Zaloguj się do konta

Kopiowanie cudzych fotek

utworzono: 2011/02/12 21:18

No ja tu czegoś nie rozumie . Skopiować czyjąś prace , wkleić własny podpis i ma być w porządku?

A jak kolegi , kolego ,,Kory” tak pracę by ktoś zerżną i podpisał się pod nią to też będziesz zadowolony . Jest takie prawo w naszym kraju że aby wykorzystywać czyjeś zdjęcie , blogi , teksty , to należy wpierw zapytać o zgodę , a następnie chociaż dać jakaś wzmiankę czy podpis , skąd to pochodzi . Prawa autorskie kolego to święta rzecz , i nie wiem czy wielu to nie będzie raziło . Właśnie przez takie praktyki wielu odeszło z tego portalu i opinia również jest po przez takie praktyki zszargana na tym portalu . Później się dziwimy że redakcja banuje bez powiadomienia , ale jak można inaczej kiedy prawa autorskie są gwałcone . Redakcja nie może sprawdzać wszystkiego co się ukazuje , bo to jest niemożliwe , ale zawsze jest taki link pod każdym zdjęciem , czy blogiem , gdzie jeżeli takie coś zobaczymy to powinniśmy to zgłosić . Zobacz sobie czy takiego czegoś niema pod każdym   zdjęciem czy  blogiem   .

 

 Ja na razie tylko zadałem pytanie i czekam na odpowiedz i na to , że kolega zrozumie o co chodzi i usunie lub wytłumaczy się . Inaczej będzie trzeba te zdjęcia zgłosić do redakcji i oni na pewno sprawdza pochodzenie ich   .

To i tak kiedyś wyjdzie na jaw , bo to co tu wklejamy , piszemy   to widzi cały świat i na pewno dojdzie to kiedyś do autorów  , ale wtedy nie chciał bym być w skórze takiego kogoś .

 

 

Jaki własny podpis , to automatycznie redakcja dokleja jego nick i tyle !

[2011-02-19 17:32]

Artur z Ketrzyna

""Jaki własny podpis , to automatycznie redakcja dokleja jego nick i tyle !""

Myślę iż redakcja robi to by inni nie mogli podkradać fotek z czyjeś galerii. Dzięki takiemu podpisaniu (przez redakcję) "xxxx.wedkuje.pl" patrząc na fotkę widzimy z galerii czyjego blogera  pochodzi.
A to iż na przykład dana fotka może pochodzić jeszcze z innego portalu, tego redakcja nie sprawdzi bo nie jest w stanie...
[2011-02-19 19:20]

""Jaki własny podpis , to automatycznie redakcja dokleja jego nick i tyle !""

Myślę iż redakcja robi to by inni nie mogli podkradać fotek z czyjeś galerii. Dzięki takiemu podpisaniu (przez redakcję) "xxxx.wedkuje.pl" patrząc na fotkę widzimy z galerii czyjego blogera  pochodzi.
A to iż na przykład dana fotka może pochodzić jeszcze z innego portalu, tego redakcja nie sprawdzi bo nie jest w stanie...


Zgadzam się całkowicie z tobą kolego , a logo wędkuje.pl poprzedzone czyimś nickiem to podpis redakcji a nie usera !

Fakt że nie popieram takich zachowań o czym w wątku mowa ale nie znamy i nie wiemy co do powiedzenia ma kolega Yaro w sprawie tych zdjęć - poczekajmy aż się wypowie sam na ten temat, a my nie skazujmy już Go na szafot.

Pozdrawiam.

[2011-02-19 20:02]

kazik

I tu jest to niebezpieczeństwo , a zarazem porządkowanie portalu . Jeżeli ktoś coś umieścił nie swojego jako swoje to redakcja wkleja czyja to praca i zabezpiecza się , po pierwsze przed kradzieżą , a po drugie że nie ponosi winy za taki czyn   , a jedynie ten co go umieścił .

To jest stosowane dlatego że nie jest możliwe wszystkiego sprawdzić i winę przenosi się na sprawcę .

