Zaloguj się do konta

Kontrola PSR

utworzono: 2011/04/02 08:13
hunters poachers

Witam
Mam pytanie o kontrole przeprowadzane przez PSR. Czy to normalna praktyka że kontrola musi być zgłoszona "odpowiednio" wcześnie do prezesa koła?
pozdr
[2011-04-02 08:13]

Kamik

Hmm.. nie wiem.. może i tak. Ale po co Ci takie rzeczy wiedzieć? ważne żeby byli skuteczni.. Jest wiosna, dużo kłusowników, mają ręce pełne roboty a my powinniśmy im pomagać
[2011-04-02 09:15]

Elmiszello

Strażnicy z PSR nie mają obowiązku zgłaszania do prezesów kół o tym że jadą na kontrolę. Nie są zależni od kół wędkarskich.  [2011-04-02 10:28]

slawomir66

PSR podlega danemu wojewodzie i nie ma żadnego obowiązku zgłaszania jakiemukolwiek prezesowi o przeprowadzanej kontroli. To samo dotyczy SSR. Mają strażnicy swoje podległości i z nimi ustalają swoje akcje kontrolne. Bo załóżmy, że wychodzi taka informacja na zewnątrz i kontrola lub akcja przeciwko kłusolom traci sens.
[2011-04-02 12:35]

Kontrole rybackie/wędkarskie PSR i SSR POWINNY być zawsze niespodzianką dla wszystkich. PZW o tym nie jest informowane przed wyjazdem. Po powrocie dostaje tylko protokoły pokontrolne/raport i wnioski o ukaranie, tak jak dziś na tego pana, dla którego łowienie na DWIE wędki jest stanowczo za mało skuteczne. Więc jedną wędkę już ma mniej, dwie stówy mniej w portfelu, siara w kole PZW i notatka policyjna..... Pazerność nie popłaca. A takich hurtowników jak on dziś było kilku, kilkunastu bez wypełnionych rejestrów, jeden w ogóle bez dokumentów, dwóch bez aktualnych opłat. Koledzy strażnicy, kłusole zaczynają robić nocki. Powodzenia! [2011-04-02 13:24]

Zdjęcie zapomniałem wrzucić z dzisiaj. Już wrzucam :) [2011-04-02 13:25]

Wtrącę i ja swoje trzy grosze.O kontroli PSRu to mogę powiedzieć tyle że nie wiem nic o tym jak i kiedy ją przeprowadzają .O kontroli wspólnej PSR i SSR ,mogę powiedzieć więcej. Termin kontroli wspólnej z PSR znany jest tylko komendantowi PSR i mnie jako komendantowi SSR przy naszym 32 kole w Łodzi.Wspólnie ustalamy terminy  przeprowadzenia kontroli. Zdarza się często że dostajemy transport z Zarządu Okręgu Łódzkiego. Wtedy wyjazdy są  mocno obsadzone przez strażników  SSR. Gorzej gdy Osobiście organizuje kontrolę w naszym powiecie przeprowadzaną przez naszych członków SSRU. Z frekwencją bywa różnie .Ale nie jest tragicznie . Zawsze jedzie nas minimum sześću chłopa. Powiadamiam komendanta Powiatowego o terminach naszych kontroli . Nie otrzymujemy środków na dojazd do łowisk na naszym terenie w postaci samochodu . Możemy czasem liczyć na zwrot poniesionych kosztów dojazdu . Jedziemy prywatnymi autami. Nikt nie upomina się o dofinansowanie. Zwrócą dobrze - nie to trudno.  Robimy to przecież dla naszego dobra . Pozdro. [2011-04-02 14:53]

jurek

Zgadzam się z kolegą ... Mastiff ...... i  ..... pawelek ..... , do tego dodam jeszcze , że jako strażnicy jesteśmy przecież wędkarzami , i jeżeli jest nad dwóch na rybkach , a zaobserwujemy objawy kłusownictwa , to zgłaszamy to ( ja zawsze noszę przy sobie blachę i legitymację ) , i natychmiast podejmujemy działania -------- I wychodzi to nam bardzo skutecznie .

Powiem , że znam rozkład pracy PSR ( bo jeździłem z nimi dosyć długo ) , lecz nie napiszę tego , gdyż mogliby czytać to kłusownicy , a wiem , że zaglądają na wszystkie portale .

