Kormoran-czy wykończy to, co zostało w łowiskach?

/ 244 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik87604


Chciałbym któregoś z kolegów zapytać sie ...czy; Widział  jak wyglądają drzewa po zasiadce na nich koromoranów?

To tak apropos krajobrazu poruszonego przez kolegów....


 

Widziałem i co to ma do rzeczy, widziałem też wiele razy syf i śmietnisko na brzegu jezior i rzek po ludzkich zasiadkach (pseudowędkarzy), widziałem różne rzeczy ... krowiaste miny na polnej drodze, i obsrany chodnik w parku przez kruki ... i nigdy nie przypuszczałem, że do meliorantów, ludzi próbujących na siłę osuszać wszystko i wszędzie, dołączą wędkarze, bo ptaki, które od dziesiątów, jak nie setek tysięcy lat żywią się rybami ... "przeszkadzają" im w wędkowaniu.

Proponuję wyłapać w Polsce wszystkie mewy, rybitwy, wydry, czaple i kormorany, 99 % od razu zagazować, a po kilka par z każdego gatunku rozesłać po ogrodach zoologicznych.

Oczywiście wszystkie rzeki w Polsce też powinny płynąć w betonowych korytach (koniecznie od źródła po samo ujście) ... prosto do morza

Ludzie, ludzie, obudźcie się, póki nie jest za późno!

(2011/09/23 13:09)

dario35


najwiekszym kormoranem i szkodnikiem naszych wod jest sam czlowiek co na haku to do wora a potem lament ze ryby niema CZASEM MI WSTYD ZE JESTEM CZLOWIEKIEM jak patrze na niektore hieny wodne bo tylko tak ich mozna nazwac ,a za tydzien wszyscy sa winni tylko nie oni bo im sie nalezy fuj (2011/09/23 20:13)

jurek




dario35
najwiekszym kormoranem i szkodnikiem naszych wod jest sam czlowiek co na haku to do wora a potem lament ze ryby niema CZASEM MI WSTYD ZE JESTEM CZLOWIEKIEM jak patrze na niektore hieny wodne bo tylko tak ich mozna nazwac ,a za tydzien wszyscy sa winni tylko nie oni bo im sie nalezy fuj



Masz rację kolego , ale kormorany też pustoszą nasze wody ( może nie wszędzie są ) , ale w okolicy Płocka aż do tamy we Włocławku jest ich ponad 6500 sztuk , to wyliczenia sprzed 3 lat , więc na pewno jest ich więcej . No i jest również 17 rybaków na tym odcinku.
(2011/09/23 20:18)

perwer


najwiekszym kormoranem i szkodnikiem naszych wod jest sam czlowiek co na haku to do wora a potem lament ze ryby niema CZASEM MI WSTYD ZE JESTEM CZLOWIEKIEM jak patrze na niektore hieny wodne bo tylko tak ich mozna nazwac ,a za tydzien wszyscy sa winni tylko nie oni bo im sie nalezy fuj



Bez wątpienia człowiek czyni tyle złego co dobrego niestety....Jesteśmy zarazą i sami sie wykończymy --nie potrzebna nam katastrofa.

Kormoran to bez wątpienia piekny ptak i nikt nie ma nic do tego ptaczka jako tako.Niestety populacja jego  bardzo szybko sie rozrasta i sieje małe spustoszenia---i tu nie tylko chodzi o wody. Widać to gołym okiem ----nikt tu nie jest za wyniszeniem tego ptaka--tylko populacje trzeba kontrolować.

Do kolegi szkarlupnia--nie podniecaj sie tak i nie krzycz że cały kraj powinien płynąc w betonowych korytach i inne pierdoły----trzeba spokojnie i trzeźwo podejść do sprawy a nie z gorącą głową.

(2011/09/23 21:58)

mateuszwos


Chciałbym któregoś z kolegów zapytać sie ...czy; Widział  jak wyglądają drzewa po zasiadce na nich koromoranów?