Jednocześnie ten podpis jest adresem gdzie szukać winowajcę (wklejając ten podpis do wyszukiwarki otwiera się strona właściciela) i domagać się od niego zadość uczynienia a nie od redakcji . Redakcja w takich przypadkach musi udostępnić dane winowajcy . Jest to sposób na walkę z plagiatami i tak postępują wszystkie większe portale .

Zrozumcie że to co my tu piszemy , umieszczamy to idzie na cały świat . Więc kiedyś ktoś taki plagiat znajdzie i co wtedy , a no wtedy to nie redakcja będzie odpowiadać a ten co dopuścił się tego . Owszem redakcja jeżeli się dowie o takich rzeczach , a na pewno się dowie bo już temat jest wałkowany , to takiego delikwenta po prostu usunie i razem z nim usunie ten plagiat .

Chyba że to jest jego własność i jego zdjęcia , ale nie widzę aby się tu wytłumaczył , bo to jedynie może go usprawiedliwić .

[2011-02-19 20:06]

I tu jest to niebezpieczeństwo , a zarazem porządkowanie portalu . Jeżeli ktoś coś umieścił nie swojego jako swoje to redakcja wkleja czyja to praca i zabezpiecza się , po pierwsze przed kradzieżą , a po drugie że nie ponosi winy za taki czyn   , a jedynie ten co go umieścił .

To jest stosowane dlatego że nie jest możliwe wszystkiego sprawdzić i winę przenosi się na sprawcę .

Jednocześnie ten podpis jest adresem gdzie szukać winowajcę (wklejając ten podpis do wyszukiwarki otwiera się strona właściciela) i domagać się od niego zadość uczynienia a nie od redakcji . Redakcja w takich przypadkach musi udostępnić dane winowajcy . Jest to sposób na walkę z plagiatami i tak postępują wszystkie większe portale .

Zrozumcie że to co my tu piszemy , umieszczamy to idzie na cały świat . Więc kiedyś ktoś taki plagiat znajdzie i co wtedy , a no wtedy to nie redakcja będzie odpowiadać a ten co dopuścił się tego . Owszem redakcja jeżeli się dowie o takich rzeczach , a na pewno się dowie bo już temat jest wałkowany , to takiego delikwenta po prostu usunie i razem z nim usunie ten plagiat .

Chyba że to jest jego własność i jego zdjęcia , ale nie widzę aby się tu wytłumaczył , bo to jedynie może go usprawiedliwić .



Dość rzeczowo to wyjaśniłeś , ale tak jak napisałem musimy poczekać aż kol. Yaro się w tej kwesti wypowie . [2011-02-19 20:14]

A tak już na marginesie to dodanie tylu wędkujących Pań do swoich znajomych daje dużo do myślenia , skoro inni na portalu wiedzą o co chodzi że to plagiat to myślę że i redakcja o tym wie a mimo wszystko pozwoliła na wklejenie do swoich znajomych te zdjęcia, w 90% obwiniał bym redakcję za ten fakt, to redakcja ma weryfikować wszelkie zło na portalu , a nie wystawiać pod ostrzał kogoś z którego czerpie zysk. [2011-02-19 20:20]

A może zdjęcia wstawione przez kol. Yaro podlegają pod domene publiczną ? w takim wypadku nie ma mowy o jakimkolwiak plagiacie !!! [2011-02-19 20:45]

kazik

Redakcja jeszcze nie sprawdziła tej strony , bo dlaczego miała by to robić . Wiesz ile jest przeglądania aby wszystkich dokładnie zlustrować . To po to są na dole linki ,,Zgłoś naruszenie” abyśmy to my zwracali uwagę gdzie szukać . Jak na razie nikt tego nie zrobił do tej pory więc nie wiedzą ,   i jak by sam nie zwrócił uwagi na siebie to chyba mało kto o tym by wiedział . A tak sam sobie strzelił gola . Zresztą kliknij na ten link ,,Zgłoś naruszenie”  i zrób powiadomienie to się przekonasz co zrobią . [2011-02-19 20:45]

kazik

Więc niech to wytłumaczy , napisze jak to jest i sprawa będzie załatwiona .

