Kontrola przez SSR - co zrobić ?

/ 174 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JKarp

A to o tej rybie do mnie ?
Wiesz, karp jak  jak karp  - każdy widzi jaki jest. Jedni widują na obrazkach i fotkach.

Pokaż mi zapis, że możesz brać te dobrowolne wpłaty?
Czytanie ze zrozumieniem nie powinno boleć a tak krótkie zdanie :" Konstytucja Art. 7. ‚‚Organy władzy publicznej działają na podstawie prawa i w granicach prawa” to naprawdę wstyd nie zrozumieć. Wiesz co znaczy na podstawie prawa? Podpowiadam - masz uprawnienia SSR i to jest właśnie to prawo. Wiesz co znaczy w granicach prawa? To znaczy, że masz zapisane co SSR może i tego powinieneś się trzymać. To są wyznacznIki działania SSR. Jakie prawo pozwala na pobieranie na KP " dobrowolnych wpłat " od wędkarzy?
Tylku już nie truj o opinii Pana Radeckiego bo to jest tylko opinia.
Poza tym jak do tej pory nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi w związku z tym zdaniem :
jest całkowicie dobrowolna i nikt nie ma obowiązku dokonywania jej, jednak w przypadku odmowy wędkarz musi liczyć się z dalszymi czynnościami służbowymi strażników". 
To blockquote z Pana Radeckiego. Wynika z niego, że jak wpłacisz dobrowolnie wpłatę na KP to SSR  odstąpi od czynności. To wynika z tego zdania.
Więc jak jest naprawdę ?
Pytałem też jakim prawem posługujecie się taryfikatorem PSR ? 

Pisałeś o tym, że rozmawiałeś z koordynatorem SSR z Bydgoszczy :
Otóż sprawa trafiła do prokuratury z powodu proponowania "dobrowolnych" za- uwaga- PRZESTĘPSTWA kłusownicze, a nie za wykroczenia. A to zasadnicza różnica."
A tu proszę:
"Sam swego czasu zapłaciłem "dobrowolną wpłatę" czyli w skrócie mandat (chociaż to nazwa powszechnie używana lecz nieoficjalna) za głupotę - kilka lat temu udałem się z kolegami nad jezioro i uwierzywszy im na gębę, że to zwykła woda PZW nie sprawdziłem w wykazie (było to łowisko za dopłatą) więc mam świadomość jak to funkcjonowało u nas, a może i funkcjonuje dalej."To drugi wpis w tym całym wątku z Bydgoszczy. Ktoś chyba raczej nie wie o czym mówi ( koordynator SSR ) gdyż sam połów ryb bez zezwolenia jest wykroczeniem. Przestępstwem może być w zależności od wartości zabitych i przywłaszczonych ryb.Więc nie tylko w przypadku przestępstw kłusowniczych.To który nie wie o czym mówi a mówiąc oględnie mija się z prawdą?Bardzo ciekawie się dyskutuje pomijając pewnie niewygodne fragmenty dyskusji.JK

(2014/10/08 19:19)

pakul1206

kol. MASTINO zacytuj nam zapis który upoważnia SSR do pobierania dobrowolnych wpłat, tylko taki konstytucyjny a nie jakąś opinię bądz uwagę komendanta, bo jak powszechnie wiadomo strażników nie obowiązuje zasada 'co nie jest zabronione jest dozwolone' , kol. JKarp wałkuje to już na tyle długo że .... (nie chcę nikogo obrazić) ale pozwole sobie po raz kolejny zacytować:
Konstytucja Art. 7. ‚‚Organy władzy publicznej działają na podstawie prawa i w granicach prawa”. - ten zapis jest jednoznaczny. Skoro żadne prawo nie pozwala i nie reguluje dobrowolnych wpłat pobieranych przez SSR pozostaje przeczytać zapis z Konstytucji RP i się zastosować :-)))

JK
(2014/10/08 20:14)

zbynio5o

Czy zasada dobrowolnej wpłaty za wykroczenie działa na terenie całego kraju, czy tylko w nie których okręgach ?Podam przykład portalowego kolegi który 3 lata temu pomylił płotke ze wzdręgą i założył tą drugą nie wymiarową na żywca. Oczywiście żałował strasznie.Został skontrolowany, kara pieniężna, sąd koleżeński i zakaz wędkowania na jeden rok.Powiem tak, gdyby to mi sie wydarzyło a miałbym możliwość dobrowolnej wpłaty i zamknęło by to całą sprawe, skorzystałbym .  Oczywiście wielkość tej kwoty też wchodzi w gre.

