Zaloguj się do konta

Kontrola przez SSR - co zrobić ?

utworzono: 2014/08/24 16:02

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Bernard51

-" Każdy Ch* na swój strój.

Kedzio co ty "instrumenty" w pisowni wydłużasz??
[2014-10-09 05:39]

Artur z Ketrzyna

Janek lubisz kłizy?
No to dawaj...

Czego się dopuszcza wędkarz który przetrzymuje w siatce szczupaka o dł 47 cm, na wodach użytkowanych przez PZW?
Proszę o rzetelną odpowiedz...
[2014-10-09 08:19]

Artur z Ketrzyna

Zbyszek -  nie jest to przestępstwo a wykroczenie. Zaproponuje mi Mastino czyli SSR wpłatę np 150 zł i będzie git. Ani sądu, ani wędek nie zabiorą ;-) Normalnie super załatwiona sprawa a jak się potarguję to może tylko stówkę ale co się stanie jak te sandaczyki będę molestował co dzień po jednym?Co się stanie jak ktoś się dowie, że za wykroczenie z Ustawy pobrano dobrowolną wpłatę zamiast iść z tym do sądu ?Nie jest to żaden ukłon w stronę wędkarza ta niby wpłata a zezwolenie na jawne łamanie Ustawy. Mało tego - zadośćuczynienie za poniesioną szkodę uprawnionego do rybactwa nie powinno przekroczyć wartości tej zabitej ryby. A ile jest wart taki snadaczyk - może 20 a może góra 30 zł. Ale to sąd powinien orzec dodatkową karę czyli zadośćuczynienie w kwocie jakiejś tam a nie jakaś dobrowolna wpłata miałaby załatwić sprawę.JK

Czyżbyś proponował zmianę przepisów prawnych?

Nawiązka jest np.; pięciokrotność poniesionej szkody....
[2014-10-09 08:22]

Artur z Ketrzyna

podpowiem ci...

Art. 27b. Przepis karny


1. Kto:
1) dokonując połowu ryb, narusza zakaz określony w art. 8 zakazy w zakresie połowu ryb, ust. 1 pkt 1-5 lub 11-13,
5) nie stosuje się do nakazu, o którym mowa w art. 9 obowiązek wypuszczenia złowionych ryb do łowiska, ust. 1 lub 2,
2. Karę, o której mowa w ust. 1, wymierza się odpowiednio za usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo w popełnieniu czynu, o którym mowa w ust. 1.
3. W razie ukarania za wykroczenia określone w ust. 1, sąd może orzec o podaniu orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości, na koszt ukaranego.
4. W razie ukarania za wykroczenia określone w ust. 1, sąd może dodatkowo orzec, odpowiednio:
1) na rzecz pokrzywdzonego:
a) obowiązek naprawienia szkody, na wniosek tego pokrzywdzonego, lub
b) uprawnionego do rybactwa nawiązkę w wysokości od pięciokrotnej do dwudziestokrotnej wartości przywłaszczonych ryb;
2) przepadek rybackich narzędzi połowowych i innych przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia wykroczenia, a także przedmiotów pochodzących bezpośrednio lub pośrednio z wykroczenia, na rzecz uprawnionego do rybactwa;
3) trwałe odebranie karty wędkarskiej albo karty łowiectwa podwodnego bądź jej przekazanie do depozytu sądowego na okres nie krótszy niż 12 miesięcy, do czasu złożenia przez osobę ukaraną ponownego egzaminu z wynikiem pozytywnym.
5. O orzeczeniu środka karnego, o którym mowa w ust. 4 pkt 3, sąd powiadamia właściwy organ, upoważniony do wydawania karty wędkarskiej albo karty łowiectwa podwodnego.
6. Orzeczenie o przepadku, o którym mowa w ust. 4 pkt 2, może dotyczyć również przedmiotów niestanowiących własności sprawcy.
7. Orzekanie w sprawach określonych w ust. 1, następuje w trybie przewidzianym przepisami Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

Źródło;
http://www.arslege.pl/przepis-karny/k977/a66051/

Tak więc prawo mówi jaka nawiązka. czyli zadość uczynienie orzeka sąd. A sąd może tylko w granicach przepisów. Tak więc jak pokrzywdzony jako oskarżyciel posiłkowy wniesie do sądu o zasądzenie nawiązki. To Sąd nie będzie miał wyboru zasądzi od 5 do 20 krotności szkody.

No i jeszcze te inne sankcje...