 Choć nie wierze w takie domeny publiczne na których widnieje logo kolegi . To przecież wtedy już to zdjęcie nie jest publiczne tylko własność kolegi Yaro i wendkuje pl . Kto inny już nie może takiego zdjęcia publikować bez zgody Yaro .

[2011-02-19 20:51]

Plagiat nie odnosi się do grafik/tekstów w domenie publicznej, czyli, możliwych do użytku dla każdego. Np. gdy osoba użyje grafiki/tekstu która/y jest ogólnodostępny, a osoba druga użyje tej samej grafiki/tekstu, nie można tego uznać za plagiat, jako że obydwoje odbiorcy mają do tej grafiki/tekstu takie same prawa.

Info. Wikipedia

 

 

 

Nie wiem jak to się ma do zdjęć ale jeśli zdjęcia podchodzą pod domene publiczną to kol. Yaro jest czysty jak łza.

[2011-02-19 20:53]

kazik

Owszem jest czysty jak łza jak używa takiego coś w dyskusjach (zobacz na forum że wklejają zdjęcia czy tekst i tam redakcja nie robi podpisu) czy do innych celów informatycznych , czy na własny użytek nie publicznie . Jednak tu w tym przypadku zostało to oznakowane jako jego , a to już jest przywłaszczenie nawet tego co jest publiczne i to już jest plagiat .

Oczywiście rozpatrujemy to w taki sposób o jakim wiemy , bo jednak nic nie pisze w tej sprawie . Niech po prostu wytłumaczy się lub usunie ich i będzie po sprawie , a tak to sprawa wygląda jak piszę . [2011-02-19 21:13]

Tak, ale nie ma sposobu na już - aby kol. Yaro się w tej sprawie sam wypowiedział , a nam zainteresowanym pozostało tylko czekać i czekać .

Pozdrawiam.

[2011-02-19 21:16]

Artur z Ketrzyna

Tak, ale nie ma sposobu na już - aby kol. Yaro się w tej sprawie sam wypowiedział , a nam zainteresowanym pozostało tylko czekać i czekać .

Pozdrawiam.


Zgadzam się z kolegi wypowiedzią.
[2011-02-19 22:13]

Witam

Powoli odeszliśmy w dyskusji od sedna sprawy.
Kolega Yaro zarzucił innemu koledze plagiat w postaci przywłaszczenia sobie materiału, którego osobiście kolega Yaro sam nie był autorem więc i nie był właścicielem. Zaistniało więc prawdopodobnie pomówienie.

Ale bardziej gorszy praktykowanie interpretacji zła niczym z Sienkiewiczowskiego "W pustyni i puszczy" gdy Kali wyjaśnia "zło to wtedy gdy Kalemu ukraść krowa, dobrze gdy Kali krowa ukraść drugiemu".

Pozdrawiam Kolegów i Kalego i życzę mu połamania ...
[2011-02-21 09:46]

Artur z Ketrzyna

Witam

Powoli odeszliśmy w dyskusji od sedna sprawy.
Kolega Yaro zarzucił innemu koledze plagiat w postaci przywłaszczenia sobie materiału, którego osobiście kolega Yaro sam nie był autorem więc i nie był właścicielem. Zaistniało więc prawdopodobnie pomówienie.

Ale bardziej gorszy praktykowanie interpretacji zła niczym z Sienkiewiczowskiego "W pustyni i puszczy" gdy Kali wyjaśnia "zło to wtedy gdy Kalemu ukraść krowa, dobrze gdy Kali krowa ukraść drugiemu".

Pozdrawiam Kolegów i Kalego i życzę mu połamania ...

Dlatego czekamy na Yaro, co on nam o tym powie.