To tak apropos krajobrazu poruszonego przez kolegów....


 

Widziałem i co to ma do rzeczy, widziałem też wiele razy syf i śmietnisko na brzegu jezior i rzek po ludzkich zasiadkach (pseudowędkarzy), widziałem różne rzeczy ... krowiaste miny na polnej drodze, i obsrany chodnik w parku przez kruki ... i nigdy nie przypuszczałem, że do meliorantów, ludzi próbujących na siłę osuszać wszystko i wszędzie, dołączą wędkarze, bo ptaki, które od dziesiątów, jak nie setek tysięcy lat żywią się rybami ... "przeszkadzają" im w wędkowaniu.

Proponuję wyłapać w Polsce wszystkie mewy, rybitwy, wydry, czaple i kormorany, 99 % od razu zagazować, a po kilka par z każdego gatunku rozesłać po ogrodach zoologicznych.

Oczywiście wszystkie rzeki w Polsce też powinny płynąć w betonowych korytach (koniecznie od źródła po samo ujście) ... prosto do morza

Ludzie, ludzie, obudźcie się, póki nie jest za późno!


10/10 punktów za poglądy. Tak jak bym siebie czytał:D Rzeczowe podejście do tematu. (2011/09/23 23:02)

mateuszwos


Wytłumaczcie mi jak to się dzieje że w naszych wodach nie ma ryb a kormoranów jest co raz więcej? Co one jedzą? Pobudka. Populacja kormoranów nie jest wcale większa niż kilkanaście lat temu. (2011/09/23 23:04)

Strzegom


Wytłumaczcie mi jak to się dzieje że w naszych wodach nie ma ryb a kormoranów jest co raz więcej? Co one jedzą? Pobudka. Populacja kormoranów nie jest wcale większa niż kilkanaście lat temu.

Nie całkiem to prawda ponieważ kormorany nie maja naturalnych wrogów i ich liczebność co rok praktycznie się podwaja.Taki problem był w krajach zachodniej Europy w połowie lat 90 tych i czytając o tym bodajże w WW zastanawiałem się co ludziska chcą od tych ptaszków.W owym okresie kormorana widziałem raz nad Odrą w Malczycach.Oni jakoś sobie z tym problemem poradzili (ograniczyli ich populacje).W okresie od wiosny do jesieni nasze górskie rzeki są w miarę bezpieczne ale gdy przychodzi zima migrują z północy kraju i wyżerają nam rybostan.Szczególnie narażone są odcinki rzek poniżej zbiorników zaporowych.Woda w nich ma dodatnią temperaturę i nie zamarza nawet podczas dużych mrozów.Odcinek specjalny Nielestno na Bobrze poniżej Tamy w Pilchowicach zimą w 2009 r został ogołocony przez te ptaszki z lipieni z których słynął on na cały kraj.To samo dzieje się na Kwisie,Sanie,Dunajcu.Tak jest zimą a w lecie ptaszki dobijają rybostan naszych pojezierzy. (2011/09/24 16:28)

u?ytkownik87604


Wytłumaczcie mi jak to się dzieje że w naszych wodach nie ma ryb a kormoranów jest co raz więcej? Co one jedzą? Pobudka. Populacja kormoranów nie jest wcale większa niż kilkanaście lat temu.

