Zaloguj się do konta

Kontrola przez SSR - co zrobić ?

utworzono: 2014/08/24 16:02

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Najprawdopodobniej taka dzialalnosc omijajaca prawo jest juz od dawna praktykowana przez kol. Mastino i jego podobnie myslacych / naduzycie slowa / kompanow tego procederu -ktory mozna okreslic jednym slowem -wyludzenie .Nieswiadomi , czesto starsze osoby , badz dzieci w dodatku wywolanego stresu spowodowanego przez tak stawiana sprawe podczas kontroli tych sluzb dali sie zlapac w ta pulapke dobrowolnosci .Teraz grupa tych mataczy chce jedynie rozszezyc swoja dzialalnosc na caly kraj i ja usankcjonowac .Osoby z rejonu dzialalnosci tej grupy , ktore w ten sposob zostaly oszukane powinne sprawe ta skierowac do prokuratury w celu zgloszenia popelnienia przestepstwa / bo kradziez nie jest wykroczeniem juz , lecz przestepstwem / .p.s. Pytanie do kolegow starajacych sie udowodnic kol. Mastino , ze jest w bledzie i taka dzialalnoscia celowo badz nie lamie prawo - czy rowniez jak ja dostali ostrzezenie od moderatora ? Nie jest napisane za co , ale jedynie , ze nastepne spowoduje zawieszenie konta .pozdrawiamKoniecznie zgłoś to w prokuraturze. Koniecznie :) Tak, same starsze osoby, kaleki, dzieci i ciężarne kobiety, weterani wojenni i bezdomni. Tylko te osoby. No i wytrzyj nos po rzekomym  ostrzeżeniu od moderatora. I wypraszam sobie twoje "nadużycia" w postaci tytułowania mnie per "kol.". Nie obrażaj mnie nawet ironią tego typu, skrótem czy jakkolwiek w tym kierunku. 

Do Magnifinscencji Mastino !

MAT[2014-10-09 13:49]

MASTINO

Uśmiałem się po raz któryś........ :) I nie chce mi się już komentować twoich kłamstw i bzdetów jakim to ty jesteś bohatyrem łowisk, bo musiałbym się powtarzać :) Próbuj nadal :)      Tematem wątku jest kwestia dobrowolnych wpłat. Zatem zgodnie z twoimi i paru innych fahoffcuffff od prawa zdaniem, wiedząc o rzekomym popełnianiu przestępstwa przez kilkadziesiąt Okręgów PZW w Polsce, wnoszę i apeluje do was o niezwłoczne powiadomienie przez was prokuratury, Policje, prezydenta, biskupa, szwagrów czy kogo tam chcecie. Oby szybko, bo przestępcy z SSR nie śpią i nadal wędkarzom zamiast mandatów kilkusetnych od PSR i Policji,  będą z dobrego serca proponować dobrowolne wpłaty :)))))))))) A do takich jak ty JKarp kozaków pyskaczy na łowiskach, bardzo chętnie wzywana jest Policja :) Baaaaaaaardzo chętnie :) Chociaż coraz rzadziej jest takie wyjście stosowane, bo wędkarze wiedzą już, że jest to mało dla nich opłacalne. Mina i wściekłość takiego krzykacza po skończonych czynnościach mandatowych przeprowadzonych przez Policjanta, jest bezcenna :)))))) Gwoli informacji, patrole SSR Okręgu zielonogórskiego powiatu zielonogórskiego w szczególnośći, (nie jeleniogórskiego karpiu :)))) ) są przeprowadzane zawsze, ZAWSZE w asyście Policji, a jest to kilka razy w tygodniu, w dzień i w nocy :)) Jest to w ramach wspólnej umowy o współpracy PZW-Policja, zaproponowanej przez komendanta miejskiego Policji. I dla twojej infromacji fahofy kozaku, każda odmowa współpracy z funkcjonariuszem SSR, jest UTRUDNIANIEM przeprowadzenia czynności, KAŻDA i zawsze w takich przypadkach ma tu zastosowanie art. 255 KK. Prosi SSR wędkarza o okazanie dokumentów czy o przekazanie sprzętu na pokwitowanie za popełnienie wykroczenia, ten odmawia, to już w tym momencie wyczerpuje tym znamiona art. 255. Zapewniam :))))) 

[2014-10-09 14:31]