Dokładnie tak. Szacunek za rozsądne i logiczne myślenie. Okręgi logicznie i zdrowo myślące, umiejące korzystać z pomocy prawniczej wiedzy merytorycznej, doświadczenia i sławy takich biegłych jak Pan Radecki, juz to dawno wprowadziły i jest ich większość. Bo wbrew pozorom, ta forma jest to "ukłon" w stronę wedkarza. Bo- wyjeżdża chłop, sam, czy z kolegą, z rodziną etc, na ryby, na  nockę, weekend itp....Popełnia jakieś tam wykroczenie, celowo czy nie. Zostaje ono ujawnione. Strażnik w tym momencie ma wybór- NIE zabezpiecza mu sprzętu, tym samym nie psuje mu wyjazdu, tylko proponuje "dobrowolną" , już nawet bez sądu koleżeńskiego. Wędkarz przyznaje pokornie, że popełnił błąd, płaci strażnikowi "dobrowolną" na KP i wędkuje spokojnie dalej. Wyjazd wędkarzowi nie został przerwany i zepsuty poprzez zabranie mu sprzętu, wędkarz płacąc na KP został w pewnym stopniu zdyscyplinowany, wypoczywa i wędkuje dalej, uboższy jedynie o jakąś tam kwotę a nie o sprzęt wędkarski i przerwany i zepsuty wyjazd. Gwarantuję, że wielkość takich kwot jest nieporównywalnie mniejsza niż kwoty mandatów wypisywanych przez PSR, SL, czy Policję. 

I ta odpowiedż mnie satysfakcjonuje. Bo przecież jesteśmy tylko ludżmi i możemy popełnić nieświadomie błąd !!!  W tym momencie możemy ominąć te nie korzystne dla nas dalsze konsekwencje. A z doświadczenia wiemy, że w 99% ("może Pan odmówić,wtedy będzie skierowany wniosek do sądu najwyższego, rejonowego,kolezeńskiego, srakiego i dupakigo")  może nas to wiele więcej kosztować.Dlatego uważam że "Dobrowolna wpłata" jest ukłonem w naszym kierunku.Ps.Jeśli nie dogadam sie z człowiekiem nad wodą, to w inkszych instancjach nie wyjde bardziej korzystnie.I prosze nie brać pod uwage jakąkolwiek korupcje, czy coś podobnego.

(2014/10/08 20:28)

JKarp

Tak, tylko że Twoje zapytanie dotyczyło kontroli przez PSR a nie SSR. Tego faktu celowo znowu nie zauważono ale odpowiedź w stylu - szacunek za rozsądne myślenie została udzielona.

Myślisz Zbyszek, że jak wpłacisz dobrowolnie za wykroczenie kasę to zostanie Ci odpuszczone?
No to ja Ci powiem - wg taryfikatora PSR  posiadanie niewymiarowego sandacza to 50 zł i więcej. ( http://ssrksiaz.pl/taryfikator.pdf ) No i wpłacasz tę wpłatę na KP SSR. Ok, wydaje się, że jest git ale... jest to wykroczenie z Ustawy a nie regulaminu łowiska lub RAPR. Powinna być sprawa skierowana do PSR lub delikwent i dowody przekazane Policji.
KTO ŁAMIE TU PRAWO?
No taki mały quiz - kto tu łamie prawo?

