Zaloguj się do konta

Kontrola wędkarzy przez wędkarzy nad wodą

utworzono: 2011/07/11 20:53
Gencio

Czy mogę np wyznaczyć sobie z kumplami jakiś obszar rzeki chodzić i sprawdzać niektórych(podejrzanych) wędkarzy i zawiadamiać jakieś słuzby np SSR?

[2011-07-11 20:53]

jamesbond

Czy mogę np wyznaczyć sobie z kumplami jakiś obszar rzeki chodzić i sprawdzać niektórych(podejrzanych) wędkarzy i zawiadamiać jakieś słuzby np SSR?

tzn. nie możesz poprosić o dokumenty, zażądać pokazania sprzętu. Ale idąc jak widzisz że ktoś sieć rozciąga to proszę bardzo informuj PSR, SSR. Poczytaj na forum było o zatrzymaniu obywatelskim. [2011-07-11 20:58]

Nie, nie wolno Ci nikogo kontrolować. Możesz wędkarzowi zwrócić uwagę jak będzie robił coś wbrew prawu. Możesz zawiadamiać SSR, PSR, lub Policję, jeśli zauważysz jakieś nieprawidłowości u wędkarzy, lub zobaczysz kłusowników, albo ich sprzęt kłusowniczy. [2011-07-11 20:59]

mateuszwos

Chodzić i obserwować możesz ale nie możesz wylegitymować wędkarza. Wędkarz nie musi wykonać żadnego Twojego polecenia. Natomiast w obliczu kłusownictwa lub nielegalnego wędkowania nie tylko możesz ale i powinieneś zawezwać odpowiednie służby.
[2011-07-11 21:00]

mateuszwos

Tośmy polecieli z odpowiedzią kolejno co sekundę:):):)
[2011-07-11 21:01]

pocisk22

heh jak ja widze ze ktos na mojej ulubionej rzece kłusuje to poprostu ide mu wpierdo... lub przebic opony w samochodzie
[2011-07-11 21:31]

Ja zawsze mówię że jestem z  SSR skutkuje zawsze mam nawet na to papiery ;)
:)
Stowarzyszenie Sympatyków Radia :D
[2011-07-11 21:47]

msjack

Kolego zapisz się do PSR (Partia Starych Ramoli) to dopiero będziesz "mógł".
[2011-07-12 06:02]

msjack

Nie, nie wolno Ci nikogo kontrolować. Możesz wędkarzowi zwrócić uwagę jak będzie robił coś wbrew prawu. Możesz zawiadamiać SSR, PSR, lub Policję, jeśli zauważysz jakieś nieprawidłowości u wędkarzy, lub zobaczysz kłusowników, albo ich sprzęt kłusowniczy

Kolega Mastiff dziesiątki jak nie setki razy pisze w wielu wątkach NAM ZWYKŁYM WĘDKARZOM NIE WOLNO NIKOGO KONTROLOWAĆ
[2011-07-12 06:12]

msjack

heh jak ja widze ze ktos na mojej ulubionej rzece kłusuje to poprostu ide mu wpierdo... lub przebic opony w samochodzie

oby nie trafiła kosa na kamień - tego koledze życzę

[2011-07-12 06:15]

jurek

Mastiff Nie, nie wolno Ci nikogo kontrolować. Możesz wędkarzowi zwrócić uwagę jak będzie robił coś wbrew prawu. Możesz zawiadamiać SSR, PSR, lub Policję, jeśli zauważysz jakieś nieprawidłowości u wędkarzy, lub zobaczysz kłusowników, albo ich sprzęt kłusowniczy.

Ale możesz obserwować dany odcinek jakiegoś akwenu i powiadomić odpowiednie służby ............... , takie jak napisał kolega  ........ Mastiff ....... , może kiedyś wstąpisz w nasze szeregi.
[2011-07-12 09:15]

Nic dodać nic ująć , chyba że sprawcę na gorącym :) z udziałem PSR-u i Policji....... [2011-07-12 09:19]

ryukon1975

Lepiej by wędkarze nie kontrolowali się wzajemnie bo są różni ludzie i nawet nie chcę myśleć co działo by się nad wodami.Kierowców kontroluje Policja a nie kto zechce.Pomyśł co by było jak trafisz na autora wypowiedzi powyżej,na takich ludzi czekają psycholodzy.

[2011-07-12 09:51]

Lepiej by wędkarze nie kontrolowali się wzajemnie bo są różni ludzie i nawet nie chcę myśleć co działo by się nad wodami.Kierowców kontroluje Policja a nie kto zechce.Pomyśł co by było jak trafisz na autora wypowiedzi powyżej,na takich ludzi czekają psycholodzy.

To znaczy............ [2011-07-12 10:02]

Ok-ej , załapałem ...........to tylko demencja :)) [2011-07-12 10:07]

ryukon1975

Zdarza się każdemu.Ja też to trochę niejasno i dwuznacznie napisałem.:)
[2011-07-12 10:16]

Gencio

Dzięki za odpowiedzi ;)

Razem z kilkoma osobami podzieliliśmy się na 2 grupy i gdy nie ma co robić każdy chętny przechadza się po brzegach rzeki(1 grupa Biała tarnowska, 2- Kąśnianka(miejscowa rzeczka))

Pozdrawiam i mam plan w przyszłości wstąpić w szeregi strażników SSR
[2011-07-12 10:32]

black

W Wiadomościach Wędkarskich 6/2011 lub 7/2011 było napisane o zatrzymaniu obywatelskim kłusoli, polecam lekturę, okazuje się że Kolesi na gorącym uczynku można zatrzymać nie służąc w Policji czy PSR.

