Kormoran-czy wykończy to, co zostało w łowiskach?

/ 244 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

wasyl480


kormoran  to  najgorszy  koszmar  jaki  morze  się  przyśnić  wędkarzowi  pozdrawiam kolegów,,!! (2010/03/13 21:42)

u?ytkownik8975


Wasyl 480. Jeżeli kormoranki to Twoje najgorsze koszmary senne ,to Jesteś szczęściarz!!!!Mnie ostatnio na jawie taki dwu kilowy karaś z łajby wyciągnął jak szmatę od podłogi. A jak otworzyłem oczy to mi wtedy w nich kijanki pływały. To buł koszmar.Pozdro. (2010/03/13 23:10)

Waldi Fish


Dla każdego coś innego może być koszmarem. (2010/07/16 18:25)

rybakstawowy


Zapraszam do dyskusji na temat kormoranów i tego co robią z rybami na:

 

http://www.pankarprybacy.pl/forumrybacy2011/phpBB3/viewtopic.php?f=6&t=6127&sid=0d0d570dcee516c31a3c6e2457ed065a

 

Ponadto informuję, że wspólnymi siłami wydaliśmy książkę dla dzieci o prawdziwym obliczu kormorana a teraz planujemy wznowienie nakładu:

http://www.pankarprybacy.pl/forumrybacy2011/phpBB3/viewtopic.php?f=6&t=6004&sid=0d0d570dcee516c31a3c6e2457ed065a

Uważam, że problem jest tak duży iż wskazane byłoby połączyć siły w walce o nasze ryby z czarnym ptakiem.

 

(2011/04/09 12:43)

Artur z Ketrzyna


Zapraszam do dyskusji na temat kormoranów i tego co robią z rybami na:

 

http://www.pankarprybacy.pl/forumrybacy2011/phpBB3/viewtopic.php?f=6&t=6127&sid=0d0d570dcee516c31a3c6e2457ed065a

 

Ponadto informuję, że wspólnymi siłami wydaliśmy książkę dla dzieci o prawdziwym obliczu kormorana a teraz planujemy wznowienie nakładu:

http://www.pankarprybacy.pl/forumrybacy2011/phpBB3/viewtopic.php?f=6&t=6004&sid=0d0d570dcee516c31a3c6e2457ed065a

Uważam, że problem jest tak duży iż wskazane byłoby połączyć siły w walce o nasze ryby z czarnym ptakiem.

 
Kormoran to naprawdę ładny ptak. Co fakt robi sporo szkód, bo dziesiątkuje populację ryb jak też doprowadza do obumierania roślinności wokół swego siedliska.
Zawsze są 2 strony medalu; jedna to że rywalizuje z nami o rybkę i zmienia krajobraz, a druga to że jednak coś ładnego w nim jest i jeszcze możemy go podziwiać.

Napewno rozsądniejsze jest wprowadzenie limitu populacji tego ptaka jak i obszaru jego występowania. Jakiś rezerwat przyrody gdzie one będą chronione nie jest niczym złym dla wędkarzy jak i rybaków, przecież tam nam nie wolno łowić. Zaś usówanie ich z innych łowisk po przez kontrolowany odstrzał lub przesiedlanie do rezerwatów, pozwoli na w miarę skuteczny sposób regulacji populacji jak i występowania tego pięknego ptaka. (2011/08/21 10:36)

u?ytkownik37148


Niemcy i inni nasi sąsiedzi odstrzelili. A my? NIC! I jeszcze jak na złość ten głupi ptak jest bardzo inteligentny. Jak strzelają to en się potrafi wynieść za granicę kraju a później wraca.A do tego rozmnaża się szybko. A ile wpieprza taki duuuuży kormoran-mama która musi jakoś dokarmić kormorany-dzieci ? Ja nie wiem. Ale wiem że jeżeli te szkodnik nie zostanie unieszkodliwiony to pomoże PZW odrybić nasze wody, (2011/08/21 10:58)

Artur z Ketrzyna


Niemcy i inni nasi sąsiedzi odstrzelili. A my? NIC! I jeszcze jak na złość ten głupi ptak jest bardzo inteligentny. Jak strzelają to en się potrafi wynieść za granicę kraju a później wraca.A do tego rozmnaża się szybko. A ile wpieprza taki duuuuży kormoran-mama która musi jakoś dokarmić kormorany-dzieci ? Ja nie wiem. Ale wiem że jeżeli te szkodnik nie zostanie unieszkodliwiony to pomoże PZW odrybić nasze wody,