Niezły kłiz?

ps. na nadzwyczajnym poruszyłem ten temat z prezesem ZO.
[2014-10-09 08:37]

JKarp

Ja to wiem ale dzięki za podanie odpowiednich zapisów. Zwróć uwagę, że to zasądza sąd a nie jest to jakaś dobrowolna wpłata.Przecież napisałem:" Nie jest to żaden ukłon w stronę wędkarza ta niby wpłata a zezwolenie na jawne łamanie Ustawy. Mało tego - zadośćuczynienie za poniesioną szkodę uprawnionego do rybactwa nie powinno przekroczyć wartości tej zabitej ryby. A ile jest wart taki snadaczyk - może 20 a może góra 30 zł. Ale to sąd powinien orzec dodatkową karę czyli zadośćuczynienie w kwocie jakiejś tam a nie jakaś dobrowolna wpłata miałaby załatwić sprawę."
Zwróć uwagę, że w moim tym wpisie chodzi o to, że jak pisałem mam niewymiarowego sandacza. SSR proponuje mi dobrowolną wpłatę ( bo to jest wykroczenie ) w wysokości jak przewiduje to taryfikator dla PSR czyli 100 zł. I to miałoby załatwić sprawę bo wg Pana Radeckiego jeśli wędkarz nie chce tej dobrowolnej wpłaty uiścić na KP musi się liczyć z tym, że nikt mu nie odpuści"  "  jest całkowicie dobrowolna i nikt nie ma obowiązku dokonywania jej,  jednak w przypadku odmowy wędkarz musi liczyć się z dalszymi czynnościami służbowymi strażników ".  A przecież jest to złamanie zapisów Ustawy a nie RAPR i powinno być karane przez właściwe organa.
Artur może Ty znasz zapis o tym, że SSR może pobierać dobrowolne wpłaty ? ;-))) JK
[2014-10-09 09:11]

Artur z Ketrzyna


Artur może Ty znasz zapis o tym, że SSR może pobierać dobrowolne wpłaty ? ;-))) JK

Jak na razie może tylko nasunąć się jeden o organizacjach pozarządowych....

Zresztą SSR powołuje i ustala regulamin działania SSR, Rada Powiatu. Jak tam będzie taki zapis. To będą oni na pewno do tego upoważnieni.

Co do aktów prawnych. Przytoczyłem by inni mieli wgląd. Bo wiesz jak to jest...

A co do samej SSR. To za jakiś czas coś będę wiedział dokładniej. Ale na razie, nie wypowiem się bo po prostu nie jestem w temacie.
Po porosty uznas w powiecie SSR jeszcze nie ma. A według wyliczeń kllegi. to nasz powiat ma ponad 30% wód okręgu. Resztę przemilczę....(dzięki członkom koła którzy nie przyszli głosować!)
[2014-10-09 09:47]

JKarp

To, że jeśli Starostwo zatwierdzi jakiś regulamin SSR i tam się znajdzie taki zapis to jasne.
Co do samej SSR - nie ma jak na razie innych zapisów niż uprawnienia SSR cytowane w tym temacie. To są wytyczne i kryteria działania SSR. Innych jak na razie nie ma.
"Jak na razie może tylko nasunąć się jeden o organizacjach pozarządowych...." SSR nie jest organizacją pozarządową.  Oczywiście pozarządowe prowadzą kwesty i inne takie ale muszą mieć zgodę. Jeśli SSR chce może prowadzić kwesty ale musi być wyznaczony cel kwesty. Taka puszeczka na patrolu opisana, ze to kwesta, zgoda właściwego organu i nie ma problemu.  Żadnego KP !!! Ale " dobrowolna wpłata " na KP w przypadku wykroczenia ?
JK [2014-10-09 10:05]

MASTINO

Tak, tylko że Twoje zapytanie dotyczyło kontroli przez PSR a nie SSR. Tego faktu celowo znowu nie zauważono ale odpowiedź w stylu - szacunek za rozsądne myślenie została udzielona.
Myślisz Zbyszek, że jak wpłacisz dobrowolnie za wykroczenie kasę to zostanie Ci odpuszczone?No to ja Ci powiem - wg taryfikatora PSR  posiadanie niewymiarowego sandacza to 50 zł i więcej. ( http://ssrksiaz.pl/taryfikator.pdf ) No i wpłacasz tę wpłatę na KP SSR. Ok, wydaje się, że jest git ale... jest to wykroczenie z Ustawy a nie regulaminu łowiska lub RAPR. Powinna być sprawa skierowana do PSR lub delikwent i dowody przekazane Policji.KTO ŁAMIE TU PRAWO?No taki mały quiz - kto tu łamie prawo?
" I ta odpowiedż mnie satysfakcjonuje. Bo przecież jesteśmy tylko ludżmi i możemy popełnić nieświadomie błąd !!!  W tym momencie możemy ominąć te nie korzystne dla nas dalsze konsekwencje. A z doświadczenia wiemy, że w 99% ("może Pan odmówić,wtedy będzie skierowany wniosek do sądu najwyższego, rejonowego,kolezeńskiego, srakiego i dupakigo")  może nas to wiele więcej kosztować.Dlatego uważam że "Dobrowolna wpłata" jest ukłonem w naszym kierunku."Zbyszek na miłość Boską tyle lat wędkuje i jeszcze nie zdarzyło mi się nieświadomie ani świadomie złamać zapisów Ustawy, RAPR lub regulaminu łowiska. Wszystkie tłumaczenia " ja nie wiedziałem, ja nie znałem, ja coś... " świadczą tylko za przeproszeniem o debilizmie wędkarza  a takiego czegoś żadna wpłata dobrowolna nie wypleni. Bo skoro do dziś się słyszy, że szczupak to ma 45 cm wymiar a gość przez ostatnie kilka lat wytargał do domu 50 takich szczupaków i miałby zapłacić dobrowolnie 100 zł to ja dziękuję za takie sankcje wobec KŁUSOWNIKA !!! No to wg tego co mówisz załatwiamy sprawę na miejscu, polubownie i po sprawie bo przecież nie pochwali się nikt, że zabiera w kółko takie 45 cm i mniejsze szczupaki od zawsze. I tego chciałbyś ?JK
PS.Ja nadal czekam na odpowiedź na zadane pytania.



