Zaloguj się do konta

Kopanie włąsnego stawu

utworzono: 2013/07/24 13:06
karateka994

Witam mam pewien problem, ponieważ nie wiem jak wygląda sprawa jeśli chodzi o kopanie stawu. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć wszystko po kolei? Czy trzeba coś płacić gminie? Jeżeli tak jakie to są koszty? Jakie są wymiary stawu za który nic nie muszę płacić? itp.Dodam że czytałem trochę na forum ale zdania są podzielone, jedni piszą to drudzy tamto, więc nie jestem pewien, a mam zamiar wykopać staw. Z góry dzięki. [2013-07-24 13:06]

Artur z Ketrzyna

Na oczko wodne o powierzchni do 15 m2, nie potrzebujesz zezwolenia.

Tylko radzę się zastanowić. Bo pracy i chodzenia przy tym jest sporo. Nie wypominając o funduszach, które zależne są od podłoża i co chcemy osiągnąć. No i czy rodzice pozwolą?
[2013-07-24 13:23]

karateka994

Właśnie z rodzicami jest najgorsza sprawa, nie wiem jak ich przekonać. Nawet im powiedziałem że co roku będą mieć karpika na święta za darmo, ale i tak się nie chcą zgodzić. [2013-07-24 13:49]

xxxczokxxx

wiesz co to od rodziców powinieneś zacząć staw 10*10 jest odbierany jako oczko nie trzeba pozwolenia a na powyzej trzeba i co wiecej powiem ponoć koszty sa spore 
[2013-07-24 14:03]

dunster35

Od niedawna posiadam oczko wodne głębokość 1m - 2 m szerokość 5 m długość 7 m.
I  się tu zgodzę z kolegami co napisali. Pierw to trzeba mieć dużo sił , ja nie wytrzymałem i musiałem koparkę pożyczyć.
Na te oczko pozwolenie miałem , ale nie wiem od ilu trzeba płacić.
[2013-07-24 14:38]

limakryba

żeby nie płacić za pozwolenia oczko nie może przekraczać 30m2 ( ale i tak musimy w gminie zgłosić że będziemy coś takiego robić). Powyżej 30m2 są potrzebna różnego typu pozwolenia i jest to bardzo kosztowne. Sam mam kiedysw przyszłości odłożyć sobie pieniędzy i wykopać większy staw zgodnie z prawem. Jeśli ktoś prowadził taka inwestycję proszę o kontakt gdyzinteresują mnie jakie są dokładne koszty za te wszystkie pozwolenia
[2013-07-24 15:20]

lynx

Na oczko wodne o powierzchni do 15 m2, nie potrzebujesz zezwolenia.

Tylko radzę się zastanowić. Bo pracy i chodzenia przy tym jest sporo. Nie wypominając o funduszach, które zależne są od podłoża i co chcemy osiągnąć. No i czy rodzice pozwolą?

Ostatnio rozmawiałem w Urzędzie Miasta na temat zrobienia, na naszym osiedlu,  stawiku dla mlodych takiego o wymiarach 20x20 czyli 400mkw. Do wymiaru 30m kw. wystarczy tylko zezwolenie miasta a powyżej muszę mieć przyznane warunki a to już dużo załatwiania bo musza byc uzgodnienia tj. ze strażą, ochroną srodowiska, sanepidem, i innymi urzędasami a to już kupa załatwiania. Czyli jak narazie to kicha. Tyle wiem.
[2013-07-24 17:16]

wassermaan

Koledzy macie rację na zgłoszenie z Urzędu Miasta czy Gminy można kopać do 30 m2 bez spiętrzania wody. Pozyżej potrzebny plan zagospodarowania, oddziaływanie na środowisko, zezwolenie wodnoprawne, projekt na budowę (drogi oj drogi), pozwolenie na budowę, nadzór budowlany. Wstępny koszt to około 20 000 pln. A póżniej budowa. [2013-07-27 15:58]