Arcymisiek

@MASTINO - Jak można przyłapać kłusola, świadomego braku  uprawnień do APR ,prowadzić z nim jakiekolwiek negocjacje? Nawiązuje do uprzednich postów @MASTINO, tj: o wyrobienie stosownych uprawnień i uiszczenie dobrowolnej wpłaty w celu zadośćuczynienia, tym samym  zasilenia kasy SSR... To według @MASTINO jest wychodzenie frontem w kierunku wędkarza.(LOL)
 Abstrahując, to tak jakby myśliwy w lesie przyłapał bandytę walącego z flinty do wszystkiego co się rusza i zaproponował mu wstąpienie w szeregi braci łowieckiej, no i oczywiście jakąś tam dobrowolna wpłatę - karygodne pierdoły!
Na mój nos należałoby bezwzględnie zabezpieczyć sprzęt i od razu powiadomić kompetentne jednostki PSR o procederze kłusownictwa.
Jak widzę niektóre jednostki SSR próbują na terenie naszego kraju naginać prawo i przekraczać uprawnienia w celu uzyskania własnych(kasa SSR) korzysci negocjując z kłusolami, tym samym ukrywając pod płaszczykiem wspaniałomyślności i dobroci ludzkiej prawdziwe intencje.
[2014-10-09 14:52]

JKarp

No cóż - argumenty się skończyły i zaczęło się wyśmiewanie. Można i tak ale ten się śmieje kto śmieje się ostatni.Niewątpliwe jak mi ktoś zaproponuje jakąś dobrowolną wpłatę będę wiedział co mam zrobić. Oczywiście tu strażnicy są normalni, koleżeńscy. Znają dokładnie swoje prawa i obowiązki. Nie rżną gierojów w necie. Nikt nawet nie słyszał o czymś takim jak dobrowolna wpłata na KP wpłacona SSR. Wiesz jak na mnie popatrzył jeden z kolegów jak mu powiedziałem o czymś takim? Zapytał co i kiedy ćpałem.Cwaniaczkiem nie jestem za to doskonale znam swoje prawa i obowiązki na każdym pobliskim łowisku. Znam też prawa i obowiązki SSR i wiem co mogą a czego nie mogą.Mina tego młokosa z Marek i pozostałych girojów też była bezcenna.Nie zmnieniaj kota ogonem - jeśli jest patrol mieszany to zupełnie inna para kaloszy. Natomiast sami na patrolu bez Policji to se możesz wiesz co ? Wiem, że masz aspiracje ale mam nadzieję dożyję takiej chwili, że ktoś rozwiąże SSR i powoła na to miejsce normalne służby z normalnymi uprawnieniami tak jak kiedyś zrobiono to z ZOMO, ORMO itd. Wywalono w ch... tych bezmózgowców i pozostała normalna Policja.
Nie zamierzam tracić swojego czasu na urojone pomysły jakiegoś strażnika SSR dopóki mnie to osobiście nie dotyczy. JK [2014-10-09 15:00]

Arcymisiek

@MASTINO - Jak zauważyłem od samego początku, każdy twój wpis jest opatrzony, krytycznym prześmiewczym , a nawet obraźliwym komentarzem w kierunku dyskutanta stawiającym veto twoim wywodom. Czyżbyś był z rodziny Pawlaków, bo tam racja musiała być zawsze po ich stronie.
[2014-10-09 15:02]

Artur z Ketrzyna

Policjant ma to prawo na mocy ustawy.

Ustawodawca tak skonstruował zapis, że w rezultacie obywatel ma prawo odmówić przyjęcia mandatu np. gdu uważa, że został on podyktowany niesłusznie, lub podejrzewa funkcjonariusza o nieuczciwość. Wtedy obywatel ma prawo do udowodnienia przed sądem, że został potraktowany niezgodnie z prawem. Mandaty zaś są ustalone w taryfikatorze i policjant może stopniować karę tylko w ograniczonym stopniu!

to zupełnie inna sprawa, niż widzimisię strażnika społecznego SSR. Zasada zadośćuczynienia tu nie wystarczy. Nie określono kwot, nigdzie nie podano podstaw, nie ma "widełek" i nie ma też nigdzie wzmianki o mozliwości stosowania kar finansowych przez strażników SSR- czy to jasne?

Prawo zaś do zastosowania "INNYCH ŚRODKÓW DYSCYPLINUJĄCYCH" też nie określa, że ma to być kara finansowa. Można przecież zastosować pouczenie, pogadankę w kole, w komendzie, można zaproponować godzinkę lub dwie pracy na rzecz koła. Wiele rzeczy można, ale pan panie komendancie bardzo chetnie zaproponuje " dobrowolną" wpłatę, bo pan tak chce. Różnice są dość oczywiste, no chyba, że ktoś nie kuma polskiej mowy.