Nie całkiem to prawda ponieważ kormorany nie maja naturalnych wrogów i ich liczebność co rok praktycznie się podwaja.Taki problem był w krajach zachodniej Europy w połowie lat 90 tych i czytając o tym bodajże w WW zastanawiałem się co ludziska chcą od tych ptaszków.W owym okresie kormorana widziałem raz nad Odrą w Malczycach.Oni jakoś sobie z tym problemem poradzili (ograniczyli ich populacje).W okresie od wiosny do jesieni nasze górskie rzeki są w miarę bezpieczne ale gdy przychodzi zima migrują z północy kraju i wyżerają nam rybostan.Szczególnie narażone są odcinki rzek poniżej zbiorników zaporowych.Woda w nich ma dodatnią temperaturę i nie zamarza nawet podczas dużych mrozów.Odcinek specjalny Nielestno na Bobrze poniżej Tamy w Pilchowicach zimą w 2009 r został ogołocony przez te ptaszki z lipieni z których słynął on na cały kraj.To samo dzieje się na Kwisie,Sanie,Dunajcu.Tak jest zimą a w lecie ptaszki dobijają rybostan naszych pojezierzy.



ptaki? ...wyżerają? ...wam? ...rybostan?  :D   Żaby też wam wyżerają?  Co za ludzie :/

"Nie było nas, był las ..." (2011/09/24 16:53)

kadab


NIESTETY TAKIE SA REALIA NA SANIE ZROBILI ODCINEK SPECJALNY TO KORMORANÓW TAM CORAZ WIĘCEJ BO ŁOSOSIOWATYCH TAM BEZ LIKU,PRZYNAJMNIEJ BYŁO NIE WIEM JAK TERAZ.A NA DODATEK TE LATAJĄCE BYDLAKI SA POD OCHRONA I NIE WOLNO ICH PŁOSZYC (2011/09/24 16:57)

u?ytkownik87604


dla ryb i kormoranów, być może ty jesteś  ... "chodzącym bydlakiem" (2011/09/24 17:03)

kadab


NIE WIEM JAK TY ALE JA CHODZE NA RYBY A NIE PO RYBY (2011/09/24 17:08)

Strzegom


Wytłumaczcie mi jak to się dzieje że w naszych wodach nie ma ryb a kormoranów jest co raz więcej? Co one jedzą? Pobudka. Populacja kormoranów nie jest wcale większa niż kilkanaście lat temu.

Nie całkiem to prawda ponieważ kormorany nie maja naturalnych wrogów i ich liczebność co rok praktycznie się podwaja.Taki problem był w krajach zachodniej Europy w połowie lat 90 tych i czytając o tym bodajże w WW zastanawiałem się co ludziska chcą od tych ptaszków.W owym okresie kormorana widziałem raz nad Odrą w Malczycach.Oni jakoś sobie z tym problemem poradzili (ograniczyli ich populacje).W okresie od wiosny do jesieni nasze górskie rzeki są w miarę bezpieczne ale gdy przychodzi zima migrują z północy kraju i wyżerają nam rybostan.Szczególnie narażone są odcinki rzek poniżej zbiorników zaporowych.Woda w nich ma dodatnią temperaturę i nie zamarza nawet podczas dużych mrozów.Odcinek specjalny Nielestno na Bobrze poniżej Tamy w Pilchowicach zimą w 2009 r został ogołocony przez te ptaszki z lipieni z których słynął on na cały kraj.To samo dzieje się na Kwisie,Sanie,Dunajcu.Tak jest zimą a w lecie ptaszki dobijają rybostan naszych pojezierzy.



ptaki? ...wyżerają? ...wam? ...rybostan?  :D   Żaby też wam wyżerają?  Co za ludzie :/

"Nie było nas, był las ..."
A to tak trudno zrozumiec ze podstawowym pokarmem kormoranów sa ryby.Przecież sądzę ze doszło w tym przypadku do zachwiania równowagi i bez interwencji będziemy mieli kormorany ale za to nie będzie szlachetnych gatunków ryb(lipieni i pstrągów).Nie chodzi o wytepienie gatunku lecz o ograniczenie.Tak postąpiono na zachodzie Europy.
(2011/09/24 17:12)

kadab


Ograniczyć liczebność kormoranów.Tylko jest dwa pytania KTO to zrobi i CZY zdąży zanim wyżrą łososiowate (2011/09/24 17:20)