Myślisz Zbyszek, że jak wpłacisz dobrowolnie za wykroczenie kasę to zostanie Ci odpuszczone?No to ja Ci powiem - wg taryfikatora PSR  posiadanie niewymiarowego sandacza to 50 zł i więcej. ( http://ssrksiaz.pl/taryfikator.pdf ) No i wpłacasz tę wpłatę na KP SSR. Ok, wydaje się, że jest git ale... jest to wykroczenie z Ustawy a nie regulaminu łowiska lub RAPR. Powinna być sprawa skierowana do PSR lub delikwent i dowody przekazane Policji.



Po raz kolejny- BREDZISZ! Wyobraź sobie, że TAK, że jak rozliczą go strażnicy przez "dobrowolną", to jest już po sprawie. Ryba zostaje wpuszczona do wody, wędkarz płaci JAK ZECHCE (!) i wędkuje dalej. A jeśli nie zechce pokryć na KP wyrządzonej szkody (czy w PZW czy na łowisku strażnikowi) za popełnione w/w wykroczenie, wtedy sprzęt zostaje mu zabezpieczony, dostaje pokwitowanie na to i sprawa WTEDY trafia do PZW lub prosto do PSR. A PSR docenia go według taryfikatora. A co to za twoja nowa teoria, że jedne wykroczenia się kwalifikują TYLKO do skierowania do PSR, a inne nie. Z nawet najmniejszym wykroczeniem można (ale nie trzeba) sprawę kierowac do PSR!!!!!!!!! WIĘC CO JEST DLA WĘDKARZA LEPSZYM WYJŚCIEM? Zapłacić na KP, czy kilka razy więcej w PSR lub w sądzie? Bredzisz chłopie nie mając wiedzy na ten temat nawet tyle co brudu za paznokciem. Daj sobie spokój lepiej ze swoimi teoriami, bo to żenada i robienie ludziom wody z mózgu.


[2014-10-09 10:16]

pawelz

Czy aby takie postawienie sprawy:
"Zaplacisz dobrowolnie X zl i po sprawie a jak nie to wiele wiecej " nie jest szantazem ?.
Gdyby w taryfikatorze za dane wykroczenie jedna z kar byla "dobrowolna wplata" wtedy bylby to wybor. A jesli nigdzie nie ma takiego zapisu to jest to najzwyklejszy szantaz. I mysle, ze gdym mial dowod na takie praktyki, to przed sadem mpglbym narobic niezlego zamieszania.
[2014-10-09 10:39]

MASTINO

Czy aby takie postawienie sprawy:
"Zaplacisz dobrowolnie X zl i po sprawie a jak nie to wiele wiecej " nie jest szantazem ?.
Gdyby w taryfikatorze za dane wykroczenie jedna z kar byla "dobrowolna wplata" wtedy bylby to wybor. A jesli nigdzie nie ma takiego zapisu to jest to najzwyklejszy szantaz. I mysle, ze gdym mial dowod na takie praktyki, to przed sadem mpglbym narobic niezlego zamieszania.



Szantaż? Czytasz siebie? Propozycja najniższej z możliwych kwot, to szantaż???? To Policjant za każdym razem kiedy proponuje komuś mandat karny, LUB w razie odmowy skierowanie sprawy do sądu, gdzie wymiar kary bywa kilkanaście razy wyższy, to szantażuje sprawcę?????? Dobre :)



[2014-10-09 10:45]

kedzio

Policjant działa w zakresie prawa i własnych uprawnień. Przykład nietrafiony. Pan zaś jest wolontariuszem, społecznikiem, pan nie masz takich uprawnień - co pewnie pan wie, bo kiedyś działał pan w innych słuzbach  - co nie? [2014-10-09 11:05]

kedzio

I moze to panu zostało... :) [2014-10-09 11:05]

pawelz

Czy aby takie postawienie sprawy:
"Zaplacisz dobrowolnie X zl i po sprawie a jak nie to wiele wiecej " nie jest szantazem ?.
Gdyby w taryfikatorze za dane wykroczenie jedna z kar byla "dobrowolna wplata" wtedy bylby to wybor. A jesli nigdzie nie ma takiego zapisu to jest to najzwyklejszy szantaz. I mysle, ze gdym mial dowod na takie praktyki, to przed sadem mpglbym narobic niezlego zamieszania.



