik potrafi nawet większą rybkę podjąc,ja byłem świadkiem pochwycenia 2kg leszcza przez tego ptaka,poradził sobie z nim świetnie,zimą u mnie przebywa sporo orłów i z tego jestem zadowolony :-)
(2011/09/27 18:58)

kadab


troche widziałem moze mam mniejsza wyobraznie (2011/09/27 19:03)

JOPEK1971


Ja to znam z autopsji,Ty pewnie z opowiadań. (2011/09/27 19:11)

kadab


ja bardziej jestem realista zresztą poogladaj sobie jakis film przyrodniczy na ktorym orły poluja na łososie i zobacz jakiej wielkosci sa te rybki ktore wylawia (2011/09/27 19:22)

kadab


bardzo ciekawa baja.pewnie zlapal ja delikatnie za gumke z majtek zeby jej nie podrapac.ZEJDZMY NA ZIEMIE I WROCMY DO TEMATU (2011/09/27 19:37)

JOPEK1971


Nie muszę oglądac filmów by zobaczyc te ptaki w akcji,mam je każdej zimy,orły nasze bi te z za oceanu dorastają do podobnych rozmiarów ok6kg,2-3 kg ryba nie stanowi większych trudności by ten ptak sobie z nią poradził,kormoran jest o wiele mniejszy a poradzi sobie nawet z kilogramową rybą,tylko w tych przypadkach ryby muszą byc chore które są łatwym łupem. (2011/09/27 19:43)

kadab


Moze z martwa ryba dwu kilogramowa kawalek poleci ale z zywa nie ma szans (2011/09/27 19:51)