Kopyto na sandacza

/ 4 odpowiedzi
witam zamierzam w tym roku połowić trochę na tzw."Kopyto " , nie łowiłem jeszcze na nie mam więc pytania i proszę o odpowiedz zakładając że będę próbował złowić na nie sandacza :) : jakiej wielkości najlepiej i kolorze kupić kopyto i jak dobrać do takiego kopyta wielkość haka i obciążenie , najczęściej będę łowił na rzece ODRZE o średniej głębokości 1,5 - 2 m i jak takie kopyto prowadzić ( jestem amatorem spiningu ) proszę o pomoc pozdrawiam
szczupi


Co do spiningu to rozległy temat . Ja uważam że trzeba samemu dochodzić metodą prób i błędów , pooglądać trochę filmów . A dobór przynęty , z tym też trzeba trafić , jak nie na ten kolor to na inny , jak nie na ten rodzaj to na inny itd. (2009/04/28 03:13)

siemeklub


ok masz rację ale powiedz mi jak ty byś uzbroił przykładowo takie kopyto 8-9 cm wiedząc że będziesz łowił w odrze o średniej głębokości 1,5 - 2 m .(chodzi mi o ciężar główki i wielkość haka) (2009/04/28 12:28)

szczupi


Co do rozmiaru haka to chyba 5/0 zawsze mam rebus z tymi numerami ja po prostu dobieram hak do gumy tak żeby ostrze wystawało tuż przy końcu korpusu a ciężar to bym założył 10 gr. Ale zależy od to od tego czy chcesz żeby główka szybko opadała czy wolno czy łowisz w uciągu czy obławiasz wodę między główkami itd. co do uzbrajania to można jeszcze tak uzbroić żeby hak wyszedł np. w połowie korpusu i dozbroić dozbrojką z małą kotwiczka . Jak wiadomo ryby polują na swoje ofiary w różny sposób czasami podszczypują za ogonek a wtedy czeka na nich ta mała kotwiczka .W internecie na pewno znajdziesz opisy ilustracje i filmy w tej dziedzinie proponował bym Ci się przyjrzeć też metodzie bocznego troka . Powodzenia (2009/04/28 15:05)