Szantaż? Czytasz siebie? Propozycja najniższej z możliwych kwot, to szantaż???? To Policjant za każdym razem kiedy proponuje komuś mandat karny, LUB w razie odmowy skierowanie sprawy do sądu, gdzie wymiar kary bywa kilkanaście razy wyższy, to szantażuje sprawcę?????? Dobre :)




Policjant daje do wyboru jedna z dwoch kar. Obie sa przewidziane prawnie w odpowiednich ustawach i przepisach. Gdzie "wplata dobrowolna" jest okreslona jako jedna z mozliwych kar za dane wykroczenie ?.
[2014-10-09 11:23]

JKarp

Mastino sam bredzisz jak po kiepskim haszu.Nadal nie odpowiadasz na postawione pytania.To nie są moje nowe teorie a Twoje naginanie prawa.Wychodzi na to czego się spodziewałem - zapłać dobrowolnie a i tak zostaniesz ukarany przez właściwy organ. Po cóż więc są te wpłaty - dla poprawienia własnego ego ?  Dlaczego wpis Pana Profesora mówi jakoś inaczej? Jak masz takie duże ego uważaj żebyś się o nie potknął.A co możesz zrobić jak nie poddam się ani kontroli ani wpłacie - a nic nie możesz zrobić oprócz zawezwania odpowiednich służb. MASZ ODSTĄPIĆ OD CZYNNOŚCI :-))))) Wtedy skończy się durny temat dobrowolnej wpłaty bo ja sam zadzwonię po Policję gdy kiedyś jakiś strażnik SSR zaproponuje mi taką wpłatę. Zapewniam Cię, że tu nikt nie nagina prawa dla podniesienia swojej wartości. 
Problemem jest to, że myślisz, ze dużo możesz a w sumie możesz gucio zrobić. Budujesz swój wizerunek na portalu jak wielki dmuchany duży balon a byle szpilka go przebija. Jak zamierzałbyś zabepzieczyć mój sprzęt? Siłą ? He he - gucio, nie możesz siłą bo nie możesz go dotknąć. Perswazją - już raz jakiś niedouczony strażnik z Marek chciał dotknąć mojego poda i wędek. Zadzwoniłem po prostu po Policję i skończyło rumakowanie małolata.Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - dlaczego nadal żaden strażnik nie podejmie dyskusji podając podstawę prawną takiej dobrowolnej wpłaty? Też Co podpowiem - bo jej nie ma. Bo wstyd udowadniać coś co jest niezgodne z prawem.Ty sobie zbieraj te wpłaty aż trafisz na kogoś kto zna przepisy.
"Szantaż? Czytasz siebie? Propozycja najniższej z możliwych kwot, to szantaż???? To Policjant za każdym razem kiedy proponuje komuś mandat karny, LUB w razie odmowy skierowanie sprawy do sądu, gdzie wymiar kary bywa kilkanaście razy wyższy, to szantażuje sprawcę?????? Dobre :)"
No pewnie, że dobre bo policjant ma takie prawo. Pyta czy przyjmujesz MANDAT A NIE DOBROWOLNĄ WPŁATĘ bo jak nie kieruje sprawę do sądu. Ty nie masz prawa zapytać czy " dobrowolna wpłata " bo inaczej sprawa jest kierowana do sądu. No chyba, że sam sobie tak ustanowiłeś, tak działasz na patrolach i tu zupełnie przypadkiem wyprztykałeś się ze swoich praktyk. Ludzie często zupełnie przypadkiem, podświadomie zdradzają swoje sekrety ;-)
A JAKĄ NAJMNIEJSZĄ KWOTĘ ZGODNIE Z PRAWEM MOŻE ZAPROPONOWAĆ SSR ? Czekam na odpoiwedź ;-) ha ha.
JK


[2014-10-09 11:29]

