Kontrola przez SSR - co zrobić ?

/ 174 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Bernard51

Chce sie tylko dowiedziec czy na podstawie danych z dowodu rejstracyjnego auta moga przyslac mi jakis mandatwiem ze to moja wina ze nie zabralem dokumentow ze soba drogi kolego jesli  przy kotroli policji nie mialbym prawa jazdy place tylko 50 zl nie 400 ... bo wkoncu uprawnienia sa tylko nie ma ich przy sobie tak samo powinno byc z dokumentami pzw a nie strasza odrazu sadem .. Chce sie tylko dowiedziec czy na podstawie danych z dowodu rejstracyjnego auta moga przyslac mi jakis mandat jesli nic nie podpisywalem  bo ty twierdzisz ze nic sie nie stalo i tzw mi sie upiekloo. 

Za bardzo kolego panikujesz,  skoro jak piszesz "masz"opłaty (oczywiście posiadając kartę i legitymację członkowska) udaj się do swojego koła w którym opłaciłeś należne składki i przedstaw okoliczności w jakich się znalazłeś, na pewno będą mogli sprawdzić jaka obsada i z którego rejonu SSR cie kontrolowała, nawet mogą wydać ci zaświadczenie że jesteś członkiem ich koła i masz opłacone składki na ten rok ( co może przydać ci się przy dalszych połowach do puki nie będziesz posiadał ,swoich lub duplikatów uprawniających do wędkowania)
Nic nie podpisywałeś ale dali ci termin 7 dni abyś zgłosił sie z aktualnymi dokumentami i na pewno powiedzieli gdzie i do kogo masz się zgłosić, już jak będziesz to na pewno z twoich a nie dane ojca na które jest zarejestrowany samochód spiszą i dadzą ci podpisać. Jeżeli zaniechasz zgłoszenia i wyjaśnienia to na pewno może byc wniosek do Sądu o ukaranie ojca z dodatkowymi danymi które ty podałeś przy kontroli.
   (2014/08/29 10:49)

JKarp

Jak SM ?Ma wskazać kto jechał będąc jednocześnie podejrzanym he he? Nie mozna być jednocześnie oskarżonym i świadkiem he he ;-)))Skoro nic osobiście nie otrzymał to nikt nie może powołać się na to czyj jest samochód. Ojciec nie musi nikogo wskazywać ponieważ fizycznie tam go nie było wiec skąd ma wiedzieć kto i gdzie był jego samochodem? SSR nie może żądać od właścieila auta żeby podał kto nim jeździł a już czy był na rybach tym bardziej.Jak nic nie podpisał bo nic nie zostało zapisane w formie protokołu z kontroli to co ma te siedem dni do faktu, że ktoś normalnie dał d... bo nie wezwał Policji? No chyba, że strażnicy zażądali żeby podał swoje dane - ale w ten sposób przekroczyli swoje uprawnienia ponieważ SSR może żądać tylko dokumentów uprawniających do APR.
JK (2014/08/29 11:00)

MASTINO

Przeczytałem uważnie cały artykuł Pana Profesora.1. Na podstawie czego SSR miałaby pobierać zadośćuczynienie od wędkarza - jakiś taryfikator jest czy na zasadzie ile się uda i jeden da stówkę a drugi dwie dyszki ?2. Powoływanie się na ten artykuł w kontekście " zapomnienia lub zagubienia dokumentów " uprawniających do APR jet dziwne żeby nie napisać śmieszne bo jaką to szkodą na rzecz PZW jest właśnie " zapomnienia lub zagubienia dokumentów " ?3. Uprawnienia SSR są jasne i nie ma tam żadnego zapisu o pobieraniu " dobrowolnych wpłat " więc strażnik nie może i nie powinien sugerować żadnej " dobrowolnej wpłaty ".Podstawowymi przepisami w tym zakresie są art. 445 i 448 kodeksu cywilnego.  Wynika z nich, że zadośćuczynienie na rzecz poszkodowanego zasądza tylko sąd cywilny lub karny, który nie jest do tego zobligowany.
Wszystkim, którym się proponuje wpłatę zadośćuczynienia przez SSR  proponuję ODMOWĘ WPŁATY BO NIE MA TAKIEGO PRAWA POZWALAJĄCEGO SSR NA TAKIE PRAKTYKI.
Jeszcze jedno - zadośćuczynienie jako forma kara dla kłusownika jak najbardziej ale zasądzona przez sąd a nie przez SSR.
Jak ktoś chciałby sobie poczytać :http://pl.wikipedia.org/wiki/Zado%C5%9B%C4%87uczynienie
JK