A chcąc sprostować temat powiem; Iż te śliczne panie są u kolegi jago w galerii zdjęć, a nie w znajomych. Galeria ta naprawdę jest śliczna i żeby ściągnąć te fotki z internetu musiał kolega Yaro troszkę się natrudzić. Zaś QUEST poszedł na łatwiznę i pobrał fotkę z jego galerii. Owszem nie wiadomo czy Yaro dostał pozwolenie na upubliczniane tych fotek. Ale trzeba spojrzeć na to też z tej strony jak by akurat Yaro zrobił te fotki, a pan QUEST je sobie pobrał odbrał bez jego wiedzy. Ponieważ Yaro mógł zrobić te zdjęcia z reklam które są upublicznione i zgody na ich fotografowanie nie trzeba, gorzej z upublicznianiem wtórnym (?). Zaś QUEST pobrał te fotki z jego galerii, i umieścił je jako swoje. Szkopuł polega na tym iż z powodu tego incydentu awatar QUESTA ma logo YARO.
Tak więc i sam QUEST też powinien się wypowiedzieć co do zaistniałej sytuacji.
Czekamy Panowie na wasze wyjaśnienia, i myślę że dojdziemy do kompromisu, a temat ten będzie przestrogą przed zachowaniem się nie etycznie na tym forum. Bo jak by nie było jak chcemy korzystać z z czyjeś pracy warto się zapytać. I warto najpierw prywatnie porozmawiać i wyjaśnić wszystko zanim podniesiemy rwetes i okaże się iż nie wszystko złoto co się świeci, jak i że nie zawsze do końca ma się racje.
Tak więc Yaro i QUEST czekamy na waszą wypowiedzieć co do zaistniałej sytuacji...

[2011-02-21 11:26]

nemo999

Oj nie popuszczą ...toczy sie piana i toczy... A Ty Kazik idź lepiej na ryby wywierć dziurę w lodzie  i trochę się odpręż zamiast doktoryzować, snuć wywody i czepiać sie pierdołków...Nic tylko słowa: czyn, wina,winowajca, niebezpieczeństwo, kradzież, plagiat !!! Tak do więzienia wtrącą bo zdjęcie skopiował na wedkuje.pl hehehe Niesamowita bije konfliktowość. Zamień te słowa lepiej na branie, zacięcie, hol, podebranie , mierzenie, i buzi... a zdrowszy będziesz. Z takim podejściem i dojadłością > dawniej, nie chcąc ich w swoich szeregach tworzono osobników w szeregach ORMO a jeszcze dawniej KAPO. 
[2011-02-21 15:27]

kazik

Kolego ,,nemo999” chyba Kolega nie rozumie tego co pisze . To co każdy ma przechodzić obojętnie koło takiego czegoś . Czy jeżeli wszyscy nic nie będą mówili to takie czyny nie będą popełniane ? Walka z tymi plagiatami jest na całym świecie i co pozostawić to tak sobie , aby w końcu ktoś obcy z zewnątrz zjawił się i napisał że to portal   Plagiatuję. Pl a nie Wedkuje .Pl .   Co Ty chłopie i gdzie Ty żyjesz , nie mów żeś z Syberii przyjechał i nie wiesz co to kradniesz   . Lepiej to we własnym gronie załatwić po cichu niż aby jacyś obcy najeżdżali ten portal .

Dobrze kolego ,,Artur z Ketrzyna” napisałeś . Teraz czekamy na ruch kolegów ,,Quest” i ,,Yaro”. [2011-02-21 20:38]

Andrzej66

No cóż, ja też jednego karpia odzyskiwałem i to aż dwa razy. :)
[2011-02-21 22:58]

nemo999

Po prostu Kazik jesteś krzykaczem... Nakręcasz się sam i demonizujesz całą sprawę (jaka kradzież ??? jaka walka na całym świecie ??? Jacy obcy z zewnątrz ??? co załatwić po cichu ???) Polecam może udać sie do jakiegoś specjalisty bo to może być schizofrenia. Co do Syberii to nie wiem kto jest bliżej i wysiadł z "Czarnej Łady" (dobrze, że nie z Czarnej Wołgi). Wybierz sie lepiej na Syberię bo są tam ciekawe łowiska i piękne ryby, odpocznij i nie tocz piany. Jak uważasz, że doszło do wykroczenia bądź przestępstwa udaj sie na policję lub złóż stosowne zawiadomienie w sądzie albo prokuraturze i NIE KRZYCZ bo ryby płoszysz...
[2011-02-22 08:34]