" I ta odpowiedż mnie satysfakcjonuje. Bo przecież jesteśmy tylko ludżmi i możemy popełnić nieświadomie błąd !!!  W tym momencie możemy ominąć te nie korzystne dla nas dalsze konsekwencje. A z doświadczenia wiemy, że w 99% ("może Pan odmówić,wtedy będzie skierowany wniosek do sądu najwyższego, rejonowego,kolezeńskiego, srakiego i dupakigo")  może nas to wiele więcej kosztować.
Dlatego uważam że "Dobrowolna wpłata" jest ukłonem w naszym kierunku."
Zbyszek na miłość Boską tyle lat wędkuje i jeszcze nie zdarzyło mi się nieświadomie ani świadomie złamać zapisów Ustawy, RAPR lub regulaminu łowiska. Wszystkie tłumaczenia " ja nie wiedziałem, ja nie znałem, ja coś... " świadczą tylko za przeproszeniem o debilizmie wędkarza  a takiego czegoś żadna wpłata dobrowolna nie wypleni. Bo skoro do dziś się słyszy, że szczupak to ma 45 cm wymiar a gość przez ostatnie kilka lat wytargał do domu 50 takich szczupaków i miałby zapłacić dobrowolnie 100 zł to ja dziękuję za takie sankcje wobec KŁUSOWNIKA !!! No to wg tego co mówisz załatwiamy sprawę na miejscu, polubownie i po sprawie bo przecież nie pochwali się nikt, że zabiera w kółko takie 45 cm i mniejsze szczupaki od zawsze. I tego chciałbyś ?
JK

PS.
Ja nadal czekam na odpowiedź na zadane pytania.

(2014/10/08 21:00)

zbynio5o

Janek, widze że Ty uwielbiasz wszelkiego rodzaju kłizy i łamigłówki hehe.Powiem Ci tak...jeżeli sandacz ma np. 35cm, to żaden mądry strażnik nie będzie Ciebie uszczęśliwiał i proponował Ci "dobrowolnej wpłaty".  Wtedy krótko i za pysk, bez dwóch zdań.Jasiuńku, daj już spokój... pliiiiissss :))))))) (2014/10/08 21:25)

JKarp

Zbyszek -  nie jest to przestępstwo a wykroczenie. Zaproponuje mi Mastino czyli SSR wpłatę np 150 zł i będzie git. Ani sądu, ani wędek nie zabiorą ;-) Normalnie super załatwiona sprawa a jak się potarguję to może tylko stówkę ale co się stanie jak te sandaczyki będę molestował co dzień po jednym?Co się stanie jak ktoś się dowie, że za wykroczenie z Ustawy pobrano dobrowolną wpłatę zamiast iść z tym do sądu ?Nie jest to żaden ukłon w stronę wędkarza ta niby wpłata a zezwolenie na jawne łamanie Ustawy. Mało tego - zadośćuczynienie za poniesioną szkodę uprawnionego do rybactwa nie powinno przekroczyć wartości tej zabitej ryby. A ile jest wart taki snadaczyk - może 20 a może góra 30 zł. Ale to sąd powinien orzec dodatkową karę czyli zadośćuczynienie w kwocie jakiejś tam a nie jakaś dobrowolna wpłata miałaby załatwić sprawę.JK (2014/10/08 21:40)

zbynio5o

:))))))) Mastino nie zaproponuje Ci 150 zeta tylko  500, a wtedy będziesz prosił do sądu jak dziecko o lizaka :)))

Jasiu, Ty mnie już nie lubisz, zgadza sie ? (2014/10/08 21:52)

JKarp

Lubię :-)
Powiadasz 500 - ale wg :art. 27 ust. 1 pkt 2 u.r.ś. Dokonywanie amatorskiego połowu ryb: 37 1) o wymiarach ochronnych 100 zł
Nie może być więc 500 zł ;-)JK (2014/10/08 22:03)

kedzio

Się mi ta gadka coraz bardziej podobuje się. Ciekawe, czego się jeszcze dowiem w tym wątku. Bo już teraz jestem zafascynowany jak to z tym polskim prawem jest. 

Kapelmistrz w mojej wojskowej orkiestrze mawiał :

-" Każdy Ch* na swój strój.

Jedziecie panowie awista!

Ale fascynada!  :-)

(2014/10/09 05:29)

Bernard51

-" Każdy Ch* na swój strój.

Kedzio co ty "instrumenty" w pisowni wydłużasz?? (2014/10/09 05:39)

Artur z Ketrzyna

Janek lubisz kłizy?
No to dawaj...