Albo jak zwykle coś udajesz, że czytasz i znowu niczego nie rozumiesz, albo nie czytałeś opinii Pana profesora na temat DOBROWOLNYCH WPŁAT tylko całkiem inne publikacje, poniżej ci to udowadniam. Jaki taryfikator, co za pierdoły znowu wypisujesz. Rozumiesz słowo "DOBROWOLNE"? Czyli takie, w takiej kwocie, która będzie przynajmniej zbliżona do kwoty z taryfikatora PSR, i zaproponowana w podobnej kwocie, na którą to wpłatę wcale nie musisz się zgodzić, lub DOBROWOLNIE ją strażnikowi na KP wpłacić i mieć całą sprawę załatwioną. Jesli sprawa trafi do PSR, wtedy bulisz dużo więcej albo trafiasz do Sądu. Wiele wykroczeń stricte wędkarskich nie ma dużo wspólnego ze szkodą wyrządzoną  BEZPOŚREDNIO PZW, a wykroczeniami są i są karalne. Strażnik SSR może i proponuje dobrowolne wpłaty na KP za wykroczenia. Ponownie opinia PRAWNIKA a zarazem wybitnego znawcy prawa rybackiego i wędkarskiego jest dla ciebie niezgodna z twoimi przekonaniami i wyłazi jak zawsze z ciebie beton..... DOEDUKUJ SIĘ PONOWNIE:
http://www.pzw.org.pl/zozgora/wiadomosci/69926/60/uprawnienia_spolecznej_strazy_rybackiej__pismo_ldz_237412ssrrw
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/57/wiadomosci/69926/pliki/opinia_prawna_prof_radeckiego0001.jpg
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/57/wiadomosci/69926/pliki/opinia_prawna_prof_radeckiego0002.jpg
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/57/wiadomosci/69926/pliki/opinia_prawna_prof_radeckiego0003.jpg

(2014/08/29 16:18)

MASTINO

MASTINO
Ale ta ssr w swoich szeregach ma gamoni, a ty kolego śpij spokojnie jak nic nie podpisywałeś to  jedynie co mogą to pocałować cię w.....

Czy ty kiedykolwiek mógłbyś napisać na tym forum cokolwiek z sensem, bez obrażania kogokolwiek, bez cynizmu, szyderstwa i kpin, a przede wszystkim coś mądrego? Chociaż RAZ.

Uczę się od najmądrzejszego na tym forum.

A tak  a pro po  pisania z sensem i coś mądrego , przeczytaj sobie ostatni twój post w tym temacie, no chyba że to był taki żarcik .

"a" co?  (a propos). To ty go przeczytaj, spróbuj pomyśleć (no chyba, że cie to boli) potem odpisuj z głową i po polsku......

(2014/08/29 16:23)

Bernard51

Ma wskazać kto jechał będąc jednocześnie podejrzanym he he? Nie mozna być jednocześnie oskarżonym i świadkiem he he ;-)))Skoro nic osobiście nie otrzymał to nikt nie może powołać się na to czyj jest samochód. Ojciec nie musi nikogo wskazywać ponieważ fizycznie tam go nie było wiec skąd ma wiedzieć kto i gdzie był jego samochodem? SSR nie może żądać od właścieila auta żeby podał kto nim jeździł a już czy był na rybach tym bardziej.Jak nic nie podpisał bo nic nie zostało zapisane w formie protokołu z kontroli to co ma te siedem dni do faktu, że ktoś normalnie dał d... bo nie wezwał Policji? No chyba, że strażnicy zażądali żeby podał swoje dane - ale w ten sposób przekroczyli swoje uprawnienia ponieważ SSR może żądać tylko dokumentów uprawniających do APR.