Strzegom


Ograniczyć liczebność kormoranów.Tylko jest dwa pytania KTO to zrobi i CZY zdąży zanim wyżrą łososiowate

O I TU SIĘ ZACZYNAJĄ KOROWODY.Na odstrzał może wydac pozwolenie bodajże wojewoda ale trzeba oszacowac ich liczebnośc by to ograniczenie nie było nadmierne.O pozwolenie powinien wystąpic Z.O.PZW.Tu nasuwa sie pytanie,na odstrzał i utylizację potrzebne sa pieniądze.Kto na to przeznaczy kasę?Narazie Z.O.PZW W Jeleniej Górze nakazał ploszenie ptaszków hehehe.Wygląda na to że dalej za nasze pieniadze będziemy zarybiac rzeki górskie i w ten sposób dokarmiac czarne ptaszki (2011/09/24 17:38)

perwer


dla ryb i kormoranów, być może ty jesteś  ... "chodzącym bydlakiem"



Cyt: z twojego profilu : .... Dorszy nie lubię łowić, taki mój kaprys. Nie lubię też łowić ryb spod lodu, lowić na muchy i w ostrym słońcu....


Dodaj do tego nie lubie kolgów na portalu,nie lubie jak ktoś ma swoje zdanie,ale lubie być opryskliwy i obrażać innych.....Do tego kormoran to swój ziom i założe jego fan club...

Koledzy mają swoje zdanie na ten temat ,a ty masz problem ze zrozumieniem innego zdania niż Twoje. Jak problemy jakieś,to są inne portale-- --Kochasz kormorany --chwała Ci za to--ale pozostań przy miłości do nich bez narzucania jej innym..

(2011/09/24 18:17)

kadab


Dzieki kolego perwer.dobrze piszesz tamten koles ma problem ze soba.szkoda mi takich (2011/09/24 18:24)

cierpliwy1


Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać co zrobiło moje koło w temacie "kormoran"


http://www.pzw-plock.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=51:echa-narady-ws-kormorana-czarnego&catid=34:wiadomoci-ogolne (2011/09/24 18:35)

cierpliwy1


http://www.pzw-plock.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=47:informacja-o-naradzie&catid=34:wiadomoci-ogolne (2011/09/24 18:36)

cierpliwy1


http://www.pzw-plock.pl/narada_pliki/projekt_interpelacji.pdf (2011/09/24 18:38)

Strzegom


Ograniczyć liczebność kormoranów.Tylko jest dwa pytania KTO to zrobi i CZY zdąży zanim wyżrą łososiowate

I w tym temacie powinniśmy się skupić na tych dwóch pytaniach,a nie poszerzać go o inne nie związane z nim.Kilka wypowiedzi kolegów dowodzi że populacja kormorana w naszym kraju ponad miernie sie rozwija i ja jestem tego samego zdania.Jak nad tym zapanować i jak zmusić nasze PZW do działania.Samo płoszenie sądzę na nic się zda.Ignoruje wypowiedzi nie związane z tematem.Problem jest mi bliski bo jest jeszcze kilka rzek w moim okręgu gdzie jeszcze nie zawitaly czarne ptaszki.Chce by tak zostało. (2011/09/24 19:09)

Strzegom


cierpliwy1 dziękuje to rzuca jakieś światło na drążony temat,tylko jak długo będą trwały prace legislacyjne nad ustawą.Czy zdążą przed zagłada gatunkową lipienia.Troche żyje na tym świecie ale pierwszy raz kormorana nad Bobrem widziałem w 2009 r ponizej Pilchowic.W tym roku juz koło Kamiennej Góry,ekspansja postępuje.Pytanie czy zdazymy. (2011/09/24 19:31)

u?ytkownik87604


dla ryb i kormoranów, być może ty jesteś  ... "chodzącym bydlakiem"



Cyt: z twojego profilu : .... Dorszy nie lubię łowić, taki mój kaprys. Nie lubię też łowić ryb spod lodu, lowić na muchy i w ostrym słońcu....