MASTINO

Nie rozumem, nie pojmę tego nigdy, że kilku, dosłownie KILKU zacietrzewionych przeciwników SSR nie może zrozumiec jednej, podstawowej rzeczy. A mianowicie tego, że KAŻDA SSR stara się, a przynajmniej powinna, dbać o to żeby każdy wędkarz poprzez możliwie łagodne potraktowanie przez SSR, w przypadku popełnienia przez nego wykroczenia, nadal był członkiem PZW, lub nim wreszcie został,bo im więcej członków PZW, tym więcej pieniążków, i więcej pieniążków, tym lepsze wyposażenie dla SSR, im lepsze wyposażenie, tym lepsza ochrona łowisk i tak metodą naczyń połączonych logika podpowiada sens tego. Przykład- na łowisku zostaje zatrzymany wędkarz, u którego ujawniono wykroczenie w postaci braku uprawnień (Karty Wędkarskiej). Nigdy jej nie miał, a łowić ryby bardzo chce. Często jest tak, że w w/w przypadku zostaje mu zabezpieczony sprzęt na pokwitowanie i zostaje on poinformowany, że sprzęt musi odebrać w PZW. Udaje się taki ktoś do PZW i tam żeby odebrać ten sprzęt, MUSI wyrobić on wspomniane uprawnienia i może ale nie musi, zostać członkiem PZW, CO SKUTKUJE DOKONYWANIEM COROCZNYCH OPŁAT, LUB CHOCIAŻ WYKUPOWANIEM TZW. "CZASÓWEK". W przeciwnym wypadku, nie przyjdzie odebrać albo odmówi wyrobienia uprawnień, sprzęt wraz z pokwitowaniem zostaje przekazany w ciągu trzech dni do PSR, gdzie zostaje wezwany i dostaje on mandat najmniej- 400 zł (!) za brak uprawnień i zezwolenia (200 + 200). A jeśli nie, to wniosek do sądu i tam rozmowa zaczyna się od 500 zł + reszta zasądzonych przez sąd konsekwencji, założone akta etc. Kalkulacja prosta nawet dla szympansa, a to już finansowo boli bardziej. I teraz pytanie za sto punktów do tych co tak krzyczą przeciw "dobrowolnym" i ogólnie przeciw SSR: -Która opcja jest dla nich lepsza w akurat tym wypadku? "Kara" (celowy cudzysłów) w postaci opcji wyrobienia karty i wniesienia opłat PZW za np. 250 zł, czy na dzień dobry 400 zł w PSR lub od 500 w górę w sądach? I tak się dzieje w 99% przypadków ujawnienia wykroczeń przez SSR i np. "dobrowolna" czy odbiór sprzętu w PZW, że konsekwencje popełnienia wykroczeń są nieporównywalnie mniej bolesne dla wędkarza, niż wizyta w PSR lub w sądzie, a nawet mandat zaproponowany przez Policjanta, SL, SM itd. na łowisku. Ludzie! Myślcie trochę! Podpowiem z autopsji, że patrol SSR w asyście PSR lub SL czy Policjantów i zatrzymanie wędkarza na wykroczeniu, jest dużo bardziej dla niego kosztowny, niż ujawnienie wykroczenia i "ukaranie" przez samodzielny patrol SSR. Z naszą PSR i Policją na patrolach dyskusji nie ma. Pouczenia zaczynają prezechodzić do historii. SSR wychodzi frontem do wędkarzy, natomiast reszta służb ma PZW i jego kondycję gdzieś i "wali karami jak książka (czyt. taryfikator i KW, KPC) nakazuje". Owszem, nieraz to bywa lepsze, niż KP, bo skuteczniej dyscyplinuje, ale nie zawsze tędy droga. Nasza SSR stara się i tak jest, być sprzymierzeńcem wędkarza, a koszmarem dla stricte kłusowników.  [2014-10-09 11:50]

MASTINO

Policjant daje do wyboru jedna z dwoch kar. Obie sa przewidziane prawnie w odpowiednich ustawach i przepisach. Gdzie "wplata dobrowolna" jest okreslona jako jedna z mozliwych kar za dane wykroczenie ?.




Nie obracaj kota dupą, zapytałem o "szantaż". Poczytaj informacje z linków jakie wkleiłem, to sobie odpowiesz.



[2014-10-09 11:53]