Czego się dopuszcza wędkarz który przetrzymuje w siatce szczupaka o dł 47 cm, na wodach użytkowanych przez PZW?
Proszę o rzetelną odpowiedz... (2014/10/09 08:19)

Artur z Ketrzyna

Zbyszek -  nie jest to przestępstwo a wykroczenie. Zaproponuje mi Mastino czyli SSR wpłatę np 150 zł i będzie git. Ani sądu, ani wędek nie zabiorą ;-) Normalnie super załatwiona sprawa a jak się potarguję to może tylko stówkę ale co się stanie jak te sandaczyki będę molestował co dzień po jednym?Co się stanie jak ktoś się dowie, że za wykroczenie z Ustawy pobrano dobrowolną wpłatę zamiast iść z tym do sądu ?Nie jest to żaden ukłon w stronę wędkarza ta niby wpłata a zezwolenie na jawne łamanie Ustawy. Mało tego - zadośćuczynienie za poniesioną szkodę uprawnionego do rybactwa nie powinno przekroczyć wartości tej zabitej ryby. A ile jest wart taki snadaczyk - może 20 a może góra 30 zł. Ale to sąd powinien orzec dodatkową karę czyli zadośćuczynienie w kwocie jakiejś tam a nie jakaś dobrowolna wpłata miałaby załatwić sprawę.JK

Czyżbyś proponował zmianę przepisów prawnych?

Nawiązka jest np.; pięciokrotność poniesionej szkody.... (2014/10/09 08:22)

Artur z Ketrzyna

podpowiem ci...

Art. 27b. Przepis karny

1. Kto:
1) dokonując połowu ryb, narusza zakaz określony w art. 8 zakazy w zakresie połowu ryb, ust. 1 pkt 1-5 lub 11-13,
5) nie stosuje się do nakazu, o którym mowa w art. 9 obowiązek wypuszczenia złowionych ryb do łowiska, ust. 1 lub 2,
2. Karę, o której mowa w ust. 1, wymierza się odpowiednio za usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo w popełnieniu czynu, o którym mowa w ust. 1.
3. W razie ukarania za wykroczenia określone w ust. 1, sąd może orzec o podaniu orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości, na koszt ukaranego.
4. W razie ukarania za wykroczenia określone w ust. 1, sąd może dodatkowo orzec, odpowiednio:
1) na rzecz pokrzywdzonego:
a) obowiązek naprawienia szkody, na wniosek tego pokrzywdzonego, lub
b) uprawnionego do rybactwa nawiązkę w wysokości od pięciokrotnej do dwudziestokrotnej wartości przywłaszczonych ryb;
2) przepadek rybackich narzędzi połowowych i innych przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia wykroczenia, a także przedmiotów pochodzących bezpośrednio lub pośrednio z wykroczenia, na rzecz uprawnionego do rybactwa;
3) trwałe odebranie karty wędkarskiej albo karty łowiectwa podwodnego bądź jej przekazanie do depozytu sądowego na okres nie krótszy niż 12 miesięcy, do czasu złożenia przez osobę ukaraną ponownego egzaminu z wynikiem pozytywnym.
5. O orzeczeniu środka karnego, o którym mowa w ust. 4 pkt 3, sąd powiadamia właściwy organ, upoważniony do wydawania karty wędkarskiej albo karty łowiectwa podwodnego.
6. Orzeczenie o przepadku, o którym mowa w ust. 4 pkt 2, może dotyczyć również przedmiotów niestanowiących własności sprawcy.
7. Orzekanie w sprawach określonych w ust. 1, następuje w trybie przewidzianym przepisami Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

Źródło;
http://www.arslege.pl/przepis-karny/k977/a66051/

Tak więc prawo mówi jaka nawiązka. czyli zadość uczynienie orzeka sąd. A sąd może tylko w granicach przepisów. Tak więc jak pokrzywdzony jako oskarżyciel posiłkowy wniesie do sądu o zasądzenie nawiązki. To Sąd nie będzie miał wyboru zasądzi od 5 do 20 krotności szkody.

No i jeszcze te inne sankcje...

Niezły kłiz?

ps. na nadzwyczajnym poruszyłem ten temat z prezesem ZO. (2014/10/09 08:37)

JKarp

Ja to wiem ale dzięki za podanie odpowiednich zapisów. Zwróć uwagę, że to zasądza sąd a nie jest to jakaś dobrowolna wpłata.
Przecież napisałem:
" Nie jest to żaden ukłon w stronę wędkarza ta niby wpłata a zezwolenie na jawne łamanie Ustawy. Mało tego - zadośćuczynienie za poniesioną szkodę uprawnionego do rybactwa nie powinno przekroczyć wartości tej zabitej ryby. A ile jest wart taki snadaczyk - może 20 a może góra 30 zł. Ale to sąd powinien orzec dodatkową karę czyli zadośćuczynienie w kwocie jakiejś tam a nie jakaś dobrowolna wpłata miałaby załatwić sprawę."

