Kontrole na łowiskach nie PZW

/ 10 odpowiedzi
Witam!
Tak z ciekawości.

Czy zdarzyła się Wam kiedykolwiek jakaś kontrola na wodach NIEnależących do PZW?

Nie wiem, może policja lub straż miejska lub jeszcze coś innego co pytało się m.in. o kartę lub zezwolenie.
(nie chodzi mi o kontrole przeprowadzane przez właścicieli na komercyjnych)
szkarlupnia3

Kontrola IRM - przybrzeżne wody Zatoki Gdańskiej i Puckiej,

Kontrola Straży Granicznej - przybrzeżne wody Zatoki Gdańskiej i Puckiej,

Kontrola uprawnionego do rybactwa -Jezioro Żarnowieckie,

Kilka lat temu byłem też świadkiem kontroli wędkarzy przez Straż Miejską. Wędkowali w stawie leżącym na terenie lasów komunalnych. Z tego co się orientuję wędkowania zabraniała w tym stawie jakaś uchwała rady miejskiej.

(2012/08/30 14:30)

endzi63

oczywiście że są kontrole, dla przykładu gospodarstwo rybackie Gosławice, ma swoich strażników, ostatnio była kontrola  na j.Brdowskim.  (2012/08/30 14:58)

Adam01

w lipcu- jez Maróz, podlega pod Gospodarstwo Rybackei Szwaderki :) (2012/08/30 15:26)

Dandol

oczywiście że są kontrole, dla przykładu gospodarstwo rybackie Gosławice, ma swoich strażników, ostatnio była kontrola  na j.Brdowskim. 

Endzi koledze nie chodziło o jakieś gospodarstwa rybackie, ale o takie byle jakie wody np. jakis staw w lesie itp. (2012/08/30 15:36)

użytkownik27096

Raz mi się zdarzyła na jeziorku w lesie kontrola straży leśnej.  (2012/08/30 17:03)

PanSawik

no właśnie chodzi mi o zbiorniki typu porzucone glinianki, żwirownie, dzikie leśne jeziorka itp.
papiery nie zawsze mam z sobą, a jakiś patyk w samochodzie jest zawsze :) (2012/08/30 20:14)

użytkownik112920

Te wewnętrzne kontrole pseudo strażniczków / zatrudnionych  przez firmy dzierżawiące daną wodę - zwykle są to niepełnosprawni emeryci za których nie płaci się podatku / są i bezprawne , jak i  całkowicie nie merytoryczne : dopóki nie zlikwidowali przepustek na tereny wodonośne MPWiK we Wrocławiu takąż posiadając podczas kontroli leśnych dziadków kazano mi zgasić odstraszającą komary tlącą się wydmuszkę , oczywiście bez stosownej argumentacji - pała na takich to za mało - jedynie odstrzał !   (2012/09/02 18:20)

MASTINO

PSR  kontroluje wszystkie wody, oczywiście oprócz prywaty, ale to chyba logiczne. (2012/09/02 19:09)

MASTINO

Te wewnętrzne kontrole pseudo strażniczków / zatrudnionych  przez firmy dzierżawiące daną wodę - zwykle są to niepełnosprawni emeryci za których nie płaci się podatku / są i bezprawne , jak i  całkowicie nie merytoryczne : dopóki nie zlikwidowali przepustek na tereny wodonośne MPWiK we Wrocławiu takąż posiadając podczas kontroli leśnych dziadków kazano mi zgasić odstraszającą komary tlącą się wydmuszkę , oczywiście bez stosownej argumentacji - pała na takich to za mało - jedynie odstrzał !  

A co Cię to obchodzi kogo zatrudnia jakaś tam firma do ochrony SWOJEJ wody? Jak to jest ICH WODA, ICH TEREN, to mogą kazać Ci nawet ubierać różową czapeczkę, a Ty możesz ale nie musisz się do tego stosować i wtedy nie łowisz tam jak nie masz tej czapki na dyni, ale to ich prawo, ich wymagania, bo ich własność.

(2012/09/02 19:16)

Piotr 100574

oczywiście że są kontrole, dla przykładu gospodarstwo rybackie Gosławice, ma swoich strażników, ostatnio była kontrola  na j.Brdowskim. 

to są strażnicy PSR (2012/09/02 19:16)