Kontrola przez SSR - co zrobić ?

/ 174 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

zbynio5o


@markus, przeczytaj ty jeszcze raz co napisał @Mastino bo wychodzi na to, że to ty siejesz herezje . (2014/10/07 19:45)

u?ytkownik180298


@markus, przeczytaj ty jeszcze raz co napisał @Mastino bo wychodzi na to, że to ty siejesz herezje .



Wiem Drogi Kolego co napisałem ja , a co napisał Pan Mastino.Treśc mojego posta jest celowa - nieprawnie pobieranie dobrowolnych wpłat od przestępców było błędem , a od pozostałych jest jak najbardziej pożądane ! Dla mnie to herezje ; widocznie dla Ciebie kol. nie ... ja na to nic nie poradzę !
p.s. I proszę mnie w przyszłości więcej nie pouczać bo w przeciwieństwie do innych wiem co piszę !  (2014/10/07 19:59)

zbynio5o


Na drugi raz nie mieszaj w temat morderców, złodzieji itp. a unikniesz pouczeń i innych jakiś banów :) (2014/10/07 20:39)

u?ytkownik180298


I jeszcze jedno w gwoli wyjaśnienia :
Dla mnie dialog / rozmowa / polega na wymianie wzajemnej treści w formie słownej czy też pisemnej / bez względu czy się zgadzam z rozmówcą , czy też nie / ; jednak niektórzy mają inną definicję i rozumienie pojęcia konfrontacji słownej , eliminując niektóre z pośrednich zdań / w tym konkretnym przypadku - moich postów / stąd pewnie wynika to nie zrozumienie pozostawionych wyrwanych z kontekstu całościowego moich fragmentów wypowiedzi . I myślę , że jest to celowa działalność mająca na celu jedną ze stron skompromintować pozostawiając jako wiodące zdania swojego sojusznika myślowego.Na chwilę starałem się przejść na inne myslenie , które może być zidentyfikowane z niektórymi odbiorcami treści - i tu się z Tobą Zbynio5o zgadzam - ten post o herezji mógł być z takiego punktu widzenia błędnie interpretowany , więc spieszę z wyjaśnieniem i korektą jego w prostszych słowach : jeżeli ktoś łamie regulamin , przyjęte ustawowo prawa dokonuje przestępstwa / jak ja , czy ty będziemy łowić w okresach ochronnych , czy też zabierać ryby niewymiarowe chcąc nie chcąc stajemy się kłusownikami / więc jak można odróżnić takie osoby złapane podczas łamania prawa i zobligować je , bądź nie do dobrowolnej opłaty ? - i to właśnie dla mnie jest wypisywaniem herezjii !     Ten wcześniejszy post był celowo tak przeze mnie zredagowany - bo jak zauważyłem im bardziej jest niezrozumiały i zagmatwany tym ma większą szanse na przetrwanie !
Czy wyjaśnienie powyższe Kolegę usatysfakcjonowuje , bo jak nie to z chęcią dalej mogę wyjaśniać ?Pozdrawiam ! (2014/10/07 20:57)

pakul1206


Ależ panowie,przecież takie bezprawne praktyki są powszechnie stosowane chyba we wszystkich instytucjach związanych z szeroko rozumianym rybołustwem, RZGW,PZW,PSR to jakby mogło zabraknąć SSR.Wspomne tylko ostatnią sprawę  UWAGI prezesa o zakazie połowu ryb w obwodach nieoddanych do rybactwa,wygląda też na to że bezprawne pobieranie opłat przez RZGW za wędkowanie no i oczywiście na podstawie tej UWAGI karanie wędkarzy przez strażników.Czytałem gdzieś że sprawy w sądach już trwają,poczekajmy na rozstrzygnęcia. (2014/10/07 20:58)