Są też Strażnicy Społeczni z"ludzka twarzą" więc mogli podejść do młodego wędkarza ze zrozumieniem ( po prostu uwierzyli w jego słowa).
A co do SRR nie musi żądać od właściciela auta kto jezdził jego samochodem, nawet nie musi go uprzedzac że wniosek został sporządzony do Sądu Grodzkiego, właściciel w sądzie pod przysięgą ( pod odpowiedzialnością karna)  ma obowiązek wskazać użytkownika swojego auta które posłużyło do domniemanego przestępstwa, bo sam poniesie odpowiedzialność.
 Nie wszyscy strażnicy od razu wzywają Policje, można pouczyć, przytoczyć jakie konsekwencje czekaja za brak uprawnień, a także można delikwenta zobowiązać na dobrowolną wpłate powiedzmy 50-100 zł na rzecz koła na zarybianie. Bo z mandatu Policji jak i PSR koło nie ma profitów.
A druga sprawa nie wiem czy to dobre że przychwalamy wędkarzowi że nie poniesie konsekwencji skoro nie został sporządzony protokół i nic nie podpisywał szczególnie na forum, złe przykłady należy piętnować. (2014/08/30 09:40)

JKarp

A gdzie jest napisane, że SSR może proponować wpłaty dobrowolne ?

Przed sądem można poddać się dobrowolnej karze i wpłacić coś jako zadośćuczynienia.

To jest tylko opinia z którą nie muszę się zgodzić tym bardziej, że SSR nie może przyjmować żadnych dobrowlnych wpłat.

No chyba, że wędkarz widząc SSR pada na kolana i stwierdza WYBACZ MI BO ZGRZESZYŁEM he he i jako pokutę sam genialnie domyśla się, że może dobrowolnie wpłacić kasę...

JK

(2014/08/30 11:13)

MASTINO

A gdzie jest napisane, że SSR może proponować wpłaty dobrowolne ?

Przed sądem można poddać się dobrowolnej karze i wpłacić coś jako zadośćuczynienia.

To jest tylko opinia z którą nie muszę się zgodzić tym bardziej, że SSR nie może przyjmować żadnych dobrowlnych wpłat.

No chyba, że wędkarz widząc SSR pada na kolana i stwierdza WYBACZ MI BO ZGRZESZYŁEM he he i jako pokutę sam genialnie domyśla się, że może dobrowolnie wpłacić kasę...

JK

Ty serio znowu? Rzeczywiście masz problem z czytaniem liter w języku polskim ze zrozumieniem tekstu czytanego. Ja więcej nie mam pytań. Człowieku, ogarnij się. Wkleja ci się tu dowody "na piśmie", czarno na białym, dowody rzetelne i autentyczne, a ty wiesz lepiej niż biegli w dziedzinie specjaliści (Szczepanik, Radecki). Twoje zgadzanie sie albo nie w świetle opinii prof. Radeckiego czy nawet Szczepanika jest niczym, jak zresztą wszystko co piszesz.  Profesor Radecki jest m.in. biegłym sądowym z dziedziny wykroczeń i przestępstw rybackich i wędkarskich i sądy proszą o wydawanie opinii chociażby w sprawie DOBROWOLNYCH WPŁAT, więc ponownie twoje zdanie i opinia są dla mnie warte tyle co pluskwa pod butem. Ty ponownie zdanie prawnika kolejnego podważasz? Czort z moim zdaniem, ale zdanie prawników! Oj masz problem chłopie, masz spory problem i nie wiem czy dasz sobie z nim radę.... Ale próbuj.

P.S. Jestem skłonny twierdzić, że to padanie na kolana w realu przed strażą rybacką, to ty znasz z autopsji..... :D

(2014/08/30 16:04)

JKarp

Niestety ale przed byle kim nie klękam.

