Zaloguj się do konta

Kopanie stawu o powierzchni 1 hektara

utworzono: 2012/06/08 17:00
janosik123

Przede wszystkim witam Państwa. Jestem nowy na tym forum i za jakies gafy serdecznie przepraszam. Pisze ten post poniewaz interesuje mnie wykopanie wlasnego stawu, i tutaj nasuwają sie pytania i mam nadzieje ze ktos mi pomoze. Ten staw ma sie znajdować na srodku pola o powierzchni 3h i sam staw ma miec powierzchchnie 1h i teraz jak najlepiej/najtaniej go wykopać? czy tradycyjnie koparką czy może spychami spychać w dol ziemie? prosze o pomoc:) [2012-06-08 17:00]

maxiup

a czy pozwolenia na budowe takiego stawu masz, plus oczywiscie projekt. staw powyzej 25 m2 musi miec pozwolenie i projekt. [2012-06-08 20:44]

lynx

a czy pozwolenia na budowe takiego stawu masz, plus oczywiscie projekt. staw powyzej 25 m2 musi miec pozwolenie i projekt.



Nie 25 m2 ale 30 m2. Ostatnio załatwiałem sprawę oczka dla dzieciaków na moim osiedlu to mi powiedziano, że do 30 m moge wykopac bez zezwolenia i operatu wodno prawnego ale nam pasuje takie o wymiarach 35 x 25m. Jeśli ma mieć hektar to niestety wszystkie warunki muszą byc spełnione. Z tego co wiem t: projekt, zezwolenie na budowę, operat wodno-prawny, uzgodnienia z róznymi instytucjami typu straż, sanepid, rejon energetyczny i tym podobne.
Życzę powodzenia ale chyba warto.
Moja uwaga to nie kop za płytko bo będzie zarastał.
[2012-06-08 23:06]

Bernard51

Moja uwaga to nie kop za płytko bo będzie zarastał.


Zgadza sie nie za plytko,  ale zostaw sobie gdzies w rogu powiedzmy 1/5wielkosci plytka czesc od 1,5m do 0,6m która zarosnie wlasnie roslinnoscia dla dobra rybek?
[2012-06-09 06:00]

withanight88

Jeżeli ma to być w kształcie prostokąta/kwadratu to proponuje zrobić w ten sposób 

Sprawdzałeś na jakim poziomie woda ?? [2012-06-09 17:25]