Artur z Ketrzyna

Tak więc zachowajmy zimną krew i czekajmy na Yaro i QUEST na wypowiedzieć co do zaistniałej sytuacji...
A jak nie wie co zrobić to może napisać priwa, do kolegów i poprosić ich o wypowiedź w tej sprawie, a nie wypisywać nie wiadomo co i oskarżać o przestępstwa itp...
[2011-02-22 08:58]

pstrag222

Po prostu Kazik jesteś krzykaczem... Nakręcasz się sam i demonizujesz całą sprawę (jaka kradzież ??? jaka walka na całym świecie ??? Jacy obcy z zewnątrz ??? co załatwić po cichu ???) Polecam może udać sie do jakiegoś specjalisty bo to może być schizofrenia. Co do Syberii to nie wiem kto jest bliżej i wysiadł z "Czarnej Łady" (dobrze, że nie z Czarnej Wołgi). Wybierz sie lepiej na Syberię bo są tam ciekawe łowiska i piękne ryby, odpocznij i nie tocz piany. Jak uważasz, że doszło do wykroczenia bądź przestępstwa udaj sie na policję lub złóż stosowne zawiadomienie w sądzie albo prokuraturze i NIE KRZYCZ bo ryby płoszysz...

podejscie typowego polaka. olac wszystko i miec wszystko w du...........     ten portal jest po to aby wstawiac swoje zdjecia. wiec po co wogole bawiac sie w siciaganie innych.
[2011-02-22 09:07]

nemo999

Jakie olać ? i jakiego typowego Polaka ? a Ty jesteś nietypowy Polak ? I skoro to portal wedkuje.pl to może kolega wstawi zdjęcia z wędkowania z rybami a nie pieprzoty ze ślubu i foto z klubu akwarystycznego.
[2011-02-22 11:08]

pstrag222

Widzę że nic się nie pomyliłem. Tak wstawie zdjęcia z rybami. Po za tym to są moje zdjęcia których ją jestem właścicielem i nie wstawiam innych a ciebie to moze nic nie obchodzić. Skoro jest za tym żeby wstawić każde zdjęcie nawet nie swoje. A co tam nie. I nie są to dla mnie pieprzot. Trochę szacunku [2011-02-22 12:23]

nemo999

Wcale nie powiedziałem, że popieram wstawianie cudzych zdjęć jako swoje, bo to jest bez sensu. Natomiast wstawianie zdjęć, które nie dotyczą tematu tego portalu uważam za zupełnie poronione. Kwitowane to  powinno być usunięciem takowych obrazów i wystosowanie upomnienia do osoby zamieszczającej, aby zgodnie z ich tematem były przesunięte gdzie indziej. Zdjęcia ze ślubu na "naszą klasę" "redtube" nie wiem... Z akwarium do jakiegoś portalu akwarystycznego "www.glonojad.pl" czy coś...
[2011-02-22 13:03]

pstrag222

Wcale nie powiedziałem, że popieram wstawianie cudzych zdjęć jako swoje, bo to jest bez sensu. Natomiast wstawianie zdjęć, które nie dotyczą tematu tego portalu uważam za zupełnie poronione. Kwitowane to  powinno być usunięciem takowych obrazów i wystosowanie upomnienia do osoby zamieszczającej, aby zgodnie z ich tematem były przesunięte gdzie indziej. Zdjęcia ze ślubu na "naszą klasę" "redtube" nie wiem... Z akwarium do jakiegoś portalu akwarystycznego "www.glonojad.pl" czy coś...

no to do dzieła pisz do redakcji za ja czyli pstrag222 wstawiam zdjecia ktore nie powinny sie znajdowac na tym portalu. tylko nie jestem pierwszym ktory takowe zdjecia wstawia. portal portalem i kazdy ma prawo do wstawinia swoich zdjec , ktore mu sie podobaja.
WEDKARSTWO TO NIE TYLKO RYBY KOLEGO!!!!!!!!!!!!!!! idac tym tropem mozna zaczac usówac wpisy ktore nie dotycza ryb bo po co komus przepis na golonke np. wiec do dzieła
[2011-02-22 13:10]