Wskaż mi jeden zapis, że SSR może pobierać dobrowolne wpłaty...

Poza tym RAPR i żadna Ustawa nie przewidują takiej sytuacji.

JK

(2014/08/30 17:31)

MASTINO

Niestety ale przed byle kim nie klękam.

Wskaż mi jeden zapis, że SSR może pobierać dobrowolne wpłaty...

Poza tym RAPR i żadna Ustawa nie przewidują takiej sytuacji.

JK

Przed byle kim nie, ale przed wszystkimi funkcjonariuszami to już się chyba kładziesz. Co ci powyżej wkleiłem? Ty albo nie umiesz otwierać podanych linków, albo czytać, albo tniesz z siebie głupa i prowokujesz kłótnie. No nie mogę. Ręce opadają. Tam biegły w dziedzinie prawa rybackiego i wędkarskiego m.in. tobie to wyjaśnia. Jeśli nadal nie zrozumiesz polskich liter tam zapisanych, to wracaj do szkoły.

To jest tzw. "link" do strony internetowej-    http://www.pzw.org.pl/zozgora/wiadomosci/69926/60/uprawnienia_spolecznej_strazy_rybackiej__pismo_ldz_237412ssrrw

...zaznacz go myszką przy komputerze i kliknij "otwórz"...... Umiesz?

(2014/08/30 18:23)

JKarp

Nie, nie zamierzam przed byle kim ani klękać ani się kłaść więc nie pochlebiaj sobie.

SSR nie może pobierać żadnych wpłat bo takie tylko można wpłacać do koła PZW. Koniec , kropka.

To co sobie ktoś myśli gucio mnie interesuje bo żadne prawo nie przewiduje wpłat dobrowolnych poprzez SSR a tylko przez koło PZW. BIORĄC KASĘ ŁAMIESZ PRAWO. Ja wiedziałbym co zrobić gdyby ktoś zapronowałby taką wpłatę.

JK

(2014/08/30 19:11)

matjach

Przeczytałem uważnie cały artykuł Pana Profesora.1. Na podstawie czego SSR miałaby pobierać zadośćuczynienie od wędkarza - jakiś taryfikator jest czy na zasadzie ile się uda i jeden da stówkę a drugi dwie dyszki ?2. Powoływanie się na ten artykuł w kontekście " zapomnienia lub zagubienia dokumentów " uprawniających do APR jet dziwne żeby nie napisać śmieszne bo jaką to szkodą na rzecz PZW jest właśnie " zapomnienia lub zagubienia dokumentów " ?3. Uprawnienia SSR są jasne i nie ma tam żadnego zapisu o pobieraniu " dobrowolnych wpłat " więc strażnik nie może i nie powinien sugerować żadnej " dobrowolnej wpłaty ".Podstawowymi przepisami w tym zakresie są art. 445 i 448 kodeksu cywilnego.  Wynika z nich, że zadośćuczynienie na rzecz poszkodowanego zasądza tylko sąd cywilny lub karny, który nie jest do tego zobligowany.
Wszystkim, którym się proponuje wpłatę zadośćuczynienia przez SSR  proponuję ODMOWĘ WPŁATY BO NIE MA TAKIEGO PRAWA POZWALAJĄCEGO SSR NA TAKIE PRAKTYKI.
Jeszcze jedno - zadośćuczynienie jako forma kara dla kłusownika jak najbardziej ale zasądzona przez sąd a nie przez SSR.
Jak ktoś chciałby sobie poczytać :http://pl.wikipedia.org/wiki/Zado%C5%9B%C4%87uczynienie
JK

