Zaloguj się do konta

Kontrola przez PSR

utworzono: 2014/08/23 10:29
piotrekke

witam. Chciałbym się dowiedzięc czy psr jednego okręgu może kontrolować i wystawiać mandaty na innym okręgu? np. woda okręgu siedleckiego i panowie z psr mogą wystawiać mandaty na wodach okregu mazowieciego? zakres ich uprawnień obejmuje tylko ich wody czy poza.
[2014-08-23 10:29]

zielony401

MOGĄ!!! pozdrawiam:) [2014-08-23 10:40]

JKarp

W jednym tylko wypadku znalazłem, że PSR " Współpraca i współdziałanie z Państwowymi Strażami Rybackimi ościennych województw." http://psrgdansk.pl/zakres-dzialania
PSR dzieli się jak Policja na posterunki. Nie sądzę, żeby policjant mógł ukarać mandatem poza swoim powiatem lub obszarem działania. Tak samo PSR- działa na określonym terenie i tam może karać. Nie wiem czy może się zdarzyć tak, że teren działania to styk dwóch województw ale chyba raczej nie.  Natomiast czym innym jest współpraca z innymi posterunkami PSR.
JK

[2014-08-23 11:08]

Jędrula

Policja Januszu może ukarać mandatem na terenie całego kraju , mniemam , że PSR ma taką sama możliwość aczkolwiek nie jestem do końca pewien . [2014-08-23 14:02]

JKarp

No właśnie ja też ale Jędruś jest jedni ale...Policja nie działa poza swoim zasięgiem bo ja np nie widziałem patrolu drogówki w Legionowie z Rzeszowa a nawet z Marek.Poszukaj może i popytaj znajomych jak to jest z Policją ?Myślę, że wiele by to nam wyjaśniło.JK [2014-08-23 17:42]

cierpliwy1

PSR może ukarać tylko na swoim terenie  [2014-08-23 18:44]

Piotr 100574

ja jestem pewien że Jądruś ma rację z tą policją
[2014-08-23 18:46]

Piotr 100574

a Siedlce pod jakie województwo podlegają?????
[2014-08-23 18:53]

Jędrula

ja jestem pewien że Jądruś ma rację z tą policją



Pewnie , że mam i to na 100 % :)

Janusz , to , iż nie widziałeś nie znaczy , że w pewnych okolicznościach nie mogą przyjechać i kontrolować czy wlepiać mandatów . Przypomnij sobie euro .

Ale zbaczamy z tematu czyli kontroli PSR . Jestem ciekaw co autor przeskrobał i za co dostał mandat ? No i co z tym zasięgiem działania ? A do tego wczoraj widziałem nad wodą PSR , skradali się do nas Nissanem na wyłączonych światłach :)





[2014-08-23 18:59]

Bernard51

Policja nie działa poza swoim zasięgiem bo ja np nie widziałem patrolu drogówki w Legionowie z Rzeszowa a nawet z Marek.Poszukaj może i popytaj znajomych jak to jest z Policją ?

To jest normalne KG. może wyznaczać rejon w danym dniu,tygodniu, kontrole nawzajem wymienne, natomiast tu jest PSR podległe wojewodzie, jeżeli mają taką potrzebę też mogą wymieniać się patrolami ( socjalizm nadal trwa, nikt nikomu nie wierzy) i  to jest podyktowane uzyskaniem większej wykrywalności, a wiadomo o ,co chodzi, nie ma znajomych, kasa jest najważniejsza!!

Janusz trochę sie mylisz, są wymienne patrole w Policji.
[2014-08-23 19:42]

Bernard51

Jędrek kolega,  czy pytający dostał mandat ( a może nie) ale to nie znaczy że byśmy go juz osądzali czy słusznie czy nie. Zadał konkretne pytanie i chciałby uzyskać odpowiedz.
[2014-08-23 19:47]

Jędrula

Jędrek kolega,  czy pytający dostał mandat ( a może nie) ale to nie znaczy że byśmy go juz osądzali czy słusznie czy nie. Zadał konkretne pytanie i chciałby uzyskać odpowiedz.





Bernard , nie rozumiem ? Osądzali ?  Ja według Ciebie maiłbym kogoś osadzać ? Nie ogarniam ...


[2014-08-23 20:02]

Jędrula

a Siedlce pod jakie województwo podlegają?????



Mazowieckie




[2014-08-23 20:06]

Bernard51

'Jestem ciekaw co autor przeskrobał i za co dostał mandat ?'

Bernard , nie rozumiem ? Osądzali ?  Ja według Ciebie maiłbym kogoś osadzać ? Nie ogarniam ...

