Kontrole

/ 6 odpowiedzi
Łowisko gdzie najczęściej łowię odwiedza dość duża liczba wędkarzy oraz ludzi którzy myślą że są wędkarzami  tych drugich czyli pseudo wędkarzy spotkałem na szczęście tylko trzech ,a może aż trzech to Cyganie którzy biorą wszystko co uwiesi się haczyka gównie karpiki takie jak dłoń, ale nie pogardzą też szczupakiem takim ze 20 cm. Ostatnio jeden z wędkarzy chciał wrzucić do wody tych gamoni, niestety większość wędkarzy była przeciwna takiemu rozwiązaniu,bo to może nie umieją pływać mówili ,no to mieli by darmowy kurs pływania. Jak słyszą że przyjedzie PSR. lub policja szybko się zwijają. Czy może trzech wędkarzy nie będący w społecznej straży wędkarskiej sprawdzić karty takim cymbałom i ewentualnie nie pozwolić im opuścić łowiska do czasu przybycia policji?
u?ytkownik38976


Oczywiście, że tak. Dokonujecie wtedy tzw. "zatrzymania obywatelskiego" i wzywacie Policję. Rękoczyny odradzam "naukę pływania oczywiście tym bardziej. Można też widząc ich , "udawać" rozmowe z Policją na ich temat, dość głośną rozmowę, albo poprostu naprawdę zadzwonić na Policję w tej sprawie. (2010/05/25 08:46)

jaazz7


Myślę że była by to postawa Obywatelska i z punku społecznego zasługująca na szacunek i poparcie,ale jest jeszcze aspekt prawny czy Obywatel ma takie prawo?Wiem że są sytuacje kiedy można tak postąpić.Ale czy ma to odniesienie do tej sytuacji nie wiem.pozdrawiam (2010/05/25 08:46)

u?ytkownik33518


Istnieje cos takiego jak zatrzymanie obywatelskie blockquotey.....

Kwestia tzw.

zatrzymania obywatelskiego uregulowana jest w 243 kodeksu postępowania karnego. Zgodnie z treścią tego przepisu, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji. To jest podstawa prawna związana z popełnieniem przez sprawcę przestępstwa, a co w przypadku zatrzymania sprawy wykroczenia?


Przestępstwo kłusownictwa w ustawie o rybactwie śródlądowym:
Art. 27a. 1. Kto:
1) poławia ryby nie będąc uprawnionym do rybactwa (art. 4),
2) dokonuje połowu ryb bez upoważnienia, o którym mowa w art. 5,
3) narusza zakazy określone w art. 8 ust. 1 pkt 1–10 i ust. 2, z zastrzeżeniem art. 27 ust. 1 pkt 2,
4) narusza zakazy określone w art. 10 ust. 1, art. 14 ust. 2 oraz art. 19 ust. 1
– podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. W razie skazania za przestępstwa określone w ust. 1 orzeka się:
1) nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego uprawnionego do rybactwa w wysokości określonej przez sąd,
2) przepadek narzędzi lub innych przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia przestępstwa, a także przedmiotów pochodzących bezpośrednio lub pośrednio z przestępstwa.
3. Orzeczenie o przepadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, może dotyczyć również przedmiotów niestanowiących własności sprawcy. (2010/05/25 08:53)

ayem


tak jak u nas w szczecinie motocyklista gonił pijanego kierowcę który potrącił kobietę z dzieckiem na pasach (2010/05/25 16:55)

grzegorzewski


oczywiscie ze moga . to jest glupie zeby brac szczupaka 20 cm . jak by nie mieli karty ale trzymali sie regulaminu to jeszcze bym zrozumial . ale ze takie chamstwo to nie do pojecia . (2010/05/25 17:16)