Albo jak zwykle coś udajesz, że czytasz i znowu niczego nie rozumiesz, albo nie czytałeś opinii Pana profesora na temat DOBROWOLNYCH WPŁAT tylko całkiem inne publikacje, poniżej ci to udowadniam. Jaki taryfikator, co za pierdoły znowu wypisujesz. Rozumiesz słowo "DOBROWOLNE"? Czyli takie, w takiej kwocie, która będzie przynajmniej zbliżona do kwoty z taryfikatora PSR, i zaproponowana w podobnej kwocie, na którą to wpłatę wcale nie musisz się zgodzić, lub DOBROWOLNIE ją strażnikowi na KP wpłacić i mieć całą sprawę załatwioną. Jesli sprawa trafi do PSR, wtedy bulisz dużo więcej albo trafiasz do Sądu. Wiele wykroczeń stricte wędkarskich nie ma dużo wspólnego ze szkodą wyrządzoną  BEZPOŚREDNIO PZW, a wykroczeniami są i są karalne. Strażnik SSR może i proponuje dobrowolne wpłaty na KP za wykroczenia. Ponownie opinia PRAWNIKA a zarazem wybitnego znawcy prawa rybackiego i wędkarskiego jest dla ciebie niezgodna z twoimi przekonaniami i wyłazi jak zawsze z ciebie beton..... DOEDUKUJ SIĘ PONOWNIE:
http://www.pzw.org.pl/zozgora/wiadomosci/69926/60/uprawnienia_spolecznej_strazy_rybackiej__pismo_ldz_237412ssrrw
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/57/wiadomosci/69926/pliki/opinia_prawna_prof_radeckiego0001.jpg
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/57/wiadomosci/69926/pliki/opinia_prawna_prof_radeckiego0002.jpg
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/57/wiadomosci/69926/pliki/opinia_prawna_prof_radeckiego0003.jpg

Dobrowolna wplata czyli taka jaka chce wplacic a nie taka ktora proponuje mi ssr w podobnej kwocie!!!!!

Ps: za lapowki to jest paragraf!!! A ssr je proponuje!!!

(2014/08/30 22:44)

JKarp

Pomijając fakt, że SSR nie może nic zaproponować ciekaw jestem skąd macie te KP, kto je rozlicza i na jakiej podstawie prawnej księguje ?

Przecież SSR podlega starostwu to z kim to jest rozliczane?

JK

(2014/08/31 07:30)

Iras1975

Nie, nie zamierzam przed byle kim ani klękać ani się kłaść więc nie pochlebiaj sobie.

SSR nie może pobierać żadnych wpłat bo takie tylko można wpłacać do koła PZW. Koniec , kropka.

To co sobie ktoś myśli gucio mnie interesuje bo żadne prawo nie przewiduje wpłat dobrowolnych poprzez SSR a tylko przez koło PZW. BIORĄC KASĘ ŁAMIESZ PRAWO. Ja wiedziałbym co zrobić gdyby ktoś zapronowałby taką wpłatę.

JK

Nie mów hop.. zawsze możesz pokładać się ze śmiechu. (2014/08/31 09:22)

Qoorchuck

Nic Ci nie zrobią. Za mała szkodliwość czynu społecznego. Nawet jeśli sprawa trafi do sądu, to nie sądzę, żebyś miał rozprawę, która z góry jest przez Ciebie wygrana... (2014/08/31 09:30)

cierpliwy1

Jeżeli komukolwiek strażnik SSR zaproponuje wpłatę za jakieś uchybienie proponuje natychmiast poprosić o interwencje policje a następnie zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez SSR .Zobaczymy co z tego wyjdzie ,chodź ja znam zakończenie. (2014/08/31 09:33)

Grzesiek75

Dobrze że ssr grantami nie rzuca, chociaż z tego co widać to niektórzy strażnicy pewnie mogą. (2014/08/31 09:39)

CYTRYNA777

WITAM

Jestem po 6 latach S.S.R....I takich głupot jakie tutaj przeczytałem nigdy nie słyszałem.

1.siatki  można kontrolować za zgodą wędkarza sam musi wyjąć  z wody aby zobaczyć czy ryby mają  wymiar i czy nie są w okresie ochronnym.
2.sprawdzenie jakie  zanęty są stosowane chodzi o spining czyli czy na woblerach nie ma trzech kotwic bo to już  kłusownictwo i i przy takich woblera zdejmujemy środkową  .