W piątek rano tez mieliśmy niespodziewaną akcje z osobnikiem , który sprzedawał ponad 35 kg różnych ryb prawie w centrum miasta .
[2011-04-02 16:59]

Witam
Mam pytanie o kontrole przeprowadzane przez PSR. Czy to normalna praktyka że kontrola musi być zgłoszona "odpowiednio" wcześnie do prezesa koła?
pozdr


witam kolego a czy policja zgłasza że będzie stała z radarem na drodze,było by to raczej bez sęsu

[2011-04-02 17:22]

striggley

gdyby kontrole były zgłaszane, a powiedzmy że jeden z członków zarządu lub jego bliskie osoby kłusują to ten by zawsze wiedział kiedy się nie wychylać (taki przykład) kontrole nie mogą być zapowiedziane nikomu po za jednostką która ich dokonuje ....łapać , karać nie wyróżniać !!!

jakby mi SANEPID  zapowiadał kiedy wpadnie na kontrolę nigdy bym mandatu nie dostał :))))
[2011-04-02 18:23]

Napisałem w poście że powiadamiam Komendanta Powiatu o kontroli naszego SSR.
Błąd .
Powiadamiam go ...O DOKONANIU...kontroli , w takim to a takim terminie , sprawozdaniem o przebiegu i wynikach kontroli SSR. Komendant Powiatowy dysponuje planem naszych kontroli. Ale precyzja planu a życie to........
Nikt o terminie poza mną i kolegami nie wie.
 Sory.  [2011-04-02 20:44]

Faktycznie kontrola musi być niezapowiedziana bo zawsze mógłby się znaleźć "dobry wujek", który mógłby powiadomić swoich kolegów, że będzie jakiś odcinek/akwen sprawdzany. Inaczej nie miało by to sensu. A u mnie nad Wisłą dziś tylko pływała policja. Dwa razy tylko podpłynęli do brzegu a ludzi było pełno, jak stonki:) Ale zawsze chociaż byli widoczni. To też się liczy. [2011-04-02 20:53]

Norbert Stolarczyk

W działaniach służb mundurowych jak i SSR może pomóc każdy z nas wędkarzy, widząc rozstawione trzy kije u sąsiada czy zatopione sieci lub ekrany z ukrytym sznurkiem wśród trzcin. Możecie być Koledzy niezastąpionym źródłem wiedzy, występując również bez zapowiedzi w odpowiednim momencie informując odpowiednie służby.

Dziś będąc na rybach udało namierzyć się ekran kłusowniczy a w nim kilka ładnych umordowanych i pokaleczonych ryb, zawiadomiliśmy Policję która w naszej asyście wyciągnęła ekran i razem uwolniliśmy te biedne stworzenia.

Więcej na ten temat

Kanał Żerański- warszawski horror 


[2011-04-02 22:14]

kazik

Mi tam nie przeszkadza że PSR kontroluje bez zapowiedzi , czy kiedy chcą . W końcu chodzi o skuteczność walki z kłusownictwem i dbania o nasze ryby . Jak ich nie ma to każdy narzeka , a jak próbują działać skutecznie to czy też mamy narzekać? Niech każdy postępuje zgodnie z przepisami to będzie obojętne mu czy z zapowiedzią , czy bez zapowiedzi będą kontrolowali , a nawet przychylnie będziemy to odbierać . Kto kłusuje , lub niezgodnie z RAPR postępuje , to niech się boi , i może takiemu to nie odpowiada . [2011-04-03 10:24]

jurcio6

gdyby kontrole były zgłaszane, a powiedzmy że jeden z członków zarządu lub jego bliskie osoby kłusują to ten by zawsze wiedział kiedy się nie wychylać (taki przykład) kontrole nie mogą być zapowiedziane nikomu po za jednostką która ich dokonuje ....łapać , karać nie wyróżniać !!!

jakby mi SANEPID  zapowiadał kiedy wpadnie na kontrolę nigdy bym mandatu nie dostał :))))

Z tym sanepidem to głupi przykład, bo w naszym kraju akurat tak jest, że prawie zawsze wiadomo, kiedy robią kontrolę... :P Może miałeś pecha kolego :)

