Zaloguj się do konta

Korbka do Stradicka 4000 FC

utworzono: 2014/11/12 23:19
barrakuda81

Czy ktoś wie gdzie mogę zakupić powyższe "akcesorium"?Chodzi mi o jakieś źródło poza serwisem autoryzowanym do którego zresztą już w tej sprawie napisałem.Potrzebuję "nówki sztuki" bo młynek nie do zajechania przy moim łowieniu ale korba niestety ma już luzy na uchwytach:-(

Będę wdźięczny za wszelkie sugestie.

[2014-11-12 23:19]

piotrcarp

Pytaj tutaj http://www.mefistofishing.pl/
[2014-11-12 23:35]

barrakuda81

Dzięki serdeczne.Własnie wystosowałem zapytanie. [2014-11-13 00:26]

Artur z Ketrzyna

Czy ktoś wie gdzie mogę zakupić powyższe "akcesorium"?Chodzi mi o jakieś źródło poza serwisem autoryzowanym do którego zresztą już w tej sprawie napisałem.Potrzebuję "nówki sztuki" bo młynek nie do zajechania przy moim łowieniu ale korba niestety ma już luzy na uchwytach:-(

Będę wdźięczny za wszelkie sugestie.


Próbowałeś je usunąć? I czy tylko korba? Bo często też gniazdo w zębatce się też po troszku wyrabia, itd.
[2014-11-13 07:14]

Piotrek rozumiem że odczuwasz luz gdy rączka jest wkręcona w korpus. A nie na t-knobie czyli tym plasticzku za który się trzyma rączkę, prawda? Bo jeśli opcja pierwsza to masz już wyrobione tuleje ślizgowe w korpusie, ten Stradick niestety nie ma tam łożysk. Jeśli opcja druga to t-knob jest od środka wyrobiony. Szczerze to nie pamiętam czy jest tam łożysko. Trza rozkręcić i rzucić okiem:)
[2014-11-13 14:18]

maciek223

Witam ,w stradicu fc knoby  są nie rozbieralne ,a łożyska  są z obu stron korpusu przynajmniej w moim modelu. [2014-11-13 16:08]

barrakuda81

Piotrek rozumiem że odczuwasz luz gdy rączka jest wkręcona w korpus. A nie na t-knobie czyli tym plasticzku za który się trzyma rączkę, prawda? Bo jeśli opcja pierwsza to masz już wyrobione tuleje ślizgowe w korpusie, ten Stradick niestety nie ma tam łożysk. Jeśli opcja druga to t-knob jest od środka wyrobiony. Szczerze to nie pamiętam czy jest tam łożysko. Trza rozkręcić i rzucić okiem:)
 To właśnie luz na tym trzpieniu na którym jest osadzony uchwyt plastikowy, który z kolei trzymamy w palcach.Te uchwyty są dwa (korba podwójna) i na jednym luz jest większy a na drugim mniejszy ale zapewne się powiekszy - to kwestia czasu.To według mnie nie da się naprawić.Kołowrotek chodzi świetnie - jak to stradic a ten mankament nie przeszkadza w łowieniu.Trochę dyskomfortu wprowadza ale nic poza tym.Mój stradic ma łożyska po obu stronach.W tym modelu korba nie jest wkręcana a osadzona na osi o przekroju kwadratu.Trochę te plastikowe uchwyty latają więc na następny sezon chciałbym korbę wymienić.

[2014-11-13 17:42]

Witam ,w stradicu fc knoby  są nie rozbieralne ,a łożyska  są z obu stron korpusu przynajmniej w moim modelu.

Nie no, jakoś można rozebrać każdego knoba:) W modelu FC łożysk nie ma na korpusie bo są tylko 4+oporówka. A Ty Kolego chyba masz w takim razie FI z 6 sztukami lub miałeś tunning młynka. Za to nie wiem jak jest z knobami. Zresztą to stary model i już dość długo go nie widziałem.

Przepraszam za byczka którego nie poprawiłem, FC ma I-knoby a nie jak mi się wcześniej smarnęło T-knoby:)
[2014-11-13 19:11]

Artur z Ketrzyna

Piotrek rozumiem że odczuwasz luz gdy rączka jest wkręcona w korpus. A nie na t-knobie czyli tym plasticzku za który się trzyma rączkę, prawda? Bo jeśli opcja pierwsza to masz już wyrobione tuleje ślizgowe w korpusie, ten Stradick niestety nie ma tam łożysk. Jeśli opcja druga to t-knob jest od środka wyrobiony. Szczerze to nie pamiętam czy jest tam łożysko. Trza rozkręcić i rzucić okiem:)
 To właśnie luz na tym trzpieniu na którym jest osadzony uchwyt plastikowy, który z kolei trzymamy w palcach.Te uchwyty są dwa (korba podwójna) i na jednym luz jest większy a na drugim mniejszy ale zapewne się powiekszy - to kwestia czasu.To według mnie nie da się naprawić.Kołowrotek chodzi świetnie - jak to stradic a ten mankament nie przeszkadza w łowieniu.Trochę dyskomfortu wprowadza ale nic poza tym.Mój stradic ma łożyska po obu stronach.W tym modelu korba nie jest wkręcana a osadzona na osi o przekroju kwadratu.Trochę te plastikowe uchwyty latają więc na następny sezon chciałbym korbę wymienić.


Troszkę pracy, ale wszystko się da zrobić. Jak ma łożyska, to tylko podkładkami dystansowymi, luz likwidujesz. No chyba że one się wypracowały, to wymiana. Co do uchwytów, też da rady, rozkręcić, chyba że zanitowane. Zazwyczaj są skręcanie, wykręcić i dać tulejkę.

Gorzej z tym rdzeniem, ale tu można se poradzić....


[2014-11-13 22:37]

barrakuda81

Oglądałem to dokładnie Arturze i powiem szczerze że dla mnie to wygląda beznadziejnie bo nijak do tych i-knob'ów - uchwytów dobrać się nie można.Zdaje się że to elementy nierozbieralne.Jak znajde chwilę to jutro zrobię dokładne zdjęcia tego draństwa.Te uchwyty plastikowe są osadzone chyba na wnitowanych w korbę metalowych trzpieniach które nie są sztywne ale leciutko wychylaja sie w tym mocowaniu na boki i stąd afera. [2014-11-13 22:48]

maciek223

Witam,mam model fc (japan) i smaruję go dwa razy w sezonie na wiosnę i jesień .Łożyska są z obu stron korpusu, a knoby  są nitowane nierozbieralne .Chyba że ktoś rozwierci nit wstawi jakiś cienki trzpień na to łożysko i dopiero knob, lecz wątpię by zdało to egzamin. Pozdrawiam. [2014-11-14 19:01]

barrakuda81

Witam,mam model fc (japan) i smaruję go dwa razy w sezonie na wiosnę i jesień .Łożyska są z obu stron korpusu, a knoby  są nitowane nierozbieralne .Chyba że ktoś rozwierci nit wstawi jakiś cienki trzpień na to łożysko i dopiero knob, lecz wątpię by zdało to egzamin. Pozdrawiam.

Zgadza się.Łożyska są z obu stron.
[2014-11-15 10:18]