Grzesiek75


- topic
@Mastino - Myślałem, że ochłoniesz, dlatego nie chciałem nic pisać personalnie, jak to ty masz w swoim zwyczaju, ale miotasz się faktycznie jak rozwścieczony pies - który jest takze twoim awatarem.
 Ogólnie mówiąc, to po twoich ripostach pisanych, potocznie mówiąc "nerwowym ściegiem" (wielokropki, itd.) wnioskuje, że jesteś osoba nadgorliwa, mało elastyczną, arogancką z wybujałym ego, osobą która za wszelka cenę chce dowieść swoich racji. Współczuje wszystkim wędkarzom z twojego okręgu, którzy staną na twojej drodze, lub ci się nie spodobają, pewnie z mułu i trzcin wyciągniesz jakieś stary butelki i śmieci, ażeby dowalić osobie która zaszła ci za skórę, ew. w ramach zadośćuczynienia zaproponujesz dobrowolna wpłatę. Trochę ogłady i opanowania chłopie! Na moje oko, jesteś zbyt nerwowa osobą, żeby pełnić swoja funkcje. Zalecam wizytę u psychiatry, lub doraźnie środki, pod postacią pigułek uspokajających, naparów z melisy, itp.                                                     
 

 

Lepiej bym tego nie ujął. Cała prawda która powinna dać chłopu do myślenia.

(2014/10/08 08:27)

MASTINO


Lepiej bym tego nie ujął. Cała prawda która powinna dać chłopu do myślenia.




Ty byś w ogóle niczego nigdzie nie ujął, bo nie masz nawet podstawowej wiedzy na jakikolwiek temat, a już szczególnie na temat prawa wędkarskiego. A tym się od chłopa właśnie różnisz, że chłop myśli.

(2014/10/08 10:39)

MASTINO


I jeszcze jedno w gwoli wyjaśnienia :
Dla mnie dialog / rozmowa / polega na wymianie wzajemnej treści w formie słownej czy też pisemnej / bez względu czy się zgadzam z rozmówcą , czy też nie / ; jednak niektórzy mają inną definicję i rozumienie pojęcia konfrontacji słownej , eliminując niektóre z pośrednich zdań / w tym konkretnym przypadku - moich postów / stąd pewnie wynika to nie zrozumienie pozostawionych wyrwanych z kontekstu całościowego moich fragmentów wypowiedzi . I myślę , że jest to celowa działalność mająca na celu jedną ze stron skompromintować pozostawiając jako wiodące zdania swojego sojusznika myślowego.Na chwilę starałem się przejść na inne myslenie , które może być zidentyfikowane z niektórymi odbiorcami treści - i tu się z Tobą Zbynio5o zgadzam - ten post o herezji mógł być z takiego punktu widzenia błędnie interpretowany , więc spieszę z wyjaśnieniem i korektą jego w prostszych słowach : jeżeli ktoś łamie regulamin , przyjęte ustawowo prawa dokonuje przestępstwa / jak ja , czy ty będziemy łowić w okresach ochronnych , czy też zabierać ryby niewymiarowe chcąc nie chcąc stajemy się kłusownikami / więc jak można odróżnić takie osoby złapane podczas łamania prawa i zobligować je , bądź nie do dobrowolnej opłaty ? - i to właśnie dla mnie jest wypisywaniem herezjii !     Ten wcześniejszy post był celowo tak przeze mnie zredagowany - bo jak zauważyłem im bardziej jest niezrozumiały i zagmatwany tym ma większą szanse na przetrwanie !
Czy wyjaśnienie powyższe Kolegę usatysfakcjonowuje , bo jak nie to z chęcią dalej mogę wyjaśniać ?Pozdrawiam !





Naucz się rozróżniać kwalifikacje czynu co już jest a co nie jest jeszcze przestępstwem a jedynie wykroczeniem w rozumieniu prawa, w tym przypadku z Ust. o Ryb. Śródl., naucz się czytać tekst ze zrozumieniem, a potem wypisuj te swoje filozofie, lub jak to trafnie nazwał kol. @Zynio 5o- herezje, jednocześnie nie próbuj szklić czytających, że coś tam celowo napisałeś, sorry- zredagowałeś, bo to czy tamto..... I zapamiętaj, jak już posiłkujesz sie głupkowatym przykładem, a mianowicie, że łowiąc w okresie ochronnym, czy niewymiary, popełniamy nie przestępstwo, ale WYKROCZENIE więc nie jest to w świetle prawa KŁUSOWNICTWO. A właśnie za wykroczenia są propnowane "dobrowolne", czy ci się to podoba czy nie, czy ci to pasuje, czy nie. ".....jeżeli ktoś łamie regulamin , przyjęte ustawowo prawa dokonuje przestępstwa...." - BREDZISZ chłopie. Doedukuj się do końca.  Czy wyjaśnienie powyższe cie usatysfakcjonowuje , bo jak nie to z wielką niechęcią dalej mogę wyjaśniać.......  (2014/10/08 10:50)