U nas w świętokrzyskim bardzo mało kontroli... szczerze mówiąc, to przez kilka lat może raz miałem na zalewie Chańcza, a tak to nic...
[2011-04-03 11:12]

jurek

Gratuluję wzorcowej postawy ...... Norbiko1 ..... , niech tylko wszyscy łowią według przepisów , to wtedy nie będzie pytań , kiedy jeździ państwówka ???
[2011-04-03 11:38]

U nas w świętokrzyskim bardzo mało kontroli... szczerze mówiąc, to przez kilka lat może raz miałem na zalewie Chańcza, a tak to nic...
Słyszałem, że od kilku lat jeżdżą na skuterach nad Chańczą patrole Policji w związku z częstymi kradzieżami sprzętu wędkarskiego. [2011-04-03 13:21]

Wiecie co wam powiem .Właśnie wróciłem z wędkowania.I była dziś kontrola przeprowadzona przez SSR ze Skierniewic ,lub miejscowego Koła z Lisowic. .Nie wiem Skąd byli . Ale byli fachowcami....Usłyszałem z tyłu ciche zapytanie czy mogą wejść na stanowisko. Po przyzwoleniu . weszli na paluszkach.Grzecznie i kulturalnie sprawdzili dokumenty. Ba nawet usłyszałem kilka dobrych rad na odchodne . A znali to łowisko ,było to słychać w Ich wypowiedziach.Nie omieszkałem się przedstawić szerzej. Pokazałem Im moje dokumenty i odznakę SRR,I podziękowałem za wzorcowo przeprowadzoną kontrolę.Tak trzymać Koledzy z  SSRu w Lisowicach.Pozdro. [2011-04-03 13:40]

jurcio6

U nas w świętokrzyskim bardzo mało kontroli... szczerze mówiąc, to przez kilka lat może raz miałem na zalewie Chańcza, a tak to nic...

Słyszałem, że od kilku lat jeżdżą na skuterach nad Chańczą patrole Policji w związku z częstymi kradzieżami sprzętu wędkarskiego.

Słyszeć, to i ja słyszałem, ale więcej o kradzieżach, niż o samej Policji/kontrolach. To że funkcjonariusze są, to widziałem - pływają sobie motorówką po jeziorze dla zabicia nudy, ale nic więcej z tego nie wynika..
[2011-04-03 14:54]

pstrag222

kontrole nie zapowiedziane przynosza efekty i nic w tym nie ma dziwnego.
a jesli lowimy zgodnie z przepisami to nie ma sie czego bac.
ale zdarzaja sie upierdliwi straznicy co szukaja dziury w całym
[2011-04-03 15:46]

hunters poachers

Moje pytanie wynika z sytuacji jaką autentycznie mam w kole tzn. prezes zapowiedział że kontroli bez jego wiedzy nie będzie. I to mnie bardzo zdziwiło. Dodam do tego dane dotyczące kontroli SSR z corocznego sprawozdania - 2 kontrole z udziałem policji i PSR!!!
[2011-05-04 13:23]

Sniper64

Witaj:)
Jedno pytanie co ma prezes koła do SSR? Nie on ją powołał i nie on decyduje kiedy,ile i gdzie mają być przeprowadzane kontrole!!! Może co najwyżej współpracować ze SSR a nie ingerować w ich pracę...!
[2011-05-04 14:47]

rusikus

widac cos ma do ukrycia ^^
wysledzic go, zlapac na goracym uczynku i wywalic z kola ^^
[2011-05-04 14:50]

Moje pytanie wynika z sytuacji jaką autentycznie mam w kole tzn. prezes zapowiedział że kontroli bez jego wiedzy nie będzie. I to mnie bardzo zdziwiło. Dodam do tego dane dotyczące kontroli SSR z corocznego sprawozdania - 2 kontrole z udziałem policji i PSR!!!





Facetowi coś się zdrowo popyrtało w kompetencjach i zachciankach. Wyśmiałbym go prosto w twarz i poradził złożenie dymisji z funkcji Ojca Prezesa-Dyktatora.



[2011-05-04 16:43]

hunters poachers

wkradł się mały błąd chodzi mi o jez. Bartężek
[2011-05-04 18:31]

Sniper64

A niech mu będzie że jest rydzem:)))
[2011-05-04 18:34]