Opłat..czyli karanie tylko może p.s.r.bo mają  do tego uprawnienia i my tylko możemy wzywać P.S.R...

JEŻELI CHCECIE SIĘ DOWIEDZIEĆ CO MOŻE S.S.R TO PRZECZYTAĆ MOŻNA W GAZECIE WĘDKARSKA BRAĆ TAM JEST OPISANE W ARTYKULE
  (2014/08/31 10:14)

Grzesiek75

Nie chcemy  , my wiemy że ssr niemoże prawie nic, ale dzięki za dobre chęci kolego.. (2014/08/31 10:21)

JKarp

Kolego CYTRYNA777 to nie jest tak, że ja z zasady wyśmiewam SSR. Wbrew pozorom darzę szacunkiem i chętnie pomagam jeśli zachodzi potrzeba ale żeby kogoś szanować trzeba sobie zasłużyć. Cała SSR niestety ale jest postrzegana przez pryzmat tego co da się wyczytać w necie. Sam opisywałem swoje " przypadki " spotkania z SSR i jednego z kolegów więc nie napiszę tego ponownie bo to nawet nie temat wątku. Co ciekawe nigdy nie było jakiegoś dziwnego zdarzenia w czasie kontroli PSR-SSR. Czy to może o czymś świadczyć? Być może ktoś jest naprawdę super Strażnikiem ale napastliwy, prześmiewczy a jednocześnie złośliwy ton postów jakby niweczy i psuje ten obraz.
Naprawdę znam zasady jakimi SSR powinna kierować się w czasie kontroli.

" Taki sposób załatwienia całej sprawy jest formą naprawy wyrządzonej szkody i jest zgodny z przepisami, m.in. z art. 415 kodeksu karnego oraz z art. 41 kodeksu wykroczeń. Oczywiście taka wpłata jest całkowicie dobrowolna i nikt nie ma obowiązku dokonywania jej, jednak w przypadku odmowy wędkarz musi liczyć się z dalszymi czynnościami służbowymi strażników a więc zatrzymaniem za pokwitowaniem sprzętu służącego do popełnienia wykroczenia a następnie przekazania go do Państwowej Straży Rybackiej."

Naprawa szkody czyli zadośćuczynienie może zostać nałożona tylko przez sąd i wcale nie jest wtedy dobrowolna. To co tutaj jest napisane to zastraszenie wędkarzy - " jest całkowicie dobrowolna i nikt nie ma obowiązku dokonywania jej, jednak w przypadku odmowy wędkarz musi liczyć się z dalszymi czynnościami służbowymi strażników".  Rozumiem, że wpłącając odpowiednio dużą kwotę można liczyć na to, że strażnicy mogą odstąpić od czynności służbowych. Z tego zdania jednoznacznie to wynika.Wychodząc z założenia, że dobrowolna wpłata pokrywa jakieś szkody zaraz się okaże, że Policja czy SM też zacznie pobierać dobrowolne wpłaty na rzecz gminy lub Zarząd Dróg czy licho wie kogo.

JK (2014/08/31 12:22)

piotrek0402681

Za moich czasów to było tak przywoziłem im kartę wędkarską na komisariat  i było po sprawie odzyskiwałem sprzęt  bo ludzka rzecz nie wziąć dokumentów, a za zatrzymany sprzęt dostaje się pokwitowanie .Nie rozumie czemu ubliżacie PSR. jak sami niejednokrotnie nic a nic nie robicie jak widzicie kłusowników i złodziei okradających nas wszystkich z pogłowia ryb .A to siata zdjęta kłusolom ,zniszczona . (2014/09/26 19:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MASTINO