Kedzio zapomniałeś że może zaproponować wspólne poczekanie na funkcjonariusza, który wręczy mu odpowiedni druczek, i zarekwirować sprzęt, skierowanie sprawy przynajmniej do SK, a może do SP?
[2014-10-09 15:24]

Artur z Ketrzyna

mam nadzieję dożyję takiej chwili, że ktoś rozwiąże SSR i powoła na to miejsce normalne służby z normalnymi uprawnieniami tak jak kiedyś zrobiono to z ZOMO, ORMO itd.

Oj Janek, nie będzie to tak szybko...
Bo to musi zrobić ustawodawca...
A na to się nie zanosi.

No chyba że myślisz i Ochronie Mienia.... ale tu też nie ma mandatów... jedynie zatrzymanie,ujęcie i oddanie odpowiednim organom.
[2014-10-09 15:35]

JKarp

Więc niech to zrobi :-) "  Kedzio zapomniałeś że może zaproponować wspólne poczekanie na funkcjonariusza, który wręczy mu odpowiedni druczek, i zarekwirować sprzęt, skierowanie sprawy przynajmniej do SK, a może do SP?"
Jest wpis a w nim " kary " nałożone przez sądy z wyszczególnieniem za jaki grzeszek ile sąd dowalił. Śmiech na sali, powiadam śmiech na sali.Najwięcej bo 280 zł za zaśmiecanie stanowiska wędkarskiego he he.Nie stwierdzono konfiskaty sprzętu w ani jednym wypadku. Nie stwierdzono nawiązki w ani jednym przypadku.Ten wpis zacytuję: "Jak na razie najdotkliwszą karą jaką znam dla wędkującego bez stosownych zezwoleń jest wyrok sądowy orzekający 200zł kary, 80 zł koszta sądowe i wpis do rejestru skazanych. W tym przypadku odbyły się trzy sprawy sądowe, bo zatrzymany przez strażników SSR w Warszawie, był zameldowany w Katowicach. Pamiętam miny policjantów jak przekazaliśmy zatrzymanego i komentarz dla czego im to robimy "teraz będą nas wzywać w charakterze świadków na sprawy".Można sobie poczytać tu: http://www.wedkarstwotv.pl/artykuly/spoecznosc/1178-wyroki-sdow-pastwowych-za-wykroczenia-wdkarskie
Kolega łowił na Zalewie. No był tam trochę syf i on tego nie pozbierał choć mówiłem mu o tym. W czasie kontroli PSR zapytano go dlaczego nie pozbierał tych śmieci? Odpowiedział, że jego śmieci są w worku ( bo były ).  PSR wiesz co zrobiła - "proszę to pozbierać albo zmienić miejsce połowu ryb". O żadnym sądzie, karze czy innym rozstrzelaniu mowy nie było. Można kary stopniować ? Można :-)
Artur wiem, że z tym rozwiązaniem SSR to nie tak łatwo ale mam nadzieję, że tak się w końcu stanie. Nie wiem co myślę, ale myślę, że w obecnym wydaniu SSR w wielu przypadkach albo siedzi jak mysz albo sytuacja w drugą stronę - nadgorliwość, naginanie prawa, brak wiedzy itd. I po co to komu taka formacja potrzebna? 
JK [2014-10-09 15:48]

Arcymisiek

Tak dla scisłosci chciałem sprostowac ten mój skrót myślowy, czyli: "kasa dla SSR"...
Formalnie to się nazywa dobrowolna wpłaty na zagospodarowanie i ochronę wód.
Jednak, prosto dedykując w swojej lwiej części przypada, na sprzęt i paliwo dla tych ochroniarzy z SSR.
[2014-10-09 16:27]

Nikogo już chyba nie ździwi jak wkrótce się ukaże post Szanownej Magnifinscencji Mastino - Króla Praworządności o następującej treści , zaprzeczającej wszystkie swoje wcześniejsze przemyślenia  :My u nas w zielonogórskim jako SSR kontrolujemy wyłącznie w asyscie funkcjonariuszy policji , wojska , i przedstawiciela prokuratury okręgowej . jesteśmy wyposażeni w kasy fiskalne umożliwiające wystawić fakturę VAT na każdą wynegocjowaną z przewiniodawcę sumę ! W dodatku czasami jesteśmy podczas pełnienia swojej narodowej służby ubezpieczani asekuracujnie przez karetkę pogotowia i straż pożarną .P.S. Kol. Arcymisiek / przepraszam jeżeli to określenie Pana uraża , bo jak można przeczytać dla niektórych jest ono nieakceptowalne  / - porównywanie serialowych Pawlaków , któźi mimo swojej prostoty , nieuświadomienia i zacietrzewienia mieli jednak jakieś ambicje , honor i męstwo w dążeniu do swoiście pojmowanego przez siebie celu / płota , czy też pola / . I osobiście był bym skłonny  tak pojmowany " patriotyzm " uszanować . Jednak nie to co przedstawia swoją postawą Jego Magnifinscencja - Król Strażników Mastino :jawny pospulizmistyczne , komunistyczne , zakłamane brednie mające jedynie w swoim dążeniu bezkarne okradzanie ludzi pod pretekstem wykonywania swoich czynności w otoczce prawa.To mój ostatni post w tym temacie - bo jeszcze raz twierdzę , że z takimi osobami nie mozna dyskutować , ale jedynie ich izolować od społeczeństwa !Pozdrawiam tych któźi zrozumieli !   
   [2014-10-09 16:39]

