Koraliki do szybkiego montażu przywieszek

/ 4 odpowiedzi
Witam, używał ktoś koralików do montażu przywieszek do łowienia na wodach stojących i rzekach? Np spinningu lub innej metody pozdrawiam.
aldente


Tak, używałem, do montażu muchy- skoczka przy zestawie spinningowym na troć. Do plecionki wiązałem metr fluorocarbonu. Na jego końcu montowałem przynętę trociową. Około 60 cm powyżej przynęty mocowałem właśnie ten koralik, blokowany węzełkiem, aby się nie zsunął. Przez prostopadle przebiegający drugi kanalik w koraliku wiązałem ramię boczne, a do niego muchę.
Plusem tego rozwiązania było to, że mucha na koraliku mogła obracać się dookoła osi głównego sznura. Ostatecznie jednak zrezygnowałem z koralika, i boczny trok skoczka wiążę albo za pomocą odpowiedniego węzła, albo za pomocą maleńkiego metalowego kółeczka łącznikowego, zapożyczonego z wędkarstwa muchowego (Pitzenbauerring). (2021/04/06 19:51)

marcin-sz


Planuj do bocznego troka wykorzystać. (2021/04/08 17:10)

jelec52


Koraliki to tylko, chyba, tylko się na ciele nosi(szyja, kończyny). Innych nie znam ... . (2021/04/11 18:10)

jurasek15


Koraliki to tylko, chyba, tylko się na ciele nosi(szyja, kończyny). Innych nie znam ... .

To pewnie z Ciebie specjalista szuwarowo-bagienny. :) Zarówno są takie, o jakie kolega w temacie pyta i występują pod taką handlową nazwą jak i inne ich gormy. Można w wędkarstwie stosować także te mini z których się wyrabia biżuterię, np. do odległościówki ze spławikiem, gdy głębokość znacznie przekracza długość wędziska i służą do blokady spławika gdy dojdzie do stopera żyłkowego lub nitkowego. (teraz co prawda pojawiły się systemy z agrafką, ale kiedyś takie rozwiązanie było popularne) Poza tym w formie mosiężnej to element do produkcji np błystek obrotowych. Pewnie jeszcze znalazłoby się mnóstwo ich zastosowań w wędkarstwie, wymieniłem tylko te które na szybko przyszły mi do głowy.
Czasami warto zgłębić temat, a nie obnosić się ze swoją niewiedzą.
No chyba, że koledze się skojarzyło z koralami. :)
Pozdrawiam i życzę sukcesów (2021/04/11 20:41)