MASTINO

Mastino sam bredzisz jak po kiepskim haszu.Nadal nie odpowiadasz na postawione pytania.To nie są moje nowe teorie a Twoje naginanie prawa.Wychodzi na to czego się spodziewałem - zapłać dobrowolnie a i tak zostaniesz ukarany przez właściwy organ. Po cóż więc są te wpłaty - dla poprawienia własnego ego ?  Dlaczego wpis Pana Profesora mówi jakoś inaczej? Jak masz takie duże ego uważaj żebyś się o nie potknął.A co możesz zrobić jak nie poddam się ani kontroli ani wpłacie - a nic nie możesz zrobić oprócz zawezwania odpowiednich służb. MASZ ODSTĄPIĆ OD CZYNNOŚCI :-))))) Wtedy skończy się durny temat dobrowolnej wpłaty bo ja sam zadzwonię po Policję gdy kiedyś jakiś strażnik SSR zaproponuje mi taką wpłatę. Zapewniam Cię, że tu nikt nie nagina prawa dla podniesienia swojej wartości. 
Problemem jest to, że myślisz, ze dużo możesz a w sumie możesz gucio zrobić. Budujesz swój wizerunek na portalu jak wielki dmuchany duży balon a byle szpilka go przebija. Jak zamierzałbyś zabepzieczyć mój sprzęt? Siłą ? He he - gucio, nie możesz siłą bo nie możesz go dotknąć. Perswazją - już raz jakiś niedouczony strażnik z Marek chciał dotknąć mojego poda i wędek. Zadzwoniłem po prostu po Policję i skończyło rumakowanie małolata.Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - dlaczego nadal żaden strażnik nie podejmie dyskusji podając podstawę prawną takiej dobrowolnej wpłaty? Też Co podpowiem - bo jej nie ma. Bo wstyd udowadniać coś co jest niezgodne z prawem.Ty sobie zbieraj te wpłaty aż trafisz na kogoś kto zna przepisy.
"Szantaż? Czytasz siebie? Propozycja najniższej z możliwych kwot, to szantaż???? To Policjant za każdym razem kiedy proponuje komuś mandat karny, LUB w razie odmowy skierowanie sprawy do sądu, gdzie wymiar kary bywa kilkanaście razy wyższy, to szantażuje sprawcę?????? Dobre :)"
No pewnie, że dobre bo policjant ma takie prawo. Pyta czy przyjmujesz MANDAT A NIE DOBROWOLNĄ WPŁATĘ bo jak nie kieruje sprawę do sądu. Ty nie masz prawa zapytać czy " dobrowolna wpłata " bo inaczej sprawa jest kierowana do sądu. No chyba, że sam sobie tak ustanowiłeś, tak działasz na patrolach i tu zupełnie przypadkiem wyprztykałeś się ze swoich praktyk. Ludzie często zupełnie przypadkiem, podświadomie zdradzają swoje sekrety ;-)
A JAKĄ NAJMNIEJSZĄ KWOTĘ ZGODNIE Z PRAWEM MOŻE ZAPROPONOWAĆ SSR ? Czekam na odpoiwedź ;-) ha ha.
JK




99% twoich wypocin z tego i innych dłuuuugich i bzdurnych postów, to próba obrażenia mnie osobiście :) Próbuj dalej :) Gdzieś ty wyczytał ( "wychodzi na to?" ), że jak zapłacisz "dobrowolną" to na tym konsekwencje karne się nie kończą??????? Myślenie cie uwiera czy jak? Czytanie opinii prawników też? 





[2014-10-09 11:59]

MASTINO

A JAKĄ NAJMNIEJSZĄ KWOTĘ ZGODNIE Z PRAWEM MOŻE ZAPROPONOWAĆ SSR ? Czekam na odpoiwedź ;-) ha ha.
JK





Propozycja dobrowolnej wpłaty w kwocie 20 zł ci pasuje? Ha ha..... Dawaj dalej, próbuj.





[2014-10-09 12:01]

Najprawdopodobniej taka dzialalnosc omijajaca prawo jest juz od dawna praktykowana przez kol. Mastino i jego podobnie myslacych / naduzycie slowa / kompanow tego procederu -ktory mozna okreslic jednym slowem -wyludzenie .Nieswiadomi , czesto starsze osoby , badz dzieci w dodatku wywolanego stresu spowodowanego przez tak stawiana sprawe podczas kontroli tych sluzb dali sie zlapac w ta pulapke dobrowolnosci .Teraz grupa tych mataczy chce jedynie rozszezyc swoja dzialalnosc na caly kraj i ja usankcjonowac .Osoby z rejonu dzialalnosci tej grupy , ktore w ten sposob zostaly oszukane powinne sprawe ta skierowac do prokuratury w celu zgloszenia popelnienia przestepstwa / bo kradziez nie jest wykroczeniem juz , lecz przestepstwem / .p.s. Pytanie do kolegow starajacych sie udowodnic kol. Mastino , ze jest w bledzie i taka dzialalnoscia celowo badz nie lamie prawo - czy rowniez jak ja dostali ostrzezenie od moderatora ? Nie jest napisane za co , ale jedynie , ze nastepne spowoduje zawieszenie konta .pozdrawiam [2014-10-09 12:07]

MASTINO

A co możesz zrobić jak nie poddam się ani kontroli ani wpłacie - a nic nie możesz zrobić oprócz zawezwania odpowiednich służb. MASZ ODSTĄPIĆ OD CZYNNOŚCI :-))))) Wtedy skończy się durny temat dobrowolnej wpłaty bo ja sam zadzwonię po Policję gdy kiedyś jakiś strażnik SSR zaproponuje mi taką wpłatę. Zapewniam Cię, że tu nikt nie nagina prawa dla podniesienia swojej wartości. 