zbynio5o


Czy zasada dobrowolnej wpłaty za wykroczenie działa na terenie całego kraju, czy tylko w nie których okręgach ?Podam przykład portalowego kolegi który 3 lata temu pomylił płotke ze wzdręgą i założył tą drugą nie wymiarową na żywca. Oczywiście żałował strasznie.Został skontrolowany, kara pieniężna, sąd koleżeński i zakaz wędkowania na jeden rok.Powiem tak, gdyby to mi sie wydarzyło a miałbym możliwość dobrowolnej wpłaty i zamknęło by to całą sprawe, skorzystałbym .  Oczywiście wielkość tej kwoty też wchodzi w gre. (2014/10/08 11:29)

kedzio


Zatem panowie spokojna rozczochrana! Można spokojnie łamać regulamin! Najwyżej dobrowolnie wpłaci się 5 dych i po sprawie!

(2014/10/08 11:36)

JKarp


Czy zasada dobrowolnej wpłaty za wykroczenie działa na terenie całego kraju, czy tylko w nie których okręgach ?Podam przykład portalowego kolegi który 3 lata temu pomylił płotke ze wzdręgą i założył tą drugą nie wymiarową na żywca. Oczywiście żałował strasznie.Został skontrolowany, kara pieniężna, sąd koleżeński i zakaz wędkowania na jeden rok.Powiem tak, gdyby to mi sie wydarzyło a miałbym możliwość dobrowolnej wpłaty i zamknęło by to całą sprawe, skorzystałbym .  Oczywiście wielkość tej kwoty też wchodzi w gre.


Po pierwsze Zbyniu te dobrowolne wpłaty są NIELEGALNE !!!
Znamy kompetencje SSR i tam nie ma mowy o czymś takim.
A to, że wędkarze dają się na to złapać świadczy tylko o ich braku wiedzy.
 
Zwróć uwagę, że pomimo dobrowolnej wpłaty Twój kolega i tak został ukarany przez ten śmieszny sąd PZW zakazem połowu na rok. Czy ta wzdręga była aż tyle warta, żeby zmusić kogoś do jakiejś wpłaty na rzecz PZW. Czy wartość wzdręgi jest aż tak duża, że zmienia kwalifikacja czynu z wykroczenia na przestępstwo? Oczywiście, że nie. Więc sam sobie odpowiedz czy zmuszenie do dobrowolnej wpłaty jest zgodne z prawem ?
Piszesz, że wpłaciłbyś gdyby załatwiłoby to sprawę. A czy koledze po wpłacie załatwiło sprawę? Oczywiście, że nie bo zakazano mu połowy ryb na rok. Więc po co wpłacać, skoro i tak zostaniesz ukarany.

Pomijam fakt, że komuś się po...ało w głowie skoro za jedną wzdręgę pozbawia możliwości łowienia przez rok, karze go " dobrowolną wpłatą " mającą ponoć wszystko załatwić.
ŻENADA !!!
JK

PS.
Zwróć uwagę, że nikt inny nie mówi o tych " dobrowolnych wpłatach ". Sądzę, że gdyby było to legalne i zgodne z prawem mielibyśmy tu nie jednego Mastino ale co najmniej nastu Kolegów z SSR podających podstawy prawne pobierania tych wpłat. (2014/10/08 11:44)

JKarp


Zatem panowie spokojna rozczochrana! Można spokojnie łamać regulamin! Najwyżej dobrowolnie wpłaci się 5 dych i po sprawie!
No jak z tym rocznym zakazem wędkowania?Normalnie brak słów na nadgorliwość " sędziów " spod egidy PZW.jk (2014/10/08 11:45)

zbynio5o


Nie tak do końca. Są wykroczenia mniej lub więcej drastyczne i zapewne kompetentny i myślący kontrolujący potrafi je zakwalifikować do dobrowolnej wpłaty czy bardziej drastycznie potraktuje delikwenta :))
Do Kedzio :) (2014/10/08 11:47)

zbynio5o


Janusz, nie wiem czy sie rozumiemy, on nie miał możliwości "dobrowolnej wpłaty". (2014/10/08 11:50)