Dodaj do tego nie lubie kolgów na portalu,nie lubie jak ktoś ma swoje zdanie,ale lubie być opryskliwy i obrażać innych.....Do tego kormoran to swój ziom i założe jego fan club...

Koledzy mają swoje zdanie na ten temat ,a ty masz problem ze zrozumieniem innego zdania niż Twoje. Jak problemy jakieś,to są inne portale-- --Kochasz kormorany --chwała Ci za to--ale pozostań przy miłości do nich bez narzucania jej innym..


A co ty tam masz mądrego w tym swoim profilu ... spójrzmy: "jestem maniakiem motoryzacji ,ale równiez wedkowania.niczego jeszcze nie dokonałem ... (lol)"

W sumie to powinno starczyć za komentarz do twoich zaczepnych i aroganckich wypowiedzi, ale jeszcze spójrzmy co z ciebie za ludek ...

PERWERSJA ...
  • Słownik języka polskiego rz. ż IIa

    skłonność do zaspokajania instynktów w sposób nienormalny, zwykle w sferze seksualnej; a także w sferze psychicznej, myślowej, uczuciowej; wynaturzenie


TO WIELE TŁUMACZY :D (2011/09/24 19:38)

u?ytkownik87604


Wytłumaczcie mi jak to się dzieje że w naszych wodach nie ma ryb a kormoranów jest co raz więcej? Co one jedzą? Pobudka. Populacja kormoranów nie jest wcale większa niż kilkanaście lat temu.




fajnie, że nie tylko ja tutaj szanuję przyrodę, dzięki kolego (2011/09/24 19:52)

kadab


Nie wszyscy sa na bierzaco bo dziesiec lat temu na gornym sanie sporadycznie pojawiały sie kormorany a dwa lata temu ichtiolodzy naliczyli piećset sztuk.to chyba ku.... troche za duzo jak na taka zeke (2011/09/24 20:22)

perwer


dla ryb i kormoranów, być może ty jesteś  ... "chodzącym bydlakiem"



Cyt: z twojego profilu : .... Dorszy nie lubię łowić, taki mój kaprys. Nie lubię też łowić ryb spod lodu, lowić na muchy i w ostrym słońcu....


Dodaj do tego nie lubie kolgów na portalu,nie lubie jak ktoś ma swoje zdanie,ale lubie być opryskliwy i obrażać innych.....Do tego kormoran to swój ziom i założe jego fan club...

Koledzy mają swoje zdanie na ten temat ,a ty masz problem ze zrozumieniem innego zdania niż Twoje. Jak problemy jakieś,to są inne portale-- --Kochasz kormorany --chwała Ci za to--ale pozostań przy miłości do nich bez narzucania jej innym..


A co ty tam masz mądrego w tym swoim profilu ... spójrzmy: "jestem maniakiem motoryzacji ,ale równiez wedkowania.niczego jeszcze nie dokonałem ... (lol)"

W sumie to powinno starczyć za komentarz do twoich zaczepnych i aroganckich wypowiedzi, ale jeszcze spójrzmy co z ciebie za ludek ...

PERWERSJA ...
  • Słownik języka polskiego rz. ż IIa

    skłonność do zaspokajania instynktów w sposób nienormalny, zwykle w sferze seksualnej; a także w sferze psychicznej, myślowej, uczuciowej; wynaturzenie


TO WIELE TŁUMACZY :D

he he rzeczywiście zaspokajam swoje instynkty w sposób nienormalny jak normalnie i grzecznie pisze o Tobie....Powinienem napisać prawde co sądze o Tobie i Twojej inteligencji,ale za to dostałbym bana.Wynaturzenie ....tutaj musze sie powstrzymać--bo mam upomnienie...Zagraj w taką gre : pajac--tam myśle że błyśniesz.

(2011/09/24 21:34)