Zwróć uwagę, że w moim tym wpisie chodzi o to, że jak pisałem mam niewymiarowego sandacza. SSR proponuje mi dobrowolną wpłatę ( bo to jest wykroczenie ) w wysokości jak przewiduje to taryfikator dla PSR czyli 100 zł. I to miałoby załatwić sprawę bo wg Pana Radeckiego jeśli wędkarz nie chce tej dobrowolnej wpłaty uiścić na KP musi się liczyć z tym, że nikt mu nie odpuści
jest całkowicie dobrowolna i nikt nie ma obowiązku dokonywania jej, jednak w przypadku odmowy wędkarz musi liczyć się z dalszymi czynnościami służbowymi strażników". 
A przecież jest to złamanie zapisów Ustawy a nie RAPR i powinno być karane przez właściwe organa.

Artur może Ty znasz zapis o tym, że SSR może pobierać dobrowolne wpłaty ?
;-)))
JK
(2014/10/09 09:11)

Artur z Ketrzyna

Artur może Ty znasz zapis o tym, że SSR może pobierać dobrowolne wpłaty ?
;-)))
JK

Jak na razie może tylko nasunąć się jeden o organizacjach pozarządowych....

Zresztą SSR powołuje i ustala regulamin działania SSR, Rada Powiatu. Jak tam będzie taki zapis. To będą oni na pewno do tego upoważnieni.

Co do aktów prawnych. Przytoczyłem by inni mieli wgląd. Bo wiesz jak to jest...

A co do samej SSR. To za jakiś czas coś będę wiedział dokładniej. Ale na razie, nie wypowiem się bo po prostu nie jestem w temacie.
Po porosty uznas w powiecie SSR jeszcze nie ma. A według wyliczeń kllegi. to nasz powiat ma ponad 30% wód okręgu. Resztę przemilczę....(dzięki członkom koła którzy nie przyszli głosować!)
(2014/10/09 09:47)

JKarp

To, że jeśli Starostwo zatwierdzi jakiś regulamin SSR i tam się znajdzie taki zapis to jasne.

Co do samej SSR - nie ma jak na razie innych zapisów niż uprawnienia SSR cytowane w tym temacie. To są wytyczne i kryteria działania SSR. Innych jak na razie nie ma.

"Jak na razie może tylko nasunąć się jeden o organizacjach pozarządowych...."SSR nie jest organizacją pozarządową. Oczywiście pozarządowe prowadzą kwesty i inne takie ale muszą mieć zgodę. Jeśli SSR chce może prowadzić kwesty ale musi być wyznaczony cel kwesty. Taka puszeczka na patrolu opisana, ze to kwesta, zgoda właściwego organu i nie ma problemu.  Żadnego KP !!!Ale " dobrowolna wpłata " na KP w przypadku wykroczenia ?
JK (2014/10/09 10:05)

MASTINO

Tak, tylko że Twoje zapytanie dotyczyło kontroli przez PSR a nie SSR. Tego faktu celowo znowu nie zauważono ale odpowiedź w stylu - szacunek za rozsądne myślenie została udzielona.

Myślisz Zbyszek, że jak wpłacisz dobrowolnie za wykroczenie kasę to zostanie Ci odpuszczone?
No to ja Ci powiem - wg taryfikatora PSR  posiadanie niewymiarowego sandacza to 50 zł i więcej. ( http://ssrksiaz.pl/taryfikator.pdf ) No i wpłacasz tę wpłatę na KP SSR. Ok, wydaje się, że jest git ale... jest to wykroczenie z Ustawy a nie regulaminu łowiska lub RAPR. Powinna być sprawa skierowana do PSR lub delikwent i dowody przekazane Policji.
KTO ŁAMIE TU PRAWO?
No taki mały quiz - kto tu łamie prawo?