JKarp


No  to kto go zmusił do wpłaty ? Kwota jest w sumie nieważna. 
JK (2014/10/08 11:55)

JKarp


Nie tak do końca. Są wykroczenia mniej lub więcej drastyczne i zapewne kompetentny i myślący kontrolujący potrafi je zakwalifikować do dobrowolnej wpłaty czy bardziej drastycznie potraktuje delikwenta :))


Zbyniu przeczytaj uważnie to:
jest całkowicie dobrowolna i nikt nie ma obowiązku dokonywania jej, jednak w przypadku odmowy wędkarz musi liczyć się z dalszymi czynnościami służbowymi strażników". 
 
To blockquote z Pana Radeckiego. Wynika z niego, że jak wpłacisz dobrowolnie SSR odstąpi od czynności. To wynika z tego zdania.
JK
EDIT
Usunąłem swoje zdanie, które mogło być brane za słowa tego Pana. (2014/10/08 11:58)

zbynio5o


No  to kto go zmusił do wpłaty ? Kwota jest w sumie nieważna. 
JK

PSR dali mandat i notatke o dalsze wyciągnięcie konsekwencji do koła, zatrzymali również papiery.Dlatego szkoda gadać na tą sytuacje.
(2014/10/08 12:01)

u?ytkownik180298


Drogi strazniku / czy tam tez rycerzu / broniacy praworzadnosci pojmowanej dla potrzeby sytuacji :- dla mnie nie nie sam wyraz , slowo ma znaczenie , ale jego zrozumienie i jego wlasna interpretacja - jak ktos popelnia wykroczenie to przekracza przyjete normy co jest przestepstwem / przestepuje , omija prawo /- tak samo jak ktos jest tepym kretynem komunista to dla mnie okreslenie sk...yn , konfident , swolocz oznacza to samo 
- slowo heretyk uzylem pierwszy w kontekscie Pana wczesniejszych komentarzy , a kol . Zbyniu jedynie je powtorzyl - wiec prosze kolejny raz nie mataczyc wprowadzajac pozostalych w blad
Zegnam Pana i zycze milego polowania na chcacych uiscic dobrowolna wplate - mysle , ze nawet dyszka by kol. nie pogardził.... (2014/10/08 12:08)

JKarp


No to zmienia postać rzeczy i nie ma mowy o wpłacie dobrowolnej. Mandat jest i tyle. No dziwię się tylko tym " sędziom " - przecież sama rozmowa z nimi by wystarczyła.JK (2014/10/08 12:09)

u?ytkownik180298


2 lata temu zostalem podczas lowienia na podrywke / obowiazywal wtedy zakaz uzywania tego urzadzenia /  zatrzymany przez psr i przewieziony na komisariat policji - podrywka zostala zabezpieczona jako narzedzie klusownicze a mi wytoczono sprawe w sadzie - podczas jej / bylo to 3 tyg po zatrzymaniu mnie przez tych nadgorliwcow / sedzina prowadzaca nie miala pojecia co to jest ta podrywka i do czego sluzy - chyba z 20 min jej tlumaczylem ze nie mialo to nic wspolnego co bylo opisane w raporcie sporzadzonym przez straznikow z checia pozyskania ryb , a jedynie zlowieniu z 2 plotek potrzebnych na wieczorna zasiadke 
Rozprawa sie momentalnie zakonczyla nalozeniem na mnie mandatu w wysokosci 50 pln , i nie zgloszenia mnie  co wnioskowali zglaszajacy  do rejestru karanych ; ntb . w ten sam dzien odzyskalem z komisariatu swoj przedmiot przestepstwa 
Napisalem to po to , aby uswiadomic co by sie dzialo , gdyby ta podsluzba psr mialaby o czyms samemu decydowac !  - sa to w wiekszosci osoby ograniczone , nie potrafiace realnie ocenic rzeczywistosci i ktos taki o IQ mniejszym od mojego psa mialby mi proponowac dobrowolna jakas wplate ? - Naprawde wole juz te jasne procedury policyjno-sadowe z normalnymi myslacymi ludzmi niz jakies negocjacje finansowe nad woda z debilami !pozdrawiam (2014/10/08 12:37)

Artur z Ketrzyna


No  to kto go zmusił do wpłaty ? Kwota jest w sumie nieważna. 
JK

PSR dali mandat i notatke o dalsze wyciągnięcie konsekwencji do koła, zatrzymali również papiery.Dlatego szkoda gadać na tą sytuacje.