Jak by nie było to jest dziedzictwo przyrody, i wyeliminowanie go w 100% było by bezmyślnością ludzką. Kontrola populacji jest jedynym rozsądnym wyjściem, przecież on też szybciej złowi te słabsze lub chore osobniki.
Kormoran ze jakieś 130 kg (niech i 200) rocznie, a kłusol wytępi nawet kilka lub kilkanaście ton. (2011/08/21 11:26)

berthold


no i tymi paskudnymi  wrednymi srokam też ktoś powinien się zająć (2011/08/21 17:06)

mimi127


zapraszam do poczytania artykułu którego link wysłałam a zobaczycie co te ptaki potrafią :)) (2011/08/21 18:04)

JOPEK1971


"Porównanie składu pokarmu kormoranów ze składem połowów rybackich wskazuje, że jedynie w przypadku płoci, leszcza i krąpia ich udział w połowach rybackich jest większy. Natomiast w przypadku takich gatunków jak węgorz, lin, karaś i szczupak ich udział w diecie kormoranów jest znacznie wyższy niż w połowach gospodarczych" 
Biedni ci rybacy,oj biedni,tylko w jaki sposób szlachetne gatunki ryb do smażalni przydrożnych trafiają,może kormorany wstawiają sandacze,sumy,szczupaki,liny i węgorze do przydrożnych bud? :-)))  (2011/08/21 18:39)

Artur z Ketrzyna


"Porównanie składu pokarmu kormoranów ze składem połowów rybackich wskazuje, że jedynie w przypadku płoci, leszcza i krąpia ich udział w połowach rybackich jest większy. Natomiast w przypadku takich gatunków jak węgorz, lin, karaś i szczupak ich udział w diecie kormoranów jest znacznie wyższy niż w połowach gospodarczych" 
Biedni ci rybacy,oj biedni,tylko w jaki sposób szlachetne gatunki ryb do smażalni przydrożnych trafiają,może kormorany wstawiają sandacze,sumy,szczupaki,liny i węgorze do przydrożnych bud? :-))) 

Dobre

<(0_0)>

Rybacy nigdy nic nie łowią...(legalnie).
Nas wędkarzy obowiązuje limit ochronny, a ich nie. Oni takie maleństwa łowią na mączkę rybną. BO PRZECIEŻ ZA COŚ MUSZĄ ŻYĆ... Jak wykażą każdy połów, to tyle podatku trzeba zapłacić no i składki wzrosą, i najważniejsze za dużo czasu w domu by musieli spędzić (limit odłowu), a ile by musieli by wydać na narybek. Im legalnie to nie opłaca się żyć. (2011/08/21 19:44)

mimi127


Rybacy dzięki siecią żyłkowym zrobili spustoszenie w śród rybostanu a kormorany dopełniły to spustoszenie. Rybacy duże i średnie rybki a kormorany to co udało się przełknąć albo złapać i zamęczyć. (2011/08/21 21:03)

JOPEK1971


Rybacy dzięki siecią żyłkowym zrobili spustoszenie w śród rybostanu a kormorany dopełniły to spustoszenie. Rybacy duże i średnie rybki a kormorany to co udało się przełknąć albo złapać i zamęczyć.

"Z ogólnej wiedzy o dynamice ekosystemów wiadomo, że każdy wyższy poziom troficzny oznacza stratę 90% materii. Czyli ze 100 ton zjedzonych roślinożerców zostanie 10 ton konsumentów I-go rzędu i 1 tona II-go. Tak więc np. wyłowienie z naszych jezior (siecią, wędką czy agregatem) tony szczupaka oznacza 100 ton więcej pokarmu dla kormoranów (w dużym uproszczeniu). Z czego te ptaki skwapliwie korzystają. Oczywiście te 100 ton ryb musi się czymś wyżywić, ale to dziś nie jest problemem, gdyż wody naszych jezior i rzek są coraz żyźniejsze dzięki biogenom spływającym z nawozami i ściekami. Innymi słowy, to eutrofizacja i przełowienie jezior powodują wzrost liczby kormoranów – nigdy odwrotnie." (2011/08/21 23:39)

mimi127


Tylko rybacy nie łowią głównie drapieżników ale wszystkie ryby a do tego kormoran nie ma naturalnego wroga który trzymał by w ryzach nieograniczony wzrost jego populacji. (2011/08/22 00:10)

baloonstyle


Hmmm Dziwi mnie troszkę to co piszecie.Ptak jak ptak, często łapie na Martwej Wiśle w okolicach której jest rezerwat " Ptasi Raj". Jest tu mnóstwo kormoranów oraz ptaków które wcinają ryby.
W rzece jest sporo ryb i nie wpływa to na obniżenie stanu ryb w rzece. zamiast zajmować się kormoranami które naturalnie żywią się rybkami, zajmijcie się kłusolami którzy nie naturalnie atakuje rybki prądem.