" I ta odpowiedż mnie satysfakcjonuje. Bo przecież jesteśmy tylko ludżmi i możemy popełnić nieświadomie błąd !!!  W tym momencie możemy ominąć te nie korzystne dla nas dalsze konsekwencje. A z doświadczenia wiemy, że w 99% ("może Pan odmówić,wtedy będzie skierowany wniosek do sądu najwyższego, rejonowego,kolezeńskiego, srakiego i dupakigo")  może nas to wiele więcej kosztować.
Dlatego uważam że "Dobrowolna wpłata" jest ukłonem w naszym kierunku."
Zbyszek na miłość Boską tyle lat wędkuje i jeszcze nie zdarzyło mi się nieświadomie ani świadomie złamać zapisów Ustawy, RAPR lub regulaminu łowiska. Wszystkie tłumaczenia " ja nie wiedziałem, ja nie znałem, ja coś... " świadczą tylko za przeproszeniem o debilizmie wędkarza  a takiego czegoś żadna wpłata dobrowolna nie wypleni. Bo skoro do dziś się słyszy, że szczupak to ma 45 cm wymiar a gość przez ostatnie kilka lat wytargał do domu 50 takich szczupaków i miałby zapłacić dobrowolnie 100 zł to ja dziękuję za takie sankcje wobec KŁUSOWNIKA !!! No to wg tego co mówisz załatwiamy sprawę na miejscu, polubownie i po sprawie bo przecież nie pochwali się nikt, że zabiera w kółko takie 45 cm i mniejsze szczupaki od zawsze. I tego chciałbyś ?
JK

PS.
Ja nadal czekam na odpowiedź na zadane pytania.

Po raz kolejny- BREDZISZ! Wyobraź sobie, że TAK, że jak rozliczą go strażnicy przez "dobrowolną", to jest już po sprawie. Ryba zostaje wpuszczona do wody, wędkarz płaci JAK ZECHCE (!) i wędkuje dalej. A jeśli nie zechce pokryć na KP wyrządzonej szkody (czy w PZW czy na łowisku strażnikowi) za popełnione w/w wykroczenie, wtedy sprzęt zostaje mu zabezpieczony, dostaje pokwitowanie na to i sprawa WTEDY trafia do PZW lub prosto do PSR. A PSR docenia go według taryfikatora. A co to za twoja nowa teoria, że jedne wykroczenia się kwalifikują TYLKO do skierowania do PSR, a inne nie. Z nawet najmniejszym wykroczeniem można (ale nie trzeba) sprawę kierowac do PSR!!!!!!!!! WIĘC CO JEST DLA WĘDKARZA LEPSZYM WYJŚCIEM? Zapłacić na KP, czy kilka razy więcej w PSR lub w sądzie? Bredzisz chłopie nie mając wiedzy na ten temat nawet tyle co brudu za paznokciem. Daj sobie spokój lepiej ze swoimi teoriami, bo to żenada i robienie ludziom wody z mózgu.
(2014/10/09 10:16)

pawelz

Czy aby takie postawienie sprawy:
"Zaplacisz dobrowolnie X zl i po sprawie a jak nie to wiele wiecej " nie jest szantazem ?.
Gdyby w taryfikatorze za dane wykroczenie jedna z kar byla "dobrowolna wplata" wtedy bylby to wybor. A jesli nigdzie nie ma takiego zapisu to jest to najzwyklejszy szantaz. I mysle, ze gdym mial dowod na takie praktyki, to przed sadem mpglbym narobic niezlego zamieszania. (2014/10/09 10:39)

MASTINO

"Zaplacisz dobrowolnie X zl i po sprawie a jak nie to wiele wiecej " nie jest szantazem ?.
Gdyby w taryfikatorze za dane wykroczenie jedna z kar byla "dobrowolna wplata" wtedy bylby to wybor. A jesli nigdzie nie ma takiego zapisu to jest to najzwyklejszy szantaz. I mysle, ze gdym mial dowod na takie praktyki, to przed sadem mpglbym narobic niezlego zamieszania.

Szantaż? Czytasz siebie? Propozycja najniższej z możliwych kwot, to szantaż???? To Policjant za każdym razem kiedy proponuje komuś mandat karny, LUB w razie odmowy skierowanie sprawy do sądu, gdzie wymiar kary bywa kilkanaście razy wyższy, to szantażuje sprawcę?????? Dobre :)

(2014/10/09 10:45)

kedzio

Policjant działa w zakresie prawa i własnych uprawnień. Przykład nietrafiony. Pan zaś jest wolontariuszem, społecznikiem, pan nie masz takich uprawnień - co pewnie pan wie, bo kiedyś działał pan w innych słuzbach  - co nie? (2014/10/09 11:05)

kedzio

I moze to panu zostało... :) (2014/10/09 11:05)

pawelz

Gdyby w taryfikatorze za dane wykroczenie jedna z kar byla "dobrowolna wplata" wtedy bylby to wybor. A jesli nigdzie nie ma takiego zapisu to jest to najzwyklejszy szantaz. I mysle, ze gdym mial dowod na takie praktyki, to przed sadem mpglbym narobic niezlego zamieszania.