PSR wypełniła swoją pracę w całości. Czy to ich wina ze kolega który zdał kartę, nie odróżnia ryb?
A może odróżnia, tylko porostu zaryzykował i poniósł tego konsekwencje?


Kurcze każdy z nas powinien znać regulamin łowiska, jak i podstawową wiedzę o wędkarstwie. I każdy wie że trzeba przestrzegać regulamin łowiska, bo będzie za o kara, w razie kontroli. Tak więc nie wiem czemu to takie oburzenie.
Dla jednego krasnopiórka to taka tam rybka, innemu karp. Tu nie chodzi za jaka rybę. A za to że złamał regulamin i tym samym zapisy prawne o uprawianiu amatorskiego połowu w naszym kraju.
Tak jak pirat drogowy łamiąc zakaz, czy przekraczając prędkość.

Moim zdaniem.
Warto zawsze się zastanowić czy dla takiej rybki warto ryzykować ukaraniem? A nie czy mnie złapią i ile za to dostanę?


Inaczej;
 Popatrz na tą rybkę i na swój sprzęt. Co jest dla ciebie droższe? (pomijam inne kary, bo chyba sprzęt zatrzymać może nawet SSR?)
(2014/10/08 12:41)

MASTINO


Czy zasada dobrowolnej wpłaty za wykroczenie działa na terenie całego kraju, czy tylko w nie których okręgach ?Podam przykład portalowego kolegi który 3 lata temu pomylił płotke ze wzdręgą i założył tą drugą nie wymiarową na żywca. Oczywiście żałował strasznie.Został skontrolowany, kara pieniężna, sąd koleżeński i zakaz wędkowania na jeden rok.Powiem tak, gdyby to mi sie wydarzyło a miałbym możliwość dobrowolnej wpłaty i zamknęło by to całą sprawe, skorzystałbym .  Oczywiście wielkość tej kwoty też wchodzi w gre.



Dokładnie tak. Szacunek za rozsądne i logiczne myślenie. Okręgi logicznie i zdrowo myślące, umiejące korzystać z pomocy prawniczej wiedzy merytorycznej, doświadczenia i sławy takich biegłych jak Pan Radecki, juz to dawno wprowadziły i jest ich większość. Bo wbrew pozorom, ta forma jest to "ukłon" w stronę wedkarza. Bo- wyjeżdża chłop, sam, czy z kolegą, z rodziną etc, na ryby, na  nockę, weekend itp....Popełnia jakieś tam wykroczenie, celowo czy nie. Zostaje ono ujawnione. Strażnik w tym momencie ma wybór- NIE zabezpiecza mu sprzętu, tym samym nie psuje mu wyjazdu, tylko proponuje "dobrowolną" , już nawet bez sądu koleżeńskiego. Wędkarz przyznaje pokornie, że popełnił błąd, płaci strażnikowi "dobrowolną" na KP i wędkuje spokojnie dalej. Wyjazd wędkarzowi nie został przerwany i zepsuty poprzez zabranie mu sprzętu, wędkarz płacąc na KP został w pewnym stopniu zdyscyplinowany, wypoczywa i wędkuje dalej, uboższy jedynie o jakąś tam kwotę a nie o sprzęt wędkarski i przerwany i zepsuty wyjazd. Gwarantuję, że wielkość takich kwot jest nieporównywalnie mniejsza niż kwoty mandatów wypisywanych przez PSR, SL, czy Policję.  (2014/10/08 18:29)

MASTINO


Czy zasada dobrowolnej wpłaty za wykroczenie działa na terenie całego kraju, czy tylko w nie których okręgach ?Podam przykład portalowego kolegi który 3 lata temu pomylił płotke ze wzdręgą i założył tą drugą nie wymiarową na żywca. Oczywiście żałował strasznie.Został skontrolowany, kara pieniężna, sąd koleżeński i zakaz wędkowania na jeden rok.Powiem tak, gdyby to mi sie wydarzyło a miałbym możliwość dobrowolnej wpłaty i zamknęło by to całą sprawe, skorzystałbym .  Oczywiście wielkość tej kwoty też wchodzi w gre.