Ja tez nie ogarniam.... Po prost żle sformułowałeś pytanie???
[2014-08-23 20:35]

Jędrula

A no tak , ale to z ciekawości :) [2014-08-23 20:40]

Artur z Ketrzyna

PSR podlega wojewoedzi i ma swoje sektory, oczywiście wspierają się i w razie potrzeby jeżdżą na inne sektory.
Np. koło mnie są 2 jednostki, jedna w Giżycku, druga w Mrągowie. Mój powiat podlega pod PSR z Giżycka, ale często kontroluje u nas i z Mrągowa, i o dziwo jest skuteczniejsza...
Może dlatego że ta z Giżycka ma więcej wody i do nas tak nie dociera...
[2014-08-23 21:16]

JKarp

No właśnie takiej wypowiedzi mi brakło :-)Tylko jak rozumiem  Giżycko i Mrągowo to jedno województwo a pytanie było o województwa.JK [2014-08-23 21:22]

pakul1206

Jak sama nazwa dowodzi państwowa straż rybacka działa na terenie całego państwa, tak samo z policją, z tym że kraj podzielony jest na rewiry żeby funkcjonariusze z katowic nie musieli kontrolowac sopotu bo gdyby wyjechali rano to w połowie drogi musieliby zawrócić żeby zdążyć przed zakończeniem służby, dlatego każdy posterunek ma swój obszar którym się zajmuje i nie byłoby żadnych przeciwskazań żeby funkcjonariusz na służbie interweniował poza swoim obszarem.Tak mi się wydaje ale nie wiem do końca, jestem po 12 godzinach pracy i trzecim piwie. [2014-08-23 21:36]

Artur z Ketrzyna

No właśnie takiej wypowiedzi mi brakło :-)Tylko jak rozumiem  Giżycko i Mrągowo to jedno województwo a pytanie było o województwa.JK

Co więcej Ci mogę powiedzieć. Nie studiowałem tego tematu, a jedynie zapoznałem się ze strukturą PSR na Warmii i Mazurach oraz o ich zakresie.

Pobieżnie mogę powiedzieć tak;
Jest jedna PSR na województwo i w mieście wojewódzkim jest biuro i komendant wojewódzki, a dodatkowo są wydzielone rejonowe posterunki.

Zakres działań jak i strukturę PSR na Warmii i Mazurach, opisałem w swoim artykule;
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,panstwowa-straz-rybacka-na-warmii-i-mazurach,70409


Myślę że dobrze to ujął pkul1206, bo taki mają jakiś rewir który kontrolują i szybciej mogą dotrzeć na miejsce...
[2014-08-23 21:57]

piotrekke

autor tylko pragnie dowiedzieć się jaki jest zakres uprawnień,  mogę tylko stwierdzić ,że PSR służy tylko do ganiania dzieciaków bez karty łowiących płotki. kilka kontroli i ani razu nie widziałem aby strażnik lornetka szukał na wodzie siatek i innych narzędzi kłusowniczych.
[2014-08-24 05:04]

MASTINO

witam. Chciałbym się dowiedzięc czy psr jednego okręgu może kontrolować i wystawiać mandaty na innym okręgu? np. woda okręgu siedleckiego i panowie z psr mogą wystawiać mandaty na wodach okregu mazowieciego? zakres ich uprawnień obejmuje tylko ich wody czy poza.



Oczywiście, że mogą i wymiana patroli z województw ościennych jest częstą praktyką w PSR (przynajmniej u mnie). Bardzo podobnie jak Policja. Ty, JKarp, a słyszałeś o wyjazdach Policjantów prewencji na zabezpieczenia imprez sportowych czy jakichkolwiek imprez masowych do innych województw?  


[2014-08-25 12:19]

MASTINO

PSR może ukarać tylko na swoim terenie 




Bzdura.


[2014-08-25 12:19]

Jack14

Koledzy i koleżanki (to jest odezwa).(cyt.) "Brakuje mi słów dostatecznie obelżywych w słowniku języka polskiego"
Dlaczego tak bardzo obawiacie się kontroli nad wodą?Macie coś za "uszami"?Wędkujecie nie zgodnie z regulaminem obowiązującym na danym łowisku?Czego się obawiacie?
Może właśnie tutaj na forum szukacie (szukają) pewnych rozwiązań (kruczków prawnych) kłusownicy i mają to jak na dłoni. A ty jeden z drugim udzielacie (lub staracie się ) udzielić im stosownych podpowiedzi.
Brak mi słów.

  [2014-08-26 16:18]

JKarp

Policja ochraniając imprezy nie wypisuje mandatów. Zgarnia delikwenta i wtedy "miejscowi" dalej działają.

Pewnie z PSR jest podobnie czym innym jest obecność na patrolu a czym innym karanie nie w swoim województwie.

Poza tym nie sądzę żeby PSR kontrolowała w innym województwie skoro jest ich tak małoJK

[2014-08-26 17:57]

Artur z Ketrzyna

Policja ochraniając imprezy nie wypisuje mandatów. Zgarnia delikwenta i wtedy "miejscowi" dalej działają.

Pewnie z PSR jest podobnie czym innym jest obecność na patrolu a czym innym karanie nie w swoim województwie.

Poza tym nie sądzę żeby PSR kontrolowała w innym województwie skoro jest ich tak małoJK


Janek wież na czym polega współpraca wymiana itd?
Czy słyszałeś o czymś takim jak oddelegowany.

Jeśli jest skierowany na dany rewir w celu kontroli, interwencji to i w tym momencie jest uprawnionym do przeprowadzenia wszystkich czynności...

To nie USA gdzie każdy stan ma swoje odmienne niektóre prawa i jurysdykcje...


[2014-08-26 23:00]

JKarp

PZW niestety jak USA. Każdy okręg ma swoje ale...

Oddelegowanie owszem ale taki funkcjonariusz działa tak jakby był z tego województwa.

Poza tym jeszcze jedna uwaga - wpływy z mandatów zasilają dane województwa więc pomyśl czy ktoś chciałby pozbyć się tej kasy 😉

JK


[2014-08-27 09:24]