Pozdrawiam :)) (2011/08/22 08:09)

u?ytkownik87383


To co zostało - wykończą ludzie i ich szalone , długofalowe pomysły zmiany krajobrazu . Ludzie i tylko oni , nie kormorany , nie rybitwy , czaple , mewy , wydry - tylko ludzie . Prosta sprawa .Temat powinien być zamknięty . (2011/08/30 15:15)

mateuszwos


Ja bym tu kormoranów nie obwiniał za bezrybie. Jak by się tak zastanowić nad tym co niektórzy piszą to dochodzę do paradoksalnych wniosków. Kormoranów jest coraz więcej a ryb coraz mniej? Wytłumaczcie mi jak to się dzieje? Kiedyś gdy ryb było więcej to kormoranów nikt nie liczył ani nie atakował. Teraz kiedy ryb jest mało i kormorany powinny być głodne i zagrożone wyginięciem z powodu braku pożywienia to ludzie boją się inwazji tego ptactwa. Myślę, że szukamy winowajcy który przyjmie na klatę błędy ludzkości. To nie kormorany a my sami winni jesteśmy spadkowi pogłowia ryb. Wystarczy tylko logicznie pomyśleć... (2011/08/30 15:28)

u?ytkownik37148



Dobre

<(0_0)>

Rybacy nigdy nic nie łowią...(legalnie).
Nas wędkarzy obowiązuje limit ochronny, a ich nie. Oni takie maleństwa łowią na mączkę rybną. BO PRZECIEŻ ZA COŚ MUSZĄ ŻYĆ... Jak wykażą każdy połów, to tyle podatku trzeba zapłacić no i składki wzrosą, i najważniejsze za dużo czasu w domu by musieli spędzić (limit odłowu), a ile by musieli by wydać na narybek. Im legalnie to nie opłaca się żyć.

rybacy mają limity. Wagowe. Na kraj unia przewiduje x ton limitu co jest później dzielone przez y jednostek (chodzi mi szczególnie  połowy morskie i w zbiornikach niedaleko Bałtyku). W rzeczywistości jest tak że limity jakieś są a nikt się tego nie trzyma. Kolego Arturze. Uważasz że trzeba kontrolować populacje. Mi też o to chodzi ale jestem za zmniejszeniem tej populacji o co najmniej połowę. Zniszczenie kormorana powodowałoby zachwianie równowagi w przyrodzie.  (2011/08/30 17:14)

Rybka696


W naszym regionie kormorany jeszcze nie są plagą,ale mamy inny problem tym problemem są bobry gdyby to co pisze jeden z kolegów że z nich można zrobić skuteczny afrodyzjak może zmniejszyła by się ich populacja.Niby co ma piernik do wiatraka przecież bobry nie jedzą ryb,ale wycinają nadbrzeżne drzewa i krzewy,a na nich zbierały się owady które spadając do wody wabił drobiazg rybi a wiadomo gdzie drobiazg tam i drapieżnik brzegi rzeki zryte są jamami można w nie wpaść z głową Podobnie jak w przypadku kormorana bobry objęte są ochroną.Tak żałośnie kończy się nieprzemyślana ingerencja człowieka w prawa przyrody (2011/09/11 08:06)

bobtrebor


"W realiach naszych jezior, wśród ofiar kormoranów dominują zawsze drobne ryby okoniowate (jazgarz, okoń) lub karpiowate (płoć, leszcz), a w Zatoce Gdańskiej zawleczona babka bycza. Nigdy szczupak, sandacz, sieja, sielawa czy węgorz."


Acha, dodam jeszcze - szczupaka należy wyłowić, zjada mnóstwo ryb. Zarybiamy karpiem, jak wiadomo jest to balsam dla naszych wód, a szczupak go wyżera, skandal ! (2011/09/23 10:40)

u?ytkownik87604


To co zostało - wykończą ludzie i ich szalone , długofalowe pomysły zmiany krajobrazu . Ludzie i tylko oni , nie kormorany , nie rybitwy , czaple , mewy , wydry - tylko ludzie . Prosta sprawa .Temat powinien być zamknięty .


dokładnie kolego, niestety ...

(2011/09/23 12:28)

perwer


Chciałbym któregoś z kolegów zapytać sie ...czy; Widział  jak wyglądają drzewa po zasiadce na nich koromoranów?

To tak apropos krajobrazu poruszonego przez kolegów....

(2011/09/23 12:46)