Kontrola na kartę wędkarską.

/ 10 odpowiedzi
Cześć.Mam 13 lat od bardzo dawna wędkuje jakieś 4 lata...Nie mogę wyrobić karty wędkarskiej a nie znam nikogo bliskiego kto się interesuje wędkarstwem.Nigdy nie miałem kontroli...Ale jeżeli przyjdzie co do czego to myślicie że strażnicy mnie dzieciaka łapiącego tylko po to żeby wypuścić się przyczepią i będą dawać kary moim rodzicom?? Z góry dziękuje za odp. ;)
JKarp


No myślę, że powinni odciąć Ci co najmniej rękę którą holujesz ryby :-)))))))))Kurcze sam nie możesz - takie niestety prawo.JK (2013/12/23 19:03)

Artur z Ketrzyna


Myślę kolego że powinieneś zacząć od poszukania kogoś w rodzinie co wędkuje, by przy nim powędkować. Jak tez poszukać koła wędkarskiego czy klubu w swojej okolicy.jak spotkasz jakiegoś wędkarza nad woda to się go zapytaj do jakiego koła należny i gdzie się ono znajduje. poszukaj takiego z klubem czy kółkiem dla młodych wędkarzy.
No i musisz być świadomy ze jesteś jeszcze za młody by samemu wędkować. Nie dlatego że musisz się nauczyć, ale ze względów bezpieczeństwa i wymogów prawnych. Bo tak jak piszesz, bez opiekuna możesz swoim rodzicom przysporzyć kłopotów... (2013/12/23 19:30)

u?ytkownik151738


Czyli dobrze rozumiem, że ja posiadający kartę, nie mogę łowić samodzielnie? Miałem 2 kontrolę, strażnik z policjantem sprawdził kartę i powiedział, że wszystko jest ok. Heh...  Polskie prawo jest świetne! Pozdrawiam  (2013/12/23 22:44)

DOBRY76


Czyli dobrze rozumiem, że ja posiadający kartę, nie mogę łowić samodzielnie? Miałem 2 kontrolę, strażnik z policjantem sprawdził kartę i powiedział, że wszystko jest ok. Heh...  Polskie prawo jest świetne! Pozdrawiam 
  1. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.
  2. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.
  3. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a)    wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

b)    wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

  1. Dopuszcza się wędkowanie kilkuosobowych grup młodzieży nieposiadających kart wędkarskich, pod nadzorem opiekuna posiadającego stosowne uprawnienia oraz zezwolenie wydane przez zarząd okręgu PZW. Każda osoba z grupy ma prawo łowić wyłącznie na jedną wędkę, z zachowaniem uprawnień do własnego stanowiska i dziennego limitu połowu przysługującego członkowi PZW.
(2013/12/24 12:38)

DOBRY76


Kolego mrszupin@ musisz sam odpowiedzieć sobie czy łowisz zgodnie z literą prawa, nie narażając siebie i rodziców na przykrości, sądy, i wydatki. Nie wiem ile masz lat, jeśli nie masz 14 ,to może Twój wygląd na Twoje szczęście nie wzbudził podejrzeń policji.Akurat ten przepis jasno określa kto i w jakim wieku może łowić samodzielnie , wiec prawo jest ok, tylko czy Ty jesteś ok świadomie je łamiąc, bo rozumiem że miałeś na myśli swój wiek mówiąc o nie doskonałości prawa  (2013/12/24 12:45)

u?ytkownik151738


Punkt 1 mówi, że osoba mająca 14 lat może wędkować samodzielnie, w porze dziennej. Czyli nie łamie prawa. Pozdrawiam  (2013/12/24 13:27)

DOBRY76


Wiec masz 14 lat lub więcej , w takim razie czego dotyczył Twój wpis o niedoskonałości prawa? Bo  teraz to ja nie rozumiem o co ci kolego chodziło i nie chodzi tu o złośliwość tylko o pomoc, ja łowiłem zawsze z ojcem wiec nie miałem takich problemów, ale kilku moich kolegów gdy byliśmy nastoletni nie miało takich osób od których czerpali wiedzę i pomoc. (2013/12/24 13:45)

u?ytkownik151738


Moja wina,  nie zauważyłem, że w tym regulaminie magicznego słówka '' do 14 lat''. Zrozumiałem, że muszę łowić pod opieką do uzyskania pełnoletnich. Ja nie miałem takiego szczęścia... Mój ojciec nie usiedzi na rybach godziny, no dobra, to nie miejsce żeby się użalać nad sobą. Pozdrawiam  (2013/12/24 21:04)

RuchPalikota2


Powiem tak bo ja tak robiłem i nic się nie stało:-idziesz do P Z W wyrobić KARTĘ CZŁONKA UCZESTNIKA-opłacasz składkę-idziesz łowić (musi przy tobie być ktoś dorosły nie koniecznie posiadający własną kartę bo tak mi powiedziano w P Z W) Myślę że pomogłem ;P (2013/12/28 13:21)