Po pierwsze Zbyniu te dobrowolne wpłaty są NIELEGALNE !!!
Znamy kompetencje SSR i tam nie ma mowy o czymś takim.
A to, że wędkarze dają się na to złapać świadczy tylko o ich braku wiedzy.
 
Zwróć uwagę, że pomimo dobrowolnej wpłaty Twój kolega i tak został ukarany przez ten śmieszny sąd PZW zakazem połowu na rok. Czy ta wzdręga była aż tyle warta, żeby zmusić kogoś do jakiejś wpłaty na rzecz PZW. Czy wartość wzdręgi jest aż tak duża, że zmienia kwalifikacja czynu z wykroczenia na przestępstwo? Oczywiście, że nie. Więc sam sobie odpowiedz czy zmuszenie do dobrowolnej wpłaty jest zgodne z prawem ?
Piszesz, że wpłaciłbyś gdyby załatwiłoby to sprawę. A czy koledze po wpłacie załatwiło sprawę? Oczywiście, że nie bo zakazano mu połowy ryb na rok. Więc po co wpłacać, skoro i tak zostaniesz ukarany.

Pomijam fakt, że komuś się po...ało w głowie skoro za jedną wzdręgę pozbawia możliwości łowienia przez rok, karze go " dobrowolną wpłatą " mającą ponoć wszystko załatwić.
ŻENADA !!!
JK

PS.
Zwróć uwagę, że nikt inny nie mówi o tych " dobrowolnych wpłatach ". Sądzę, że gdyby było to legalne i zgodne z prawem mielibyśmy tu nie jednego Mastino ale co najmniej nastu Kolegów z SSR podających podstawy prawne pobierania tych wpłat.



POKAŻ MI ZAPIS WYRAŹNY W PRAWIE, ŻE DOBROWLNE WPŁATY SĄ NIELEGALNE!!!!!!!!!! Albo skończ bredzić! Jakie zmuszenie!!!!!!!???????? Co ty znowu fanzolisz????!!!!!! A skąd ty wiesz jasnowidzu, jaki wyrok zasądziłby mu sąd koleżeński????? Jak KP to nie sąd! Nie ma znaczenia, czy wzdręga była "tyle" warta, bo to samo dotyczyłoby suma, szczupaka, leszcza czy raka! Weź ty wysil te szare komórki i zacznij mysleć co czytasz i co piszesz..... (2014/10/08 18:41)

MASTINO


Ręce opadaja jak się czyta tego z rybą w avatarze i tego z podróbą owczarka.....Beton i prowokatorzy.  (2014/10/08 18:41)

michal0087


Witam, temat znalazłem dość późno więc sprawa już pewnie dawno wyjaśniona ale pozwolę sobie zabrać głos by może na przyszłość rozwiać wątpliwości dla Ciebie lub kogoś innego w podobnej sytuacji. Pierwsza rzecz - jeśli się mylę to proszę o poprawę - z tego co wiem to niestety w PZW jeśli nie masz dokumentów i pozwoleń podczas kontroli to mandat się należy i koniec nie ma możliwości okazania po fakcie i zapłacenia opłaty manipulacyjnej czy czegoś w tym guście jak to ma na przykład miejsce w ZTM. Dwa jeśli rzekomo dostałeś mandat a nie otrzymałeś kwitu do podpisania, że jesteś takowym ukarany to ktokolwiek Ci wystawił taki świstek może cmoknąć Cię tam gdzie słońce nie dochodzi. Inaczej można by wysyłać polecenia zapłaty losowo wszystkim członkom danego koła bo przecież ich dane i tak są w bazie i na tej podstawie żądać zapłaty jakiejś tam należności. (2014/10/08 19:05)