Szantaż? Czytasz siebie? Propozycja najniższej z możliwych kwot, to szantaż???? To Policjant za każdym razem kiedy proponuje komuś mandat karny, LUB w razie odmowy skierowanie sprawy do sądu, gdzie wymiar kary bywa kilkanaście razy wyższy, to szantażuje sprawcę?????? Dobre :)

Policjant daje do wyboru jedna z dwoch kar. Obie sa przewidziane prawnie w odpowiednich ustawach i przepisach. Gdzie "wplata dobrowolna" jest okreslona jako jedna z mozliwych kar za dane wykroczenie ?. (2014/10/09 11:23)

JKarp

Mastino sam bredzisz jak po kiepskim haszu.
Nadal nie odpowiadasz na postawione pytania.
To nie są moje nowe teorie a Twoje naginanie prawa.
Wychodzi na to czego się spodziewałem - zapłać dobrowolnie a i tak zostaniesz ukarany przez właściwy organ. Po cóż więc są te wpłaty - dla poprawienia własnego ego ?  Dlaczego wpis Pana Profesora mówi jakoś inaczej? Jak masz takie duże ego uważaj żebyś się o nie potknął.
A co możesz zrobić jak nie poddam się ani kontroli ani wpłacie - a nic nie możesz zrobić oprócz zawezwania odpowiednich służb. MASZ ODSTĄPIĆ OD CZYNNOŚCI :-))))) Wtedy skończy się durny temat dobrowolnej wpłaty bo ja sam zadzwonię po Policję gdy kiedyś jakiś strażnik SSR zaproponuje mi taką wpłatę. Zapewniam Cię, że tu nikt nie nagina prawa dla podniesienia swojej wartości. 

Problemem jest to, że myślisz, ze dużo możesz a w sumie możesz gucio zrobić. Budujesz swój wizerunek na portalu jak wielki dmuchany duży balon a byle szpilka go przebija. Jak zamierzałbyś zabepzieczyć mój sprzęt? Siłą ? He he - gucio, nie możesz siłą bo nie możesz go dotknąć. Perswazją - już raz jakiś niedouczony strażnik z Marek chciał dotknąć mojego poda i wędek. Zadzwoniłem po prostu po Policję i skończyło rumakowanie małolata.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - dlaczego nadal żaden strażnik nie podejmie dyskusji podając podstawę prawną takiej dobrowolnej wpłaty? 
Też Co podpowiem - bo jej nie ma. Bo wstyd udowadniać coś co jest niezgodne z prawem.
Ty sobie zbieraj te wpłaty aż trafisz na kogoś kto zna przepisy.

"Szantaż? Czytasz siebie? Propozycja najniższej z możliwych kwot, to szantaż???? To Policjant za każdym razem kiedy proponuje komuś mandat karny, LUB w razie odmowy skierowanie sprawy do sądu, gdzie wymiar kary bywa kilkanaście razy wyższy, to szantażuje sprawcę?????? Dobre :)"
No pewnie, że dobre bo policjant ma takie prawo. Pyta czy przyjmujesz MANDAT A NIE DOBROWOLNĄ WPŁATĘ bo jak nie kieruje sprawę do sądu. Ty nie masz prawa zapytać czy " dobrowolna wpłata " bo inaczej sprawa jest kierowana do sądu. No chyba, że sam sobie tak ustanowiłeś, tak działasz na patrolach i tu zupełnie przypadkiem wyprztykałeś się ze swoich praktyk. Ludzie często zupełnie przypadkiem, podświadomie zdradzają swoje sekrety ;-)
A JAKĄ NAJMNIEJSZĄ KWOTĘ ZGODNIE Z PRAWEM MOŻE ZAPROPONOWAĆ SSR ?Czekam na odpoiwedź ;-) ha ha.
JK

(2014/10/09 11:29)