Oczywiściew fahoffcu, że odstepuję i z ogromnym uśmiechem na twarzy dzwonię po Policję, która przyjeżdża i wali ci mandat albo wniosek- i za wykroczenia i za utrudnianie czynności służbowych (art. 225 KK). Przerabiane to miałem już kilka razy na łowisku :) A twój wniosek o ściganie mnie za "wymuszenie", zostaje umorzony z powodu braku przesłanek popełnienia przestępstwa, ponieważ wcześniej prokurator, lub później sąd posiłkuje się opinią w/w biegłego w tej kwestii :)))))))))) Reasumując ty dostajesz po dupie kilkoma stówami lub na 100 % przegraną sprawą w sądzie, a strażnik dostaje pismo o umorzeniu wszczęcia postępowania przeciwko niemu. Ha ha..... Jak to było? "..... Zapewniam Cię, że tu nikt nie nagina prawa dla podniesienia swojej wartości." Oprócz ciebie. :))))))))))))  

[2014-10-09 12:12]

MASTINO

Najprawdopodobniej taka dzialalnosc omijajaca prawo jest juz od dawna praktykowana przez kol. Mastino i jego podobnie myslacych / naduzycie slowa / kompanow tego procederu -ktory mozna okreslic jednym slowem -wyludzenie .Nieswiadomi , czesto starsze osoby , badz dzieci w dodatku wywolanego stresu spowodowanego przez tak stawiana sprawe podczas kontroli tych sluzb dali sie zlapac w ta pulapke dobrowolnosci .Teraz grupa tych mataczy chce jedynie rozszezyc swoja dzialalnosc na caly kraj i ja usankcjonowac .Osoby z rejonu dzialalnosci tej grupy , ktore w ten sposob zostaly oszukane powinne sprawe ta skierowac do prokuratury w celu zgloszenia popelnienia przestepstwa / bo kradziez nie jest wykroczeniem juz , lecz przestepstwem / .p.s. Pytanie do kolegow starajacych sie udowodnic kol. Mastino , ze jest w bledzie i taka dzialalnoscia celowo badz nie lamie prawo - czy rowniez jak ja dostali ostrzezenie od moderatora ? Nie jest napisane za co , ale jedynie , ze nastepne spowoduje zawieszenie konta .pozdrawiam



Koniecznie zgłoś to w prokuraturze. Koniecznie :) Tak, same starsze osoby, kaleki, dzieci i ciężarne kobiety, weterani wojenni i bezdomni. Tylko te osoby. No i wytrzyj nos po rzekomym  ostrzeżeniu od moderatora. I wypraszam sobie twoje "nadużycia" w postaci tytułowania mnie per "kol.". Nie obrażaj mnie nawet ironią tego typu, skrótem czy jakkolwiek w tym kierunku. 

[2014-10-09 12:21]

kedzio

Policjant ma to prawo na mocy ustawy.

Ustawodawca tak skonstruował zapis, że w rezultacie obywatel ma prawo odmówić przyjęcia mandatu np. gdu uważa, że został on podyktowany niesłusznie, lub podejrzewa funkcjonariusza o nieuczciwość. Wtedy obywatel ma prawo do udowodnienia przed sądem, że został potraktowany niezgodnie z prawem. Mandaty zaś są ustalone w taryfikatorze i policjant może stopniować karę tylko w ograniczonym stopniu!

to zupełnie inna sprawa, niż widzimisię strażnika społecznego SSR. Zasada zadośćuczynienia tu nie wystarczy. Nie określono kwot, nigdzie nie podano podstaw, nie ma "widełek" i nie ma też nigdzie wzmianki o mozliwości stosowania kar finansowych przez strażników SSR- czy to jasne?

Prawo zaś do zastosowania "INNYCH ŚRODKÓW DYSCYPLINUJĄCYCH" też nie określa, że ma to być kara finansowa. Można przecież zastosować pouczenie, pogadankę w kole, w komendzie, można zaproponować godzinkę lub dwie pracy na rzecz koła. Wiele rzeczy można, ale pan panie komendancie bardzo chetnie zaproponuje " dobrowolną" wpłatę, bo pan tak chce. Różnice są dość oczywiste, no chyba, że ktoś nie kuma polskiej mowy.

[2014-10-09 12:29]

