Zaloguj się do konta

Kontrola na prywatnej wodzie

utworzono: 2013/01/13 18:40
gruby22

Witam . Mam pytanie .Czy na jezioro pana X (właściciel 8 jezior) w razie kontroli jest potrzebna tz. biała karta i zezwolwnie czy tylko zezwolenie . Z góry dziękuje i pozdrawiam.

[2013-01-13 18:40]

Toskan

tylko zezwolenie [2013-01-13 18:55]

89krzysztof

To zależy od regulaminu tych jezior ustalonego przez pana X.
[2013-01-13 19:39]

Artur z Ketrzyna

Witam . Mam pytanie .Czy na jezioro pana X (właściciel 8 jezior) w razie kontroli jest potrzebna tz. biała karta i zezwolwnie czy tylko zezwolenie . Z góry dziękuje i pozdrawiam.

pytanie te powinieneś zadać temu panu X, lub tam gdzie kupujesz zezwolenie.
[2013-01-13 20:17]

grisza-78

Z reguły na odwrocie zezwolenia jest napisane czy owe zezwolenie ważne jest z kartą wędkarską, czy też nie.
[2013-01-14 07:29]

Artur z Ketrzyna

pytanie te powinieneś zadać temu panu X, lub tam gdzie kupujesz zezwolenie.

Ustawa o rybactwie śródlądowym.

3.Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14, z tym że mogą one uprawiać amatorski połów ryb wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej taką kartę.

4.Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego są zwolnieni cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce, posiadający zezwolenie, o którym mowa w ust. 2. Z obowiązku tego zwolnione są także osoby uprawiające amatorski połów ryb w wodach uprawnionej do rybactwa osoby fizycznej, jeżeli uzyskały od niej zezwolenie na połów w tych wodach.

Tak więc od właściciela czy dzierżawcy wody zależy czy będzie wymagał posiadania karty wędkarskiej, by móc u niego uprawiać amatorski połów ryb.
[2013-01-14 12:43]