MASTINO

Nie rozumem, nie pojmę tego nigdy, że kilku, dosłownie KILKU zacietrzewionych przeciwników SSR nie może zrozumiec jednej, podstawowej rzeczy. A mianowicie tego, że KAŻDA SSR stara się, a przynajmniej powinna, dbać o to żeby każdy wędkarz poprzez możliwie łagodne potraktowanie przez SSR, w przypadku popełnienia przez nego wykroczenia, nadal był członkiem PZW, lub nim wreszcie został,bo im więcej członków PZW, tym więcej pieniążków, i więcej pieniążków, tym lepsze wyposażenie dla SSR, im lepsze wyposażenie, tym lepsza ochrona łowisk i tak metodą naczyń połączonych logika podpowiada sens tego. Przykład- na łowisku zostaje zatrzymany wędkarz, u którego ujawniono wykroczenie w postaci braku uprawnień (Karty Wędkarskiej). Nigdy jej nie miał, a łowić ryby bardzo chce. Często jest tak, że w w/w przypadku zostaje mu zabezpieczony sprzęt na pokwitowanie i zostaje on poinformowany, że sprzęt musi odebrać w PZW. Udaje się taki ktoś do PZW i tam żeby odebrać ten sprzęt, MUSI wyrobić on wspomniane uprawnienia i może ale nie musi, zostać członkiem PZW, CO SKUTKUJE DOKONYWANIEM COROCZNYCH OPŁAT, LUB CHOCIAŻ WYKUPOWANIEM TZW. "CZASÓWEK". W przeciwnym wypadku, nie przyjdzie odebrać albo odmówi wyrobienia uprawnień, sprzęt wraz z pokwitowaniem zostaje przekazany w ciągu trzech dni do PSR, gdzie zostaje wezwany i dostaje on mandat najmniej- 400 zł (!) za brak uprawnień i zezwolenia (200 + 200). A jeśli nie, to wniosek do sądu i tam rozmowa zaczyna się od 500 zł + reszta zasądzonych przez sąd konsekwencji, założone akta etc. Kalkulacja prosta nawet dla szympansa, a to już finansowo boli bardziej. I teraz pytanie za sto punktów do tych co tak krzyczą przeciw "dobrowolnym" i ogólnie przeciw SSR: -Która opcja jest dla nich lepsza w akurat tym wypadku? "Kara" (celowy cudzysłów) w postaci opcji wyrobienia karty i wniesienia opłat PZW za np. 250 zł, czy na dzień dobry 400 zł w PSR lub od 500 w górę w sądach? I tak się dzieje w 99% przypadków ujawnienia wykroczeń przez SSR i np. "dobrowolna" czy odbiór sprzętu w PZW, że konsekwencje popełnienia wykroczeń są nieporównywalnie mniej bolesne dla wędkarza, niż wizyta w PSR lub w sądzie, a nawet mandat zaproponowany przez Policjanta, SL, SM itd. na łowisku. Ludzie! Myślcie trochę! Podpowiem z autopsji, że patrol SSR w asyście PSR lub SL czy Policjantów i zatrzymanie wędkarza na wykroczeniu, jest dużo bardziej dla niego kosztowny, niż ujawnienie wykroczenia i "ukaranie" przez samodzielny patrol SSR. Z naszą PSR i Policją na patrolach dyskusji nie ma. Pouczenia zaczynają prezechodzić do historii. SSR wychodzi frontem do wędkarzy, natomiast reszta służb ma PZW i jego kondycję gdzieś i "wali karami jak książka (czyt. taryfikator i KW, KPC) nakazuje". Owszem, nieraz to bywa lepsze, niż KP, bo skuteczniej dyscyplinuje, ale nie zawsze tędy droga. Nasza SSR stara się i tak jest, być sprzymierzeńcem wędkarza, a koszmarem dla stricte kłusowników.  (2014/10/09 11:50)

MASTINO

Policjant daje do wyboru jedna z dwoch kar. Obie sa przewidziane prawnie w odpowiednich ustawach i przepisach. Gdzie "wplata dobrowolna" jest okreslona jako jedna z mozliwych kar za dane wykroczenie ?.

Nie obracaj kota dupą, zapytałem o "szantaż". Poczytaj informacje z linków jakie wkleiłem, to sobie odpowiesz.

(2014/10/09 11:53)