Jędrula

A tu dalej zapasy ;)? UUUUUU ! I się syf straszny robi , chyba wielkimi krokami zbliża się kres tego wątku . Panowie , ponoć drapieżniki gryzą... [2014-10-09 16:47]

MASTINO

@MASTINO - Jak można przyłapać kłusola, świadomego braku  uprawnień do APR ,prowadzić z nim jakiekolwiek negocjacje? Nawiązuje do uprzednich postów @MASTINO, tj: o wyrobienie stosownych uprawnień i uiszczenie dobrowolnej wpłaty w celu zadośćuczynienia, tym samym  zasilenia kasy SSR... To według @MASTINO jest wychodzenie frontem w kierunku wędkarza.(LOL)
 Abstrahując, to tak jakby myśliwy w lesie przyłapał bandytę walącego z flinty do wszystkiego co się rusza i zaproponował mu wstąpienie w szeregi braci łowieckiej, no i oczywiście jakąś tam dobrowolna wpłatę - karygodne pierdoły!
Na mój nos należałoby bezwzględnie zabezpieczyć sprzęt i od razu powiadomić kompetentne jednostki PSR o procederze kłusownictwa.
Jak widzę niektóre jednostki SSR próbują na terenie naszego kraju naginać prawo i przekraczać uprawnienia w celu uzyskania własnych(kasa SSR) korzysci negocjując z kłusolami, tym samym ukrywając pod płaszczykiem wspaniałomyślności i dobroci ludzkiej prawdziwe intencje.Następny "logicznie" myślący..... Tak, to jest właśnie wychodzenie frontem do potencjalnego, przyszłego wędkarza i zarazem członka PZW. Jak ci to nie pasuje, to weź broń i strzelaj do takich, bo ja wolę w/w, swoje metody. A kłusolami nazywam tych, co kłusują sieciami, sznurami, żakami, prądem itd itd.....a nie gościa bez uprawnień, których nie ma z różnych, prozaicznych powodów, a ja poniekąd daję mu możliwość ich uczciwego wyrobienia. Proceder kłusownictwa.....weź człowieku doedukuj się czym to się charakteryzuje a nie opieraj się na własnych, kretyńskich interpretacjach. Facet czy dzieciak bez uprawnień łowiący jedną wędką, czy nawet dwiema, to twoim zdaniem jest karygodny kłusownik, na którego należy niezwłocznie wzywać uzbrojoną PSR albo Policję...... Wytrzeźwiej albo wręcz odwrotnie, bo tego co bazgrzesz nawet dzieciak by nie wymyślił.[2014-10-09 16:50]

Artur z Ketrzyna

Artur wiem, że z tym rozwiązaniem SSR to nie tak łatwo ale mam nadzieję, że tak się w końcu stanie. Nie wiem co myślę, ale myślę, że w obecnym wydaniu SSR w wielu przypadkach albo siedzi jak mysz albo sytuacja w drugą stronę - nadgorliwość, naginanie prawa, brak wiedzy itd. I po co to komu taka formacja potrzebna? 
JK

Mnie nie chodzi o rozwiązanie. U nas są rozmowy nad tym by powołać (wnioskować do starosty).
Tylko kto miał by być tym strażnikiem?

Nic nie mam do SSR. Bo to fajna sprawa. Ale wiesz dać władze nie odpowiednim ludziom. To gorsze niż jej nie ma.
A wiesz mi przydała by się i wielu o niej mówi, a żaden do niej się nie rwie...

U nas jest 5 kół i będą o tym rozmowy.

Mówisz po co potrzebna. Choćby po to by wpaść na lód i pozbierać szczupakówki. Wyjąć sieć i uwolnić żywe ryby. By zmniejszyć procedery kłusownicze i wspomóc patrole PSR.

Najlepiej by było zwiększyć patrole PSR, ale jest jeden na kilka powiatów. I jak oni se mają dać rady?
A kto może zwiększyć? Marszałek Województwa. Tylko za co, i kto mu udowodni ze to będzie się jemu opłacać?
[2014-10-09 16:51]