Ja kiedyś zwróciłem uwagę, dwóch "panów" zarzuciło sznury, musiałem się bronić, jeden siedział w wodzie drugi uciekł, także trzeba też zastanowić się czy ma się predyspozycje fizyczne aby obronić się przed agresywnymi kłusolami.

[2011-07-12 10:50]

sliwka15

Kolego nie rób z siebie Strażnika Teksasu, i nie zachowuj się jak stary maleńki bo Ci ktoś porządnie przekopie dupe i będziesz się bał chodzić nad swoją ulubioną rzekę.
- Czego Ci nie życzę.

Ale taka jest życiowa prawda.
[2011-07-12 10:58]

Gencio, ormo było za komuny teraz jest demokracja , ale jak to mówią ormo nie śpi ormo czuwa. [2011-07-12 11:02]

Gary85

Nie, nie wolno Ci nikogo kontrolować. Możesz wędkarzowi zwrócić uwagę jak będzie robił coś wbrew prawu. Możesz zawiadamiać SSR, PSR, lub Policję, jeśli zauważysz jakieś nieprawidłowości u wędkarzy, lub zobaczysz kłusowników, albo ich sprzęt kłusowniczy.

"Możesz Wędkarzowi Zwrócić Uwage".... i albo dostać w dziub a w najlepszym wypadku zostac wiśmianym . U mnie na łowisku (odcinek Odry) ludzi nieprzestrzegających prawa wędkarskiego jest tyle co gwiazd na niebie . Kiedyś z kolegą dzwoniłem do PSR Jelenia Góra ....i do tej pory ich nie widać . Żenada [2011-07-12 11:15]

jamesbond

"Możesz Wędkarzowi Zwrócić Uwage".... i albo dostać w dziub a w najlepszym wypadku zostac wiśmianym . U mnie na łowisku (odcinek Odry) ludzi nieprzestrzegających prawa wędkarskiego jest tyle co gwiazd na niebie . Kiedyś z kolegą dzwoniłem do PSR Jelenia Góra ....i do tej pory ich nie widać . Żenada

jak takiego widzisz to idziesz za krzaki, kominiarka wyskakujesz (najlepiej z kolegami) i krzaczysz POLICJA NA ZIEMIE! i tak sie wydzieracie parę razy, jeszcze może rzuć to! albo walnij jakiś teks SWAT-a  :P
tak wiem to śmieszne nie jest.Na serio: Następnym razem dzwoń:-SSR-PSR-Policja-Straż Miejska-Ochrona Mienia PZW-Straż Leśnawszystkie służby; ktoś powinien przyjechać. W międzyczasie walnij fotki jakieś, jak mają auto to zapisz nr. rejestracyjne. Oczywiście jak dzwonisz to mówisz każdemu jakie służby informujesz również. I gitara. Ewentualnie na własną rękę przejdź (nie)chcący i zniszcz sprzęt jeżeli chodzi o sieci to sam ich nie usuwaj b jaszcze kto Cb zobaczy i wtedy będziesz miał problem. 
Nie róbcie z siebie FBI, CIA, SWAT-a, GROM-u i szeregowca Rayana w jednym bo to nie pomoże, jedyne co się może stać to dostaniecie i albo wrócicie w czarnym worku na suwak albo będziecie mieli połamane kości, podbite oko itp. Jak nie przyjadą to jeszcze raz do PSR czy jadą już bo kłusownicy próbują zwiać.  [2011-07-12 12:01]

kargul

hahahah  jak niemasz uprawnien to skoczyc im mozesz i tyle taka jest prawda jak sobie pomysle ze miałbym chodzic po stawie i sprawdzac swoich kumpli potem ich spisywac itp itd to mnie szlag trafia..... [2011-07-12 12:14]

black

Ja też zastanawiam się, a ostatnio bardzo często, co zrobić aby przynajmniej zmniejszyć kłusowniczy proceder. Jedzie człowiek raz na jakiś czas powędkować i napatrzy się tylko na kłusoli.

Myślę że jakby większość wędkarzy zaczęła w jakikolwiek sposób reagować, np zawiadomienie PSR czy zdjęcia na gorącym uczynku, to może proceder ten by się zmniejszył.

W każdym razie dla zachowania własnego bezpieczeństwa przede wszystkim zdrowy rozsądek, zresztą czasami warto pojechać w kilka osób, wtedy, wiadomo zawsze bezpieczniej pod każdym względem, ale przemoc fizyczną zdecydowanie odradzam.

Najlepiej dzwonić Policja czy PSR.

[2011-07-12 12:25]

adi70

Kolego black zanim coś napiszesz poczytaj trochę.Według przepisów prawa-ZATRZYMANIA-może dokonać POLICJA lub PROKURATURA a osoba fizyczna może dokonać ujęcia sprawcy czynu karalnego celem przekazania policji lub służbom do tego uprawnionym.A jeśli chodzi o ścisłość to jeżeli widzisz sytuacje łamania prawa nad wodą to zrób fotkę telefonem i zadzwoń po policję bo nawet zwrócenie uwagi takiemu typowi może skończyć się dla ciebie bęckami. [2011-07-12 14:20]

jurek

adi70 Kolego black zanim coś napiszesz poczytaj trochę.Według przepisów prawa-ZATRZYMANIA-może dokonać POLICJA lub PROKURATURA a osoba fizyczna może dokonać ujęcia sprawcy czynu karalnego celem przekazania policji lub służbom do tego uprawnionym.A jeśli chodzi o ścisłość to jeżeli widzisz sytuacje łamania prawa nad wodą to zrób fotkę telefonem i zadzwoń po policję bo nawet zwrócenie uwagi takiemu typowi może skończyć się dla ciebie bęckami.

Brawo kolego ..............  adi70  ............... dobrze napisane.
[2011-07-12 15:07]