JKarp

Ja zapytam Twoim zwyczajem - czy Ty się czytasz ?Znasz SWOJE PRAWA I OBOWIĄZKI NA PATROLU? Jakie utrudnianie skoro masz napisane wyraźnie - skoro wędkarz nie chce poddać się czynnościom masz ODSTĄPIĆ i powiadomić odpowiednie służby. Znowu naginasz prawo bo jak można uniemożliwiać czynności skoro mowa, że w tej sytuacji MASZ ODSTĄPIĆ. Ja miałem już przyjemność wątpliwą być kontrolowany przez SSR Marki. Nie pokazałem żadnych dokumentów i nic nie byli w stanie zrobić nawet jak przyjechał Policja. Pan Policjant dał sobie wytłumaczyć, że ja nie życzę sobie kontroli w wykonaniu tych panów. Powiedziałem co powinni byli zrobić w tej sytuacji. Następnie powiedziałem, że bardzo chętnie poddam się kontroli PSR lub Policji skoro już jest. Powiedziałem, też, że jeden z panów mimo mojej prośby o nie dotykanie mojego sprzętu zrobił to  przestawiając mój pod o kilka metrów. Wiesz co Policjanci zrobili - pouczyli SSR o tym, że mają swoje prawa i obowiązki i tego mają się trzymać. Zapytali mnie, czy mój sprzęt nie uległ uszkodzeniu po przestawieniu. Poprosili, żebym dokładnie obejrzał. Nie UDOSTĘPNILI NA MOJĄ PROŚBĘ MOICH DANYCH SSR :-))))Nie wierzysz - zadzwoń do koła 13 Legionowo i zapytaj czy kiedyś przyszło jakieś zawiadomienie na temat mojej osoby. 
Dla przypomnienia:" § 5 1. Podejmując czynności kontrolne strażnik jest zobowiązany posiadać legitymację strażnika Społecznej Straży Rybackiej i nosić na widocznym miejscu odznakę Społecznej Straży Rybackiej. 2. W razie uniemożliwienia strażnikowi wykonywania czynności kontrolnych przez osoby kontrolowane , strażnik odstępuje od tych czynności i zawiadamia o tym Komendanta Grupy lub Komendanta Powiatowego" " § 12. 1. Przed przystąpieniem do kontroli strażnik okazuje legitymację strażnika Społecznej Straży Rybackiej. 2. W razie uniemożliwienia strażnikowi wykonania uprawnień, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. Nr 21, poz. 91, z 1988 r. Nr 19, poz. 132, z 1989 r. Nr 35, poz. 192, z 1996 r. Nr 106, poz. 496 i Nr 128, poz. 602, z 1997 r. Nr 88, poz. 554 oraz z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 162, poz. 1126), zwanej dalej "ustawą", strażnik odstępuje od tych czynności i zawiadamia komendanta Społecznej Straży Rybackiej. http://www.ssrpowiatzywiec.ubf.pl/viewpage.php?page_id=1"Tu jest taki mały szczegół - nikt nie mówi o utrudnianiu a uniemożliwieniu. Te dwa słowa zupełnie co innego znaczą. Znając życie jestem gotów się założyć, że wszystkim wciskasz teorię o utrudnianiu a nie uniemożliwianiu. Utrudnianie to mataczenie - mam kartę i mam zezwolenie ale akurat przez pół godziny nie mogę odszukać, a rejestr mam też ale nie wiem gdzie. Poszedłem za potrzebą a tu ktoś mi śmieci podłożył itdUniemożliwienie to wyraźne określenie, że nie zgadzasz się na określone czyjeś zachowanie.
Nie, nie zjadam patroli SSR na śniadanie na rybach :-) pod warunkiem, że działają profesjonalnie np SSR z Otwocka, Legionowa koło 13, Zegrza koło 22, pewien straszy Pan z dokumentem na szyi ;-)  Naprawdę można być profesjonalistą.
Ja nie mam żadnego ostrzeżenia póki he he ;-)JK

[2014-10-09 12:47]

JKarp

Rozpłacz się i zgłoś, że Cię obrażam ha ha... Co mi zrobisz ? Ty nawet nie zasługujesz na to, żeby Cię jakoś nazwać, obrazić. No chyba, że jesteś teraz na e-patrolu ?
" 99% twoich wypocin z tego i innych dłuuuugich i bzdurnych postów, to próba obrażenia mnie osobiście :) Próbuj dalej :) Gdzieś ty wyczytał ( "wychodzi na to?" ), że jak zapłacisz "dobrowolną" to na tym konsekwencje karne się nie kończą??????? Myślenie cie uwiera czy jak? Czytanie opinii prawników też? "Słowa Pana Profesora:"  "  "  jest całkowicie dobrowolna i nikt nie ma obowiązku dokonywania jej,  jednak w przypadku odmowy wędkarz musi liczyć się z dalszymi czynnościami służbowymi strażników ".  No przecież z tego zdania wynika, że jak nie wpłacę to muszę się liczyć z dalszymi czynnościami SSR. Natomiast jak wpłacę to znaczy sprawa załatwiona. Trzeba było uważać na takim przedmiocie co się nazywa logika. 
A JAKĄ NAJMNIEJSZĄ KWOTĘ ZGODNIE Z PRAWEM MOŻE ZAPROPONOWAĆ SSR ? Czekam na odpoiwedź ;-) ha ha.
JK "Propozycja dobrowolnej wpłaty w kwocie 20 zł ci pasuje? Ha ha..... Dawaj dalej, próbuj." No a podstawa prawna i dlaczego 20 a nie 5 ? Dawaj dalej ;-))))))))
JK





[2014-10-09 13:09]

JKarp

Jedna ważna uwaga - nie jestem przeciwnikiem SSR i nie insynuuj tego w swoich postach. Jestem za SSR ale nie za wynaturzonym, omijającym prawo, dzaiłającym na granicy prawa czymś co nazywa się SSR, jestem przeciw strażnikom nie znającym prawa ( jeden taki niedawno wmawiał mi, że na żywca można łowić po ukończeniu 16 lat a drugi stwierdził, że on jest długo strażnikiem więc się zna a ja się nie znam - ręce opadły, kopara też ).
JK

[2014-10-09 13:14]