JKarp, cierpliwy1, (tego pyskacza i trolla Grzesiek 75 nawet nie biorę tu pod uwagę) widać, że problem z umiejętnością czytania udokumentowanych, rzetelnych i zgodnych z prawem tekstów w wielu tematach jest dla was ogromnym wysiłkiem, albo jedynie powodem do prowokowania kłótni na forum. Idiotycznie zaprzeczanie, wyśmiewanie, szydzenie i kpiny z wiedzy, doświadczenia i wreszcie ogólnie rzecz biorąc opinii osoby chociażby prof. Radeckiego, który wyraźnie dopuszcza zgodnie z prawem pobieranie dobrowolnych wpłat przez SSR, jest dla was priorytetowym, życiowym celem, przy zerowej waszej wiedzy na ten temat (KP). OFICJALNIE wobec tego was informuję, że ja sam osobiście proponowałem i proponuję nadal, wypisywałem i wypisuję nadal, również inni komendanci SSR w moim Okręgu PZW, na kwitach KP dobrowolne wpłaty od wędkarzy popełniających wykroczenia, jako alternatywne rozwiązanie kwesti zabezpieczenie sprzętu i odbiór w PZW lub PSR, lub bezpośrednio na łowisku "dobrowolna wpłata na rzecz ochrony wód i środowiska" na KP. W związku z tym żądam żebyście niezwłocznie poinformowali o tym  (waszym zdaniem, przestępstwie) prokuraturę w Zielonej Górze. Większość Okręgów PZW w Polsce stosuje w/w praktykę pobierania dobrowolnych wpłat jako zadośćuczynienia szkód wyrządzonych na rzecz poszkodowanego PZW, dlatego żądam również, żebyście poinformowali o tym (waszym zdaniem przestępstwie) odpowiednie prokuratury, a co za tym idzie pogrążenie prof. Wojciecha Radeckiego za jego mylne opinie prawne. Ja wam tutaj udowadniam decyzjami Okręgu PZW, odpowiednimi opiniami prawnymi osoby najbardziej w tej kwestii kompetentnej w tym kraju, że jest to zgodne z prawem, a wy mi tylko swoim pyskowaniem, kpinami, zerową wiedzą i szyderstwami na ten temat, dlatego was wzywam do udowodnienia mnie i innym NA PIŚMIE, tutaj na forum, że jest to niezgodne z prawem, poprzez wklejenie tutaj opinii prawniczych kompetentnych osób z imienia i nazwiska, z bibliografią źródeł owych zaprzeczeń z jednoczesnym komentarzem do podanych artykułów prawa i ustosunkowaniem się tych osób do opinii prof. Radeckiego. Ja udowadniam tutaj tę kwestę stricte prawną na piśmie. Bo jak na razie wasze zdanie niczym nie poparte jest jak pozostałość po psie na trawniku osiedlowym. Bez pisemnego poparcia swojej tezy jesteście dla mnie zwykłymi krzykaczami i wciąż wasze puste krzyki, protesty, kpiny i osobiste opinie i osobiste zdanie  niczym nie poparte na powyższy temat wydrukowane na odpowiednim papierze są przeznaczone tylko do jednego, w tzw. WC.  (2014/10/03 14:08)

Artur z Ketrzyna

Za moich czasów to było tak przywoziłem im kartę wędkarską na komisariat  i było po sprawie odzyskiwałem sprzęt  bo ludzka rzecz nie wziąć dokumentów, a za zatrzymany sprzęt dostaje się pokwitowanie .Nie rozumie czemu ubliżacie PSR. jak sami niejednokrotnie nic a nic nie robicie jak widzicie kłusowników i złodziei okradających nas wszystkich z pogłowia ryb .A to siata zdjęta kłusolom ,zniszczona .

Bo tak łatwiej? ;-) (2014/10/03 18:50)

El Mariachi

Pytania w kwestii formalnej dotyczące "dobrowolnych" wpłat:
Kto udostępnia druki KP SSR?
Jak te druki i z kim są rozliczane?
Od czego zależy wysokość "dobrowolnej" wpłaty?
Na czyje konto wpływa "dobrowolna" opłata?

Nawet Policja nie ma możliwości przyjąć jakiejkolwiek opłaty na KP, nawet za wydane na komisariacie zaświadczenie np. o zdarzeniu drogowym potrzebne do ewentualnego odszkodowania od administratora drogi i trzeba udać się do najbliższego banku lub na pocztę.
Margaritas ante portas? (2014/10/04 13:00)